Zachej.sk - kresťanské kníhkupectvo

je tá nenápadná náboženská predajňa na rohu námestia. Útulný malinký obchod s charakterom - nedostanete tu síce kávu a koláčiky ako niekde v hypercentre, no objavíte tituly aké inde nie, hneď si vás pamätajú po mene, a zo skladu vám vyčarujú čokoľvek. Je to presne to kníhkupectvo s preplnenými policami, len dnes sa už volá internetové, prípadne e-shop. A všetko beží online, aj zázraky.

Najpredávanejšie za posledných 30 dní

zobraziť všetky
Andrea (1 recenzií)
26.02. 2020

O novéne k Panne Márii z Pompejí som sa prvýkrát dozvedela 23.06.2018 na púti v Turzovke, odkiaľ som si odniesla niekoľko brožúrok a po príchode domov som ich rozdala členom našej rodiny. Ruku na srdce, vtedy som si pomyslela, že kto má asi čas modliť sa štyri ružence denne?? Zdalo sa to pre mňa ako nemožné.

Prišiel však deň, ktorý si budem pamätať dlho, 29.10.2019. Priateľ bol objednaný na CT vyšetrenie. Modlila som sa za neho bežné modlitby, aby CT dobre dopadlo. Ako sa však vraví, človek mieni, Pán Boh mení – výsledok vyšetrenia bol – „podozrenie na metastázy na pravej aj ľavej strane pľúc, v počte cca 13 - 14.“ Bol to pre nás obrovský šok, prvé pocity boli hrozné – strach, neistota a najmä dookola otázka – Prečo? Prečo práve on? Je to jeden z najlepších, najsrdečnejších a najochotnejších ľudí, akých som v živote stretla! Dva dni som plakala a nerozmýšľala nad ničím iným, len nad tým, čo bude, zatiaľ čo priateľ absolvoval niekoľko vyšetrení.

Vo štvrtok, 31.10.2019, ma moja sestra, doktorka v minulosti pracujúca na onkológii, oslovila s tým, že sa ideme začať za priateľa modliť „Pompejskú novénu“. Našla ju v polici medzi knihami, kde ju založila rovnako ako ja pred rokom, keď som jej ju doniesla z Turzovky. Ani chvíľu som nezaváhala a bola som presvedčená, že to je tá pravá modlitba, ktorou u Panny Márie vyprosíme zázrak. Začala som sa ju modliť nielen ja, ale aj moje sestry, moji rodičia a neskôr sa k nám pridali aj niektorí známi z priateľovej strany. Počas novény sa ruženec naučili modliť aj deti v našej rodine. Ja som sa modlila za priateľovo uzdravenie, moja rodina Panne Márii prednášala konkrétnejší úmysel – aby metastázy z pľúc zmizli ešte predtým, ako sa dostane na diagnostiku do Vyšných Hágov. V tom čase už totiž priateľ čakal len na termín hospitalizácie v Národnom ústave tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch, ktorú mu odporučila pľúcna lekárka.

Termín v Hágoch dostal na koniec novembra, nástup 20.11.2019. Do tej doby sa priateľovi zhoršoval zdravotný stav, mal rôzne ťažkosti - zhoršujúce sa tlaky a bolesti na hrudi, slabosť, únava, krvácanie z nosa, bolesť pravej nohy, brnenie celej hornej končatiny... Nástupom do Vyšných Hágov sa však všetky subjektívne ťažkosti ako zázrakom stratili! Cítil sa zdravý! V Ústave absolvoval niekoľko vstupných vyšetrení. Z úst lekárov sme počúvali spočiatku samé nepríjemné správy – „sú to metastázy, ktoré sa nebudú dať vybrať všetky, v každom prípade bude nutná chemoterapia.“ S pocitom strachu, ale aj s malou kvapkou nádeje som dúfala, že k žiadnemu zahájeniu chemoterapie nedôjde! Výsledky vstupných vyšetrení a bronchoskopia vyšli v norme. Potom sme čakali na termín operácie, kde mali byť odobraté vzorky z ložísk a odoslané na histológiu, aby sa prišlo na to, čo na tých pľúcach priateľ má. Je to skutočne nejaký nádor? Nič pozitívne. Boh nám však poslal do cesty niekoľko ľudí, vďaka ktorým sme na operáciu nemuseli čakať dlho. Bol operovaný už 28.11.2019, čo bol 2.deň ďakovnej časti Pompejskej novény. Ľahká, laparoskopická operácia, ktorá mala trvať tridsať minút, sa zmenila na náročnú operáciu trvajúcu niekoľko hodín. Ak sa pýtate prečo, odpoveď je jasná – Panna Mária vyslyšala naše prosby a ložiská z pľúc sa stratili!!! Preto lekári museli urobiť veľký rez hrudníka, aby sa presvedčili, že na pľúcach skutočne nič nie je. Áno, stal sa zázrak, ľudským rozumom nepochopiteľný a vedecky nevysvetliteľný! Pľúca mal "čisté"! Po operácii sa objavili ešte nejaké komplikácie, ale priateľ po šiestich dňoch od operácie (9. deň ďakovnej časti novény) prišiel sám domov (odšoféroval sám cca 70 km). Zotavil sa veľmi rýchlo a akékoľvek obavy z dlhodobej liečby sa stratili. Po toľkých starostiach a týždňoch plných strachu môžeme dnes vďaka našej nebeskej Matke, ktorá nám u svojho Syna vyprosila obrovský zázrak, riešiť príjemnejšie "starosti" - svadbu a spoločné bývanie :)

„Nikdy Ti neprestanem byť vďačná, Kráľovná posvätného ruženca z Pompejí, a budem šíriť Tvoju chválu, koľko mi len sily budú stačiť, lebo som vzývala Tvoju pomoc, a prišla mi Božia pomoc...“

Preto povzbudzujem každého, modlite sa s vierou a odovzdaním do Božích rúk. Vďaka tejto novéne sa dajú získať obrovské milosti.

Ady (1 recenzií)
26.02. 2020

Táto kniha je skutočný prínos pre všetkých mariánskych ctiteľov, ale aj tých, čo stále váhajú vzdávať väčšiu úctu Panne Márii, otázkami, že kde je to v biblii. Čítajte, pochopíte konečne Boží plán, ktorý ma so svojou Matkou a nebojte sa ju milovať, lebo ju nikdy nemôžete milovať viac, ako jej syn.

Dominik Chmielewski
skladom
7,12 €
Andrej (5 recenzií)
25.02. 2020

Túto modlitbu nám daroval neznámy pán, keď sme pricestovali s manželkou na vyšetrenie a pred tým sa zastavili na sv. omši. Nemohol vedieť kam ideme ani čo nás ťaží - lekári tvrdili že manželka už nesmie mať deti a išli sme riešiť zdravotné problémy po spontánnom potrate. Tak sme sa túto pobožnosť v ten deň začali modliť. Potom prišli z nemocnice výsledky a zdalo sa, že iba potvrdzujú tvrdenia lekárov. Ale ozval sa nám lekár z tej nemocnice, len z jeho osobnej iniciatívy a presne v polovici pobožnosti sme sa pri rozhovore s ním dozvedeli informácie, ktoré v správe neboli a znamenali, že manželka ešte môže mať vytúžené dieťa. Presne v posledný deň pobožnosti dostala manželka termín u hematologičky, ktorá sa podujala spraviť vyšetrenia, na ich základe nasadila lieky a "povolila" tehotenstvo - bez nej by sme tiež bezhlavo neriskovali tehotenstvo za každú cenu.

Dnes nám náš synček robí veľkú radosť, sme zaň vďační Bohu aj príhovoru Panny Márie, lebo aj vzhľadom na ďalšie okolnosti máme istotu, že nám pomohla aj s týmto.

Zachej.sk na Facebooku

pridajte sa k nám!

Kresťanské kníhkupectvo Zachej.sk by sme nerozbehli bez niekoľkých krokov do tmy. Náboženský e-shop si totiž nevystačí s obchodnou stratégiou a overenými praktikami. Potrebuje veľký sen, a potrebuje Božie vedenie, v malých dávkach milosti vždy na každý deň. A samozrejme potrebuje vás. Bez spojení a vzťahov neprežije žiaden obchod, a ten internetový obzvlášť. Možno sa vám zdá, že ste len adresátmi balíčkov z nášho e-shopu. V skutočnosti ste pre nás svedkami vízie a zároveň materiálom, z ktorého je ušitá.

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.