Renáta Szeverényiová

Renáta Szeverényiová

(0 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Prosbičky do ručičky
Prosbičky do ručičky

Jerguš Olejár; Viktor Sabo; Renáta Szeverényiová; Danka Furmanová

Modlitbičky pre detičky. Útla knižka do ručičky dieťaťa. Modlitby pre deti a pekné ilustrácie od Romana Topoľčanyho potešia najmä malého, ale aj veľkého čitateľa. Zrealizovali sme dotlač žiadaného titulu a vďaka tlačiarňam je knižka ešte menšia a krajšia.

Vypredané

3,40 €

V spoločenstve s anjelmi
V spoločenstve s anjelmi

Jerguš Olejár; Viktor Sabo; Renáta Szeverényiová; Danka Furmanová

Dielo sa usiluje predstaviť, čo učí o anjeloch Sväté písmo, tradícia Cirkvi (od prvých cirkevných otcov až po Druhý vatikánsky koncil, ktorý potvrdil vieru Cirkvi v anjelov), ale aj teologické úvahy, potvrdené Magistériom Cirkvi.Objemná kniha vznikala počas voľných chvíľ mníšskeho života, pozorným štúdiom biblických prameňov a ďalších diel duchovných autorov. Invokácie k nám najviac známym a vzývaným anjelom strážcom sú v knihe iba jednou časťou knihy.Do 70 podkapitol sú rozčlenené zamyslenia nad zvolaniami spomínaných litánií, dopĺňajú ich kapitoly o anjeloch strážcoch v modernej katolíckej poézii a próze, vo svedectvách ľudí, o anjeloch v liturgickom roku, anjeloch v Biblii, učení Cirkvi o anjeloch, o katolíckej angelológii počas storočí, anjeloch v umení, resp. svätcoch a duchovných autoroch, ktorí o anjeloch písali či boli citovaní.Hoci v úvode a príhovore ku knihe sa viackrát spomína anonymná autorka, kniha V spoločenstve s anjelmi je oficiálne vydaná ako kolektívne dielo. Vznikla v Karmelitánskom kláštore svätého Jozefa vo švajčiarskom Locarno Monti (taliansky originál má ústretový názov In communione con gli Angeli, nostri fratelli e amici). Je to zaujímavý a vzácny príspevok do momentálne mimoriadne vyhľadávanej angelologickej literatúry. Dielo je napísané „vo svetle Biblie, teológie a spirituality“ – pričom posledné určuje i jeho formu. Kniha pripomína schému litánií – kontemplatívnej modlitby, v úvode citovanej „Litániami k svätým anjelom“. Jednotlivé invokácie sa autorsky rozoberajú v následných kapitolách.

Vypredané

10,30 €

Antológia
Antológia

Jerguš Olejár; Viktor Sabo; Renáta Szeverényiová; Danka Furmanová

Patristika a scholastika. Tento výber textov patristických a scholastických filozofov vychádza z potreby doplniť existujúci výber textov tretieho zväzku Antológie z diel filozofov, ktorý vyšiel prvýkrát v roku 1975 vo vydavateľstve Pravda. Piaristické obdobie je obdobie, keď vládne primát Božej múdrosti a Božieho slova. Pre cirkevných otcov bola filozofia predmetom ich vzdelania a pokresťančenia a nástrojom vysvetľovania evanjelia.

Vypredané

13,58 €

Deväť mesiacov otázok a odpovedí
Deväť mesiacov otázok a odpovedí

Jerguš Olejár; Viktor Sabo; Renáta Szeverényiová; Danka Furmanová

Kniha amerických autoriek, prináša odpovede na mnoho otázok, spojených s tehotenstvom. Vysvetľuje, čo sa v organizme ženy v príslušnom mesiaci deje, čo môže očakávať, ako sa bude cítiť, ako sa má stravovať, na čo si má dávať pozor.Usiluje sa zbaviť budúce mamičky strachu z neznámeho, aby mohli svoje tehotenstvo vychutnávať a tešiť sa na príchod nového človiečika. Slovenského prekladu sa ujali renomované lekárky, ktorý celý svoj život zasvätili práve tomuto odboru. Ich prácu oceňujú aj v zahraničí, kde sa zúčastňujú mnohých prednášok a odborných seminárov. Okrem iných, nájdete v knihe aj odpovede na tieto otázky: Prvý tehotenský test, ktorý som si práve urobila, bol pozitívny. Kedy by som mala navštíviť lekára?

Vypredané

19,35 €

Čtyři pojetí pekla
Čtyři pojetí pekla

Jerguš Olejár; Viktor Sabo; Renáta Szeverényiová; Danka Furmanová

Čo je peklo?Miesto, kde doslova šľahajú plamene?Odvrhnutie od Boha?Totálny zánik?V kresťanskej tradícii patrí k snáď najznepokojujú­cejším predstavám tá, že jedného dňa pôjde obrovské množstvo ľudí do pekla. Takmer každý človek má priateľov, rodinu, ľudí, ktorých nesmierne miluje, ktorí neveria v Boha. Ak takto zomrú, budú vylúčení z Božej prítomnosti. Idea pekla je tak znepokojujúca, že väčšina pastorov a členov Cirkvi učenie o konečnej odplate jednoducho ignoruje a dáva prednosť vágnym rečiam o oddelení zlých lľudí od spravodlivých. Väčšina dnešných kresťanov o pekle skôr hovorí, než by o nom premýšľali. Len málokto rád uvažuje o tom, ako Boh trestá hriešnikov. Autori knihy sa k tejto chúlostivej téme stavajú čelom a predkladajú rôzne názory na to, čo o pekle hovorí Biblia. Zároveň sa otvárajú vzájomné korekcii názorov, lebo každý z nich sa vyjadruje k pohľadu svojich kolegov. Doslovné chápanie (autor John F. Walvoord) Metaforické chápanie (autor William V. Crockett) Očistcové chápanie (autor Zachary J. Hayes) Kondicionálne chápanie (autor Clark H. Pinnock) Kniha je v češtine

Vypredané

8,85 €

Maria Panno, Matko Slova
Maria Panno, Matko Slova

Jerguš Olejár; Viktor Sabo; Renáta Szeverényiová; Danka Furmanová

Panna Maria v poezii českých básníků nové doby. Panna Maria v poezii českých básníku Nové doby. Výbor uspořádal Mojmír Trávníček.

Vypredané

8,24 €

Vianočná kniha
Vianočná kniha

Jerguš Olejár; Viktor Sabo; Renáta Szeverényiová; Danka Furmanová

Poviedky, príbehy a rozprávky na vianočný čas. V tejto knihe nájdete rozprávky svetoznámych autorov: Alexander Nikolajevič Afansiev – MrázikHans Christian Andersen – Dievčatko so zápalkamiJacob a Wilhelm Grimmovci – Pani ZimaKarel Čapek – ŠľapajeJack London – Prípitok mužovi na cesteO. Henry – Dary troch kráľovHans Christian Andersen – Príbeh rokaAlexander Sergejevič Puškin – MetelicaMichail Afansievič Bulgakov – FujavicaLev Nikolajevič Tolstoj – MetelicaVladimír Hulpach – Šingebis a Severný vietorAlphonse Daudet – Vianočná poviedkaAdalbert Stifter – Svätá noc

Vypredané

14,50 €

Tradičná slovenská kuchárka
Tradičná slovenská kuchárka

Jerguš Olejár; Viktor Sabo; Renáta Szeverényiová; Danka Furmanová

Tak ako vplyv okolitých, ale aj vzdialených kuchýň zasahuje k nám, naše špeciality veľmi radi ochutnávajú zahraniční turisti. Veď kde inde by si pochutnali na preslávenej pečenej husacine, živánskej pečienke, bryndzových haluškách či strapačkách, slivkových knedličkách, úžasnej kapustnici, fazuľovej alebo hubovej polievke?

Vypredané

8,68 €

Kdo jsi Jidáši?
Kdo jsi Jidáši?

Jerguš Olejár; Viktor Sabo; Renáta Szeverényiová; Danka Furmanová

Vrah, zrádce, provokatér, kolaborant, oběť spiknutí, nebo přítel?. Kdo je Jidáš? Vrah, zrádce, provokatér, kolaborant, obět spiknutí nebo přítel? Tato otázka zaměstnávala lidi odedávna. Byl ďáblem, jak ho označuje evangelista Jan? Proč ho potom Ježíš povolal do nejužšího kruhu svých učedníků? Byl zlodějem, který se obohacoval ze společné pokladnice? Proč mu potom Ježíš tuto pokladnici svěřil? Nebo plnil „vyšší příkaz“, aby se mohlo uskutečnit to, co Ježíš předpovídal? A proč ho potom církev očerňuje jako nejhoršího vyvrhele, jako zrádce Syna Božího? To jsou jen některé z mnohých otázek kolem této rozporuplné postavy Nového zákona.Třináct německých autorů se pokouší přinést nový pohled na osobnost Ježíšova učedníka, jehož jméno se stalo synonymem pro podlost, ziskuchtivost a zradu: „jidášský komplex“, „Jidášova mzda“, „jidášský polibek“. Zároveň jim jde o překonání vžitých náboženských klišé. Autoři jsou nejen teologové, ale i žurnalisté, psychologové, spisovatelé, duchovní, křesťané i židé…

Vypredané

7,40 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Katarína, pred 4 dňami

Precízne zabalené knihy, rýchle doručenie, možnosť platby na dobierku, záložka od Zacheja sa mi veľmi páči

userAvatar

Michaela, pred 5 dňami

Bývám spokojená s obchodem, vždy si tu vyberu něco, co mě zaujme:).

userAvatar

jela, pred 5 dňami

Rýchle dodanie, nádherné produkty. ODPORÚČAM!!!

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk