Zachej.sk Zoznam autorov C. S. Lewis

C. S. Lewis

(59 produktov) Zobrazujem 1 - 36 výsledkov z 59 produktov
strana: 1 z 2 Ďalej
C. S. Lewis

Clive Staples Lewis sa narodil 29. 11. 1898 v Belfaste, v Írsku. Získal najvyšší titul z gréckej a latinskej literatúry, filozofie, starovekej histórie a z anglického jazyka. Bol profesorom stredovekej a renesančnej literatúry na univerzite v Cambridge. Výnimočné a obľúbené prednášky ho natrvalo zapísali do sŕdc jeho poslucháčov. Vo vyššom veku sa oženil s Joy Davidman Gresham, no prežili spolu krátky čas, pretože podobne ako jeho matka, podľahla rakovine. C. S. Lewis zomrel 22. 11. 1963 vo svojom dome Kilns v Oxforde, v ten istý deň ako J. F. Kennedy a Aldous Huxley.

Lewis od útleho detstva vykazoval správanie sa človeka, ktorý nad vecami, ktoré ho obklopovali aj premýšľal, nielen ich bezhlavo prijímal. Možno práve táto črta mu otvorila dvere do dimenzie zvanej jedinečnosť. Nie náhodou je Lewis nazývaný apoštolom skeptikov a ateistov: dokázal sprístupniť kresťanstvo ako subjekt, ktorý nestojí mimo poznania, ale práve naopak – miesto, kde sa poznanie usídlilo bez vzájomných protirečení.

Jeho literárnu tvorbu možno rozdeliť na: literatúru faktu (32 publikácii); beletriu (18 titulov); poéziu (4 publikácie). Preslávili ho 7 - dielne Kroniky Narnie, ktoré boli aj sfilmované a esej Rady skúseného diabla. Jeho knihy vychádzajú aj po 70 rokoch od ich napísania v stále ďalších a ďalších nákladoch a neustále sa tešia novým priaznivcom. Patrí medzi najcitovanejších autorov sveta.


strana: 1 z 2

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.