Oznam: 29. júla až 2. augusta 2024 máme INVENTÚRU. E-knihy a audioknihy posielame bez obmedzenia, ostatné budeme postupne odosielať od pondelka 5. augusta 2024.

Novinky

Novinky

(93 produktov)

Aj vo svete kníh sa neustále niečo deje - tie kresťanské nie sú výnimkou. My v Zachej.sk sa staráme,...

Ako radíme tieto výsledky?

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Novinka
Top 1
Päť minút s Bohom (2025)
Päť minút s Bohom (2025)

Petr Karas

Denné zamyslenia nad evanjeliom. „Živé je Božie slovo, účinné a ostrejšie ako každý dvojsečný meč; preniká až po oddelenie duše od ducha a kĺbov od špiku a rozsudzuje myšlienky a úmysly srdca.“ (Hebr 4, 12)Svätý Augustín píše: „Boh nikdy nedáva menej ako seba.“ Dáva sa nám úplne, až do krajnosti. Kiežby sme to dokázali aj my.Cirkev má pre nás dva bohato prestreté stoly: stôl Eucharistie a stôl Božieho slova. Na prvom sa za nás obetuje Ježiš a sýti nás sebou samým, na druhom sa pre nás láme vo svojom živom slove.V živote viery môže fungovať aj metóda malých krokov. Začať môžeme napríklad piatimi minútami intenzívne strávenými s Bohom a jeho slovom. Keď si doprajeme tento každodenný dúšok pravdy a verne zotrváme pri Bohu, jeho slovo nás bude pomaly a nenápadne premieňať. Budeme rásť v láske a obetavosti a nebude nám zaťažko dávať sa druhým úplne a nezištne. Žime z Božieho slova a učme sa od toho najlepšieho Učiteľa!Kniha je cirkevne schválená.

Skladom
-12%

6,95 €

Najnižšia cena za posledných 30 dní pred zľavou: 6,95 €

Pane, príď mi na pomoc
Pane, príď mi na pomoc

Imrich Degro

Modlitby za uzdravenie a oslobodenie (druhé vydanie). Pane, príď mi na pomoc je užitočným sprievodcom na ceste k vnútornému uzdraveniu a oslobodeniu. Modlitby určené pre súkromnú pobožnosť zostupujú do hĺbky ľudského srdca a vedú ho procesom odpustenia, premeny a uzdravenia, aby mohlo v plnosti prijať Božiu milosť. V knihe nájdeme:Žalmy a evanjeliá s krátkymi úvodmiModlitby za vnútorné uzdravenieModlitby exorcizmovModlitby za oslobodenieProsebné modlitbyS modlitbou na perách budeme prekonávať ťažkosti života a posilňovať našu dôveru v Boha. Upevní sa náš vzťah s Bohom, porastie naša viera a Ježiša spoznáme ako verného priateľa a uzdravovateľa, ktorý nám zaceľuje rany a rozväzuje putá. On zmaril skutky diabla, a preto môžeme byť ľuďmi hlbokej nádeje!Pane, príď mi na pomoc je naliehavým výkrikom duše, ktorá túži spočinúť v Bohu. Tieto úprimné modlitby sa môžu stať súčasťou pravidelného modlitbového života každého kresťana. Katolícky kňaz Imrich Degro je od roku 2002 poverený košickým arcibiskupom na službu exorcizmu v Košickej arcidiecéze. Zároveň pôsobí ako vysokoškolský pedagóg na Katolíckej univerzite v Ružomberku a ako výpomocný duchovný vo Farnosti svätého Jána Nepomuckého v Haniske.Kniha je druhým, upraveným vydaním knihy s rovnomenným názvom z roku 2016.Kniha je cirkevne schválená.

Skladom
-12%

3,96 €

Najnižšia cena za posledných 30 dní pred zľavou: 2,55 €

Dotlač
Top 21
Sedem darov Ducha Svätého pre dušu
Sedem darov Ducha Svätého pre dušu

Ed Broom

Sedem darov Ducha Svätého vie vymenovať zrejme každý z nás. No už ťažšie by sa nám odpovedalo na otázku, ako konkrétne sa tieto dary prejavujú v našich životoch, čo od nich môžeme očakávať, či ako sa môžeme zmeniť, keď ich budeme aktívne používať.Na všetky tieto otázky odpovedá brožúra Sedem darov Ducha Svätého pre dušu. Pre pútavý a zrozumiteľný spôsob spracovania je vhodná nielen pre birmovancov, ale pre každého, kto sa chce o dennodennom pôsobení Ducha Svätého dozvedieť viac.

Skladom
-12%

2,55 €

Najnižšia cena za posledných 30 dní pred zľavou: 2,55 €

Jeho láska ťa uzdraví
Jeho láska ťa uzdraví

Dominik Chmielewski

Toto dielo je napísané s obrovským zápalom a evanjeliovou jednoduchosťou. Je to podnetná štúdia na tému našej kresťanskej identity milovaných Božích detí a nemilosrdných útokov satana, ktorý sa tisícorakými spôsobmi usiluje zničiť našu identitu Božích synov a dcér.Otec Dominik Chmielewski dáva v knihe jednoduché odpovede na mnohé dilemy, ktoré trápia svedomie súčasných katolíkov žijúcich vo svete, ktorý čoraz viac pripomína beztvarú prázdnotu, o ktorej na samom počiatku hovorí Kniha Genezis. Autor ukazuje, ako málo stačí, aby sa táto prázdnota zmenila na kvitnúcu záhradu plnú harmónie, krásy a lásky.„Podstatou nášho duchovného života je túžba, aby sme sa čo najsilnejšie a najúčinnejšie otvorili sile Božej lásky, ktorá má moc premeniť náš život a dať nám vytúžené šťastie. Keď sa takto otváraš úžasnej dobrej zvesti o Bohu, ktorý je zamilovaný do teba a tvojho úžasného predurčenia na celú večnosť, musíš vedieť, že ťa čaká ťažký zápas s mocnosťami temnoty, ktoré urobia všetko, aby si neodhalil Boží plán pre seba, neprijal svoju úžasnú identitu a nežil víťazným životom vo svojom povolaní a fascinujúcom poslaní na zemi. Veľmi často to bude robiť tak, že bude klamať o tebe, o iných ľuďoch, bude falšovať obraz Boha Otca, bude ťa zotročovať ťažkými hriechmi. Bude ťa nabádať, aby si sa z nich nespovedal či sa spovedal zle, alebo sa neobťažoval s akýmkoľvek duchovným zápasom. V skutočnosti sa tvoj život môže krútiť v moci diabolského prekliatia, v priestore, ktorý je veľmi temný, plný bolestí a utrpenia.“ Dôležitým dodatkom knihy sú modlitby za oslobodenie a uzdravenie. Kniha je cirkevne schválená.

Skladom
-12%

7,83 €

Najnižšia cena za posledných 30 dní pred zľavou: 7,83 €

Novinka
5 + 1 zadarmo - Päť minút s Bohom (2025)
5 + 1 zadarmo - Päť minút s Bohom (2025)

Sada obsahuje:Päť minút s Bohom (2025) - 5ks Plus zadarmo:Päť minút s Bohom (2025) - 1ks

Skladom

34,75 €

Novinka
Top 35
Záložka: Carlo Acutis - všetci sa rodia ako originál ...
Záložka: Carlo Acutis - všetci sa rodia ako originál ...

Praktická papierová záložka do knihy s citátom Carla Acutisa: Všetci sa rodia ako originál, no mnohí zomierajú ako fotokópia.Rozmer: 4,5 x 18 cm.

Skladom
-12%

0,34 €

Najnižšia cena za posledných 30 dní pred zľavou: 0,34 €

Dotlač
Top 8
Srdce podľa Márie
Srdce podľa Márie

Edward Looney

31 denných zamyslení, ktoré ti pomôžu žiť a milovať ako Panna Mária. Kniha Srdce podľa Márie vo forme mesačnej pobožnosti prináša jednoduché, no pritom hlboké vovedenie do mariánskej spirituality. Po jej prečítaní budeme jasne chápať, kto je Mária, ako sa stará o svoje deti a ako ju môžeme uctievať vo svojom bežnom živote.V čase, keď sa Edward Looney cítil vo svojom duchovnom živote a vo vzťahu s Bohom stratený, začal uvažovať nad tým, aká je vlastne Mária a ako by sa jej mohol väčšmi pripodobniť. Zistil, že s pomocou dennodenného rozjímania o Máriiných vlastnostiach a modlitby za milosť osvojiť si srdce, aké má ona, dokázal svoje pesimistické a kritické myšlienky nahradiť myšlienkami láskavejšími a optimistickejšími.Táto kniha, založená najmä na Svätom písme, cirkevnom učení a osobnej skúsenosti pátra Looneyho, vľúdne učí napodobňovať Máriinu lásku k blížnym a jej úctu k Bohu. Každé zamyslenie prináša jednoduché, no hlboké nahliadnutie do niektorej z čŕt Máriinho srdca. V tejto knihe možno nájsť 21 vlastností a 10 túžob jej srdca.Knihe bol v pôvodnom anglickom vydaní udelený Imprimatur.

Skladom
-12%

8,71 €

Najnižšia cena za posledných 30 dní pred zľavou: 6,07 €

Novinka
Príklady a citáty S - Z
Príklady a citáty S - Z

Miron Keruľ-Kmec

4. zväzok. Publikácia Príklady a citáty S-Z, ktorej autorom je Miron Keruľ-Kmec, je štvrtou časťou zo série kníh Príklady a citáty. Obsahuje krátke poučné príbehy, ktoré poukazujú na udalosti zo skutočného života. Príbehy sú veľmi inšpirujúce a aplikovateľné v bežnej praxi. Možno ich považovať aj za nenáročné katechézy, ktoré nie sú odborné, ale poskytujú ponaučenie prístupnou formou. Abstraktné pravdy autor približuje pomocou príkladu.Kniha môže byť praktickým pomocníkom pre kňazov a obohatiť ich homílie, no je vhodná aj pre bežných čitateľov, ktorí si radi prečítajú pekný a poučný príbeh s hlbším zmyslom.

Skladom

24,15 €

Novinka
Volanie po mieri
Volanie po mieri

Andrea Riccardi

Prečo mu treba načúvať. Andrea Riccardi, skúsený diplomat, historik, aktivista a politik, je autorom knihy Volanie po mieri. Je v nej akoby hlasom tých, čo túžia ukončiť bolesť a strach, ktoré prežívajú v dôsledku hrôzy vojnových konfliktov. Riccardi ako diplomat jasne naznačuje mnohé príčiny a dôsledky. Jeho cieľom však nie je ponúknuť politické, ekonomické či diplomatické riešenie; jeho túžbou je pritiahnuť pozornosť na bolesť, utrpenie a drámu vojny a jej dôsledkov medzi tými, ktorí žijú v mieri, a z dôvodu ľahostajnosti, bezmocnosti či neschopnosti dešifrovať správy a politické pozadie nechcú byť vyrušení. Autor je presvedčený, že bez vytrvalej práce na poli dialógu ostane mier nedosiahnuteľným ideálom. Vystríha pred vojnovým riešením konfliktov a zdôrazňuje potrebu budovať komunitu, v ktorej bude miesto pre všetkých. Spoločenstvá, národy či ľudstvo vo všeobecnosti buduje a tvorí mier alebo napätia, ktoré môžu vyústiť do rozbrojov a vojen. Ak si však otvoríme myseľ a srdce, zrodia sa cesty i odpovede na volanie po mieri.

Skladom

18,24 €

Novinka
Vianočná ABECEDA s Elžbietkou a Jankom
Vianočná ABECEDA s Elžbietkou a Jankom

Lucia Golinska

Všetci sa tešíme na Vianoce, vrátane Elžbietky, Janka a ich rodiny. V tomto pôvabnom príbehu Elžbietka učí svojho bračeka Janka abecedu, takže pochopíte, čo sú Vianoce v jej očiach.Kým rodičia pripravujú štedrovečernú večeru, Elžbietka a Janko trávia čas pri krbe a učia sa písmená abecedy. Každé písmenko je pre nich nielen poučením, ale aj čarovným príbehom súvisiacim s Vianocami. Vďaka Elžbietke sa Janko učí význam slov ako „Domov“, „Hodnoty“ a „Láska“, vďaka čomu je spoločné učenie nevšedné dobrodružstvo plné smiechu, tepla a vianočnej radosti.Vianočná ABECEDA s Elžbietkou a Jankom je krásny príbeh o sile súrodencov, trpezlivosti a radosti z objavovania nových vecí. Bohaté ilustrácie dodávajú knihe kúzlo a sú ideálne na spoločné čítanie počas prázdnin. Ide o perfektné čítanie na vianočné večery, ktoré ukazuje, že Vianoce spočívajú v malých, každodenných chvíľach strávených s Pánom Bohom a blízkymi.

Skladom

8,73 €

Novinka
Problém bolesti
Problém bolesti

C. S. Lewis

Ponúkam len svoje presvedčenie, že pre znášanie bolesti trocha odvahy pomáha viac než mnoho vedomostí. A trocha súcitu pomáha viac než mnoho odvahy a aj tá najmenšia kvapka Božej lásky je lepšia než to všetko dohromady.C. S. Lewis (1898 – 1963) bol významným odborníkom na grécku a latinskú literatúru, filozofiu a históriu anglického jazyka. V roku 1954 sa stal profesorom stredovekej a renesančnej literatúry na Magdalen College Univerzity v Cambridgei. Bol výnimočným a obľúbeným prednášajúcim. Dlhé roky bol ateistom a svoje obrátenie ku kresťanstvu opísal v diele Zaskočený radosťou takto: „V aka­demickom roku 1929 som sa na Trinity College vzdal a uznal, že Boh je Boh… [bol som] najskľúčenejší a najzdráhavejší konvertita Anglicka.“C. S. Lewis bol jedinečný kresťanský spisovateľ s prenikavou logikou a veľkou fantáziou. Jeho diela stále oslovujú nové generácie čitateľov po celom svete.

Skladom

13,10 €

Novinka
Zima pri mori
Zima pri mori

Julie Klassenová

2. diel. Zima pri mori od Julie Klassenovej je druhá časť očarujúcej série Na devonshirskom pobreží, ktorá pokračuje v osudoch sestier Summersových. Hlavná hrdinka Emily Summersová sa snaží naplniť svoj sen stať sa spisovateľkou. Keď si vojvoda a vojvodkyňa z Kentu prenajmú na zimu susednú chatu Woolbrook Cottage, sestry Summersové sú požiadané, aby vo svojom dome hostili troch mužov z kráľovského sprievodu. To, čo sa na prvý pohľad zdá byť obyčajnou úlohou, čoskoro odhalí tajomstvá a intrigy, ktoré zmenia ich životy.Emily, ktorá zúfalo túži po uznaní ako spisovateľka, dostane ponuku od miestneho vydavateľa, aby napísala sprievodcu po Sidmouthe výmenou za zváženie jej románu. S pomocou príťažlivého osobného tajomníka vojvodu z Kentu sa púšťa do výskumu oblasti, čo vedie k nečakaným zvratom, keď sa objaví návštevník z jej minulosti. Emily je konfrontovaná s konfliktom medzi dávnymi túžbami a novými snami o budúcnosti.V tejto knihe žiari Emilyina vášeň pre písanie a jej oddanosť rodine, pričom sa postupne odhaľuje jej proces tvorby sprievodcu. Pri mori plnom tajomstiev a rodinných vzťahov sa lojalita a nové lásky stávajú ústrednými témami. Klassenovej písanie evokuje atmosféru modernej klasiky, pričom jej pozornosť k historickým detailom a každodenným maličkostiam dodáva príbehu hĺbku a autenticitu.Zima pri mori je nádherný príbeh o hľadaní životného cieľa a uvedomovaní si, že to, čo si prajeme, nemusí byť vždy to, čo potrebujeme. Séria Na devonshirskom pobreží vás vtiahne do sveta plného priateľstva, sesterstva a lásky, zasadeného do útulného prímorského prostredia. Tento príbeh, hoci zameraný na Emily, kladie veľký dôraz na vzťahy medzi súrodencami a novými priateľstvami, ktoré sa rozvíjajú.Romantický aspekt knihy je fascinujúci, s jemne nahnevanou a sladkou dynamikou, ktorá vás núti otáčať stránky. Rodinná dynamika a postupný vývoj vzťahov medzi postavami dodávajú príbehu ďalší rozmer. Zima pri mori je povinnou jazdou pre fanúšikov historických romancí a tých, ktorí milujú príbehy plné hĺbky a detailov.

Skladom

19,30 €

Novinka
Noviny: Slovo+ 7/2024
Noviny: Slovo+ 7/2024

Téma:Sestra Lamiya: Slová o Božej láske vždy ľudí vyrušia

Skladom

2,42 €

Dotlač
Balenie 10 ks: Modlitba k sv. Jozefovi
Balenie 10 ks: Modlitba k sv. Jozefovi

Obrázok svätého Jozefa s modlitbou k tomuto nášmu veľkému ochrancovi.Balenie 10 kusov za zvýhodnenú cenu.Rozmer: 75 x 105 mmObrázok je farebný, nelaminovaný.Modlitba je cirkevne schválená.

Skladom
-12%

1,06 €

Najnižšia cena za posledných 30 dní pred zľavou: 1,06 €

Novinka
Top 2
Spytovanie svedomia pre manželky a matky
Spytovanie svedomia pre manželky a matky

Dorota Wyczachowska-Rut

Ako sa stať dokonalou. Objavte cestu k usporiadanému životu!Pravidelné spytovanie svedomia je prostriedok, ktorý môže ženám nielen uľahčiť prípravu na sviatosť zmierenia, ale im aj pomôcť pri určovaní priorít a rozhodovaní. Autorka, ktorá je manželkou a matkou nás povzbudzuje, aby sme si počas spytovania svedomia kládli relevantné otázky o: vzťahu s Bohom,poslaní kresťanskej ženy,budovaní vzťahov s manželom a deťmi,osobnom rozvoji v každej oblasti.Spytovanie svedomia pre manželky a matky je dôkladne spracované tak, aby pokrylo všetky dôležité oblasti a sféry života každej ženy. Je to výborná pomôcka, tak veľmi potrebná v dnešnej dobe, keď sa toľko žien stráca vo vlastnej identite.Brožúra je cirkevne schválená.

Skladom
-12%

3,70 €

Najnižšia cena za posledných 30 dní pred zľavou: 3,36 €

Novinka
Pozor na každé slovo
Pozor na každé slovo

René Pfister

Ako progresívna ideológia ohrozuje našu slobodu prejavu. René Pfister vo svojej knihe Pozor na každé slovo kriticky analyzuje, ako moderné progresívne hnutia môžu paradoxne ohrozovať slobodu prejavu. Autor poukazuje na to, že snahy o politickú korektnosť a ochranu menšín často vedú k cenzúre a obmedzovaniu otvorenej diskusie. Pfister ilustruje, ako sa dobre mienené iniciatívy môžu premeniť na nástroje potláčania odlišných názorov a slobodného vyjadrenia. Kniha obsahuje množstvo príkladov zo súčasného spoločenského a politického života, ktoré demonštrujú tento nový trend. Autor skúma, ako sa tlak na zmenu jazyka a správania premieta do obmedzovania akademických a verejných diskusií. Varuje pred nebezpečenstvami, ktoré prináša presadzovanie jedného "správneho" pohľadu na úkor plurality názorov. Kniha sa venuje aj historickým príkladom, kde snaha o utopické ideály viedla k totalitným praktikám a potláčaniu slobôd. Pfister zdôrazňuje, že skutočná sloboda prejavu zahŕňa aj právo na nesúhlas a možnosť kritizovať prevládajúce normy. Pozor na každé slovo je výzvou k zamysleniu sa nad tým, ako dosiahnuť rovnováhu medzi ochranou menšín a zachovaním základných slobôd. Kniha René Pfistera je dôležitým príspevkom do diskusie o hraniciach slobody prejavu v modernej spoločnosti a jej budúcnosti.

Skladom

16,39 €

Novinka
Pokazený svet
Pokazený svet

Mike Schmitz

Ako nájsť Boha, keď život nedáva zmysel. Otec Mike Schmitz vo svojej knihe Pokazený svet - Ako nájsť Boha, keď život nedáva zmysel ponúka hlboký pohľad na hľadanie viery v časoch krízy a zmätku. Autor skúma, ako sa dá spojiť s Bohom uprostred ťažkostí a neistoty, keď sa zdá, že svet je rozbitý. Otec Schmitz vychádza zo svojich skúseností ako kňaz a duchovný pastier a, aby poskytol čitateľom praktické rady a povzbudenie. Kniha sa venuje otázkam, ktoré trápia mnohých ľudí, ako sú utrpenie, strata a hľadanie zmyslu života. Autor ponúka návod, ako objaviť Božiu prítomnosť aj v najťažších chvíľach, keď všetko okolo stráca zmysel. Schmitz zdôrazňuje, že viera môže byť oporou a svetlom v temnote, ktoré nám pomáha nájsť cestu k uzdraveniu a nádeji. Pokazený svet obsahuje príbehy ľudí, ktorí našli Boha v momentoch najväčšej núdze a tým transformovali svoje životy. Autor vedie čitateľa k pochopeniu, že aj v najväčšom chaose a bolesti je možné nájsť Božiu lásku a milosť. Otec Schmitz kladie dôraz na dôležitosť modlitby, spoločenstva a osobného vzťahu s Bohom ako kľúčových prvkov na ceste k duchovnému uzdraveniu. Kniha je určená pre všetkých, ktorí hľadajú odpovede a útechu v čase, keď sa im život zdá byť beznádejný a nespravodlivý.

Skladom

5,82 €

Opäť v ponuke
Top 88
Hrdinské svedectvo mladosti
Hrdinské svedectvo mladosti

Helena Sláviková

Janko Havlík - Kandidát kňazstva Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul (3. vydanie). Kniha Hrdinské svedectvo mladosti od Heleny Slávikovej prináša inšpirujúci životný príbeh Janka Havlíka - kandidáta kňazsta, ktorý v náročných životných situáciách komunistického prenasledovania preukázal výnimočnú odvahu a odhodlanie. Prostredníctvom autentických svedectiev čitateľ spoznáva, ako sila viery, odhodlanie a pevné morálne hodnoty pomáhajú prekonávať výzvy a získať hrdinský postoj. Sláviková v tejto knihe odhaľuje vnútorný svet Janka Havlíka, jeho dôveru Bohu a zápal pre vieru, i to, ako svojim životom a skutkami ukazoval, že odvaha a statočnosť nemajú hranice.

Skladom

7,28 €

Novinka
Top 6
Odpustením k uzdraveniu
Odpustením k uzdraveniu

Mária Vicenová

Desať dní a desať krokov s Ježišom k odpusteniu a uzdraveniu. Odpustením k uzdraveniu od Márie Vicenovej ponúka hlboký pohľad na proces uzdravenia prostredníctvom odpustenia, ako to učil Ježiš v evanjeliách. V tejto brožúre autorka cez jednotlivé fázy odpustenia ukazuje, ako môžeme pomocou kristoterapie dosiahnuť vnútorný pokoj a telesné uzdravenie. Prostredníctvom praktických rád a duchovných cvičení učí čitateľa odpúšťať druhým i sebe, čo je kľúčom k tomu, aby sme mohli prijať Božie uzdravenie. Tento návod vedie k hlbšiemu spojeniu s Ježišom, ktorý nám pomáha kráčať cestou odpustenia a uzdravenia.

Skladom

2,62 €

Vyvolení - 40 dní s Ježišom (Kniha druhá)
Vyvolení - 40 dní s Ježišom (Kniha druhá)

Amanda Jenkinsová; Dallas Jenkins; Kristen Hendricksová

Zamyslenia inšpirované seriálom Vyvolení (The Chosen). Vrecková publikácia Vyvolení - 40 dní s Ježišom (Kniha druhá), na tvorbe ktorej sa podieľali Amanda Jenkinsová, Dallas Jenkins a Kristen Hendricksová, obsahuje štyridsať nových zamyslení, v ktorých sa autori zameriavajú na otázku: Čo znamená SKUTOČNE nasledovať Ježiša? Nasledovať by sme ho nemali iba vtedy, keď sa cítime zranení a potrebujeme uzdravenie; nie len vtedy, keď sme hladní a potrebujeme sa nasýtiť; pretože skutočne nasledovať Ježiša znamená riskovať a nasledovať ho všade, kam nás povedie - hoci aj na kríž.Zamyslenia povzbvudzujú k tomu, aby sme sa začali zamýšľať nad detailami biblických príbehov celkom iným - novým spôsobom a pomôžu nám vidieť Ježiša v jeho nadprirodzenom zjavení.

Skladom

10,57 €

Novinka
Medvedík Šikuľko objavuje, ako Boh stvoril svet
Medvedík Šikuľko objavuje, ako Boh stvoril svet

Bob Hartman

Medvedík Šikuľko rád vysvetlí deťom, ako Boh stvoril svet.Cez nádherné ilustrácie a milé texty, ktorých autorom je obľúbený Bob Hartman, sa deti dozvedia ako Boh stvoril svetlo, more, oblohu, vesmír, rastliny, živočíchy a napokon aj ľudí.Šikovní čitatelia nakoniec môžu porozmýšľať, ktoré sú ich obľúbené rastlinky či zvieratká a poďakovať Bohu za všetko, čo stvoril.

Skladom

5,72 €

Novinka
Menej strachu, viac modlitby pre mamy
Menej strachu, viac modlitby pre mamy

Donna K. Maltese

180 zamyslení pre život bez úzkosti. „Pre nič nebuďte ustarostení, ale vo všetkom s vďakou predkladajte Bohu svoje žiadosti vo svojich modlitbách a prosbách. A pokoj Boží, ktorý prevyšuje každý rozum, uchráni vaše srdcia a vaše mysle v Kristovi Ježišovi.“ (Flp 4, 6 - 7)Čoho sa najviac obávaš? Pravdepodobne sa nájde jedna vec (alebo ich bude aj viac!), ktorá ťa trápi vo dne aj v noci.Či už ti robia starosti tvoje deti, domov, manželstvo, práca, vzťahy, financie, nepokoje vo svete alebo niečo iné,táto kniha zamyslení ti pomôže zmierniť tvoje úzkostlivé myšlienky. Vďaka nej si osvojíš život v slobode všemohúceho Boha, ktorý chce darovať pokoj tvojej utrápenej duši. Keď budeš prechádzať jednotlivými zamysleniami a modlitbami, priblížiš sa čoraz viac k samotnému Darcovi pokoja, ktorý premení tvoje srdce plné obáv na srdce prekypujúce pokojom.Ponor sa preto do tejto knihy, milá mama... a objav bezstarostný život už dnes!

Očakávame

12,51 €

Novinka
Dignitas infinita
Dignitas infinita

Deklarácia o ľudskej dôstojnosti. Úcta k dôstojnosti každého a všetkých je nevyhnutným základom existencie každej spoločnosti, ktorá chce spočívať na spravodlivom práve, nie na sile moci. O uznanie ľudskej dôstojnosti sa opierajú základné ľudské práva. Úlohou každej osoby a každého spoločenstva je preto konkrétne a aktívne realizovať ľudskú dôstojnosť, a štátom prislúcha chrániť ju a zaručovať potrebné podmienky, aby sa mohla rozvíjať v celkovej podpore ľudskej osoby. V tomto duchu Cirkev Deklaráciou o ľudskej dôstojnosti - Dignitas infinita vyzýva postaviť úctu k dôstojnosti ľudskej osoby bez ohľadu na okolnosti do centra úsilia o spoločné dobro a každého právneho poriadku.

Skladom

5,82 €

Novinka
Toto je brána Pánova
Toto je brána Pánova

Viliam Judák

Publikácia pútavo odhaľuje biblický i historický význam jubilejných rokov v Cirkvi a prináša teologické podnety novodobých pápežov, ako načerpať z pokladov svätého roka v súčasnosti. Biskup Nitrianskej diecézy a cirkevný historik Viliam Judák sa v prvej časti knihy zameriava na jubileum v kontexte židovstva, najmä na odpustenie a zmierenie, ktoré je jeho podstatou. Objasňuje duchovný význam pútí, históriu hlavných pútnických ciest stredoveku, symboliku otvárania svätých brán i rituálov jubilejného roka, z ktorých sa mnohé zachovali podnes. Druhá časť publikácie prináša chronologický prehľad jubilejných rokov, historický kontext ich slávenia a mnohé zaujímavosti.„Púť do Ríma má veľmi starobylý pôvod najmä v súvislosti so slávením určitých sviatkov, ako boli spomienky na apoštolov a mučeníkov. Mnohí tam prichádzali, aby získali odpustenie hriechov a omilostenie ,kľúčmi od raja svätého Petra‘.“ Viliam Judák „Rím nie je hocijaké mesto, nikdy nebolo a nikdy ani nebude – v dobrom i zlom zostane jedinečným mestom na svete. Myslieť na Rím ako na mesto s osobitným povolaním nie je nezvyčajná myšlienka.“ Rino FisichellaUvedená cena je predbežná!

Očakávame

18,72 €

Novinka
Chvála odpočinku
Chvála odpočinku

Maximilien Le Fébure du Bus

Uvedená cena je predbežná!Pre nejedného kresťana je oddych bojovým poľom. Bojujeme s idolmi súčasnej doby, ktoré vyžadujú stav permanentnej výkonnosti. Tá môže viesť až k vyhoreniu. Žijeme totiž v čase, keď aj počas dovolenky musí byť každý okamih vyplnený nejakou činnosťou. Na druhej strane si však uvedomujeme, že na nás číha aj nebezpečenstvo lenivosti, ktorá nám bráni v rozvoji. Vedieť odpočívať je umenie, ale zároveň aj cnosť.Autor sa zamýšľa nad skutočným oddychom. Jeho úvahy sú popretkávané citátmi z bohatej pokladnice duchovnej literatúry a tradície. Čitateľovi predkladá hĺbkovú a inšpiratívnu analýzu oddychu a ponúka riešenie, ako zaujať správny postoj k našim aktivitám a k sebe samému.

Očakávame

8,63 €

Novinka
Praktizovanie cesty
Praktizovanie cesty

John Mark Comer

Byť s Ježisom. Stať sa mu podobným. Konať ako on.. Okolitý svet nás nepretržite formuje. Ak chceme, aby nás formoval Ježiš, musíme sa stať jeho učňami.„V knihe Praktizovanie cesty nám John Mark Comer brilantne ukazuje, čo znamená nasledovať Ježiša.A najlepšie na nej je to, že po jej prečítaní nebudete chcieť nič iné, len kráčať Ježišovi v pätách. Sme generácia, ktorej chýbajú učeníci, no práve v kráčaní v tesnej blízkosti s Ježišom môžeme znovu nájsť zmysel života. Toto je jedna z najdôležitejších kníh, aké som za posledných desať rokov čítala. Keby sme sa všetci vydali touto cestou, zmenili by sa nielen naše životy, ale celý svet.“— Jennie Allenová, autorka New York Times bestselleru Von z hlavy„John Mark Comer v tejto rozsiahlej a čítavej knihe uvažuje nad podstatou kresťanského učeníctva, ktoré chápe ako radikálne povolanie stať sa Ježišovým učňom – byť s ním, byť mu podobným a konať ako on. Táto zdanlivo jednoduchá úloha spočíva v tom, že vezmeme Ježiša za slovo, plne sa mu otvoríme a podriadime mu všetky oblasti života (svoj časový harmonogram, štúdium, každodenné návyky). Vtedy sa staneme ľuďmi, ktorí budú konať tak, ako by v našej dobe a v našej kultúre konal on. Comer čerpá zo svojich bohatých skúseností pastora, učiteľa, mysliteľa a samotného učňa. Túto knihu, tohto sprievodcu pre Ježišových učňov, treba čítať pomaly.“— Tish Harrisonová Warrenová, anglikánska kňažka a spisovateľka„Bol by som rád, keby si túto knihu prečítali všetci členovia môjho zboru. Pre tých, ktorí s Ježišom už nejaký čas kráčajú, predstavuje pozvánku ísť ešte hlbšie a pre začiatočníkov je perfektným šlabikárom. John Mark sa do hĺbok evanjelia ponára tak, ako to dokáže iba on, a podáva ho spôsobom, ktorý je pre bežného človeka relevantný a prístupný.“— Tyler Staton, hlavný pastor zboru Bridgetown Church„V knihe Praktizovanie cesty nám John Mark Comer predstavuje hlboký, presvedčivý a zároveň jednoduchý obraz nasledovania Ježiša. Čaká vás pravdivý pohľad do zrkadla a otázka, ktorú si treba položiť v modlitbe: Akým človekom sa stávam? Je táto osoba čoraz podobnejšia Ježišovi? Alebo sa naňho podobá vždy menej a menej? V tejto knihe nájdete krásny opis života, aký si Ježiš predstavoval pre svojich nasledovníkov, a praktické kroky, ako ho zažiť na vlastnej koži.“— Tim Mackie, spoluzakladateľ BibleProject

Očakávame

13,48 €

Novinka
Top 28
Novéna za uzdravenie z depresie k sv. Terézii z Lisieux
Novéna za uzdravenie z depresie k sv. Terézii z Lisieux

Soňa Vancáková

Karmelitánska svätica Terezka z Lisieux je patrónka psychicky chorých. Počas života vnútorne trpela stavmi úzkosti a pocitom, že ju Boh opustil. Uvedomovala si však svoju nedokonalosť a snažila sa vždy vo všetkom úplne dôverovať Bohu.Novéna za uzdravenie z depresie k sv. Terézii z Lisieux je deväťdňová pobožnosť, počas ktorej sa modlíme za tieto oblasti: neschopnosť sa radovaťproblémy so spánkomstriedanie náladnepretržitý smútokpocity zlyhaniavyhľadávanie samotyintenzívna úzkosťnekončiaca únavamyšlienky na smrťModlitba na každý deň pozostáva z krátkeho textu na zamyslenie a z litánií za oslobodenie.Autorkou Novény za uzdravenie z depresie je Soňa Vancáková.Odporúčame aj tituly:120 zamyslení s Teréziou z Lisieux (2019)Malá cesta svaté Terezie z Lisieux (2023 - v českom jazyku)Malá cesta uzdravenia (2024)

Skladom

1,84 €

Novinka
Top 86
Vyšívané žalmy
Vyšívané žalmy

Martina Jokelová Ťuchová; Zuzana Smoleňová

Maľovanka s biblickými citátmi inšpirovaná slovenskými ľudovými ornamentmi. Maľovanka Vyšívané žalmy s biblickými citátmi obsahuje 16 strán obrázkov s motívom ľudových ornamentov. Ornamenty boli prevzaté zo slovenských krojov a plachiet. Každej strane dominuje jeden žalm, o ktorom môžete rozjímať pri vyfarbovaní nenáročného obrázka. Autorkami maľovanky Vyšívané žalmy sú Martina Jokelová Ťuchová a Zuzana Smoleňová.

Skladom

4,85 €

Novinka
Kalendár: školský, stolový - 2024/2025 (PG)
Kalendár: školský, stolový - 2024/2025 (PG)

Netradičný kalendár s veľmi tradičnou témou – ŠKOLA. Týždňový stolový kalendár na obdobie školského roka (od augusta do júla) má prehľadné stĺpcové kalendárium na pripomienky či poznámky pre viacerých členov rodiny. Na prvých stranách nájdete rozvrh hodín, “ťaháky“ zo slovenského jazyka, matematiky, fyziky, chémie, angličtiny a dejepisu. Kalendár obsahuje slovenské a české mená a sviatky, pripomienky na pamätné dni a najdôležitejšie sviatky, vybrané medzinárodné a svetové dni, hlášky učiteľov a žiakov a termíny školských prázdnin.Vďaka svojmu obsahu je tento kalendár úžasnou pomôckou pre školákov, študentov, učiteľov aj rodičov.

Skladom

3,88 €

Novinka
CD: Staroslovienska omša
CD: Staroslovienska omša

Pavol Krška

Staroslovienska omša je skomponovaná na staroslovienske texty z čias sv. Cyrila a Metoda, ktoré schválil pápež Hadrián II. v Ríme v roku 867. V diele sú použité texty rímskeho misála v staroslovienčine vydané v Olomouci v roku 1992.Dielo bolo skomponované v roku 2012, je obsadením a stvárnením jediným svojho druhu. Vydanie nahrávky z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.Tracklist: 1. Ve jmja Otca… 2. Hospodi pomiluj… 3. Slava ve vyšnich Bogu… 4. Věruju… 5. Svjat, svjat, svjat… 6. Jahenče Božij… 7. Jděte mša jest…Obsadenie (interpréti): Dirigent – Štefan Sedlický Sóla: SOPRÁN – Michaela Kukurová ALT – Monika Fabianová TENOR – Jozef Gráf BAS – Erik Ondruš Miešaný zbor: MIEŠANÝ ZBOR – Miešaný zbor Žilina Jednohlasný zbor SOPRÁN – Michaela Kukurová ALT – Monika Fabianová TENOR – Jozef Gráf BAS – Erik Ondruš Trúbka – Andrej Sontág Klarinet – Anna Brezániová Lesný roh – Mykhailo Tkachenko Fagot – Marek Schrom Organ – Tomáš SivčákAutor: Pavol Krška (*1949) Patrí k popredným osobnostiam hudobného umenia na Slovensku predovšetkým ako skladateľ veľkých chrámových vokálno–inštrumentálnych diel, ktorým zasvätil väčšiu časť svojej rozsiahlej kompozičnej činnosti.

Skladom

11,63 €

Novinka
Top 55
Hóspodi pomíluj
Hóspodi pomíluj

Kolektív autorov

Molitvennik. Cirkevnoslovanský modlitebník a spevník gréckokatolíka. Obsahuje modlitby, svätú liturgiu s menlivými časťami, rôzne pobožnosti a duchovné piesne.

Skladom

7,76 €

Novinka
Časopis: Ostaňte v láske (9)
Časopis: Ostaňte v láske (9)

3/2024. V novom čísle Ostaňte v láske 3/2024 nájdete: Šokujúci príbeh slávnej predvojnovej herečky, ktorá zabila svojho smrteľne chorého milovaného. Neskôr sa obrátila a stala sa rehoľnou sestrou.Mark vykonával eutanáziu ako lekár. Po prečítaní encykliky Jána Pavla II. Evangelium vitae o hodnote ľudského života objavil Božiu pravdu a obrátil sa.Doktor Tadeusz Wasilewski vysvetľuje, prečo prestal vykonávať oplodnenie in vitro a začal s naprotechnológiou – špecializovaným odborom liečby neplodnosti.Svedectvo manželov, ktorí nechceli mať deti z pohodlnosti, a podstúpili sterilizáciu. Postupom času pochopili, aké tragické rozhodnutie urobili.Jacek Pulikowski pracuje v manželskej poradni viac ako 40 rokov. V článku jednoducho a jasne vysvetľuje dôležitú cnosť cudnosti, ktorá je taká zosmiešňovaná v liberálnom svete.

Skladom

2,42 €

Nové v ponuke
Posledné kusy
Aspekty života
Aspekty života

Martina Hargašová

V bázni pred Bohom. Bázeň pred Bohom je slovné spojenie, ktoré môže znieť ako niečo mystické či tajomné. Synonymický slovník slovo bázeň vysvetľuje ako strach. Teologicky by sme toto slovo mohli definovať ako obavu pred niekým alebo z niečoho, no predovšetkým ako obdiv, úctu a rešpekt. V Biblii je slovo bázeň spomenuté veľakrát a je naň kladený veľký dôraz. Preto je dôležité vedieť, čo bázeň pred Bohom znamená a ako ju prakticky žiť. Podstatné je uvedomiť si, že nejde len o vnútorný postoj srdca človeka, ale je to niečo, čo sa dotýka každej oblasti života. Bez tohto uvedomenia sa potom ľudia správajú tak, že si len myslia, že sú plní bázne, avšak spôsob, akým sa správajú k iným ľuďom a zvereným veciam, svedčí o opaku. Bázeň pred Bohom je rozsiahla téma, no literatúry o nej je málo. Veľkým prínosom je preto kniha Aspekty života, ktorej autorkou je Martina Hargašová. Kniha vám pomôže načrieť do predloženej problematiky a urobiť prvé kroky na duchovnej ceste v tejto oblasti.

Skladom

7,76 €

Novinka
Top 4
Panna Mária, Matka ticha: Úskalia ohovárania a závisti
Panna Mária, Matka ticha: Úskalia ohovárania a závisti

Emiliano Antenucci

Modlitby, novéna, litánie a zasvätenie. Kresťan by mal dýchať dvomi pľúcami: tichom a láskou. Jeho reč by mala byť pomazaná Duchom Svätým a srdce naplnené radosťou a pokojom. Nemalo by v ňom byť miesto pre posudzovanie, ohováranie, klebetenie či závisť. Príkladom je nám Panna Mária, Matka ticha. Ona hovorí aj svojím mlčaním, svojou tichou prítomnosťou. Plná milosti a Ducha Svätého – a predsa v tichosti adorujúca Boha vo svojom živote.Táto knižka nás vtiahne do tajomstva Máriinho ticha. Zároveň nás autor citlivo, no pravdivo poučí o nebezpečenstvách ohovárania a závisti. Objasní, prečo sa človek znižuje k týmto nerestiam a povzbudí nás, ako sa môžeme vymaniť z ich osídiel. Jeho úvahy sú obohatené zamysleniami pápeža Františka a tiež výrokmi svätých a iných významných osobností.Zasväťme sa Matke ticha, aby sme boli vnímaví na Boží hlas. Nezraňujme druhých ani samých seba nevhodnými, škodlivými klebetami a závisťou.

Skladom
-12%

6,95 €

Najnižšia cena za posledných 30 dní pred zľavou: 6,32 €

Novinka
Modlitby za Česko
Modlitby za Česko

Martina Bednáriková

Třicetidenní pobožnost za naši zemi. Tato brožurka je pozváním bojovat za Česko jediným způsobem, který nás přivede k vítězství – na kolenou. Vyprosme během třiceti dnů naši zemi v srdce Evropy vše, co potřebuje, především Boží požehnání.„Ať tato kniha přispěje k dobru naší země. Všem, kdo přijmou výzvu této knihy, žehná Mons. Antonín Basler, pomocný biskup“

Skladom

2,42 €

Novinka
Leť, kolibrík
Leť, kolibrík

Zuzana Burgerová Cacciabue

Román zo súčasného Francúzska. Leť, kolibrík je román zo súčasného Francúzska, ktorého autorkou je Zuzana Burgerová Cacciabue, slovenská autorka žijúca vo Francúzsku. Hlavnou postavou knihy je kvetinárka Marie, štyridsaťšesťročná žena, matka dvoch dcér a vdova. Marie zakúsila, aký môže byť život niekedy tvrdý a aj Kyria, jej staršia dcéra, tiež dobre vie, že unáhlené rozhodnutia zvyčajne nedopadnú dobre. Vždy je tu však Boh, plný lásky a milosrdenstva, ktorý aj na spálenisku dokáže vzbudiť život a urobiť z neho čosi nepredstaviteľne krásne. Začítajte sa do tohto romantického príbehu a presvedčte sa, že nové príležitosti vám môžu zaklopať na dvere práve vtedy, keď ich už nečakáte.

Skladom

24,15 €

Novinka
Kalendár: Veľa šťastia, nástenný - 2025
Kalendár: Veľa šťastia, nástenný - 2025

záložkový. Kalendár Veľa šťastia na rok 2025 je farebný nástenný kalendárik vhodný ako darček.Jednotlivé listy na každý mesiac obsahujú jednoduché kalendárium, farebnú fotografiu a tematický citát.Listy je možné odtrhnúť a použiť ako záložku do knihy.Rozmer kalendára: 7 x 21,5 cm.

Skladom

2,91 €

Novinka
Kalendár: Malé múdrosti, nástenný - 2025
Kalendár: Malé múdrosti, nástenný - 2025

záložkový. Kalendár Malé múdrosti na rok 2025 je farebný nástenný kalendárik vhodný ako darček.Jednotlivé listy na každý mesiac obsahujú jednoduché kalendárium, farebnú fotografiu a tematický citát.Listy je možné odtrhnúť a použiť ako záložku do knihy.Rozmer kalendára: 7 x 21,5 cm.

Skladom

2,91 €

Novinka
Kalendár: Radosť každý deň, nástenný - 2025
Kalendár: Radosť každý deň, nástenný - 2025

záložkový. Kalendár Radosť každý deň na rok 2025 je farebný nástenný kalendárik vhodný ako darček.Jednotlivé listy na každý mesiac obsahujú jednoduché kalendárium, farebnú fotografiu a tematický citát.Listy je možné odtrhnúť a použiť ako záložku do knihy.Rozmer kalendára: 7 x 21,5 cm.

Skladom

2,91 €

Novinka
Kalendár: Čo ti zo srdca prajem, nástenný - 2025
Kalendár: Čo ti zo srdca prajem, nástenný - 2025

záložkový. Kalendár Čo ti zo srdca prajem na rok 2025 je farebný nástenný kalendárik vhodný ako darček.Jednotlivé listy na každý mesiac obsahujú jednoduché kalendárium, farebnú fotografiu a tematický citát.Listy je možné odtrhnúť a použiť ako záložku do knihy.Rozmer kalendára: 7 x 21,5 cm.

Skladom

2,91 €

1 z 3
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Marta, pred 1 dňom

Veľmi rýchle dodanie, krásne balenie a nádherný škapuliar aj s retiazkiu

userAvatar

Libor, pred 2 dňami

Rychlost dodání perfektní

userAvatar

Jozef, pred 2 dňami

Ďakujem za ochotu odporúčam.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk