Zachej.sk Zoznam autorov Max Lucado

Max Lucado

(27 produktov)
Max Lucado

Max Lucado je neobyčajný človek s veľkým darom - srdcom pastora a perom básnika. Maxovo posolstvo je jednoduché: Boh ťa miluje, tak ho nechaj, nech ti to dokáže. Píše a káže pre každého: zraneného, opusteného, toho, ktorý sa cíti previnilo, jednoducho pre každého jednotlivca so svojimi nedostatkami a ťažkosťami. Jeho dôkaz sa po svete šíri vo viac ako 54 jazykoch.
Tento známy autor sa narodil v malom meste West Texas, ako najmladší syn mechanika a zdravotnej sestry. Napriek tomu, že v kostole takmer vyrastal, ako dospievajúci sa vybral inou cestou, ktorá bola ďaleko vzdialená od viery. Jednu letnú noc, po tom ako vypil šesť kartónov piva, začal premýšľať, či v živote nie je aj niečo viac ako len jedna párty za druhou a naháňanie sa za dievčatami. Krátko po tomto zážitku opäť otvoril svoje srdce bezpodmienečnej Božej láske.
Max opustil West Texas s magisterským titulom a rozhodol sa šíriť lásku a Božie milosrdenstvo medzi ľuďmi. Ako výpomocný duchovný v malom kostole na Miami a Floride písal do týždenníka stĺpček. Táto prvá spisovateľská činnosť v ňom odhalila vášeň nielen pre pastoráciu, ale aj pre písanie. Dnes je jedným z najobľúbenejších autorov v súčasnosti.
Po niekoľkých rokoch intenzívnej práce mu jeden vydavateľ povedal áno. Tak postupne začali prichádzať na svet jeho knihy. Skôr než povieš amen, Bez strachu či Zvládneš to, aj to sú tituly, ktorých je autorom práve Max Lucado.
„S Bohom môžeš uzatvoriť priepasť medzi tým kým si a medzi osobou, ktorou by si chcel byť.“ Max Lucado


V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.