Knihy od: Raymond E. Brown • Zachej.sk
Raymond E. Brown

Raymond E. Brown

(0 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Kristus na Vianoce
Kristus na Vianoce

Raymond E. Brown

Po Kristovi v Advente prichádza Kristus na Vianoce. Sledujúc plynutie liturgického roka vychádza ďalšia knižočka Raymonda E. Browna. Ako hovorí sám autor, opäť je preňho východiskom jeho veľká publikácia Narodenie Mesiáša. Vyberá a sprístupňuje z nej najdôležitejšie časti. Robí tak, aby umožnil každému profitovať z veľkého bohatstva biblických textov týkajúcich sa narodenia Božieho Syna. Môže sa stať, že jeho prenikavý biblický pohľad trochu rozkolíše naše romantické predstavy spojené s Vianocami. Ale netají sa tým, že o to mu ide.Obsahom jeho úvah sú druhé kapitoly z Matúšovho a Lukášovho evanjelia. Vysvetľuje príbeh o mudrcoch z Východu, zmysel jasieľ a úlohu pastierov, obetovanie a nájdenie Ježiša v chráme.

Vypredané

2,29 €

Kristus v Advente
Kristus v Advente

Raymond E. Brown

Autor približuje skutočný zmysel evanjeliových textov, ktoré sú prípravou na narodenie Ježiša Krista (Mt 1 a Lk 1). Kniha je ideálna na adventné obdobie, či už na osobnú meditáciu alebo aj ako výborná pomôcka na prípravu kázní. Ťažko je hľadať v tejto oblasti kompetentnejšieho autora, ako R. Browna, autora 750-stranovej štúdie v tejto oblasti (Evanjeliové rozprávania o detstve): The Birth of the Messiah, 1993

Vypredané

2,29 €

Kristus na Veľkú noc
Kristus na Veľkú noc

Raymond E. Brown

Správy o zmŕtvychvstaní sú najradostnejšími časťami evanjelií. Tak ako v knižke Kristus vo Veľkom týždni, aj tu sa autor snaží vtiahnuť čitateľa priamo do diania. Presvedčiť ho, že radosť veľkonočného rána sa ho priamo a osobne týka. Chce tomu napomôcť lepším poznaním toho, čo nám evanjelisti o veľkonočnom ráne a zmŕtvychvstalom Kristovi napísali.

Vypredané

2,21 €

Kristus vo Veľkom týždni
Kristus vo Veľkom týždni

Raymond E. Brown

Pre väčšinu z nás je jedným z najsilnejších zážitkov pôstneho obdobia čítanie pašií na Kvetnú nedeľu a na Veľký piatok. Zriedka však máme príležitosť k týmto dramatickým textom z evanjelia sa vrátiť. S R. Brownom máme príležitosť nájsť si čas a zblízka sledovať Krista od Getsemanskej záhrady po hrob na Kalvárii. S autorom prenikneme do dramatických detailov týchto udalostí. Získame príležitosť prehĺbiť svoj vzťah ku Kristovi tým, že lepšie porozumieme utrpeniu, ktoré za nás podstúpil.

Vypredané

2,13 €

Duch Svätý na Turíce
Duch Svätý na Turíce

Raymond E. Brown

Eseje o liturgických čítaniach zo Skutkov apoštolov a z Evanjelia podľa Jána. Táto knižka uzatvára sériu Brownových komentárov evanjeliových textov na najdôležitejšie sviatky cirkevného roka. Príznačný je preňho štýl, ktorým sa usiluje čitateľa presvedčiť, že správy o jednotlivých udalostiach v evanjeliu sa nás bytostne dotýkajú. Jeho úvahy pomáhajú zaujať postoj, stotožniť sa s postavami, ktoré boli účastníkmi. Pomáhajú formovať zrelých kresťanov.

Vypredané

1,29 €

Biblia 101 otázok a odpovedí
Biblia 101 otázok a odpovedí

Raymond E. Brown

Odpovede otca Raymonda na mnohé kontroverzné témy týkajúce sa viery, doktríny a histórie Katolíckej cirkvi.

Vypredané

5,04 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Poštovné zadarmo nad 39 €

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Balíček mi bol doručený v poriadku. S Vašou službou som spokojná, ako aj s objednaným tovarom.

Henrieta

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie