Panna Mária Guadalupská

Panna Mária Guadalupská

(10 produktov)

V decembri 1531 sa prostému indiánovi kráčajúceho do vzdialenej dediny na svätú omšu zjavila Panna M...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Obrázok: Modlitba k Panne Márii Guadalupskej
Obrázok: Modlitba k Panne Márii Guadalupskej

14. Laminovaný obrázok s modlitbou k Panne Márii Guadalupskej.Rozmer: 6 x 9,6 cm.

Skladom

0,19 €

Novéna k Panne Márii Guadalupskej
Novéna k Panne Márii Guadalupskej

V roku 1531 sa na vrchu Tepeyac neďaleko Mexico City zjavila Panna Mária aztéckemu roľníkovi Juanovi Diegovi. Žiadala, aby na mieste zjavenia bol postavený kostol ku jej cti. Úcta k Panne Márii nazvanej Guadalupskej sa neskôr rozšírila do sveta a aj dnes sa k nej mnoho ľudí veľmi rado utieka. Novéna k Panne Márii Guadalupskej je deväťdnová pobožnosť, počas ktorej si každý deň prečítame zamyslenie určené na daný deň a modlíme sa: štyrikrát Zdrava´s Mária - na pamiatku štyroch zjavení, a modlitbu Spomeň si, Panna Mária Guadalupská.

Skladom

1,16 €

Kartička: Panna Guadalupská
Kartička: Panna Guadalupská

RCC007SK. Obojstranná plastová kartička (ako kreditná karta) so zlatou medailou. Obsahuje úryvok modlitby Jána Pavla II. k Panne Márii Guadalupskej.Rozmer kartičky: 5,4 x 8,4 cm.

Skladom

0,49 €

Obrázok: Zasvätenie rodiny Panne Márii Guadalupskej
Obrázok: Zasvätenie rodiny Panne Márii Guadalupskej

A6. Obrázok s motívom Panny Márie Guadalupskej. Na zadnej strane obrázka sa nachádza modlitba zasvätenia rodiny Panne Márii a informácie o pôvode zázračného obrazu, ktorý súvisí zo zjaveniami Panny Márie v Mexiku.Rozmer: 12 x 17 cm (A6).

Skladom

0,19 €

Guadalupe
Guadalupe

Francis Johnston

Zjavenie Matky Božej v Mexiku. V Guadalupe (Mexiko) je obraz Panny Márie, ktorý nenamaľovala ľudská ruka, ale vznikol mimozemským pôsobením v decembri roku 1531. Písomná správa o jeho vzniku je v indiánskej reči nahualt. I dnešná veda potvrdzuje, že obraz sa vymyká prirodzeným zákonom.Guadalupe navštívi ročne 20 miliónov pútnikov z celého sveta a tak je najväčším pútnickým miestom na svete."Nič by ťa nemalo zarmucovať, nič by ti nemalo robiť starosti. Nie som tu pri tebe ja, tvoja Matka?" slová Panny Márie Juanovi Diegovi, jednoduchému indiánovi, ktorému sa zjavila...

Skladom

1,94 €

Posledné kusy
Socha: Panna Mária Guadalupská - 33 cm
Socha: Panna Mária Guadalupská - 33 cm

PB0020. Maľovaná soška Panny Márie z Guadalupe s rozmermi 33 x 13 cm.

Skladom

41,13 €

Plagát: Panna Mária Guadalupská + vysvetlivky
Plagát: Panna Mária Guadalupská + vysvetlivky

Veľkorozmerný plagát (rozmer A1) - Guadalupská Panna Mária s vysvetlivkami symbolov jednotlivých častí obrazu chce byť pomôckou každému, kto sa snaží porozumieť posolstvu a významu zjavenia Panny Márie v mexickom Guadalupe. Plagát je určený tak do domácnosti na zavesenie ale i ako pomôcka pre katechézu do farností, či na hodiny náboženstva.

Skladom

2,81 €

Kľúčenka: Panna Mária Guadalupská, kovová
Kľúčenka: Panna Mária Guadalupská, kovová

DR01. Kovový prívesok s motívom Panny Márie Guadalupskej na kľúčovom krúžku.

Skladom

3,78 €

Magnetka: Panna Mária Guadalupská
Magnetka: Panna Mária Guadalupská

Z002. Magnetka s rozmerom 8 x 5,4 cm, ktorá znázorňuje Pannu Máriu Guadalupskú.

Skladom

1,16 €

Magnetka: Panna Mária Guadalupská - drevená
Magnetka: Panna Mária Guadalupská - drevená

Z001. Drevená magnetka s motívom Panny Márie Guadalupskej. Rozmer magnetky je 8,6 × 6,5 cm.

Skladom

2,42 €

Zjavenia Panny Márie v Mexiku - Guadalupe
Zjavenia Panny Márie v Mexiku - Guadalupe

Michal Hargaš (ed.)

Zázračný obraz. V Mexiku v Guadalupe je v Bazilike vystavený obraz Panny Márie, ktorý nebol namaľovaný ľudskou rukou, ale vznikol zázračne v decembri 1531. V tejto brožúre sa dozviete o jeho vzniku, podrobnom opise a výsledkoch vedeckého bádania a o jeho histórii.

Vypredané

0,97 €

DVD: Guadalupe - žijúci obraz
DVD: Guadalupe - žijúci obraz

December 1531, Mexiko. Panna Mária sa zjavuje chudobnému indiánskemu roľníkovi. Nikto mu to však neverí. Na jej prosbu si zabalí do svojho indiánskeho plášta, „tilmy“, zopár kastílskych ruží, ktoré zázračne rozkvitli na holej pláni. Neskôr pred biskupom otvorí svoj plásť a odkryje mu zázrak: obraz Panny Márie Guadalupskej, ktorý je výnimočne reálny. Výsledky analýzy obrazu sú ohromujúce. V očiach Panny Márie sa odrážajú postavy všetkých 13-tich svedkov zázraku. Hviezdy na jej plášti sú umiestnené presne tak, ako boli pozorované v deň zázraku (12.12.1531). Použitá technika maľby je neznáma. Farby ostávajú neporušené, rovnako aj látka nie je poškodená. A to nie je všetko: mimoriadny objav odhaľuje španielsky pôvod (Extremadura, Španielsko) názvu Guadalupe a tiež takmer neuveriteľnú súvislosť s evanjelistom svätým Lukášom.

Vypredané

6,31 €

Božie stopy
Božie stopy

Andreas Englisch

Zázraky a katolícka Cirkev. Madona plačúca krvavé slzy, ľudia s Ježišovými krvavými stigmami na rukách a nohách, kňazi vyháňajúci zlých duchov... to všetko znie ponuro, ako zo stredoveku a pritom je to stále realitou aj v Cirkvi 21. storočia.A to vnuká mnohým ľuďom otázky typu: Robí Boh na tomto svete zázraky?Zasahuje do našich životov vyššia moc, ktorú nazývame Boh?Je to Boží zásah, keď nevyliečiteľne chorý prežije a neplodnej matke položia do rúk jej práve narodené dieťa?Toto všetko a ešte viac rozoberá úspešný autor a vatikánsky novinár Andrew Englisch vo svojom diele Božie stopy. Jeho cesta vedie z Lúrd do Fatimy za zázrakmi, ktoré sa tam udiali za našich dní a chystá sa vysvetliť nevysvetliteľné.Autor Andreas Englisch sa stal na Slovensku známy svojou knihou Pápež zázrakov (2013).

Vypredané

7,28 €

Panna Mária Guadalupská
Panna Mária Guadalupská

Carl Anderson

Matka civilizácie lásky. Panna Mária Guadalupská – Matka civilizácie lásky. Autori vo svojom diele sledujú históriu Panny Márie Guadalupskej od šestnásteho storočia až po súčasnosť a diskutujú o tom, ako jej posolstvo bolo a naďalej zostáva dôležitým katalyzátorom pre náboženské aj kultúrne transformácie.Ak sa pozrieme na Pannu Máriu Guadalupskú ako na model Cirkvi, a na Juana Diega ako na model pre všetkých kresťanov, autori preskúmali meniacu sa tvár katolíckej Cirkvi. Ukazujú, ako posolstvo Našej Pani z Guadalupe bolo nie len historicky významné, ale je súčasťou mnohých problémov, ktorým čelia ľudia aj dnes.

Vypredané

5,63 €

E-kniha
E-kniha: Guadalupe: Největší poutní místo světa
E-kniha: Guadalupe: Největší poutní místo světa

Pavel K. Mráček

Mexické Guadalupe je nejnavštěvovanějším poutním místem na světě, a přece u nás zůstává ve stínu vyhlášených evropských poutních míst, jako jsou Lurdy nebo Čenstochová. V Guadalupe přitom došlo k jednomu z nejstarších mariánských zjevení, které sehrálo významnou roli v dějinách Jižní Ameriky. Panna Maria Guadalupská se zjevila v roce 1531 prostému indiánovi a na jeho plášti se poté zázračně objevil její obraz, jenž je nyní nejslavnějším a nejuctívanějším obrazem v Mexiku i v celé Latinské Americe. Kniha Guadalupe nabízí historii tohoto zjevení, osudy poutního místa až do dnešní doby i studie svatého obrazu. Je zajímavým příspěvkem k církevním dějinám i k dějinám Mexika.

Vypredané

3,75 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Daniela, pred týždňom

rychle vybavenie

userAvatar

Vera, pred týždňom

Objednavka byla velice brzy do zahranici v poradku dorucena. Moc dekuji, priste budu opet objednavat. Vera Lick Nemecko

userAvatar

Lucia, pred týždňom

dobierka bola doručená, krásne zabalená, prakticky do dvoch dní. Opakovaná spokojnosť.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk