Knihy s tvorivosťou • Zachej.sk
Knihy s tvorivosťou

Knihy s tvorivosťou (14)

Šikovné ruky mamičiek, babičiek, oteckov či detí sú veľkým darom od Pána Boha. Z akéhokoľvek diela v...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Omaľovanka - Anjel strážny
Omaľovanka - Anjel strážny

Danuta Kuznik

Omaľovánka s textom o Anjelovi strážnom pre deti.

Skladom

0,97 €

Puzzle Biblia
Puzzle Biblia

Gustavo Mazali

pre deti 3+. Nie je to obyčajná kniha, ale kniha, ktorá skrýva 6 skladačiek na motívy známych príbehov z Biblie. Vaše dieťa má z knihy viacnásobný osoh: prečíta si alebo vypočuje biblický príbeh,poskladá si puzzle.A pri skladaní sa zaoberá daným príbehom oveľa dlhšie, ako len pri jeho prečítaní a tak sa dá predpokladať, že si ho lepšie zapamätá. Zároveň cibrí svoju motorickú zručnosť a obrazotvornosť pri hľadaní jednotlivých častí skladačky.

Skladom

5,82 €

Omaľovanka - Svätá Terezka
Omaľovanka - Svätá Terezka

Boguslaw Zeman

Omaľovanka s krátkym životopisom svätej Terezky pre deti.

Skladom

0,97 €

Skladačka: Moje deti sa modlia ruženec...
Skladačka: Moje deti sa modlia ruženec...

Obojstranná laminovaná skladačka s motívom Panny Márie Fatimskej. Obsahuje všetkých 20 tajomstiev posvätného ruženca s návodom: Ako sa modliť ruženec.Rozmer roztvorenej záložky: 14 x 10 cm (zložená: 7 x 10,5 cm).

Skladom

0,34 €

Omaľovanka - Páter Pio
Omaľovanka - Páter Pio

Anna Przerwa

Omaľovánka s krátkym životopisom Pátra Pia pre deti.

Skladom

0,97 €

Omaľovánka: Adventné putovanie s anjelmi
Omaľovánka: Adventné putovanie s anjelmi

Anna Sedláková

Advent je čas, keď sa všetci tešíme a pripravujeme na Vianoce - na narodenie Božieho dieťatka.V tejto maľovanke nájdeš 24 kratučkých veršíkov s obrázkami, ktoré si môžeš každý deň až do Vianoc vyfarbiť. Nech ti Adventné putovanie s anjelmi pomôže lepšie sa na tento sviatok pripraviť.

Skladom

1,16 €

Omaľovanka - Svätá Sestra Faustína
Omaľovanka - Svätá Sestra Faustína

Boguslaw Zeman

Omaľovánka s krátkym životopisom Sestry Faustíny.

Skladom

0,97 €

Omaľovánka - Pútnické miesta Slovenska
Omaľovánka - Pútnické miesta Slovenska

Detská omaľovánka s pútnickými miestami Slovenska.

Skladom

1,16 €

Skladom

0,97 €

Maľovanka - Moja mama Mária
Maľovanka - Moja mama Mária

Katarína Jantáková (ed.)

Moja mama Mária nie je len obyčajna maľovanka. Nájdete tu aj množstvo iných zábavných úloh ako napr. nájdi rozdiely, šifrovanie písmen, doplňovačky, maľovanie podľa čísel a podobne.

Skladom

1,16 €

Posledné kusy
Narodil sa chlapček
Narodil sa chlapček

Zsolt Miklya; István Damó

Obrázky s prekvapením. V tejto knižke nájde malý čitateľ viaceré biblické príbehy. Samotná knižka nie je veľká, ale text je prispôsobený detskej mysli a obrázky sú výstižné – rovnako ako písané slovo. Či v kruhu viacerých detí, ale doma v detskej izbe, knižka môže povedať viac než iné, rozsiahlejšie vydania. Oplatí sa, aby ju vyskúšali deti, ale aj dospelí. Biblický príbeh doplnený obrázkami, v ktorých sa nachádzajú biele miesta, ktoré sa po vyfarbení mäkkou ceruzkou zmenia na obrázok.

Skladom

1,07 €

Posledné kusy
Stvorenie a veda
Stvorenie a veda

William E. Carroll

Kto stvoril vesmír?Je existencia stvoriteľa nevyhnutná?Dokáže veda vysvetliť stvorenie sveta bez úlohy Boha ako stvoriteľa?Táto kniha skúma tieto idey a argumenty, ktoré opäť vniesol do diskusie Stephen Hawking svojím konštatovaním, že jeho kozmologický model vysvetlil všetko a „nenechal žiadnu prácou pre Boha“. Dr. Carroll v predkladanej knihe skúma učenie Cirkvi od Augustína cez Tomáša Akvinského až po súčasnosť a vysvetľuje, prečo by bez Boha Stvoriteľa samotná veda nemohla existovať.

Skladom

3,88 €

Skladom

0,44 €

Posledné kusy
Evanjelium podľa Jána
Evanjelium podľa Jána

Induktívne štúdium Biblie pre dorast. Krok za krokomInduktívne štúdium BiblieTvorivý spôsob ako osloviť mladé mysle a mladé životy. Krok za krokom je séria biblických štúdií určených pre dorast.Túto dynamickú sériu môžu využiť rodičia, vedúci nedeľných škôl, kresťanskí učitelia a vedúci domácich skupiniek. Krok za krokom zbavuje nudy pri štúdiu Biblie a prebúdza záujem mladých dozvedieť sa viac.

Skladom
-12%

5,19 €

Maľovanka - Učíme sa písmenká... Božia abeceda
Maľovanka - Učíme sa písmenká... Božia abeceda

Maľovanka - Učíme sa písmenká nie je len obyčajná maľovanka o abecede. Deti sa vďaka nej vzdelávajú tvorivým a Božím spôsobom.

Vypredané

0,78 €

Omaľovánka - Desať Božích prikázaní
Omaľovánka - Desať Božích prikázaní

Ľudmila Moravčíková

Maľovanka, kde autorka textom veľmi jasne približuje a vysvetľuje deťom Desať Božích prikázaní.Maľovanka, ktorá nie je len maľovankou.

Vypredané

0,68 €

Skutky apoštolov
Skutky apoštolov

Sally Ann Wrightová

Moja Biblia hrou. Plnofarbený interaktívny zošit pozýva detských čitateľov vo veku od 5 do 9 rokov spoznávať novozákonný príbeh opísaný v Skutkoch apoštolov. Deti v nej spoznávajú postavy svätých Petra, Pavla, Filipa, vojaka Kornélia a udalosti, ktoré sprevádzali ich účinkovanie.Okrem krátkych textov sprevádzajú knihu rôzne osemsmerovky, doplňovačky a pútavé ilustrácie. Deti dokážu s knihou pracovať samé a na poslednej strane nájdu správne riešenia úloh.

Vypredané

1,46 €

Omaľovanka - Veselé rátanie
Omaľovanka - Veselé rátanie

10 strán pripravených pre šikovné detské rúčky a farbičky, ktoré navyše pomôžu deťom precvičiť sa v počítaní.

Vypredané

0,39 €

101 vianočných aktivít
101 vianočných aktivít

James Bethan

Samolepky, úlohy, hlavolamy, omaľovánky. Prečítaj si, čo sa dialo počas prvých Vianoc a priprav sa na Vianoce. Kopec zábavy aj poučenia zažiješ pri rôznych úlohách, hlavolamoch, maľovánkach a pri lepení samolepiek.

Vypredané

6,50 €

Hurá! ... sú Vianoce
Hurá! ... sú Vianoce

Čítaj, vyfarbi, vystrihni a urob si vlastný betlehem. Omaľovánka s vianočnou tematikou.

Vypredané

1,94 €

Omaľovánka: Päť jazykov lásky
Omaľovánka: Päť jazykov lásky

Tajomstvo lásky, ktorá pretrvá. Inšpiráciou pre túto antistresovú omaľovánku je známa kniha Päť jazykov lásky od Garyho Chapmana, ktorá je celosvetovým bestsellerom. Je plná inšpiratívnych ilustrácií a citátov, ktoré vám pomôžu lepšie porozumieť piatim spôsobom, ako vyjadrovať a prijímať lásku, a pritom relaxovať a prežívať pokoj. Pri vyfarbovaní a rozjímaní o myšlienkach dostanete nové impulzy a podnety, ako rozvíjať a zlepšovať vzťahy s vašimi najbližšími.Kniha obsahuje:55 ručne kreslených ilustráciípodnetné citáty a praktické nápady na zlepšenie vašich vzťahovnávrhy aktivít, ktoré vám pomôžu lepšie komunikovať v každom jazyku láskyŽivot na nás kladie veľké nároky a každodenný stres nám rozhodne nepomáha pri budovaní zdravých vzťahov. Výskumy ukazujú, že vyfarbovanie ako činnosť, ktorá prepája našu myseľ, predstavivosť, emócie a jemnú motoriku, výrazne napomáha odbúravaniu stresu a napätia. Urobte si pohodu, zoberte si farbičky či fixy, vyfarbujte a nechajte sa inšpirovať piatimi jazykmi lásky.

Vypredané

6,69 €

Boh pošepkal mamičkám
Boh pošepkal mamičkám

Hana Pinknerová

V knihe autentických príbehov autorka ponúka náhľad na mnohé situácie vo výchove detí, nabáda k spoľahnutiu sa na intuíciu matky pri tvorbe domova a výchove detí, povzbudzuje všetky matky k tvorivému mysleniu, konaniu a viere, že titul matka Boh uznáva.

Vypredané

5,72 €

Pri tichých vodách - maľovanka pre dospelých
Pri tichých vodách - maľovanka pre dospelých

Vymaľujme si žalmy. Maľovanku Pri tichých vodách: Vymaľujme si Žalmy tvoria ilustrácie inšpirované nádhernou obraznosťou Žalmov. Doprajte si chvíľku oddychu od povinností a stresu a rozjímajte o Bohu, ktorý ochraňuje, sprevádza, miluje a dbá o každú našu potrebu. Nech vás pri tomto kreatívnom procese naplní radosť, nádej a pokoj!„Podobne ako u autorky tejto maľovanky, aj moje zošity zo strednej školy zdobili rôzne kresbičky a čmáranice. Učitelia si mysleli, že nedávam na hodinách pozor, ale mne kreslenie pomáhalo lepšie sa sústrediť. Dodnes rada tvorím kreatívne veci a kreslím, aby som si vyvetrala hlavu od celodenného vysedávania pred počítačom. Už dlhší čas som uvažovala o kúpe antistresových maľovaniek, ale často ma odradilo ich pochybné pozadie. Teším sa, že teraz mám k dispozícii maľovanku spojenú s citátmi z Písma. Tak budem môcť spojiť príjemné s užitočným: oddýchnem si a zároveň budem premýšľať o Božom slove.“ – Zuzana Vengliková, prekladateľkaŽivot je náročný: denne nám kladie na plecia bremená povinností, termínov a úloh, ktoré so sebou prinášajú nezdravý stres. Výskumy dokazujú, že kreslenie je účinným prostriedkom na odbúravanie napätia, ale pravý pokoj a odpočinok nájdeme iba v Bohu. Táto nádherne ilustrovaná maľovanka spája v sebe oboje.Maľovanka obsahuje:: • 45 ručne kreslených ilustrácií • ľahko vytrhávateľné stránky • povzbudivé citáty z Božieho slova • skryté symboly a obrázkyS kresbami Ember Canadaovej

Vypredané

2,91 €

Špeciálne vozidlá
Špeciálne vozidlá

Anna Wiśniewska

Veselé príbehy o zvieratkách na dedinskom dvore i v lese, o deťoch v škôlke či v škole, o autách, rôznych koníčkoch i o nových spolužiakoch nájdete v pestrofarebných knižkách Čítanie s nálepkami. Deti si v nich nálepkami dotvárajú príbehy a hravou formou sa tak učia samostatne čítať.Vhodné pre deti od 4 rokov.Rozsah titulu: 16 strán + 1 dvojstrana s nálepkami, celkovo kniha obsahuje 71 farebných nálepiek.

Vypredané

1,99 €

František a chválospev Stvorenia
František a chválospev Stvorenia

Čítaj a vymaľuj. Omaľovánka na čítanie a vymaľovanie s príbehom Chválospevu stvorenia je venovaný všetkým deťom, aby sa naučili chváliť Boha spolu s Františkom.

Vypredané

3,40 €

Tvorivé aktivity pre deti
Tvorivé aktivity pre deti

Kniha plná zábavy, poznávania a tvorivosti.... Hľadáte skutočne komplexnú a hodnotnú publikáciu, ktorá zaujme Vášho predškoláka?Našu novinku pre všetky šikovné rúčky nevymení žiadne dieťa za tablet! Spoznajte naše Tvorivé aktivity pre deti - rozsiahlu cvičebnicu plnú pútavých, hravých úloh pokrývajúcich všetky oblasti poznávania.Publikácia je rozdelená do pracovných sekcií Kreslenie, Poznávanie, Počítanie, Šikovné ruky a Zábavný mix, ktoré ponúkajú spektrum rozmanitých zadaní zameraných na rozvoj základných zručností - jednoduché doplňovačky, vyfarbovačky, dokresľovačky či bludiská na 148 stranách.Kniha je dokonalým sprievodcom pri rozvoji praktických a kognitívnych zručností detí predškolského veku, jemnej motoriky, prirodzenej zvedavosti, fantázie, chuti objavovať, a to nenúteným a zábavným spôsobom.Tvorivé aktivity poskytujú množstvo inšpirácie pre hravé vzdelávanie a zmysluplné trávenie voľného času v pohodlí domova, ale sú aj perfektným doplnkom vyučovania v materských školách. Každé dieťa rado objavuje nové veci a túži stať sa “veľkým a múdrym”. Pomôžte mu objaviť svet spoločne s Tvorivými aktivitami pre deti! Jednotlivé úlohy v kategóriách Kreslenie, Poznávanie, Počítanie, Šikovné ruky a Zábavný mix sú pripravené v zmysle požiadaviek štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie.Pri práci s publikáciou je vhodné rozprávať sa s dieťaťom o jednotlivých obrázkoch a klásť mu doplňujúce otázky podľa jeho záujmu o danú tému. Každé dieťa sa rozvíja individuálne, preto netreba zabúdať na podporu, pochvalu, prípadne pomoc zo strany dospelých.Pomôžte psíkovi nájsť cestu k jeho mamičke, porozprávať o tom, čo sa robí v ktorom ročnom období alebo vyrobiť si orla z farebného papiera! S Tvorivými aktivitami je všetko možné :)

Vypredané

11,54 €

Prázdniny bez nudy
Prázdniny bez nudy

Katarína Jantáková (ed.)

Publikácia na tvorivé a radostné prázdniny obsahuje hlavolamy, modlitby, nápady pre šikovné ruky, vtipy, námet na cyklistickú súťaž, nápady na daždivý deň či táborový karneval. Vhodná ako darček na konci školského roka, ako inšpirácia pre deti, ktoré budú cez leto doma. Môžete ju venovať deťom na konci letného tábora.

Vypredané

0,84 €

Skladáme, vystrihujeme, nalepujeme
Skladáme, vystrihujeme, nalepujeme

Brigitte Freund

Z papiera môžeme jednoduchým a zábavným spôsobom vytvoriť pekné dekorácie, ako napr. košíky, ozdoby na okná, ozdoby do kvetináčov a veľa ďalších. Pri práci s predlohami v pôvodnej veľkosti môžu aj menšie deti hravo uskutočniť nápady nachádzajúce sa v tejto knižke. Jednoduché motívy stačí len vystrihnúť, na prerušovaných čiarach pokladať a nakoniec zlepiť a dozdobiť fixkami a vystrihnutými krúžkami.

Vypredané

2,54 €

Spiritualita stvoření
Spiritualita stvoření

Anselm Grün; Alois Seuferling

Čtyři cesty k budoucnosti. Kniha je společným dílem dvou německých benediktinů, z nichž Anselma Grüna není potřeba českému čtenáři představovat. V devíti kapitolách představují autoři řeholi svatého Benedikta na pozadí teologických úvah o spiritualitě vykoupení a spiritualitě stvoření a hledají stopy spirituality stvoření v benediktinské řeholi. Podnět k napsání knihy vyšel právě od P. Seuferlinga, jenž působí již 40 let v Koreji.V prostředí východní, převážně buddhistické spirituality napsal úvahy o spiritualitě stvoření, jež v západním křesťanském pojetí vyrovnává pozitivní napětí mezi oběma základními spiritualitami - stvoření a vykoupení. Ve spiritualitě stvoření se poprvé setkáváme s Bohem jako tvůrcem, který své stvoření nekonečně miluje. Poznáváme Stvořitelovo dílo, které je proniknuto Božím Duchem, a náš vztah k Bohu se vyjadřuje i naším vztahem k tvorstvu. Benediktovu řeholi objevují jako plnou optimismu, což je charakteristický postoj právě spirituality stvoření.

Vypredané

3,40 €

Adventné vence
Adventné vence

Silvia Braun

Adventné obdobie plynie v znamení očakávania. Zhotovte si adventný veniec podľa seba. V knižke nájdete rôzne farebné variácie z rôznych materiálov.Zapojte do výroby adventného venca aj deti, pracujte spoločne. Z hotového venca budete mať o to väčšiu radosť.

Vypredané

2,54 €

Máša a Medveď: Skrývačka
Máša a Medveď: Skrývačka

O. Kuzukov

Knižka do ruky. Prezri si obrázky a vstúp do rozprávkového sveta! Prečítaj si o ďalších príhodách nerozlučnej dvojice a potom s neposlušnou Mášou a dobráckym medveďom vyrieš hádanky. Veselú zábavu!

Vypredané

2,63 €

Dary nedokonalosti
Dary nedokonalosti

Brené Brownová

Zapomeňte na to, kým byste podle svých představ měli být a přijměte to, kým jste. Každý den čelíme přívalu obrazů a zpráv ze společnosti a médií, které nám říkají, kým bychom měli být a jak bychom toho měli dosáhnout. Jsme vedeni k víře, že kdybychom vypadali dokonale a žili skvělý život, přestali bychom se cítit nedostateční. Takže většina z nás se zaměřuje na výkon, snaží se zavděčit a stát se dokonalým a přitom přemýšlí: „Co když tohle všechno nezvládnu? Proč ostatní nepracují ještě více a nežijí podle mých představ? Co si lidé pomyslí, když se mi to nepodaří nebo když to vzdám? Kdy budu moci přestat dokazovat svou hodnotu?“

Vypredané

8,24 €

Najlepšie nápady pre deti
Najlepšie nápady pre deti

na celý rok. V tejto knihe nájdete kreatívne nápady pre deti od troch rokov venované všetkým ročným obdobiam a najdôležitejším sviatkom, ako je prežívajú v priebehu roka. Vďaka výrobkom v tejto knihe ešte lepšie pochopia, čo ku ktorému ročnému obdobiu alebo významnému sviatku patrí. Tvorenie výrobkov z rôznych materiálov (papier, farby na sklo, plsť, papierové tácky a taniere, šípky, šišky, žalude a ďalšie prírodné materiály) podporuje zručnosť detí a zvyšuje ich sebavedomie.A keď je výrobok hotový, môžu sa s ním hneď pustiť do hrania. Vďaka obrázkom, detailným návodom, predlohám, materiálom a vhodným výrobným technikám budú deti šťastné a rodičia pyšní. Pri každom výrobku je v knihe uvedené označenie, pre akú vekovú kategóriu detí je vhodný.Pre deti od 3 rokov.

Vypredané

3,99 €

Duchovní život jako cesta
Duchovní život jako cesta

Henri Nouwen

Henri Nouwen není českému čtenáři postavou neznámou. Vlivný autor duchovní literatury, spojující osobní zkušenosti s nejhlubšími myšlenkami křesťanství i jiných spirituálních a náboženských tradic, v knize Duchovní život jako cesta ukazuje tři fáze pohybu člověka k dosažení zralého lidství, zdravých vztahů s druhými lidmi a osobního vztahu s Bohem v modlitbě. Tato cesta růstu vede od zraňující osamělosti k plodné a duchovně plné samotě, od nepřátelství a agresivity k otevřené pohostinnosti, od iluzí a sentimentality ve vztahu k Bohu až k nalezení osvobozující otevřenosti v modlitbě.Henri Nouwen doplňuje svůj výklad moudrými vyprávěními z řady náboženských tradic, od klasiků křesťanských (Thomas Merton, Chalíl Džibrán, pravoslavné hnutí hésychastů) až po příběhy zenové. Připojen je i samostatný autobiografický text „Za zrcadlem“, který líčí autorovu vážnou nehodu a novou, proměňující zkušenost s Bohem na prahu smrti.

Vypredané

8,24 €

Príčina smrti: Míting
Príčina smrti: Míting

Patrick Lencioni

Príbehy o riešení najboľavejšieho problému dnešného biznisu. Patrick Lencioni sa v ďalšom bestselleri v štýle manažérskej bájky zameriava na vyliečenie jedného z najboľavejších problémov moderného biznisu, ktorý je zároveň aj najzanedbávanejší.Tým problémom sú zlé a neproduktívne stretnutia. A to, čo navrhuje, je veľmi jednoduché a zároveň veľmi revolučné. Casey McDaniel, zakladateľ a CEO spoločnosti Yip Software, sa ocitol v pasci problému, ktorý sám spôsobil, ale nevie, ako z neho von. Ani netuší, koho by mohol požiadať o pomoc. Jeho zamestnanci mu nepomôžu. Oni sú z jeho mučivých porád frustrovaní ešte viac ako on sám. Do jeho sveta však vstúpi nečakaný poradca, Will Petersen. Vymyslí a navrhne nekonvenčný a radikálny spôsob reorganizácie všetkých stretnutí a porád vo firme. Casey je už taký bezradný, že je ochotný počúvať aj mladého Willa. A robí dobre…Lencioni aj v tejto knihe používa fiktívny príbeh na to, aby ilustroval základný model riešenia pálčivého problému firemnej kultúry a zároveň ukázal, ako ho aplikovať v reálnom živote. Kniha Príčina smrti: MÍTING je návodom pre lídrov, ktorí chcú odstrániť zo života firmy mrhanie časom a frustráciu medzi zamestnancami. Mítingy v každej organizácii sa totiž môžu stať vzrušujúcim prostredím vášnivej zaangažovanosti všetkých členov tímu.

Vypredané

12,51 €

Dinosaury - praveké obry
Dinosaury - praveké obry

Nalep, odlep, prelep!. Pozrite si aj ďalšie tituly Kníh s nálepkami: Červená čiapočka, Popoluška, DrakyMilí rodičia, pozrite si obrázky spolu s vašimi deťmi a nechajte ich, nech sami nájdu, kam ich treba nalepiť,nech to skúšajú znova a znova, kým nenájdu to pravé miesto. Spolu sa rozprávajte o textoch a skúste im bližšie objasniť veci, ktoré ich zaujímajú. Fantastické ilustrácie tejto publikácie vás zavedú do sveta drakov a dinosaurov. Uvidíte, v akom prostredí žili, čím sa živili, ako vyzerali. Prežijete úžasné dobrodružstvo a zabavíte sa pri nalepovaní nálepiek. Pre deti od 3 rokov.

Vypredané

3,87 €

Vianočné maľovanky a samolepky
Vianočné maľovanky a samolepky

Tento zošit ponúka spôsob, ako urobiť najkrajšie sviatky v roku pre deti ešte zaujímavejšími a nezabudnuteľnými! Pekné farebné ilustrácie, maľovanky a samolepky povedú vaše deti všetkými kúzlami Vianoc. 

Vypredané

5,72 €

Co umí barvy, nůžky, lepidlo
Co umí barvy, nůžky, lepidlo

Veronika Doňarová

Nápady pro tvorbu malých dětí. Už malé děti dokážou vytvořit hezká výtvarná dílka. Práce však musí být jednoduchá a krátkodobá, protože děti ve věku 2-6 let jsou schopny se soustředit a tvořit maximálně 20 až 30 minut. V námětech se užívá dostupných materiálů, často i "domácího odpadu", jako jsou kelímky od jogurtů nebo ruličky od toaletního papíru.Kniha zve rodiče a vychovatele k jednomu stolu s dětmi, aby se společně přesvědčili, co dovedou barvy, papíry, nůžky, lepidlo, přírodniny a že z toho mohou vzniknout pěkné ozdoby, hračky i dárečky pro kamarády nebo příbuzné. Dětská fantazie je úžasná a často jí stačí nabídnout způsob, jak se projevit.U jednotlivých nápadů je uveden seznam potřebných věcí, popis postupu i fotografie výsledného dílka. Pro pobavení a ukončení každé práce je připojena tematická básnička.

Vypredané

9,41 €

Kresba jako nástroj poznání dítěte
Kresba jako nástroj poznání dítěte

Roseline Davidová

Dětská kresba z pohledu psychologie. Dětská kresba je důležitým prostředkem vedoucím k poznání osobnosti dítěte. Je nejen zábavou a hrou, ale i snem a realitou. Prozrazuje mentální úroveň, je prostředkem komunikace a vyjádřením afektivity. Dítě se třeba ještě neumí nebo z určitých důvodů nechce či nemůže vyjádřit slovy, jeho kresby však mohou prozradit hodně o něm a jeho světě - reálném i imaginárním. Např. síla čar, tvary linií, postoje osob na obrázku, jejich umístění na stránce, použití barev dávají cenné údaje o smyslu obrázku, osobnosti autora, sociálním a rodinném kontextu.Pomocí kresby lidí, rodiny, domu, rukou atd. lze někdy odhalit i psychické poruchy. Samotný obrázek však nemůže stanovit diagnózu. Je nutné znát ještě další kontext. Své poznatky o porozumění dítěti na základě kresby předkládá autorka v krátkých, přehledných kapitolách, které obsahují množství kazuistik a konkrétních ukázek kreseb. Zvláštní pozornost je věnována dětem s vývojovými poruchami a různými typy postižení.Vzhledem k tomu, že kniha je psána srozumitelně, mohou ji využít nejen psychologové a terapeuti, ale i rodiče zajímající se o tuto problematiku. Těm umožní poznat, zda dítě potřebuje pomoc specialisty, který by se zabýval jeho problémy. Předmluvu pro české vydání napsal PhDr. Jaroslava Šturma, který knihu doporučuje odborníkům i rodičům.

Vypredané

13,77 €

Kapitoly zo súčasnej didaktiky
Kapitoly zo súčasnej didaktiky

Erich Petlák et al.

Autori sa zameriavajú na vybrané oblasti súčasnej didaktiky, akcentujú potrebu inovácií vo vybraných oblastiach. V úvodnej kapitole pripomínajú aktuálne úlohy didaktiky. Na ňu nadväzuje štúdia zdôrazňujúca, že vzdelávanie a vzdelanie nie sú len vedomosti, ale aj formovanie hodnotovej orientácie jedinca. Obsahom vzdelávania sa zaoberá ďalšia kapitola, podčiarkujúca nielen jeho význam, ale súčasne aj zložitosť jeho koncipovania.Tvorivosť je základom dobrej výučby a dobrých vedomostí žiakov. Preto je v knihe venovaná pozornosť i tejto stránke výučby. V ďalších kapitolách sa autori zaoberajú možnosťami a potrebami diferenciácie vo vyučovaní, sebareflexiiou práce učiteľa, evalváciou výchovno-vzdelávacieho procesu, a vplyvom klímy triedy na priebeh vyučovacieho procesu.

Vypredané

6,40 €

1 z 2
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Poštovné zadarmo nad 39 €

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Minulý štvrtok neskoršie popoludní som si u Vás objednala knihy a tento pondelok ráno, keď som prišla do práce, balík bol už na mojom stole. Vlastne vždy to tak je, keď si u Vás nakupujem. Tentokrát mi to už nedalo a rozhodla som sa, že sa Vám musím veľmi pekne poďakovať za Vaše úžasné a rýchle služby a nech sa Vám darí aj naďalej.

Lucia

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie