Jeromních Isaak

Jeromních Isaak

(1 produkt)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
Život starca Paisija Svätohorského
Život starca Paisija Svätohorského

Jeromních Isaak

2. diel. Odporúčame knihu Starec Paisij (2021). Autorom knihy je jeho duchovný syn, Jeromních Isaak, ktorý s mníchmi svojho bratstva napísal autentický životopis starca Paisija v dvoch dieloch.V slovenskom jazyku tak ide v poradí už o tretiu knihu o starcovi Paisijovi, ktorý bol jedným z najväčších askétov minulého storočia a patrí k najvýznamnejším osobnostiam Svätej Hory Atos. Prichádzali za ním ľudia z celého sveta a kládli mu rôzne otázky. Odnášali si od neho vzácne odpovede, ktoré nenašli nikde inde.Všetky tri knihy o tomto veľkom učiteľovi duchovného života sa navzájom dopĺňajú. Súčasnému človeku ponúkajú jedinečné riešenia a ukazujú mu smer v každodennom živote.Prvý diel, ktorý bol vydaný v roku 2013, je zameraný na podrobné opísanie starcovho života a jeho duchovných zápasov čo najjednoduchším a najucelenejším spôsobom. Autor v ňom chronologicky spracoval životopisné údaje, zápasy a rôzne starcove aktivity podľa miest jeho pobytu. Na Slovensku sa stal bestsellerom a oslovil mladých i starších čitateľov.Druhý diel, ktorý práve vyšiel, je doplnením a vysvetlením prvého, a starec Paisij je v ňom priblížený dôkladnejšie. Obsahuje životopisné príhody, ktoré sú usporiadané do tematických celkov. Medzi obidvomi dielmi je hlboká vnútorná jednota, preto slovenskému čitateľovi odporúčame prečítať najprv prvý diel tohto starcovho životopisu, aby mohol lepšie pochopiť druhý diel.Kniha Život starca Paisija Svätohorského bola vydaná a rozdelená do dvoch častí (dielov):Ústrednou témou druhého dielu je Božia blahodať. Aby ju starec získal, najprv bojoval proti vášňam.V časti Cnosti starca sa praktickým a názorným spôsobom uvádzajú rôzne príhody z jeho života, ktoré sa dostali do našej pozornosti. V časti Dary starca sú zoradené rôzne, aj nadprirodzené prejavy z jeho života, ktoré sú zrejmé zo svedectva jeho samého, ako aj zo svedectiev iných. Ako príklad sme vybrali len niektoré z nich. Dôležitosť, hĺbku a hodnotu Prínosu starca nie je možné ohodnotiť a vtesnať do niekoľkých strán, pretože keď bol obdarený rôznymi Božími darmi, bez ľudského snaženia a úsilia prinášal bohatstvo Božej blahodate hladným dušiam.Druhá časť (2. diel) je doplnením a vysvetlením prvej a starec je v nej priblížený dôkladnejšie, aby ho čitateľ lepšie pochopil. Každá časť zachováva istú samostatnosť a nezávislosť, preto by mohli byť vydané aj samostatne. Medzi obidvomi časťami je hlboká vnútorná jednota, to znamená, že aj druhá časť je životopis, ktorý však nesleduje chronologickú nadväznosť prvej časti, ale obsahuje životopisné príhody, ktoré sú usporiadané do tematických celkov.V prvej časti (1. diel vyšiel v roku 2013 a 2015) autor opisuje starcov život a duchovné zápasy od narodenia až po zosnutie čo najjednoduchším a najucelenejším spôsobom. V štrnástich kapitolách chronologicky spracoval životopisné údaje, zápasy, zázraky a rôzne starcove aktivity podľa miest jeho pobytu.

Skladom

18,96 €

Život starca Paisija Svätohorského
Život starca Paisija Svätohorského

Jeromních Isaak

1. diel. Kniha Život starca Paisija Svätohorského opisuje strhujúci život jedného z najväčších askétov 20. storočia, ktorý bol veľkou osobnosťou gréckeho národa. Žil na Svätej Hore Atos v Grécku, kde za ním prichádzali tisíce ľudí z celého sveta s rôznymi otázkami a problémami. Odnášali si od neho vzácne duchovné rady, ktoré nenašli nikde inde.Napriek tomu, že tento jednoduchý mních žil v osamelej kélii na pustom mieste, poznajú ho milióny ľudí na celom svete, či už z vlastnej skúsenosti, rozprávania priateľov alebo prostredníctvom masovokomunikačných prostriedkov.Okrem podrobného životopisu tohto výnimočného človeka sú v knihe aj jeho poučenia, ktoré dávajú čitateľovi možnosť zastaviť sa pri každej myšlienke a precítiť hĺbku múdrych Paisijových slov. Každý nájde v jeho myšlienkach poučenie, radu alebo odpoveď na otázky spojené s vlastným životom.

Vypredané

19,50 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Alžbeta, pred 6 dňami

Pre nás jeden z najlepších internetových obchodov na Slovensku.

userAvatar

Martina, pred týždňom

Široký sortiment, skvelé ceny a rýchle dodanie.

userAvatar

Gabriela, pred týždňom

Vybavenie objednávky bolo rýchle. Komunikácia na profesionálnej úrovni. Perfektne zabalené. Odporúčam !

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk