Hlbiny

(2 produkty)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Kým mi ešte pamäť slúži
Kým mi ešte pamäť slúži

Ladislav Szalay

Novinár, bývalý šéfredaktor satirického týždenníka Roháč, po roku 1968 učtovník s nadhľadom milou iróniou glosuje roky 1933 až 2014. Autorom grafickej úpravy je Miroslav Cipár.Nediskriminujeme ich za to, akí boli. Ponechali sme im konexie, ktoré oni, iba oni ako nomenklatúrne kádre získali a dodnes ako súkromní podnikatelia výdatne využívajú. Akceptovali sme poctivých prívati-zérov-mečiarovcov, dopriali sme im ich súkromné lietadlá a vily na španielskych plážach, chápeme, že skromná korzická sa cestou z Bratislavy do Trenčianskych Teplíc zmenila na mnohomiliónové rodinné sídlo.Prehltli sme samoúnos prezidentovho syna, únos, ktorý z úcty k ústave nemôžeme vyšetriť. Neškandalizujeme nemajetných politikov, ktorí lietajú na požičaných lietadlách, letujú v požičaných vilách na morskom pobreží a plavia sa na požičaných jachtách.Chápeme, že šéfovia gangov sú milionári a nemožno im dokázať vinu. Zmierili sme sa s tým, že svet sa meria peniazmi, že za peniaze možno získať všetko, exkluzívne pozemky, frajerku, nájomného vraha, miesto na volebnej listine, kúpiť sa dá všetko, stredoveká kúria, sudca, svedkovia, výsledok futbalového zápasu, stopercentné alibi čí super advokát... Ale nezabudnime. Kým nám ešte pamäť slúži.

Skladom

5,82 €

Posledné kusy
Konrad Adenauer
Konrad Adenauer

Hans-Peter Schwarz

Historik Hans-Peter Schwarz opisuje životné zastavenia, ako aj politický prínos tohto legendárneho kancelára. Zaoberá sa otázkou, ako sa Adenauerovi podarilo dostať Spolkovú republiku Nemecko do spoločenstva západných demokratických štátov.Schwarz analyzuje Adenauerovu zahraničnú a vnútornú politiku. Venuje sa výčitke, že svojím údajným "separatizmom" západonemecký kancelár zradil ľudí vo Východnom Nemecku. Opisuje tiež Adenauerove vizionárske úsilie o zjednotenú Európu a pýta sa aj na "tmavé stránky" tohto veľkého štátnika.

Skladom

10,67 €

Radosť evanjelia na Slovensku
Radosť evanjelia na Slovensku

František Mikloško; Karol Moravčík (eds.)

Pokus o analýzu situácie Katolíckej cirkvi. V malom okruhu priateľov sme sa chceli podeliť o svoje skúsenosti s našou cirkvou a názory na problémy v rôznych oblastiach jej života. Časom sa ukázalo, že môže byť užitočné venovať sa téme koncentrovanejšie a ponúknuť viacero pohľadov tých, ktorí v sebe nesú skúsenosť spred roka 1989 a zároveň k nej pridajú skúsenosť s cirkevným životom v podmienkach uplynulého štvrťstoročia.Štvrťstoročie je pomerne dlhý čas, v porovnaní s obdobím pred rokom 1989 sa pomery v našej vlasti (nielen pre cirkev) radikálne zmenili. Poučení dejinami vieme, že vždy približne po štvrťstoročí nastali veľké spoločenské zmeny ako dôsledok striedania generácií, ale aj politického, kultúrneho, sociálneho a ekonomického vývinu. Pred dvadsiatimi piatimi rokmi sme sa veľmi tešili zo slobody pre cirkev. Nádejali sme sa, že získaním slobody naša cirkev zažiari v plnej kráse a úspešne rozvinie svoje evanjelizačné pôsobenie. Nakoľko sme spokojní s tým, čo sa podarilo dosiahnuť?Nakoľko dokážeme byť ako cirkev aj sebakritickí a priznať si svoje omyly a hriechy?Nakoľko sme ako cirkev dnes, po dvadsiatich piatich rokoch slobodného života spolutvorcami spoločenského vývoja na Slovensku?Otázok je samozrejme viac. Naša publikácia sa venuje aspoň niektorým problémom cirkevného života, pričom na úvod prináša niekoľko základných štatistických údajov. ďalšie otázky sú tematicky rozdelené podľa sociálnych skupín katolíckej cirkvi na Slovensku: diecézni kňazi, rehoľníci, ženy a muži zasväteného života s ich špecifickými charizmami a poslaním, a napokon laici. Jednotlivé príspevky prinášajú aj hodnotiaci aspekt na situáciu súčasného cirkevného života.

Vypredané

6,69 €

Spoľahni sa
Spoľahni sa

Jana Vinterová

Pohľad do duše skauta. Pohľad do duše skauta - tak znie podnázov knihy Spoľahni sa. Skautské heslo znie: Vždy pripravený! a jedným zo zákonov každého skauta je: Na skautovu česť sa dá vždy spoľahnúť. Možno tu niekde autorka brala inšpiráciu k názvu svojej knihy. Skauting je fenomén a netreba ho nijako zvlášť predstavovať. Rovnako tak netreba zvlášť predstavovať túto knihu. Je to svieže čítanie napísané dušou skauta. A každý skaut vie, že jeho život na zážitky nie je nijako chudobný. Nechajte sa obohatiť aj vy.

Vypredané

6,79 €

Príbehy z prítmia
Príbehy z prítmia

Rudolf Dobiáš

Spojme básnickú a mravnú úroveň Dobiášovej tvorby a máme jeden z vrcholov slovenskej poézie. Vždy, keď počujem niekoho bedákať, ako vraj trpí naša kultúra nedostatkom osobností a mravných vzorov, spýtam sa ho: Čítal si Dobiáša?Zvyčajne nečítal. A často ani netuší, že básnik Dobiáš jestvuje. Ako to zmeniť? Dobiáš do čítaniek! (Ľubomír Feldek)Kniha Príbehy z prítmia je plná autorových spomienok.

Vypredané

10,67 €

Dejiny antiky
Dejiny antiky

Pavol Valachovič

Učebné texty. Dejiny starovekého Grécka a Ríma.

Vypredané

13,58 €

Rozhovory s Rút
Rozhovory s Rút

Rudolf Dobiáš

a iné básne. Ukážka z knihy:Žil som a sníval, aj zápasil s biedou, do mojej hliny koník nezahriebol, do mojej brázdy zrno nepadlo. Preto som túžil vždycky zostať s tebou, sýtiť sa kôrkou tvojich hladných chlebov vznášať sa ľahko ako lietadlo. A letieť s tebou trebárs do Paríža.Tam vidieť Krista ako schádza z kríža, a krstí ľudí vodou zo Seiny. Keď Seina stíchne ako mŕtve more, on bude vtáčkom kázať o pokore, kto k nemu príde, bude blažený. Aj preto k nemu príde malá Edit a bude spievať ako voľakedy, a on jej ponúkne hneď angažmán.Edit bude z toho v siedmom nebi, zbaví sa chlapov, absintu a biedy a čistá vojde do nebeských brán.

Vypredané

5,82 €

Veľká kniha európskych rozprávok
Veľká kniha európskych rozprávok

Ľubomír Feldek

Ľubomír Feldek sa v knihe inšpiruje európskou kultúrou a veľkými osobnosťami ako boli Hans Christian Andersen, Heinrich Heine, Goethe, Mozart, ale aj mnohými ďalšími velikánmi. Aj preto Veľká kniha európskych rozprávok obsahuje rozprávky ako Rozprávka o Európe, Vietor menom Mozart, Popoluška, Vianočná rozprávka a dalších 22 zaujímavych príbehov.

Vypredané

17,36 €

Evanjelium farizejov
Evanjelium farizejov

Anton Hajduk

Anton Hajduk (1933 - 2005) profesor astronómie, vedecký pracovník, vysokoškolský pedagóg, držiteľ diplomu NASA za vedeckú činnosť, autor vyše 150 vedeckých prác, prvý rektor obnovenej Trnavskej univerzity.Knihu Evanjelium farizejov napísal ako 37-ročný v systéme, ktorý vyžadoval absolútnu poslušnosť občanov voči vrchnosti a vychovával k triednej nenávisti a k duchovnej prázdnote. On však stále zostal slobodný duchom, hľadajúci a zároveň vyžarujúci pravdu. Ako kresťan i vedec nadovšetko ctil pokoru ducha a nestrpel časté farizejstvo v spoločnosti vrátane miestnej štruktúry Cirkvi a jej predstaviteľov.Dielo nestráca na aktuálnosti ani dvadsaťpäť rokov po Nežnej revolúcii. Dôsledky ateizácie a s ňou spojenej demoralizácie zanechali hlboké stopy v myslení ľudí, v myslení veriacich, najmä v orientácii na materiálne zabezpečenie s hlbokým deficitom pre duchovné a tobôž evanjeliové hodnoty. Veriaci majú obvykle zmysel pre pompéznosť, obrady, populárne sú púte a mariánske zjavenia. Podstatne slabšie je to so životom podľa evanjelia.Pretvárka a pokrytectvo zostávajú dodnes, akousi zotrvačnosťou z čias komunizmu, keď boli súčasťou každodenného života, aj u veriacich tolerovanou praxou. Rovnako sa zmierujú aj s novodobými klamstvami a podvodmi, ktoré „demokraticky" odsúvajú vedu i morálku do úzadia. Klasické pokušenie moci, slávy a hmotných statkov v spoločnosti i v Cirkvi prevláda nad zhromaždením pokladov pre večnosť. Boj za pravdu a duchovné hodnoty, ktorý bol impulzom napísania Evanjelia farizejov, je výzvou pre všetkých, aby výchova mysle a osvojenie si kultúry správania pre skutočný kresťanský život netrvali ešte mnohé generácie.

Vypredané

5,34 €

Znamenia čias
Znamenia čias

František Mikloško

Slovenské súradnice 1982 - 2012. Kniha reflektuje dianie na slovenskej politickej scéne od deväťdesiatych rokov takmer po súčasnosť. Je výberom textov, ktoré autor publikoval v priebehu tridsiatich rokov. Na stránke teraz.sk si môžete prečítať viac o uvedení knihy, autor tu tiež v krátkom videu hovorí o procese jej vzniku a tvorby.

Vypredané

9,70 €

Strmé cesty pod hviezdami
Strmé cesty pod hviezdami

Matúš Demko; Pavel Rajtar

Rozhovory s horolezcom a horským vodcom Pavlom Rajtarom. Z obsahu: Tatry: tu chcem žiťHorské vodcovstvoHory vyššie než TatryZáchrana v horách: život a smrť idú ruka v rukeMoje srdce leží pod Mont BlancomPodozriví romanticiMedzi nebom a zemou

Vypredané

16,49 €

Triedni nepriatelia IV.
Triedni nepriatelia IV.

Rudolf Dobiáš (ed.)

Príbehy politických väzňov na Slovensku, ľudí, do osudov ktorých kruto zasiahol totalitný režim. Študenti, robotníci, roľníci a živnostníci, básnici, spisovatelia, duchovní, učitelia a iní príslušníci inteligencie.Ide už o 4. knihu z tejto série a podobne ako v predchádzajúcich, je publikácia pokusom o pravdivú interpretáciu dejín druhej polovice dvadsiateho storočia. Približuje budúcim generáciám rôzne situácie ľudskej existencie, v ktorých sa rodili hrdinovia, zbabelci, svätci aj bezohľadní vládcovia a malí tyrani...Knihu zostavil a autorsky do nej prispel Rudolf Dobiáš. Sám bol v 50. rokoch politický väzeň a často vo svojich dielach spracúva toto tragické obdobie našich dejín.

Vypredané

12,61 €

Vypredané

7,76 €

Pánu Bohu za chrbtom
Pánu Bohu za chrbtom

Zsigmond Móricz

Zsigmond Móricz (29. 6. 1879 - 5. 9. 1942) bol maďarský publicista, prozaik, redaktor, novinár. Veľa cestoval po maďarskom vidieku. Napísal spolu 48 diel, v ktorých sa venoval tematike toho, čo na svojich cestách zažil. Takmer všetky jeho knihy vyšli aj na Slovensku.Prvý výrazný literárny úspech mu priniesla novela Sedem grajciarov. Keďže bol vášnivým cestovateľom, poznal život aj na Slovensku, najmä na Gemeri, kde sa v mestečku Jelšava oženil s Jankou Holicsovou v roku 1905. Práve život z tohto prostredia opísal v románe Pánu Bohu za chrbtom, ktorý bol prvýkrát publikovaný v roku 1914 v časopise Nyugat. Neskôr vyšiel vo viacerých knižných vydaniach v maďarčine, ale tiež nemčine, v chorvátskom jazyku, tureckom jazyku i francúzštine.

Vypredané

8,73 €

Večná modulácia
Večná modulácia

Teofil Klas

Tetraptych zbierok básní. Teofil Klas, vlastným menom Jozef Zavarský.R. 1955 – 58 študoval na Jedenásťročnej strednej škole v Poprade a v Trnave, 1963 – 65 na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. R. 1958 – 89 redaktor Technických novín, súčasne 1985 – 89 ilegálneho kresťanského časopisu Rodinné spoločenstvo, 1990 – 93 redaktor a šéfredaktor Katolíckych novín, 1993 zástupca šéfredaktora časopisu Impulzy, 1993 – 95 sekretár redakcie Technické noviny, 1995 – 97 knižný redaktor vydavateľstva Nové mesto, 1998 – 99 redaktor týždenníka Kultúra, od r. 2000 na dôchodku.Básne písal už ako stredoškolák, 1968 zostavil prvú zbierku Zaklínadlo, ktorá však v dôsledku normalizačných spoločenských udalostí nevyšla. Nový poetický impulz mu dala demonštrácia veriacich v marci 1988 v Bratislave, keď začal publikovať básne v ilegálnom časopise Rodinné spoločenstvo.Autor meditatívnej poézie, ktorú vydal v zbierkach Chcem niesť pečať Ducha (1989), Najbližšej k Taju (1993), vo vianočnom cykle Z noci sa kráča do svetla (1995), v cykle Pôstne akordy, v sonetoch Putovanie do Loreta (oba 1996) a v básnickom triptychu k dvetisícročnému jubileu kresťanstva Hlas kňaza Gorazda (1999). Ďalšie zbierky: Zaklínadlo (2001), Biely vstup (2002), Z polosna krásna (2002), Premeny do svetla (2003). Z nemčiny preložil Schillerovu básnickú skladbu Pieseň o zvone (1996).

Vypredané

7,76 €

Bláznivé leto
Bláznivé leto

František Višváder

Trampoty dvoch neviditeľných. Veselé príhody dvoch kamarátov, ktorí sa stali neviditeľnými.

Vypredané

8,24 €

Noci a dni
Noci a dni

Rudolf Dobiáš

Výber z básnickej tvorby ponúka výpoveď autora, ktorý ani hĺbkach Jáchymovských baní nenechal pošliapať svoj talent. Jeho verše s hlbokým citom a talentom hovoria o láske, utrpení, slobode. Publikácia je ilustrovaná kresbami Jozefa Vydrnáka.

Vypredané

9,60 €

Slovenský Igric sa búri aj žalostí
Slovenský Igric sa búri aj žalostí

Valentín Beniak

Tri básnické cykly. Zväzok Slovenský Igric sa búri aj žalostí obsahuje najúplnejšie vydanie Beniakových Igricovských spevov, v takej podobe, v akej doteraz nevyšli. Prvé dve častiIgricIgric a Mária (v Hamadovom Igricovi vyšla pod názvom Prach a popol);patria k vrcholu Beniakovej tvorby, jednak ľudskou problematikou, jednak umeleckou vituozitou. Úvodnú štúdiu napísal prof. Július Pašteka.

Vypredané

7,66 €

Dva literárne portréty: F.X. Šalda, K. Čapek
Dva literárne portréty: F.X. Šalda, K. Čapek

Július Pašteka

Dva portréty osobností, celkom rozdielnych autorov - generačnou príslušnosťou, životnými osudmi, umeleckou tvorbou, estetickou orientáciou. Obaja však mali reprezentatívne postavenie v českom kultúrnom živote 20. storočia aj dlhodobo pozitívny vzťah k Slovensku a Slovákom.To nám ich robí blízkymi aj dnes. Boli to výnimočné individuality v českom i európskom meradle. Stále môžu inšpiratívne pôsobiť na náš kultúrny život. Šaldovský i čapkovský duch môže nám byť potrebný aj v 21. storočí.

Vypredané

10,67 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk