Recenzie: Dávid

Recenzie: Dávid

Goliáš musí padnúť

Goliáš musí padnúť

Louie Giglio

-15%

10,20 €

4,0
D
verified
Dávid (4)

17. marca 2023

Louie Giglio v knihe Goliáš musí padnúť uvažuje nad známym starozákonným príbehom Dávida a Goliáša. Príbeh, kde malý, ryšavý, ale zato odvážny pastier oviec Dávid, vystúpi z radu a zabije filištínskeho obra Goliáša, fascinuje kazateľov, pastorov a kňazov stále znova a znova. Autor predstavuje v knihe predstavuje skupinku obrov, ktorí nám znepríjemňujú život. Ide o obrov, ktorí na nás číhajú a v ich prítomnosti sa cítime zakliesnení, poviazaní, zmätení a nedokážeme žiť život v plnosti, ktorý nám prisľúbil Ježiš. Obor strachu, odmietnutia, pohodlnosti, hnevu, závislosti. Všetci poznáme aspekt príbehu, kedy pastier Dávid zabije obra iba prakom a zopár kamienkami, ale tentokrát kniha ponúka inú skutočnosť - Dávid vyhral boj tým, že vložil nádej do Boha, do Ježiša. Iba On je ten zabijak každého obra. Nie prak a moja zručnosť, ale jedine Boh.

Údolie - Oheň na vrchu

Údolie - Oheň na vrchu

Rick Joyner

-15%

10,20 €

5,0
D
verified
Dávid (4)

17. marca 2023

V poradí druhá kniha Údolie, zo série Oheň na vrchu, je pokračovaním prvej knihy Cesta. V tejto časti autor Rick predstavuje skupinku kresťanov, ktorí sa ocitajú pred neľahkou výzvou. Čaká ich prechod cez údolie, ktoré je plné bojov a nástrah, s ktorými sa doposiaľ nestretli. Fascinujúce dobrodružstvo, ktoré autor cez konanie a myslenie jednotlivých postáv príbehu znázorňuje, je dych berúce. Dary, slabosti, starosti, trápenia a zranenia každého člena skupiny formujú a odokrývajú charakter každej postavy/každého kresťana. Vďaka tomu sa môžeme s jednotlivými postavami stotožniť a spolu s nimi hľadať odpovede na otázky. Uprostred výziev údolia, ktoré z času na čas prežívame všetci, autor odokrýva zaujímavé zistenie, že uprostred každej temnej doliny sa nachádza aj kúsok neba, v ktorom je Boh stále prítomný a nikdy nás neopustí.

Mission possible

Mission possible

Otto Neubauer

-15%

11,90 €

5,0
D
verified
Dávid (4)

17. marca 2023

Kniha Mission possible od teológa Otta Neubauera je praktickou a veľmi pekne graficky spracovanou príručkou k novej evanjelizácii, ku ktorej Cirkev vyzýva od čias pápeža Jána Pavla II. Autor vychádza a na mnohých miestach cituje cirkevné dokumenty, predovšetkým encykliku pápeža Františka Evangelii gaudium. Autor prechádza rad radom, všetky možné aspekty evanjelizácie a prakticky a jednoducho na nich odpovedá: Prečo misie? Mám vôbec čo povedať? Ako rásť? Plánovanie?... Kniha doplnená o obrázky a výpovede ľudí predstavuje evanjelizáciu ako misiu možnú pre každého z nás.

Proměna farnosti

Proměna farnosti

James Mallon

-15%

13,52 €

5,0
D
verified
Dávid (4)

17. marca 2023

Kniha Proměna farnosti v sebe nesie teologicky podkutú a autentickú výpoveď kňaza z farnosti sv. Benedikta Jemesa Mallona o stave farnosti. Je to výpoveď, ktorá nás laikov, ale aj klerikov núti zamyslieť sa nad tým, ako vnímame Cirkev a ako k nej pristupujeme. Je to všetko iba o kňazovi? Môžem aj ja budovať farnosť/spoločenstvo? Ako vstúpiť do procesu obnovy farnosti? Katolícky kňaz James Mallon ponúka niekoľko receptov ako odpovedať na tieto otázky. Ukazuje, ako to funguje u nich. Hoci by sa zdalo, že farnosť svätého Benedikta v Halifaxe (Kanada) nemá nič spoločné s našimi farnosťami, princípy, ktoré autor ponúka, sú správne a aktuálne odpovedajú na našu dobu.

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Dobrý deň. Na začiatok by som sa Vám chcela poďakovať za všetky objednávky, ktoré som zrealizovala na stránke a tiež patri veľká vďaka za expresné vybavenie objednávok. Ak sa náhodou daný tovar nenachádza na sklade, ste ochotný sa spojiť aj telefonicky. Za mňa ste jeden z najlepších predajcov. Určite budem odporúčať všetkými desiatim :)

Romana

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk