Libor Rösner

(5 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Velikán prostoty - Svätý Charbel Machlúf
Velikán prostoty - Svätý Charbel Machlúf

Libor Rösner

Svätý Charbel sa narodil v roku 1828 v Libanone. Jeho rodná dedinka bola považovaná za obyčajnú horskú dedinu, v ktorej však žijú obzvlášť pracovití a zbožní ľudia. Toto zbožné prostredie malo na ešte malého Charbela, ktorý mal vrúcny vzťah k modlitbe, veľký vplyv. Dnes je meno a úcta k tomuto svätcovi čoraz viac známa a rozšírená. Utiekajú sa k nemu s prosbami a modlitbami ľudia rôznych vierovyznaní. Nespočetné svedectvá jeho pomoci sú nepopierateľným znakom, že je skutočným Božím mužom.Libor Rösner v knihe Velikán prostoty zhrnul životný príbeh divotvorcu svätého Charbela a jeho posolstvo. Nájdete v nej i novénu, litánie a modlitby.

Skladom

4,75 €

Tichá ruža mučeníctva
Tichá ruža mučeníctva

Libor Rösner

Svätá Filoména. Kniha Tichá ruža mučeníctva je románovým spracovaním života svätej Filomény, mučeníčky čistoty, ktorá sa nebála mocných tohto sveta a dokonca odmietla ponuku na sobáš od samotného cisára. S odvahou radšej čelila smrti, pretože jej srdce patrilo Ježišovi, ktorého odmietla zradiť. On svoju nevestu obdaroval nebeským pokojom a tak bola schopná uniesť kruté mučenie. Dnes, keď sa čistotou tak opovrhuje, je jej príklad obzvlášť dôležitý. O jej živote sa dozvedáme zo zjavení samotnej svätej Filomény sestre Márii Lujze a potvrdzujú to stovky zázrakov, ktoré sa dejú po celom svete. Toto dielo sa opiera o tieto fakty, ale je doplnené aj o fabulácie, aby kniha bola pútavá a oslovila mladú generáciu a rovnako aj všetkých jej ctiteľov.Libor Rösner je tiež autorom obľúbených kníh Velikán prostoty - Svätý Charbel Machlúf a Archa zákona - Svätý Anton Paduánsky.

Skladom

8,63 €

Archa zákona - Svätý Anton Paduánsky
Archa zákona - Svätý Anton Paduánsky

Libor Rösner

„Bratovi Antonovi, môjmu biskupovi, prajem spásu ja, František. Súhlasím, aby si prednášal bratom posvätnú teológiu, len ak pri tejto činnosti nepotlačíš ducha svätej modlitby a zbožnosti, ako je to uvedené v pravidlách rehole. Buď pozdravený.“ Svätý František z Assisi„Je trojaký večer, ale je tiež trojaké ráno, je trojaký plač, ale je tiež trojaká radosť. Prvým večerom je ten nešťastný večer našich prarodičov v záhrade raja, druhým večerom je bolestný večer utrpenia a smrti nášho Pána, tretím večerom potom je večer nášho priblíženia sa k smrti. A trojaké ráno? Prvým ránom je to preradostné, prenádherné narodenie Mesiáša, druhým to úžasné vzkriesenie nášho Pána a tretím ránom je radostné ráno nášho budúceho vzkriesenia!“ Svätý Anton Paduánsky„Ak oslepila tvojho brata pýcha, snaž sa ho osvietiť zo všetkých síl príkladom svojej pokory; ak je chromý pre svoju falošnosť, postav ho na nohy prostredníctvom pravdy; ak je malomocný vinou svojej žiadostivosti, očisti ho prostredníctvom slov a príkladu čistoty; ak ohluchol pre svoju chamtivosť, postav mu pred oči príklad chudoby nášho Pána; ak zomrel vinou svojho obžerstva a opíjania sa, vzkries ho cnosťou umiernenosti; chudobným potom hlásaj evanjelium a rozprávaj im o Ježišovom živote.“ Svätý Anton Paduánsky

Skladom

6,31 €

Dotyk květem, dotyk trnem
Dotyk květem, dotyk trnem

Libor Rösner

Tato kniha rozhodně není snadným čtením. Nikoliv proto, že by byla psána příliš učeně, ale kvůli záležitostem, o kterých pojednává. Seznámíte se v ní s osudy deseti sester z kongregace sester sv. Alžběty (blahořečeny 12. 6. 2022), jež všechny nalezly smrt ve 2. světové válce z rukou vojáků Rudé armády při hájení svého řeholního slibu čistoty, případně při hájení druhých. Je to deset příběhů konfrontace dobra a zla, v nichž mrazí z absence lásky a lidskosti na straně jedné a z jejich přemíry na straně druhé. Nihil obstat dal knize Mons. Martin David, apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze.

Skladom

6,31 €

Posledné kusy
Byl jednou jeden svatý král
Byl jednou jeden svatý král

Libor Rösner

Příběh sv. Ludvíka. Románově zpracovaný životopis francouzského krále svátého Ludvíka IX. nás zavádí do 13. století. Ožívají před námi skutečné historické postavy, především světec, jenž se postupem času mění z nesmělého mladíka v rozhodného muže, neohroženého rytíře a v jedinečný vzor panovníka a křesťana. Máme tak možnost procházet spolu se svátým Ludvíkem celou dobou jeho panování, od korunovace přes upevňování si pozic až po vrcholné období jeho vlády, kdy k němu s úctou vzhlížely oči korunovaných hlav všech panovnických dvorů. Ocitneme se uprostřed lítých bitev, nahlédneme do Ludvíkovy kající praxe či jeho rodinného života, čímž se nám odkryje osobnost člověka, jehož bílou lněnou tuniku nestačily pohltit plameny požáru katedrály Notre Dáme v dubnu 2019...

Skladom

8,73 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Katarína, pred týždňom

Precízne zabalené knihy, rýchle doručenie, možnosť platby na dobierku, záložka od Zacheja sa mi veľmi páči

userAvatar

Michaela, pred týždňom

Bývám spokojená s obchodem, vždy si tu vyberu něco, co mě zaujme:).

userAvatar

jela, pred týždňom

Rýchle dodanie, nádherné produkty. ODPORÚČAM!!!

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk