Knihy od: Damian Stayne • Zachej.sk

Damian Stayne

(2 produkty)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Obnov svoje znamenia
Obnov svoje znamenia

Damian Stayne

Duchovné dary pre súčasnosť. Kniha, ktorú ponúkame širokej kresťanskej verejnosti na Slovensku, sa zameriava na stretnutie so živým Bohom skrze charizmy. Volá sa Obnov svoje znamenia a napísal ju Damian Stayne, líder katolíckeho charizmatického spoločenstva Cor et Lumen Christi. Je napísaná pútavo a dá sa prečítať na jeden raz. Je plná svedectiev o uzdraveniach a daroch proroctva či poznania. Netrpezlivého čitateľa to môže zviesť k tomu, že sa vrhne rovno do čítania o zázrakoch; tým však stratí niečo, čo je v tejto knihe oveľa dôležitejšie. Stratí biblický a teologický pohľad na znamenia a divy, ktoré majú sprevádzať tých, čo uveria. Damian Stayne, hľadiac na súčasnú situáciu kresťanstva najmä v Európe, vníma, že keď niekto spomenie Cirkev, mnoho ľudí si pod tým predstaví tých, čo robia charitu, starajú sa o bezdomovcov a ľudí na okraji spoločnosti či tých, ktorí bojujú proti potratom a prípadne LGBT ideológii. Avšak takmer nik pod slovom Cirkev nechápe a nevníma ľudí, ktorí ohlasujú utrpenie, smrť a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista. Je to vážny problém, lebo Cirkev akoby sa tým stávala jednou z mnohých organizácií, ktoré sa usilujú zmierniť zlo vo svete. A ak sa aj niekto odváži spomenúť Ježiša, takmer nik ho neberie vážne. Práve preto autor vníma, že potrebujeme to, čo sa dialo v prvotnej Cirkvi – divy a znamenia, ktorými Pán potvrdzoval ohlasovanie Ježišovho zmŕtvychvstania. Teda nie zázraky pre zázraky, ale zázraky ako dôkaz toho, že ohlasovanie živého Ježiša je pravdivé.

Skladom

10,19 €

Pane, obnov své zázraky
Pane, obnov své zázraky

Damian Stayne

Charismata včera a dnes. „Pane, obnov v naší době své zázraky jako o nových Letnicích,“ modlil se papež Jan XXIII. před 2. vatikánským koncilem a k této modlitbě zval i celou církev. Vybízel také biskupy, aby se na rokování připravili četbou Skutků apoštolů. Ježíšovi učedníci totiž v nesnadných dobách prosili podobně: „Pane, … dej svým služebníkům, aby s odvahou a odhodlaně mluvili tvé slovo; a vztahuj svou ruku k uzdravování, čiň znamení a zázraky skrze jméno svého svatého služebníka Ježíše“ (Sk 4,29–30). Damian Stayne hojně čerpá z Písma i z církevní tradice, brzy však zjistíme, že není jen teoretik. Bůh ho obdařil mnoha charismaty a také darem probouzet je k životu u druhých; tomu se věnuje se svou komunitou Cor et Lumen Christi už více než třicet let. Jeho výklad je plný svědectví a příkladů ze života, jak Bůh mocně působí i v dnešní době, aby lidi přitáhl k sobě. Zjistíme, že horlivě toužit po duchovních darech nemusí být projevem senzacechtivosti, nýbrž lásky k bližnímu – k zástupům bloudících a hledajících kolem nás.Damian Stayne je katolický laik, od roku 1990 zakladatel a vedoucí komunity Cor et Lumen Christi, která sídlí v anglickém Chertsey. Spolu s členy komunity slouží po celém světě hlásáním evangelia a darem uzdravování a prorokování, často také pořádají takzvanou Školu charismat. S manželkou Cathy, která nedávno odešla k Pánu, mají dvě už dospělé děti, Johna a Miryam, které se podílejí na službě svého otce a celé komunity.

Skladom

15,52 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Poštovné zadarmo nad 39 €

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Už mi tie knihy prišli. Ďakujem za promptné vybavenie a dobrú spoluprácu.

Michal

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk