Ursula Kochová

(0 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Svätá Alžbeta
Svätá Alžbeta

Ursula Kochová

Životopisný román o sile lásky. Mohla žiť život grófky na panstve, nestarať sa o nič iné, ako o seba. No napriek svojmu postaveniu, napriek tomu, že sa k šľachtičnej nehodí také správanie a zvyky, robí nemysliteľné. Svätá Alžbeta je známa po celom svete ako patrónka a ochrankyňa chudobných. Predáva svoje šaty a šperky, delí sa o jedlo s chudobnými, podáva pomocnú ruku, aby aspoň trochu zmiernila utrpenie mnohých, stará sa o chorých... Alžbeta mala iba 24 rokov, ale jej život je príkladom pre mnohých z nás až do súčasnej doby. Kniha Svätá Alžbeta je skvelým sprievodcom na ceste pokory a lásky, akou vynikala práve ona. Recenzia: Svätá Alžbeta na stránke blog.zachej.sk.

Vypredané

8,73 €

Hildegarda z Bingenu
Hildegarda z Bingenu

Ursula Kochová

Príbeh ozajstnej, vrúcnej, obetavej lásky, ktorej sila ide až za hranice časného života… Aj o tom je historický román, v ktorom sa dozvedáme o známej, ba veľmi „populárnej“ mníške žijúcej v 12. storočí Hildegarde z Bingenu (1098 – 1179).Autorka skĺbila známe fakty z jej života s historicko-spoločenskými reáliami stredoveku v Nemecku. Dozvieme sa všetko o Hildegardiných mimoriadnych schopnostiach a odvahe, jej štyroch kazateľských cestách, o jej bohatej korešpondencii s vladármi, kde nešetrila napomenutiami, o jej prírodovedeckých vedomostiach a liečiteľských praktikách, ktoré sa používajú dodnes. Príjemné čítanie, ktoré opäť povznesie vaše srdce k ideálom skutočnej a pravej lásky, poteší každé, nielen ženské srdce.

Vypredané

6,79 €

Edita Steinová - Povedať malú, prostú pravdu
Edita Steinová - Povedať malú, prostú pravdu

Ursula Kochová

biografický román. Pre Židov, evanjelických i katolíckych kresťanov existujú rozličné formy, ako vyjadriť rešpekt a úctu. Pre jedných bude svätou Teréziou Benediktou z Kríža, pre iných Židovkou Editou Steinovou. Vždy však človekom, ktorý to so svojou vierou myslel vážne.

Vypredané

0,97 €

Hildegarda z Bingenu
Hildegarda z Bingenu

Ursula Kochová

Zvěstovatelka lásky. Autorka je u nás už známá svou knihou Alžběta Durynská - Síla lásky.Německá medievalistka Ursula Koch píše o ženských postavách německého středověku zasvěceně a přitom velice poutavě. Její románová tvorba byla přeložena do řady jazyků. V českém povědomí je Hildegarda z Bingenu /1098- 1179/ vnímána především jako přírodní léčitelka.Ursula Koch se této charakteristice Hildegardiny osobnosti nevyhýbá, především se ale snaží zobrazit ji jako osobnost, jež svým životem vyjadřuje osobní lásku k Bohu, která jí poskytla nezměrnou sílu k zvládnutí všech nástrah pozemského života.Hildegarda z Bingenu, kromě své manažérské činnosti - Matka představená kláštera, který sama zbudovala -, sepsala své myšlení a předala je v řadě svých spisů, a je vnímána i jako matka německé středověké mystiky, vrcholící Mistrem Eckhartem.Hildegarda vedla hovory i s císařem Friedrichem Barbarossou. Významná jsou její kázání na veřejných prostranstvích, i před vysokým klérem, o nichž autorka také píše.Dnes lze Hildegardu chápat i jako osobnost, usilující o duchovní prosazování žen. To vyjadřuje i obálka knihy. Staletí věřící usilovali o svatořečení této křesťanské osobnosti. Došlo k němu o Velikonocích v roce 2012 a na podzim téhož roku byla uvedena mezi církevní učitele. Kniha je poutavou freskou německého středověkého duchovního života.

Vypredané

7,47 €

Alžběta Durynská - Síla lásky
Alžběta Durynská - Síla lásky

Ursula Kochová

Alžběta Durynská - Uherská byla sestřenicí Anežky České-Přemyslovny. Obě svůj život spojily, i když za jiných podmínek, s klášterním životem a službou potřebným. Alžběta Durynská žila s niternou potřebou služby nuzným vlastně po celý svůj život, a dokázala jej tak i naplnit. Jak již mocná kněžna durynského lankrabství, tak i později jako lankraběnka - vdova ve špitále, který založila a kam se odebrala po smrti svého milovaného muže Ludvíka Durynského, jenž zemřel na křižácké výpravě.

Vypredané

8,34 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk