Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Soňa

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Soňa (3 recenzií)
26.09. 2018

Kniha pátra Eliasa Vellu prináša pohľad na to, ako Ježiša stretnúť, zakúsiť a poznať ho namiesto toho, aby sme o ňom len „vedeli”. Páter Vella pozýva k osobnej skúsenosti s Bohom a jeho poznaniu srdcom a nielen mysľou.V rámci celej knihy používa rôzne príbehy, názorné obrazy a metafory, ktoré sa neraz nesú celou kapitolou, aby čitateľovi priblížili autorovo posolstvo. Objasňujú i témy ako naviazanosť na matériu či úspech. Neváha byť adresným i do vlastných radov a v podobnom duchu prináša možno i myšlienky, ktoré sú azda prekvapivé či provokatívne a môžu podnietiť diskusiu.

Elias Vella
skladom
7,28 €
Soňa (3 recenzií)
19.09. 2018

Na rozdiel od predošlých diel, kde páter Amorth viac opisuje diabla, tak tu sa neupriamuje pozornosť naňho ale na láskavosť dobrého Boha. Okrem iného tu autor predstavuje niektoré (falošné) predstavy o Bohu. Osobne ma najviac zaujali odpovede na dve pálčivé otázky – prečo Boh dovoľuje, aby nás diabol pokúšal a prečo má zmysel nastaviť druhé líce.

Gabriele Amorth
skladom
8,73 €
Soňa (3 recenzií)
15.08. 2018

Kniha napísaná bývalým zlým dievčaťom. Napísaná o tých zlých dievčatách z Biblie, o ktorých sa možno veľa nehovorí, no môžeme sa od nich veľa naučiť, ako hlása i podnadpis. Liz používa v knihe moderný jazyk – možno nie taký, aký by ste čakali pri biblickej exegéze, ale oslovujúci a hovorový so správnou mierou vtipu a nadhľadu. Je za ním cítiť žena, ktorá sa na nič nehrá a hovorí s veľkou dávkou úprimnosti o všetkom – o vlastných chybách a pokleskoch nevynímajúc. Celá kniha je o Božom milosrdenstve, pláne, ktorý s nami má, poučeniach, ktoré môžeme z týchto príbehov čerpať a o pochopení, že „nech je náš príbeh akýkoľvek, nie sme samé.”

Liz Curtisová Higgsová
skladom
9,60 €