Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Marek

V našej ponuke

Newsletter

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Marek (8 recenzií)
24.01. 2017

Ja som n je inšpiratívna kniha krátkych svedectiev prenasledovaných kresťanov v moslimskom svete. Aj v dnešnom svete existujú miesta, kde musia kresťania prinášať veľké obety za vieru, často i obetu vlastného života. Ich svedectvá povzbudia čitateľov hlbšie sa zamyslieť nad prežívaním svojej viery.

Hlas mučeníkov
skladom
8,25 €
Marek (8 recenzií)
13.04. 2015

Vrhni sa do vody je kniha, ktorá nás sprevádza drámou krstu, ktorá sa dotýka celého nášho života. Bývalý magister rehole dominikánov Timothy Radcliffe opisuje krst ako niečo dynamické, naplnené Božou prítomnosťou a mnohými prisľúbeniami. Čitateľov pozýva, aby znovuobjavili krásu krstu, ktorý nás sprevádza celým životom a objavenie tejto krásy napomôže obnoviť Cirkev v súčasnosti. Pre mňa osobne bola kniha pátra Radcliffa jednou z najlepších a najužitočnejších kníh, ktoré som čítal. Určite odporúčam každému.

Timothy Radcliffe
skladom
12,61 €
Marek (8 recenzií)
30.12. 2014

Ježiš, môj uzdravovateľ je pre mňa jednou z najlepších kníh, aké sa mi dostali do rúk. Mal som možnosť zažiť seminár s pátrom Eliasom Vellom a jeho dobrotivosť a múdrosť sa odráža i v knihe, ktorá je prepisom seminárov o vnútornom uzdravení. Po jej prečítaní si asi každý uvedomí potrebu uzdravenia. Táto výnimočná kniha nás vedie k Ježišovi, ktorý ako jediný dokáže úplne uzdraviť celého človeka. Vrelo odporúčam každému, práve som ju druhýkrát dočítal:-). Je to kniha, ku ktorej je dobré sa vracať, vždy má povzbudenie a dobrú radu.

Elias Vella
skladom
9,44 €
Marek (8 recenzií)
17.11. 2014

Svätého Alfonza považujem za jedného z najväčších duchovných autorov. Jeho mnohé diela ako Cesta lásky, Vo svetle večnosti alebo Návštevy Najsvätejšej sviatosti priam vyžarujú jeho túžbu zachrániť nesmrteľné duše a priviesť ich k Bohu. Napriek tomu sv. Alfonz vyhlasuje, že táto neveľká kniha o modlitbe je jeho najdôležitejšou. Modlitbu v nej opisuje ako prvý a hlavný prostriedok spásy, ktorým si aj hriešnici môžu vyprosiť všetky ostatné milosti. Boh nikomu neodopiera milosť modlitby pretože chce spasiť všetkých ľudí. To je odkaz knihy sv. Alfonza a veľké povzbudenie na našej ceste modlitby.

Alfonz Mária de Liguori
skladom
3,30 €
Marek (8 recenzií)
28.07. 2014

Paolo Brosio je známy taliansky žurnalista, ktorý sa v knihe Na krok od priepasti vyznáva zo svojho obrátenia. Ako sám tvrdí, jeho život zmenilo 16 sekúnd, keď sa ponorený v hriechu pomodlil Zdravas Mária. Jeho obrátenie pokračovalo mnohými stretnutiami s kňazmi aj inými laikmi. Panna Mária zaviedla Paola po jeho obrátení niekoľkokrát do Medžugoria, ktoré sa stalo jeho obľúbeným miestom. Autor opisuje mnohé zázračné udalosti, často sa sám seba pýta či to mohla byť náhoda. Odpoveď je medzi riadkami. Kniha sa mi veľmi dobre čítala na dovolenke, je úprimným svedectvom človeka, ktorý chce zmeniť svoj život a žiť ho s Bohom pod ochrancom Nebeskej Matky.

Paolo Brosio
skladom
8,73 €
Marek (8 recenzií)
14.07. 2014

Veľmi inšpirujúca kniha, pri ktorej som si uvedomil, že nestačí sa za deti len tak automaticky každý deň niečo pomodliť, ale že naša rodičovská modlitba môže meniť životy našich detí, prinášať im požehnanie, pokoj, radosť, premáhať slabosti, získať odvahu, žiť v neustálej Božej prítomnosti. Pri vyslovovaní modlitieb na konci každej kapitoly za naše deti som pocítil radosť a dôveru, že nás Nebeský Otec bdie nad nami svojimi deťmi a že ak mu zveríme naše deti, že On bude stále s nimi. Naozaj odporúčam prečítať a začať s modlitbou :-)

Stormie Omartian
skladom
8,25 €
Marek (8 recenzií)
05.07. 2014

Táto kniha je výnimočná. Pre mňa najmä preto, že opisuje silný príbeh manželov Enrica a Chiary, ktorí všetko odovdzali do Božej vôle. Sám ako rodič som veľmi citlivo prežíval ich príbeh, keď odprevadili do večnosti svoje dve práve narodené deti. Nakoniec zomiera aj Chiara, je to však cesta radosti k dobrému Otcovi. Stojí za prečítanie a zamyslenie.

Simone Troisi; Cristiana Paccini
skladom
6,60 €
Marek (8 recenzií)
05.07. 2014

Knihu brata Šalva som bral do rúk s očakávaním. Ponúkla mnohé zaujímavé a dosť netradičné pohľady. Trochu mi v nej však chýbala celistvosť, čo môže byť však pre niekoho pozitívum. Celkovo ju hodnotím kladne ako niečo, čo prináša nový vietor.

brat Šavol
vypredané
5,82 €
  Ó, Ježišu môj, Život, Cesta a Pravda, prosím Ťa, drž si ma pri sebe, ako matka drží malé dieťa na svojich prsiach, lebo som nielen nerozumné, slabé dieťa, ale aj hromada biedy a ničoty. sv. Faustína Kowalská