Novinky

Novinky

(100 produktov)

Aj vo svete kníh sa neustále niečo deje - tie kresťanské nie sú výnimkou. My v Zachej.sk sa staráme,...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Novinka
Top 80
Nad duchovným testamentom Benedikta XVI.
Nad duchovným testamentom Benedikta XVI.

Jozef Haľko

(3). Pápež Benedikt XVI. nebol na Petrovom stolci dlho, no napriek tomu mu v dejinách Cirkvi patrí nezastupiteľné miesto. Jeho tzv. duchovný testament preto nemusíme vnímať ako bodku za jeho životom, ale práve naopak: berme ho ako výzvu rozjímať o ňom ako o uskutočniteľnom odkaze do budúcnosti. Biskup Jozef Haľko, autor publikácie Nad duchovným testamentom Benedikta XVI., sa prostredníctvom nej snaží cez slová múdreho a pokorného pontifexa o prehĺbenie viery v Ježiša Krista a ochoty budovať jeho Cirkev každodenným životom.

Skladom

3,88 €

Novinka
Top 78
Som vzácne Božie dieťa
Som vzácne Božie dieťa

Misty Black

Dôležité posolstvá s vyhláseniami založenými na viere. Nádherne ilustrovaná kniha, prepojená s hrejivými posolstvami z Božieho slova, ktorú si vaše dieťa zamiluje. Pre Boha sme jedineční a vzácni. Má nás veľmi rád. Tieto pravdy potrebujeme deťom opakovať dennodenne, aby ich myseľ bola naplnená správnymi a dôležitými myšlienkami. Avšak nie je to len o informáciách. Je to o vzťahu s Bohom. On túži každého z nás zahŕňať svojou láskou. Už stačí len otvoriť svoje srdce.Od autorky Misty Black: Keď budete čítať túto knihu, opakovať si pravdy z Božieho slova, lepšie pochopíte, prečo ste vzácne Božie deti, a budete viac cítiť Ježišovu lásku, ktorú pre vás má. Pozývam vás nasledovať Ho.

Skladom

9,60 €

Novinka
Časopis: Ostaňte v láske (8)
Časopis: Ostaňte v láske (8)

2/2024. Katolícky časopis s aktuálnymi článkami pre celú rodinu.Téma: Manželstvo - projekt na celý život

Skladom

2,42 €

Opäť v ponuke
Prsteň mojej (starej) mamy
Prsteň mojej (starej) mamy

Gabriela Spustová Izakovičová

Zo spomienok Marty Izakovičovej. Životopisný román Prsteň mojej (starej) mamy sa odohráva v troch dedinách na úpätí Malých Karpát (v Suchej nad Parnou, v Košolnej a v Dlhej) pred, počas a po druhej svetovej vojne. Jednu z týchto dedín – Suchú nad Parnou – už poznáme z románu Františka Hečka Červené víno. Prsteň mojej (starej) mamy však zachytáva iný pohľad na túto malebnú obec.V osudoch dvoch rodín a dvoch hlavných postáv – budúcej zdravotnej sestry Martušky a budúceho absolventa priemyslovky Vincka, a ich blízkych či vzdialených príbuzných, nahliadneme na život dedinských ľudí, zažijeme s nimi ich radosti aj strasti počas vojny, prechod frontov, povojnové udalosti, prácu aj štúdium, budovanie ciest a zdravotníckych stredísk, znárodňovanie, likvidovanie kláštorov, peňažnú menu, a mnoho iného, čo priniesli niekoľké pravdivé ľudské osudy. Hlavní hrdinovia nám budú rásť pred očami, až kým si nepadnú vzájomne do oka. Román končí ako rozprávka – svadbou.

Skladom

9,70 €

Novinka
Pane, zostaň v mojom srdci (hnedá)
Pane, zostaň v mojom srdci (hnedá)

Pamiatka na prvé sväté prijímanie. Pane, zostaň v mojom srdci je plnofarebná darčeková pamätná kniha k prvému svätému prijímaniu. Publikácia je vyhotovená v tvrdej väzbe. Na začiatku obsahuje priestor na venovanie a napísanie mena prvoprijímajúceho, dátumu a miesta konania prvého svätého prijímania. Ďalej sa na každej dvojstránke nachádza text a veľmi pekne ilustrovaný tematický obrázok.Okrem toho v knižke nájdeme:evanjeliový citát: „Ja som živý chlieb, ktorý zostúpil z neba...“znenie štvrtej eucharistickej modlitby: „Pri večeri vzal chlieb a dobrorečil...“viaceré modlitby: Otče náš, Verím v Boha, k anjelovi strážcovi, za rodičovžalm 23: „Pán je môj pastier...“spovedné zrkadlo pre deti podľa Desatora a slová ľútostimodlitbu pred a po svätom prijímanídvojstránku na nalepenie fotografiípriestor na zaznamenanie 9 prvých piatkov

Skladom

6,69 €

Dotlač
Pán je môj pastier...
Pán je môj pastier...

Betsy Duffeyová; Laurie Myersová

a mení životy. Vydajte sa na neuveriteľnú cestu jednému kúsku papiera – kópie Žalmu 23, ktorá putuje okolo sveta, spája životy a srdcia niťou nádherného posolstva.„Pán je môj pastier, nič mi nechýba. Pasie ma na zelených pašienkach...“Krátko pred autonehodou napísala Kate Mc Connellová slová Žalmu 23 na kúsok papiera a dala ich svojmu synovi do vrecka kabátu. Tesne predtým ako stratí vedomie sa Kate pýta, či spravila vo svojom živote dosť. Modlí sa a prosí: „Prosím, nech sa môj život počíta.“Bez toho, aby to Kate vedela, sa jej lístok so Žalmom 23 čoskoro vydal na nezabudnuteľnú cestu okolo sveta. Od osamelého zamestnanca čistiarne, cez vojaka zraneného v Iraku a mladej kurdskej dievčiny, ktorá utiekla zo svojej krajiny až po kenského bežca na maratóne v Ríme – táto krehká správa naveky zmení životy dvanástich rôznych ľudí. Nakoniec sa Katin lístok vráti späť odkiaľ vyšiel a ona odhalí neuveriteľné spôsoby, akými Boh mení životy – a to aj v tých najmenších gestách.

Skladom

7,76 €

Poklad na ostrovoch
Poklad na ostrovoch

Roseanna M. Whiteová

1. diel. Román Poklad na ostrovoch, ktorého autorkou je Roseanna M. Whiteová, je prvou časťou série Tajomstvá ostrovov. Začína sa príbehom Elizabeth Sinclairovej, prezývanej Libby, ktorá sa vyberie cez leto na Scilly - súostrovie neďaleko anglického pobrežia. Jej výlet je v skutočnosti útekom i útechou. V prenajatom domčeku Libby natrafí na tajomstvá, ktoré tam po sebe zanechala jeho predchádzajúca obyvateľka; to však pre Libby môže znamenať veľké nebezpečenstvo. Vysvitne, že posledná nájomníčka sa volala Elizabeth a zmizla za nevyjasnených okolností.Libby sa stretáva s Oliverom Tremaynom, presbyteriánskym kňazom a bratom nezvestnej Elizabeth. Medzi Libby, ktorá miluje mikroskopy a prírodu, a sympatickým džentlmenom Oliverom, ktorý obľubuje botaniku a biológiu, vznikne nečakané spojenectvo. Mladí ľudia sa vyberú po stopách starých legiend a natrafia nielen na vraky pirátskych lodí, ale postretne ich aj zrada a láska...

Skladom

17,36 €

Novinka
Top 12
Sedem darov Ducha Svätého pre dušu
Sedem darov Ducha Svätého pre dušu

Ed Broom

Sedem darov Ducha Svätého vie vymenovať zrejme každý z nás. No už ťažšie by sa nám odpovedalo na otázku, ako konkrétne sa tieto dary prejavujú v našich životoch, čo od nich môžeme očakávať, či ako sa môžeme zmeniť, keď ich budeme aktívne používať.Na všetky tieto otázky odpovedá brožúra Sedem darov Ducha Svätého pre dušu. Pre pútavý a zrozumiteľný spôsob spracovania je vhodná nielen pre birmovancov, ale pre každého, kto sa chce o dennodennom pôsobení Ducha Svätého dozvedieť viac.

Skladom
-12%

2,55 €

Novinka
Top 4
Spytovanie svedomia pre deti s Carlom Acutisom
Spytovanie svedomia pre deti s Carlom Acutisom

Magdalena Kędzierska-Zaporowska

Prvá svätá spoveď je dôležitým míľnikom na ceste viery. Toto stretnutie s Ježišom a jeho odpúšťajúcou láskou však môže v deťoch vyvolávať obavy. Na pomoc im prichádza ich rovesník blahoslavený Carlo Acutis, ktorý v častom spovedaní a v Eucharistii videl zdroj sily, vďaka ktorej vrúcne miloval Boha i ľudí.Inšpirujme sa životom tohto výnimočného tínedžera a pomôžme našim deťom so spytovaním svedomia, ktoré zohľadňuje ich citlivosť a vek. Pozrime sa na situácie z ich každodenného života a porovnajme ich s rozhodnutiami a postojmi Carla Acutisa. To im pomôže ľahko rozpoznať svoje silné a slabé stránky. Spytovanie svedomia je príležitosťou na tvorivý a posväcujúci rast. Podajme pomocnú ruku našim deťom a naučme ich, ako si správne spytovať svedomie. Je to základ, z ktorého budú čerpať po celý svoj život.Táto plnofarebná knižočka určite zaujme deti vďaka atraktívnému grafickému spracovaniu a tak jej hodnotný obsah budú s potešením čítať. Prípravy na svätú spoveď s blahoslaveným Carlom Acutisom budú dobrým predpokladom úprimného vyznania sa z hriechov a prijatia sviatosti zmierenia.Kniha je odporúčaná pre vekovú kategóriu 9-13 rokov.Kniha je cirkevne schválená.

Skladom
-12%

4,84 €

Novinka
Bez vás sa do neba nedostanem
Bez vás sa do neba nedostanem

Radoslav Šaškovič

Mozaika spomienok na kňaza a priateľa Braňa Bukovského. Kniha Bez vás sa do neba nedostanem vychádza pri príležitosti 10. výročia smrti Branislava Bukovského - kňaza, ktorý pôsobil aj ako cirkevný sudca a dlhé roky sa podieľal na výrobe náboženských programov v RTVS. Bol tiež členom KBS pre spoločenské komunikačné prostriedky. V čase jeho náhleho odchodu prežívali jeho známi, spolopracovníci, ale i veriaci veľkú bolesť a smútok, no teraz, hoci s odstupom času, stále zažívajú Braňovu zvláštnu a intenzívnu prítomnosť. Aj to bolo jedným z impulzov vydať knihu a presvedčiť sa, či bude Braňov príbeh tak mocne pôsobiť aj na tých, ktorí ho nestretli.Kniha je prejavom pocty mužovi, ktorý poznal skutočný význam medziľudských vzťahov, priateľstva, duchovnosti a služby, a vznikla ako výsledok spolupráce kňaza a publicistu Radoslava Šaškoviča - autora textov, a fotografa Tomáša Horvátha - Braňovho priateľa. Braňo často opakoval: Bez vás sa do neba nedostanem - kniha je tak aj mozaikou portrétov ľudí, ktorí túto výzvu prijali a pomáhali mu na ceste do neba, a je konkrétnou výzvou k činom.

Skladom

13,48 €

Novinka
Časopis: Maradjatok meg szeretetemben (5)
Časopis: Maradjatok meg szeretetemben (5)

2/2024. Katolikus evangelizációs magazin 2/2024

Skladom

2,42 €

Novinka
Abeceda radostného manželstva
Abeceda radostného manželstva

Lenka Bebjaková (ed.)

Výber povzbudení a myšlienok o manželskej láske. Abeceda radostného manželstva je malá darčeková knižočka s farebnými fotografiami a citátmi pápeža Františka a rôznych svätých o manželskej láske. Publikáciu zostavila Lenka Bebjaková.Dar: „Milovať znamená dať seba samého.“ - svätá Terézia z LisieuxJednota: „Na dobré manželstvo sú potrební traja: on, ona a Boh.“ - Fulton J. SheenNezištnosť: „Láska je viac vlastné chcieť milovať než chcieť byť milovaný.“ - svätý Tomáš AkvinskýRešpekt: „O čo viac je láska intímna a hlboká, o to väčšmi si vyžaduje rešpektovať slobodu a schopnosť čakať, kým druhý otvorí dvere svojho srdca.“ - pápež František

Skladom

2,91 €

Novinka
Posledné kusy
Pod dřevem schýlen Bůh
Pod dřevem schýlen Bůh

Josef Hrdlička; Ruth Schaumannová; Jacopone da Todi

Křížová cesta Ruth Schaumannové a starobylý hymnus Stabat Mater. Knížka Pod dřevem schýlen Bůh obsahuje Křížovou cestu Ruth Schaumannové protkanou úryvky z mariánské sekvence Stabat Mater. Vnímavé úvodní slovo napsal litoměřický biskup Stanislav Přibyl. Text Ruth Schaumannové (1899–1975) v nádherném přebásnění Josefa Hrdličky nás oslovuje svou expresivitou a koncentrovaností i po devadesáti letech od svého vzniku. V tradičních čtrnácti zastaveních via crucis jsme vtaženi do střetu nenávisti a lásky, nevraživosti a vlídnosti, světa, který odsuzuje, s duchem, který posiluje. Láska na kříži nakonec není poražena, ale vítězí. Sekvence Stabat Mater líčí bolest Panny Marie pod Kristovým křížem; inspiruje se Simeonovým proroctvím z Lukášova evangelia (Lk 2,35). Za autora již klasického textu je považován františkán Jacopone da Todi (1230–1306). Nechte se pozvat k četbě, která vás intenzivně uvede do hloubky velikonočního tajemství.Mons. Josef Hrdlička (1942) je český katolický duchovní, básník, překladatel a hudební textař, od roku 1990 pomocný biskup olomoucký a titulární biskup thunudrumský. Kněžské svěcení přijal 1.7.1972. Působil v duchovní správě v Ostravě, Hoštejně, Hynčicích, Maletíně, Mírově aj., byl správcem farností Liptáň, Pitárné, Třemešná a Vysoká. Jmenován titulárním biskupem thunudrumským a světícím biskupem olomouckým 17.3.1990. Biskupské svěcení přijal 7.4.1990, a za své biskupské heslo si zvolil citát z Janova evangelia Vos dixi amicos („Nazval jsem vás přáteli“, Jan 15,15). Je kanovníkem metropolitní kapituly při katedrále sv. Václava. V rámci České biskupské konference zasedal v Komisi pro liturgii a do roku 2017 byl předsedou Rady pro kulturu a památky. Jeho rezignaci na úřad pomocného biskupa, podanou z důvodu dosažení věku 75 let, přijal papež František 1. února 2017.

Skladom
-12%

8,36 €

Krížová cesta odpustenia
Krížová cesta odpustenia

Bożena Maria Hanusiak

Životná cesta každého človeka je plná zranení, pádov a krívd. Ježiš chce vstúpiť do týchto rán so svojou láskou, aby ich uzdravil a dal nám silu odpustiť. V pravde a s láskou nám ukazuje, že aj my sme veľakrát ublížili našim blížnym, a učí nás sebaprijatiu.Krížová cesta odpustenia je tu pre tých, ktorí sú vnútorne zranení a túžia po uzdravení. Rozjímanie nad Kristovým utrpením má v sebe oslobodzujúcu silu − láme reťaze zla, ktorými sme spútaní. Ježiš uzdravuje každého, kto v neho verí. Túži po tom, aby i tí najviac zranení znovu nadobudli krásu Božích synov a dcér stvorených na jeho obraz a aby sa tešili zo života.Kráčajme po ceste Pánovho umučenia, otvorme sa milosti odpustenia a zakúsme moc jeho milosrdenstva.Pôvodnému vydaniu krížovej cesty bol udelený Imprimatur.

Skladom
-12%

2,55 €

Opäť v ponuke
Veľkonočný príbeh (komiks)
Veľkonočný príbeh (komiks)

Toni Matas

Komiks Veľkonočný príbeh prevedie deti najúžasnejším príbehom všetkých čias a popri tom sa môžu zabaviť v bludiskách, precvičiť si pamäť, vyfarbiť maľovanky, nájsť skryté obrázky a otestovať si svoju pozornosť v daných úlohách. Vhodné pre deti od 7 do 11 rokov.

Skladom

2,91 €

Novinka
Posledné kusy
Velké postavy světových náboženství
Velké postavy světových náboženství

Les Miller

25 otázek a odpovědí. Kdo jsou zakladatelé světových náboženství? Jak se jmenují jejich posvátné knihy? Jak uctívají Boha a které tradice zachovávají židé, křesťané, muslimové či sikhové? Svět je dnes jednou velkou globální vesnicí. Chceme-li se vyhnout náboženským konfliktům, je třeba objevovat, co nás spojuje a co odlišuje. Tato příručka nás seznamuje s Abrahámem, Mojžíšem a Davidem, s Ježíšem, apoštoly Petrem a Pavlem i Martinem Lutherem, s Mohamedem, Buddhou a guruem Nánakem. Nakonec si můžeme srovnat znění zlatého pravidla („co chcete, aby lidé dělali vám, dělejte i vy jim“) v různých duchovních směrech. Knížku plnou faktů i zajímavostí ocení mladí i dospělí čtenáři, učitelé a studenti společenských věd a základů evropské kultury. Stane se vhodným průvodcem pro ty, kdo neznají světová náboženství do hloubky a hledají přístupný text, jenž je do pestrého světa náboženství uvede.Les Miller (* 1952) je učitel, spisovatel a vyhledávaný přednášející. Pracoval jako koordinátor výuky náboženství v kanadském Torontu. V roce 2009 obdržel od svých kolegů Cenu arcibiskupa Pococka za výborné výsledky při výuce náboženství. Je autorem více než 25 knížek. Při výuce i ve svých textech klade důraz na potřebu neustálého vzdělávání a srozumitelného vyjadřování ve věcech víry. V Karmelitánském nakladatelství vyšly jeho znamenité knížky Znamení a symboly katolické víry (25 otázek a odpovědí) a Co se děje ve svátostech? (25 otázek a odpovědí).

Skladom

9,22 €

Dotlač
Top 25
Účinná novéna troch Zdravasov
Účinná novéna troch Zdravasov

Účinná novéna troch Zdravasov je nádherná modlitba na počesť troch zvláštnych darov Panny Márie, ktorými ju Boh zahrnul: jej moci, múdrosti a milosrdenstva. Každý z nich je spojený s Najsvätejšou Trojicou, s ktorou je Mária dokonale zjednotená.Túto novénu možno označiť slovami: krátka, silná, účinná. Krátka, pretože pozostáva len z trikrát opakovanej modlitby Zdravas’, Mária spolu s krátkymi povzdychmi.Silná, pretože obsahuje mocnú modlitbu, Anjelské pozdravenie, pochádzajúce z úst archanjela Gabriela.Účinná – o čom svedčia všetci tí, ktorí sa ju modlili s vierou a nádejou.Touto novénou vzývame Máriu, aby dary, ktorými ju Najsvätejšia Trojica tak štedro zahrnula, použila v náš prospech. Pomáha nám viesť svätejší život a sľubuje zvláštnu ochranu v hodine našej smrti.Novéna je cirkevne schválená.

Skladom
-12%

2,20 €

Novinka
Svätý Krištof
Svätý Krištof

Gertrud Fusseneggerová

Na chrámových maľbách býva často vyobrazený veľmi veľký - ako strom, no nájdeme ho aj celkom malinkého: na obrázkoch a medailónoch pre motoristov. Svätý Krištof je totiž ochrancom cestujúcich a dáva pozor, aby sme šťastne dorazili do cieľa. Nevolal sa však Krištofom odjakživa. Dobre počúvajte, čo vám teraz rozpoviem...

Skladom

14,55 €

Novinka
Posledné kusy
Nevyžádané rady mládeži
Nevyžádané rady mládeži

Marek Vácha

2. vydání. Z úvodu: "Milí mladí lidé. Moc se omlouvám. Tahle knížka je tak trochu kulometná palba. Nebo spíš kobercový nálet. Moc se omlouvám všem nevinným. Ano, velmi si vážím všech katolických aktivit, moc si vážím spolč, moc si vážím katolických serverů cé zet, moc si vážím děkanátek, diecézek i celostátních setkání mládeže a všech, kteří je obětavě organizují, a především, a moc, si vážím vás, dívek a chlapců, jinak bych to nepsal. Když jdete k přijímání, ano, vidím krásné mladé lidi. Vidím ve vás obrovský potenciál. Jak moc bych si přál, aby vaše charismata zasvítila! Vážím si i duchovních vůdců, psychologů, aktivistických řeholníků, učitelů a obecně všech moudrých dospělých i jejich moudrých a dobře myšlených rad."

Skladom

9,22 €

Nové v ponuke
Posledné kusy
Skúšky a priateľstvá zvieratiek
Skúšky a priateľstvá zvieratiek

Vladimíra Sudor

Skúšky a priateľstvá zvieratiek je detská knižka plná veselých rýmovačiek o zvieratkách z dvora. Kniha obsahuje sedemnásť veľmi pekne ilustrovaných príbehov s rôznymi ponaučeniami o hodnote priateľstva, o sile rodiny, o pomoci druhým, a podobne. Autorka knihy Vladimíra Sudor ponúka deťom možnosť osvojiť si zábavnou formou pravidlá slušného správania. Dodajte vášmu dieťaťu sebavedomie a podporte jeho vieru vo vlastné sny. Pri čítaní sa zaručene dobre zabaví celá rodina.Obsah: Koník PejkoHúska ZuzkaMačička ZitaKravička MilkaOvečka KláraJežko LojzkoSliepočka EleonóraPrasiatko KvikPsík FrenkySomárik KlikKuriatkaZajko PrepletajkoKáčer FogoMoriak LeoKocúr FénixGazda HenrySlimák Ferko

Skladom

11,54 €

Opäť v ponuke
Top 8
Umučenie Pána Ježiša
Umučenie Pána Ježiša

Anna Katarína Emmerichová; Clemens Brentano

vo videniach blahoslavenej Anny Kataríny Emmerichovej (2. vydanie). Umučenie Pána Ježiša obsahuje vízie blahoslavenej Anny Kataríny Emmerichovej.Pri čítaní knihy sa nám zdá, ako keby sa nám priamo pred očami vizuálne zobrazoval vierohodný film podľa evanjelia. Aj postavy, ktoré sa objavujú, pôsobia autenticky, či už ide o Máriu, Jozefa alebo Piláta.Kto je skutočným autorom tohto príbehu?Odborníci tvrdia, že nemalú zásluhu na tom má Clemens Brentano, talentovaný spisovateľ, ktorý vytrvalo zapisoval videnia tejto pokornej augustiniánskej mystičky, Anny Kataríny Emmerichovej.Narodila sa v roku 1774 a už od útleho detstva prejavovala hlbokú lásku k Ježišovi a jeho umučeniu. Keď mala 28 rokov, vstúpila do rehole. Jej život nebol najjednoduchší, lebo napoleonove zákony skomplikovali život väčšine rehoľníkov. V 38 rokoch mala stigmy na rukách a nohách. Bývala často chorá, preto veľa svojho života prežila v posteli. Tak ju stretol aj Clemens Brentano, ktorý zaznamenal jej vízie, rozjímanie o utrpení Pána. Anna Katarína zomrela v roku 1824 vo veku 50 rokov.

Skladom

11,64 €

Novinka
Posledné kusy
Výkladový komentář Bible (1Sam – Ž)
Výkladový komentář Bible (1Sam – Ž)

Warren W. Wiersbe

1 Samuelova – Žalmy. Warren W. Wiersbe byl mezinárodně známý teolog a bývalý kazatel Moodyho sboru v Chicagu. Deset let bylo jeho jméno spojeno s rozhlasovým pořadem Back to the Bible (Zpět k Bibli). Nejprve v něm působil jako učitel biblistiky a poté se stal jeho ředitelem. Dr. Wiersbe napsal více než 150 knih, včetně této série výkladových komentářů, které se prodalo více než 4 miliony výtisků. V češtině doposud vyšly jeho knihy Satanova strategie nebo Po každé ráně jsem trochu výš.

Skladom

47,34 €

Novinka
Ježiš mocný v činoch i v slove
Ježiš mocný v činoch i v slove

Darko Kraljik

Druhá časť: začiatok Ježišovej verejnej služby až Kázeň na hore. Darko Kraljik je kazateľom Bratskej jednoty na Slovensku. Jeho publikácia Ježiš mocný v činoch i v slove je pokračovaním prvej časti Dáš mu meno Ježiš a patrí medzi Synoptické evanjeliá (evanjeliá podľa Matúša, Mareka, Lukáša, ktoré sú si vzájomne podobné). Ide o úvahy vo forme poznámok k spoločnému štúdiu synoptických evanjelií. Úvahy majú výkladový a homiletický charakter, no predovšetkým sú dobrou zvesťou.Kniha je určená pre bežných čitateľov a študentov Božieho slova a je výsledkom štúdia biblického textu a čítania biblických komentárov. Obsahuje poznámky pod čiarou, v ktorých sú uvedené podrobnejšie poznámky pre lepšie porozumenie problematiky, a tiež zoznam použitej literatúry pre prípadné hlbšie štúdium.

Skladom

8,73 €

Novinka
Andrej Hlinka: prejavy a články I. 1893 – 1918
Andrej Hlinka: prejavy a články I. 1893 – 1918

Róbert Letz

Prvý zväzok knižného projektu Andrej Hlinka: prejavy a články prináša plné znenia všetkých publikovaných textov Andreja Hlinku do roku 1918, čo predstavuje 294 položiek reprezentujúcich Hlinkovu verejnú a publicistickú činnosť v uhorskom období našich dejín. Vďaka dôslednej heuristickej príprave editorského tímu kniha zachytáva množstvo doteraz málo známych textov, napríklad takých, čo vyšli v inojazyčných novinách a časopisoch. Ku každému dokumentu je pripojená krátka hodnotiaca charakteristika a vysvetľujúce poznámky. Projekt bude pokračovať spracovaním nadväzujúceho obdobia po rok 1938.Andrej Hlinka (1864 – 1938) patrí k najvýznamnejším osobnostiam moderných slovenských dejín. Preto vydanie vedeckej kritickej pramennej edície obsahujúcej jeho prejavy a články umožní lepšie a precíznejšie zhodnotiť jeho miesto a význam v slovenských dejinách, ale aj uvedomiť si jeho odkaz aj pre dnešnú dobu.

Skladom

26,68 €

Novinka
Príklady a citáty E - Ľ
Príklady a citáty E - Ľ

Miron Keruľ-Kmec

Každý z nás si rád prečíta alebo vypočuje pekný a poučný príbeh, nejakú udalosť alebo skúsenosť. Je to ako živý kvet, na ktorom je ešte kvapka rannej rosy a jeho vôňa naplní nielen zmysly, ale aj srdce človeka. Dôležité je, aby príklad poukazoval na skutočný život, aby obsahoval pravdu, ktorá nás obohatí.O čo skôr každý kňaz rád siahne po zbierke nových príkladov a citátov, ktoré môžu obohatiť jeho kazateľskú činnosť. Homília je familiárnym rozhovorom, rečou od srdca k srdcu. Je predĺžením evanjelia, teda slovom, ktoré dáva život. Chce aj katechizovať a poučiť, ale nie formou vedeckej prednášky. Abstraktné pravdy chce priblížiť pomocou príkladu. Keď sa pozrieme na Ježiša Krista vidíme, že veľké tajomstvá viery nám odovzdal v pútavých podobenstvách, často využíval príklady a obrazy z bežného života či z prírody. Aj apoštoli si počínajú podobne, teda naratívne a obrazotvorne. Čím lepší učiteľ, tým viac dokáže veľké veci povedať pútavo, tak, že sa dajú predstaviť, sú oslovujúce a tí, ktorým sú určené vidia, že súvisia s ich životom.Otec Miron Keruľ-Kmec sa už dlhodobo venuje kazateľskej, homiletickej činnosti nielen ako kňaz pri liturgických sláveniach, ale aj v printovej či audiovizuálnej podobe. Je to jedna z foriem jeho služby blížnym, za ktorú sme mu veľmi vďační. Nielen kňazi, ale aj laickí veriaci. Po predchádzajúcom vydaní podobnej zbierky sa mu ozvalo aj mnoho laikov, ktorí mu povedali, že z toho čerpajú veľa povzbudenia v duchovnom živote. To bolo niečo, čo neočakával. Preto verím, že aj teraz bude toto jeho rozsiahle dielo slúžiť mnohým na povzbudenie vo viere.Príklady a citáty vychádzajú v novom a rozšírenom vydaní v štyroch zväzkoch. Kvôli prehľadnosti sú jednotlivé témy zoradené podľa abecedy. Môžeme vnímať pracovitosť otca Mirona, pretože zozbierať takéto množstvo príkladov a citátov nie je jednorazová záležitosť, ale dlhodobá práca. Svoj život žije „homileticky“, teda má otvorené oči, uši i srdce, aby to, s čím sa v živote stretne, čo číta, vidí a počuje, zapísal a ponúkol iným, veď život nám ponúka príklad za príkladom, ba je jedným veľkým príkladom a zázrakom.Svätý Justín mučeník píše, že v liturgickom slávení za jeho čias po čítaní Božieho slova „predsedajúci v príhovore napomína a povzbudzuje do nasledovania takých skvelých vecí“ (KKC 1345). A Svätý Otec František v apoštolskej exhortácii Evangelii gaudium uvádza: „Príťažlivý obraz dokáže spôsobiť, že ľudia posolstvo počúvajú ako niečo, čo im je známe, blízke, možné, spojené s ich vlastným životom. Dobre použitý obraz môže ľuďom pomôcť vychutnať posolstvo, ktoré chceme odovzdať; prebúdza v nich túžbu a motivuje vôľu v duchu evanjelia. Dobrá homília, ako mi hovorieval starý učiteľ, musí obsahovať «myšlienku, pocit, obraz»“ (EG 157). Nech nám v tom pomáha aj táto zbierka príkladov a citátov.Verím, že toto dielo si bez problémov nájde svojich čitateľov, ktorých obohatí o nové perspektívy viery. Podobne, ako nás povzbudia tieto príklady a citáty, nech sa aj náš kresťanský život stane príkladom a povzbudením pre iných.Mons. Ľubomír Petríkprotosynkel Prešovskej archieparchie

Skladom

24,15 €

Novinka
Kristov rybár
Kristov rybár

František Trstenský

Apoštol Peter v novozákonných textoch. Božie slovo pri pohľade na postavu apoštola Petra ponúka veľkú hĺbku a bohatstvo. Čítaním Svätého písma máme možnosť rozjímať o ceste, ktorou prešiel galilejský rybár od svojho prvého stretnutia s Pánom až po veľkonočné udalosti a stretnutie so vzkrieseným Ježišom Kristom. V Petrovi môže každý z nás spoznať seba samého.František Trstenský vo svojej knihe Kristov rybár ponúka zamyslenia nad biblickými úryvkami, v ktorých vystupuje apoštol Peter. Nejedná sa o všetky úryvky - Trstenský zvolil tie najhlavnejšie, a v nich sa pokúsil načrtnúť príbeh viery prvého z apoštolov.Úvahy boli použité na duchovných cvičeniach pre otcov biskupov v Badíne na jar 2022, kniha má preto veľmi osobný a hovorový štýl. Je tak vhodná aj pre každého bežného čitateľa, ktorý túži spoznať prvého nástupcu Krista a inšpirovať sa jeho cestou.

Skladom

6,79 €

Nové v ponuke
Posledné kusy
Jak si připravit biblické vyučování
Jak si připravit biblické vyučování

Joel James

Kniha určená jako pomoc při přípravě kázání, biblického vyučování, ale i těm, kdo chtějí číst Bibli s porozuměním a efektivně ji studovat.. Proč bychom se vůbec měli na kázání nebo vedení biblického studia předem připravovat, místo toho abychom se prostě spolehli na Ducha svatého? Jak získat rozumnou míru jistoty, že je naše pochopení studovaného biblického textu správné a že skutečně vyučujeme to, co v něm Bůh říká? Co je ve větě nejdůležitější a jak spolu její jednotlivé části navzájem souvisejí? Jak to zařídit, aby se posluchači v našem kázání nebo vyučování neztratili? A jak se vypořádat s obávanějšími žánry, jako jsou starozákonní vyprávění, přísloví a žalmy?Na takové otázky poutavě i zábavně odpovídá Joel James v knize Jak si připravit biblické vyučování. A nejen to: těm, kdo chtějí číst Bibli s porozuměním a efektivně ji studovat, ochotně ukáže, jak na to. Navržené principy a metody výkladu lze uplatnit při studiu Písma nejen v češtině či angličtině, ale také třeba v novozákonní řečtině.“Apoštol Petr mluví o neučených lidech, kteří překrucují slova Písma (2Pt 3,16). Proto by se měl každý, kdo si potřebuje připravit vyučování, kázání nebo třeba jen krátké biblické zamyšlení, snažit seznámit alespoň se základními principy práce s textem Písma. Skvělým úvodem k tomu je pro každého křesťana, který touží věrně předávat Boží slovo dalším, právě tato studijní příručka. – Mojmír Adámek, lektor Českého biblického institutuJoel James (M.Div, D.Min.) vystudoval The Master’s Seminary a je pastorem a učitelem Grace Fellowship v Pretorii v Jihoafrické republice. S manželkou Ruth jsou manželé od roku 1993 a mají dvě děti.

Skladom

12,13 €

Novinka
Posledné kusy
Ježíš Kristus, jak ho možná neznáte
Ježíš Kristus, jak ho možná neznáte

John Piper

Osobně jste ho nikdy nepotkali a ani neznáte nikoho, komu se to poštěstilo. Přesto existuje způsob, jak poznat, jaký je. V čem tento způsob spočívá? Ježíš Kristus – v Bibli zjevená božská Osoba – se vyznačuje znamenitostí a duchovní krásou, které promlouvají přímo k naší duši a říkají: „Ano, je to pravda.“ Je to, jako když vidíme slunce a víme, že vydává světlo, nebo jako když ochutnáme med a víme, že je sladký.Ježíšova hloubka a složitost rozbíjejí naše jednoduché myšlenkové konstrukce. Pyšné zákoníky vyváděl svou moudrostí z míry, ale děti mu rozuměly a milovaly ho. Zuřící bouři utišil svým slovem, ale sám sebe z kříže nezachránil.Podívejte se na Ježíše Bible. Mějte oči otevřené a plňte si je Ježíšovým obrazem v Božím slově. Ježíš řekl: „Bude-li někdo chtít činit jeho vůli, pozná, zda je to učení z Boha, nebo mluvím-li sám ze sebe.“ Proste Boha o milost konat jeho vůli, a uvidíte pravdu o jeho Synovi.Žalm 34:9 vybízí: “Okuste a vizte, že Hospodin je dobrý. Blahoslavený je muž, který v něm hledá útočiště.” John Piper psal tuto knihu v naději, že všichni uvidíme Ježíše takového, jaký opravdu je, a že se z něho budeme radovat víc než z čehokoli jiného.John Piper je zakladatelem a hlavním učitelem desiringGod.org a také ředitelem Bethlehem College & Seminary. Přes třicet let byl pastorem a kazatelem Bethlehem Baptist Church v Minneapolis. Napsal mnoho knih, z nichž česky vyšly například Nepromarni svůj život, Hlad po Bohu, Pro vaši radost nebo Dědictví svrchované radosti. Se svou ženou Noël má čtyři syny, jednu dceru a šest vnoučat.

Skladom

10,19 €

Novinka
Dóm svätej Alžbety
Dóm svätej Alžbety

Katarína Nádaská; Jan William Drnek

(zmenšená verzia). Vydajte sa na unikátnu prehliadku košickej metropolitnej katedrály.Nádherne graficky spracovaná kniha o najväčšom kostole z obdobia gotiky na Slovensku, ktorý vybudovali ako veľkolepý farský kostol mesta a dnes nesie aj titul katedrálneho chrámu. Dóm svätej Alžbety sprevádzal Košice storočiami a stal sa nezameniteľným symbolom mesta, jeho histórie a kultúry. Kniha vás prevedie dómom, jeho dejinami, vzácnymi pamiatkami, obrazmi a kontextmi v detailoch, celkoch aj v presahoch od minulosti po súčasnosť.Autorom fotografií je svetoznámy český fotograf Jan William Drnek. Použitím špeciálnej techniky a najnovších technológií zhotovil unikátne snímky, pri ktorých budete mať pocit, že sa pozeráte na skutočný trojrozmerný objekt. Ambíciou fotografií nie je umeleckým spôsobom interpretovať pamiatku. Naopak, podávajú ju v technicky precíznych záberoch, ktoré sprostredkúvajú realitu vernú pohľadu ľudského oka. Niektoré detaily uvidíte na fotografiách dokonca lepšie než voľným zrakom priamo v katedrále.Publikácia má 304 strán, obsahuje viac ako 180 fotografií a vychádza v roku, keď si košická arcidiecéza pripomína viaceré výročia: 220 rokov od svojho vzniku (1804), nedožitých 100 rokov nášho rodáka Jeho E. Jozefa kardinála Tomka, ktorý spočíva v starobylých kryptách dómu, či nedožité 90. narodeniny prvého košického arcibiskupa metropolitu Jeho E. Mons. Alojza Tkáča.

Skladom

57,23 €

Opäť v ponuke
Premenená príležitosť
Premenená príležitosť

Jakub Garčár

Krátke ignaciánske úvahy o tom, ako sa rozhodovať (2. vydanie). Každodennosť nás núti rozhodovať sa: kedy vstať, čo si obliecť, čo zjesť... až po tie závažnejšie rozhodnutia. Schopnosť rozhodovať sa je Boží dar a predsa je často pre ľudí príťažou. O čo by bolo ľahšie, jednoduchšie, keby náš život bol niekde vopred napísaný a my by sme už iba postupovali podľa scenára. Ako premeniť túto záťaž a objaviť krásu Božieho daru slobodnej vôle?Jakub Garčár krátkymi zamysleniami a úvahami Duchovných cvičení sv. Ignáca z Loyoly povzbudzuje všetkých, ktorý čiahnu po tejto brožúrke, nebáť sa robiť rozhodnutia a využívať plnohodnotne slobodnú vôľu. Rozhodovať sa je privilégium, z ktorého pramení naša jedinečnosť a neopakovateľnosť, naša dôstojnosť.Premenená príležitosť je knižočka plná základných myšlienok o rozhodovaní sa a malých praktických cvičení, ku ktorým má čitateľ priestor urobiť si poznámky. Knižočka obohatená o nádherné fotografie z prírody uchváti každého do rozjímania o podstatných otázkach bytia.

Skladom

2,91 €

Nové v ponuke
Posledné kusy
Nová milost každé ráno
Nová milost každé ráno

Paul David Tripp

365 zamyšlení nad evangeliem. Rána bývají občas drsná. Někdy nám nestačí ani bohatá snídaně se šálkem silné kávy. Autor bestsellerů Paul Tripp nabízí mnohem účinnější povzbuzení než ranní dávku kofeinu: evangelium. Ví, že nestojíme o rady, jak upravit své chování, ani citáty, které v nás vzbudí příjemné pocity. Že ve skutečnosti ze všeho nejvíc potřebujeme setkání se živým Bohem, díky kterému budeme připraveni spoléhat na Boží dobrotu a milost a žít každý den pro jeho slávu.Paul David Tripp (DMin, Westminster Theological Seminary) je kazatel, mezinárodně známý přednášející a spisovatel, jehož knihy získaly různá ocenění. Každodenně publikuje na Instagramu, Twitteru a Facebooku. Nevýdělečná organizace, kterou založil, si klade za cíl pomáhat lidem spojit proměňující moc Ježíše Krista s jejich každodenním životem. Paul Tripp žije s manželkou Luellou ve Filadelfii a mají čtyři dospělé děti.

Skladom

19,30 €

Dotlač
Top 86
Modlitby v hodine milosrdenstva (1.diel)
Modlitby v hodine milosrdenstva (1.diel)

Kongregácia sestier Matky Božieho Milosrdenstva

Pätnásta hodina je každý deň a v každom geografickom pásme privilegovaným časom na úctu k Božiemu milosrdenstvu. Ctitelia Božieho milosrdenstva sa v tejto hodine v duchu prenášajú ku krížu na Golgote vedľa Najsvätejšej Matky. Spolu s ňou zvelebujú milosrdnú lásku Boha, zjavenú v jeho Synovi, a prosia Boha o jeho zmilovanie pre celý svet. V tejto hodine, ako povedal Pán Ježiš, „bolo milosrdenstvo otvorené dokorán pre každú dušu" (Denníček 1572).Do rúk ctiteľov Božieho milosrdenstva odovzdávame zbierku modlitieb v hodine milosrdenstva, ktoré boli zoradené podľa období liturgického kalendára. Veríme, že poslúžia všetkým, ktorí v hodine milosrdenstva vedú modlitby v spoločenstvách, v rozhlase alebo túto formu úcty k Božiemu milosrdenstvu praktizujú individuálne. Želáme vám, aby vám dôveryplná a vytrvalá modlitba vo chvíli Ježišovho zomierania na kríži prinášala hojné duchovné ovocie.Sestry Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva

Skladom

6,69 €

Novinka
Čaj sv. Šarbela 50 g
Čaj sv. Šarbela 50 g

Zloženie: kúsky pomaranča, manga, ananásu a kvety nechtíkaBalenie: 50 g. Doba lúhovania: 5 – 7 min. Čaj uchovajte v suchu.

Skladom

4,85 €

Novinka
Matka Zem, brat Slnko, sestra Voda
Matka Zem, brat Slnko, sestra Voda

Remo Lupi

Uvažovanie nad ochranou stvorenstva. Zem, vesmír i svet vo všeobecnosti vytvára spoločný domov pre celé ľudstvo a je veľkým darom Stvoriteľa. Tento dar však zanedbávame a neudržiavame ho v dobrom stave. Je potrebné uvedomiť si, že budúcnosť ľudstva závisí od dobrého "zdravia" stvorenstva.Svätý František z Assisi nás učí rešpektovať všetky stvorenia a rozpoznávať v nich "bratov" a "sestry". Jeho lásku k Bohu i stvoreniu vyjadruje Chválospev Stvorenstva, ktorý František napísal inšpirovaný Bibliou i samotným Stvorenstvom. Františkov Chválospev a encyklika Laudato si pápeža Františka sa stali podnetmi na napísanie novény s názvom Matka Zem, brat Slnko, sestra Voda. Jej autorom je Remo Lupi, taliansky kapucín.Texty na každý deň obsahujú tieto časti: úryvok z Františkovho Chválospevu,úryvok zo Svätého písma,krátke rozjímanie o téme daného dňa,úryvok z encykliky Laudato si,dlhšie rozjímanie o Stvorenstve,spytovanie svedomia,modlitba vďaky,modlitba požehnania svätého Františka z Assisi.

Skladom

2,91 €

Novinka
Niet cesty späť
Niet cesty späť

Peter Bučány

Je Cirkev v kríze?. Médiá a sociálne siete nás denno-denne zasypávajú rôznymi správami - zväčša negatívnymi, o ktorých veľa ráz nevieme, čo si myslieť. Nepokoje, korupcia, škandály v Cirkvi, neporiadok v spoločnosti, chaos v politike, rôzne tragédie... - to všetko vytvára dojem bezvýchodiskových situácií a budí v nás strach s otázkou: Kam to všetko vo svete i v Cirkvi speje? Peter Bučány vo svojej publikácii Niet cesty späť ponúka podnety na uvažovanie o spoločenstve Cirkvi, do ktorej sme boli začlenení krstom. Nehľadá síce riešenie všetkých problémov ani neprináša jediný správny pohľad. Chce však upriamiť našu pozornosť na dobré a zaujímavé myšlienky a v konečnom dôsledku nás povzbudiť.

Skladom

4,37 €

Dotlač
Top 51
Myšlienky na každý deň
Myšlienky na každý deň

Alícia Lenczewska

(2. vydanie). Alícia Lenczewska, poľská mystička a horlivá nasledovníčka Ježiša, zanechala svedectvo o svojich rozhovoroch s Bohom v duchovných denníkoch, ktoré nepochybne patria medzi perly náboženskej literatúry. Citáty a výťažky z jej denníkov vám prináša kniha Myšlienky na každý deň.„V milostivom čase som ťa vyslyšal a v deň spásy som ti pomohol. Hľa, teraz je milostivý čas, teraz je deň spásy!“ (2 Kor 6,2)Každý deň môže byť pre vás milostivým časom a každým dňom môžete byť bližšie k spáse aj vďaka duchovnému bohatstvu myšlienok Alicie Lenczewskej, ktoré nájdete v tejto knihe. Upriamte svoj zrak na Boha, zastavte sa, zamyslite a nepremeškajte ten čas, ktorý vám môže pomôcť byť bližšie k nebeskému kráľovstvu.

Skladom

12,51 €

Dotlač
Modlitby pred eucharistickým Ježišom
Modlitby pred eucharistickým Ježišom

Jozef Šuppa

Dobrý Ježišu, dnes prichádzam k tebe a prinášam si so sebou túžbu i prosbu svojho srdca: Pane, nauč ma modliť sa. Vieš, veľa som už o modlitbe počul a čítal. Veľakrat som sa modlil. Pokúšam sa o to i teraz. Modlitba je pre mňa veľmi dôležitá, aj keď ju niekedy prežijem bez záujmu alebo sa pri nej cítim nenaplnený. Mám nedobrý pocit, že som si iba splnil povinnosť. Sú chvíle, keď sa mi aj napriek úsiliu nedarí dobre sa modliť.Vyrušujú ma myšlienky, predstavy, zážitky, úspechy, spomienky, túžby, sklamania, zranenia – je toho toľko, čo vie tak veľmi ľahko zachytiť moju myseľ, spútať moje srdce, ducha. Čas vyhradený modlitbe rýchlo beží, uteká a ani sa nenazdám a už je koniec mojej modlitbe. Dobrý Ježišu, keď hladím na teba, som rád že sa môžem modliť pred tebou, ktorý si prítomný v Eucharistii. Ďakujem ti, že si Emanuel, Boh, ktorý je s nami. Ty si so mnou aj v túto chvíľu mojej modlitby, chvíľu, keď mi do srdca vkladáš túžbu modliť sa...

Skladom

5,82 €

Novinka
Suzdaľský travelóg
Suzdaľský travelóg

Anna A. Hlaváčová

O ceste na koncil do Florencie a späť. Kniha sprístupňuje literárnu pamiatku 15. storočia, opisujúcu cestu kyjevského metropolitu Izidora na Florentský koncil. Jej jadro predstavujú zápisky člena Izidorovho sprievodu z cesty na koncil a späť (1437 − 1440). Suzdaľský autor v nich s detskou otvorenosťou voči svetu opisuje nemecké, talianske, chorvátske a uhorské mestá – ich stavebné, kultúrne a umelecké výdobytky. Travelóg zachytáva aj dianie na Florentskom koncile. Robí tak veľmi vecným spôsobom, bez akýchkoľvek teologických pochybností. Udalosti vo Ferrare a Florencii, ako i dôležité zastávky putovania, datuje s veľkou presnosťou, čím sa radí k faktograficky spoľahlivým, nepolemickým písomným pamiatkam spätým s cestou na koncil. Vzácnosť Suzdaľského travelógu spočíva v tom, že vznikal simultánne s opisovanými udalosťami – a tak je prvotným svedectvom o dianí vo Florencii.Sprievodný text knihy pozostáva z komentárov, ktoré dávajú putovanie suzdaľskej koncilovej delegácie do kontextu. Dôraz na úsek spiatočnej cesty, ktorý viedol aj územím súčasného Slovenska, odkrýva hodnotu prameňa ako dokumentu o recepcii Florentskej únie v Slovanmi osídlených krajoch. Suzdaľský travelóg je dôkazom o florentskej dejinnej stope, v našej súčasnej historiografii temer odviatej – napriek tušeniu, že práve Florentská únia trvalo ovplyvnila kultúrne a politické smerovanie Uhorska a založila priaznivé podhubie pre myšlienku obnovenia jednoty kresťanov. Komplexná interpretácia jedinečného historického prameňa, ktorý dlho zostával na okraji vedeckého skúmania, predstavuje nóvum i v medzinárodnom kontexte, keďže vtedajšie udalosti ukazuje v celkom inom svetle než etablovaný historický naratív, formujúci sa v zložitom procese antilatinských kompilácií neskoršieho dáta.Anna A. Hlaváčová pôsobí v Centre spoločenských a psychologických vied SAV. Vo svojom výskume sa venuje teórii a dejinám obrazovej a performatívnej kultúry. V poslednom desaťročí svoj záujem o dejiny komunikácie medzi Východom a Západom zaostruje na problematiku Florentského koncilu, pričom sa opiera o vlastný archívny výskum cyrilických písomných pamiatok.

Skladom

13,48 €

Novinka
Priepasť lásky
Priepasť lásky

Veronika Katarína Barátová; Ladislav Záborský

Kontemplácia krížovej cesty skrze obraz a slovo. Krížová cesta, ktorú Ježiš podstúpil, je zavŕšením jeho diela - diela spásy človeka. Byť s Ježišom pri nesení kríža, v jeho utrpení, pri jeho pádoch, je prejavom našej lásky a vďačnosti. Toto stretnutie s ním je cestou do neba - pre tých, ktorí sa nechajú viesť vzkrieseným Kristom; no pre tých, ktorí odmietajú ponúkanú lásku trojjediného Boha, sa stáva peklom.Priepasť lásky je pobožnosť krížovej cesty, ktorú napísala Veronika Katarína Barátová. Brožúrka prináša duchovný, ale aj umelecký zážitok. Okrem textov jednotlivých zastavení obsahuje obrázky - reprodukcie akademického maliara Ladislava Záborského.

Skladom

4,85 €

Dotlač
Eucharistické zázraky vo svete
Eucharistické zázraky vo svete

Carlo Acutis

Boží služobník Carlo Acutis mal obrovskú vieru a veľkú lásku k Eucharistii, ktorá sa stala hlavnou témou jeho života. Svoj mladý, hoci krátky život zasvätil dokumentovaniu a dielu Eurcharistické zázraky vo svete, na čo využil svoje výborné počítačové zručnosti. Tento veselý mladík sa narodil v roku 1991 v Londýne a zomrel v roku 2006 v Miláne vo veku 15 rokov na leukémiu. Je veľkým vzorom pre mládež, ako aj v dnešnej modernej dobe môže žiť intenzívny vzťah s Kristom a svoje vedomosti a nadanie môže použiť na vyššie ciele a dobro druhých.Odporúčame: Spytovanie svedomia pre deti s Carlom AcutisomŽivotopis autora vyšiel knižne ako Carlo Acutis (2020).

Skladom

11,64 €

2 z 3
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk