Knihy o strese a jeho zvládaní

Knihy o strese a jeho zvládaní

(14 produktov)

Už dávno ho nespôsobujú len písomky z dejepisu. Deti, práca, rodina, škola... Každý niečo chce, každ...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Dotlač
Top 59
Zbavte sa hnevu a stresu!
Zbavte sa hnevu a stresu!

Gary Zimak

Premeňte sa ovocím Ducha Svätého. Ako nechať pôsobiť Ducha Svätého, aby sme mohli prinášať dobré ovocie, keď máme dočinenia s falošným priateľom, frustrujúcim kolegom, neznesiteľným šéfom či nepríjemným susedom? Ako zabrániť, aby stres a hnev ovládli náš život?Katolícky autor Gary Zimak nám na základe deviatich plodov Ducha Svätého pomôže oslobodiť sa od hnevu a stresu, nájsť pokoj a žiť život, ktorý pre nás Boh naplánoval.„Ale ovocie Ducha je láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť, dobrota, vernosť, miernosť, zdržanlivosť. Proti tomuto zákona niet.“ (Gal 5, 22 – 23)Autor sa v knihe Zbavte sa hnevu a stresu! s nami delí o svoj vlastný príbeh prekonávania deštruktívnych návykov, ktoré ho dlhé roky držali v zajatí hnevu. Účinným riešením bol napohľad jednoduchý princíp: nechať vo všetkom pôsobiť Ducha Svätého, ktorého nám Boh daroval pri krste a vo sviatosti birmovania. Vďaka nemu môžeme žiť bez dlhotrvajúceho hnevu, strachu a stresu a tak prinášať dobré ovocie.V tejto praktickej a pútavej knihe si prečítate a môžete si osvojiť:návod na postupné pestovanie každého z deviatich plodov Ducha Svätého;tri podnety, ktoré vám pomôžu rozvíjať nové návyky a postoje;modlitby, ktoré vám deň čo deň pomôžu kráčať v sile Ducha Svätého.Odporúčame Vám aj publikáciu Litánie k Duchu Svätému s rozjímaniami (2023).

Skladom
-12%

8,71 €

Ako zvládať svoje emócie
Ako zvládať svoje emócie

Joyce Meyer

Nedaj sa ovládať svojimi pocitmi. Autorka Joyce Meyer skúma spektrum emócií ako sú hnev, smútok, strach, pocit viny a ľútosti. Opisuje spôsob, akým mozog spracováva a ukladá spomienky, myšlienky, emócie a pocity. Učí čitateľa, ako môže spravovať svoje reakcie na tie emócie. Poskytuje dôležité informácie o aspektoch emócií a účinkoch, ktoré môžu mať na životy ľudí, a to vrátane:štyroch osobnostných typoch a ich vplyvu na celkový životný postojvplyvu stresu na fyzické a duševné zdraviesily spomienokvplyvu slov na emócieúčinku pocitu šťastia.Joyce Meyer uvádza príklady z vlastného života a spája múdrosť Biblie s najnovším psychologickým výskumom.Keď urobíte rozhodnutie na základe Božieho slova namiesto riadením sa svojimi pocitmi, môžete žiť každý deň s neopísateľným pokojom a radosťou. Neznie to ako návod na lepší a stabilnejší život?Táto knižka vás naučí ako prevziať kontrolu nad svojimi emóciami a otvoriť sa pre Boha.Recenzia Ako zvládať svoje emócie na stránke blog.zachej.sk.

Skladom

9,60 €

Filokalia II. diel (prvá + druhá časť)
Filokalia II. diel (prvá + druhá časť)

alebo láska k dobru, kráse a čnosti. Súčasná doba je poznačená rýchlym tempom a neustálym zhonom. Človek odsúva starostlivosť o svoj duchovný život, no vo svojom vnútri pociťuje túžbu po pokoji. Veľkým prínosom pre duchovnú literatúru boli prví predstavitelia mníšskeho spôsobu života. Preto aj dielo Filokalia zaiste značným spôsobom prispeje k obohateniu teologickej a duchovnej literatúry. Ide totiž o dielo, ktorého cieľom je pomôcť človeku na ceste k spáse.

Skladom

12,51 €

Posledné kusy
Preťaženie
Preťaženie

Joyce Meyer

Recept na to, ako sa vymaniť z kolotoča stresu a zaneprázdnenosti. Kniha Preťaženie je vynikajúci recept na to, ako sa vymaniť z kolotoča stresu a zaneprázdnenosti. Joyce Meyer píše nenútene a každého pozýva otvoriť svoje srdce, prijať to, čo mu chce odovzdať a... relaxovať! Zdieľa osobné príbehy kedy to v živote nemala ľahké a bytostne potrebovala, aby Boh zasiahol a obrátil všetko na dobré. A Jeho pomoci sa dočkala. Jej rady stoja na biblických princípoch a preto sú univerzálne a použiteľné naozaj pre každého.Hovorí o sebectve a jeho deštruktívnom vplyve na psychiku človeka, i o zdravej výžive, pohybe a ich nezastupiteľnej úlohe v boji proti stresu. Kniha Preťaženie Vám pomôže robiť lepšie voľby, mať viac pozitívnej energie, lepšie komunikovať s inými, byť menej hnevlivými, ukáže cestu von z depresívnych stavov a naučí vás lepšie si plánovať čas.Veľkej obľube sa u nás tešia aj autorkine knihy Sila myšlienok, Ako zvládať svoje emócie, Drž si jazyk na uzde, Boh sa na teba nehnevá, Od zlozvykov k dobrým návykom, Nikdy sa nevzdávaj a Sebavedomá žena.

Skladom

9,60 €

Neotrasiteľná dôvera
Neotrasiteľná dôvera

Joyce Meyer

Objav radosť, ktorá pramení z dôvery v Boha!. Joyce Meyer, autorka knihy Neotrasiteľná dôvera, považuje dôveru v Boha za životne dôležitú tému. Ak totiž vložíme svoju dôveru v Boha, získame ohromujúce a nevyčísliteľné benefity. V úvode knihy autorka zdôrazňuje, že dôvera nie je niečo, čo by sme Bohu dlhovali; je to privilégium, ktoré nám Boh ponúka. Naším cieľom by mala byť absolútna dôvera v Boha, pretože tým mu prejavujeme úctu, a zároveň pre nás z toho vyplývajú nekonečné výhody. Diabol, nepriateľ každého človeka, nám však neprestajne bráni v žití života, ktorý nám Boh ponúka. Vnáša do nášho srdca nepokoj, obavy, strach, úzkosť, a tak odvracia našu myseľ od Boha. Jedinou zbraňou na tieto útrapy je dôvera v Boha. Ako získať bezvýhradnú dôveru voči Bohu sa môžeme naučiť práve prečítaním knihy Neotrasiteľná dôvera.

Skladom

11,54 €

E-kniha
E-kniha: Zbavte sa hnevu a stresu!
E-kniha: Zbavte sa hnevu a stresu!

Gary Zimak

Premeňte sa ovocím Ducha Svätého. Ako nechať pôsobiť Ducha Svätého, aby sme mohli prinášať dobré ovocie, keď máme dočinenia s falošným priateľom, frustrujúcim kolegom, neznesiteľným šéfom či nepríjemným susedom? Ako zabrániť, aby stres a hnev ovládli náš život?Katolícky autor Gary Zimak nám na základe deviatich plodov Ducha Svätého pomôže oslobodiť sa od hnevu a stresu, nájsť pokoj a žiť život, ktorý pre nás Boh naplánoval.„Ale ovocie Ducha je láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť, dobrota, vernosť, miernosť, zdržanlivosť. Proti tomuto zákona niet.“ (Gal 5, 22 – 23)Autor sa v knihe Zbavte sa hnevu a stresu! s nami delí o svoj vlastný príbeh prekonávania deštruktívnych návykov, ktoré ho dlhé roky držali v zajatí hnevu. Účinným riešením bol napohľad jednoduchý princíp: nechať vo všetkom pôsobiť Ducha Svätého, ktorého nám Boh daroval pri krste a vo sviatosti birmovania. Vďaka nemu môžeme žiť bez dlhotrvajúceho hnevu, strachu a stresu a tak prinášať dobré ovocie.V tejto praktickej a pútavej knihe si prečítate a môžete si osvojiť:návod na postupné pestovanie každého z deviatich plodov Ducha Svätého;tri podnety, ktoré vám pomôžu rozvíjať nové návyky a postoje;modlitby, ktoré vám deň čo deň pomôžu kráčať v sile Ducha Svätého.

Ihneď na stiahnutie
-15%

8,42 €

Posledné kusy
Tajomstvo milovania
Tajomstvo milovania

Josh McDowell

Ako dosiahnuť trvalý dôverný vzťah?. V knihe Tajomstvo milovaniaautor Josh McDowell pomáha pochopiť svojim čitateľom vzťahy v manželstve, v rodine i medzi dvoma ľuďmi z hlbšej perspektívy. Toto dielo zahŕňa známe témy vrátane: komunikácie,konfliktov vo vzťahoch,sebapoznania,zrelosti lásky.Autor tu skúma hodnoty a vlastnosti, ktoré pomôžu čitateľovi, či už slobodnému (single), alebo tomu, ktorý je vo vzťahu; byť tým správnym človekom pre toho druhého.

Skladom

6,31 €

Posledné kusy
(S)pokojne žiť 125/2021
(S)pokojne žiť 125/2021

Peter Naňo

Ako dosiahnuť vnútorný pokoj a rovnováhu? Najlepšia prevencia pred nadmerným stresom. Dobra informačných technológií si žiada svoju daň - zo všetkých strán sa na nás dennevalí množstvo informácií, vybavujeme telefonáty, odpovedáme na maily... Cítime sa pod tlakom a môžu sa u nás prejavovať aj fyzické či dokonca psychické problémy.Kedy zažívame zdravý stres, ktorý nás poháňa dopredu a kedy stres, ktorý nám ubližuje na zdraví? Odpoveď môžeme nájsť v brožúrke (S)pokojne žiť, pomocou ktorej nám Peter Naňo ponúka príležitosť zastaviť sa a prehodnotiť prežívanie nášho každodenného života.

Skladom

1,75 €

Posledné kusy
Nestresuj sa
Nestresuj sa

Nestresuj sa! Človek sa občas nechá pohltiť chaosom zvaným život. Len žiadnu paniku! Aj pozajtra je deň, dosť času na obavy. Dovtedy si radšej daj veľký kus čokolády, poriadne sa nadýchni a nechaj sa životom zovrieť do náručia.

Skladom

3,78 €

Do pekla so zhonom
Do pekla so zhonom

Jefferson Bethke

Ako sa nedať prevalcovať uponáhľanou dobou a žiť plnohodnotný život v každodennom kolotoči. Súčasná uponáhľaná doba i spoločnosť, v ktorej žijeme, na nás kladie neúnosné požiadavky. Pocit ustavičnej zaneprázdnenosti je bežnou súčasťou našich dní, no my si ho už ani poriadne neuvedomujeme. Podľa štatistík sme najúzkostlivejšia a najdepresívnejšia generácia v dejinách.Toto hektické naháňanie sa si však postupne vyberá svoju daň: ubíjame svoju dušu hlukom, množstvom informácií a nadmernou prácou. Ničí nás to duchovne, emocionálne i fyzicky. Túto skúsenosť zažil aj americký kresťanský autor Jefferson Bethke, ktorý si povedal: Do pekla so zhonom! Ježiš sa predsa nikdy neponáhľal a pritom ho môžeme smelo považovať za prototyp celého ľudstva. Zhon teda logicky pochádza z pekla, zo zdroja záhuby a smrti.Aby nás zaneprázdnenosť nepohltila, musíme sa naučiť prežívať svoj život bohatšie, hlbšie a zmysluplnejšie. Kniha Do pekla so zhonom ponúka liek na uponáhľanosť: hovorí o tichu, skrytosti, empatii a odpočinku - o veciach, ktoré nás robia ľudskými a my sa ich musíme držať práve v tomto hektickom čase.

Skladom

6,74 €

Posledné kusy
Křížová cesta pro uspěchané
Křížová cesta pro uspěchané

Tato křížová cesta chce dodat odvahu a chuť k modlitbě těm, kteří si na pobožnost křížové cesty se všemi náležitostmi z různých důvodů netroufají.

Skladom

1,94 €

Zamyslenia
Zamyslenia

Ján Sucháň

Zamyslenia a príbehy, ktoré napísal čas a človek s veľkým srdcom otvoreným pre Boží hlas - to ponúka kniha od Jána Sucháňa. Svet plný farieb, obrazov životnej cesty a ľudského vnútra dokonale namaľovaný perom Jána Sucháňa ponúkne každému čitateľovi plnohodnotný čas rozjímania a počúvania Božieho volania, ktoré volá na cestu životom.Ján Sucháň, kňaz a autor tejto knihy, ponúka odpovede na otázky, ktoré si v sebe nosí každý človek. Vďaka svojej schopnosti chápať a vnímať ľudské problémy s láskou je autor blízko každému, kto siahne po tejto knihe. Zamýšľať sa, aj napriek búrke dní zuriacej okolo, je veľmi podstatné pre každého, kto chce stáť pevne ako kotva a nezakolísať sa.Ján Sucháň, hľadajúci pravdu a dobro svoje vlastné hľadanie Božej cesty, spísal do výnimočnej zbierky príbehov, ktoré chcú byť povzbudením každému čitateľovi v každej životnej búrke, kedy vyhasína nádej a mizne chápanie zmyslu udalostí.

Skladom

14,51 €

E-kniha
E-kniha: Vezmi si svoj život späť
E-kniha: Vezmi si svoj život späť

John Eldredge

Každodenné cvičenia do bežného života vo svete, ktorý sa zbláznil. Rýchlosť, akou sa dnes ženie svet nevedno kam je pre život človeka zhubná. V dôsledku množstva informácií, zväčša negatívnych, sa stávame necitliví, ľahostajní, apatickí a bezmocne sa prispôsobujeme tomu, čo svet okolo nás žiada. Byť pripojený na sieť 24 denne, 7 dní v týždni sa pokladá za normálne. Aj firmy od svojich zamestnancov čoraz častejšie vyžadujú absolútnu dostupnosť. Informatizácia a nové technológie nás obrali o čas, no ešte horšie je, že nás okrádajú o život. O skutočný život.Kedy ste naposledy len tak obdivovali krásu západu slnka?John Eldredge odhaľuje zradnosť nášho súčasného života a ponúka cesty, ako sa vrátiť k takému životu, aký Boh pre nás od počiatku zamýšľal. Mať čas, nebyť ustarostený, neponáhľať sa, vnímať krásu, rozvíjať vzťahy, zbližovať sa s Bohom... tieto a ďalšie praktické cvičenia nám pomáhajú vziať si svoj život späť. Ak vnímaš, že si uštvaný, bez šťavy, bez radosti, táto kniha je pre teba. Jej čítaním môžeš vziať svoj život opäť do vlastných rúk.

Ihneď na stiahnutie
-10%

8,90 €

E-kniha
E-kniha: Do pekla so zhonom
E-kniha: Do pekla so zhonom

Jefferson Bethke

Ako sa nedať prevalcovať uponáhľanou dobou a žiť plnohodnotný život v každodennom kolotoči. Šialené tempo, ktorým sa uberá dnešná spoločnosť, neúnosné požiadavky, ktorým sme všetci vystavení, pocit ustavičnej zaneprázdnenosti, ktorý do nás vtĺkajú už odmala – to všetko nám zasahuje do života a ničí nás. My si to však neuvedomujeme, pretože sa to deje už približne sto rokov. Štatisticky sme najúzkostlivejšia a najdepresívnejšia generácia v dejinách. Tlak na jednotlivca je priveľký, očakávania nereálne. Nečudo, že mnohí z nás trpia pocitmi úzkosti, vyhorenia a osamelosti. Nastal čas zastaviť sa a uvedomiť si, akú daň si vyberá tento zhon a hektické naháňanie. Pomaly, ale isto si ubíjame dušu hlukom, prácou, pretlakom informácií a stádovitosťou. Žijeme vo svojom súkromnom pekle, ktoré nás ničí duchovne, emocionálne aj fyzicky. Preto si treba povedať: Do pekla so zhonom! Mám ho už po krk. Môžeme si dupnúť a nedať sa unášať prúdom.Kresťanský autor Jefferson Bethke hovorí, že Ježiš sa nikdy neponáhľal a pritom bol dokonalým človekom. Odolával nátlaku okolia, zhon mu bol cudzí. Nasledovať Ježiša neznamená len riadiť sa jeho učením, ale aj ísť jeho cestou. Nasledovať jeho tempo, jeho správanie, jeho vnútro a samotnú podstatu. Zaneprázdnenosť nepohltí len toho, kto je ukotvený v bohatšom, hlbšom a zmysluplnejšom prežívaní, než aké ponúka dnešná doba. O čom teda hovorí táto kniha? O chorobe, ale hlavne o lieku. O tichu, duchovnom stíšení, schopnosti vytesniť nepodstatné veci, umení oddychovať a preciťovať lásku a empatiu – o tom, čo je v nás hlboko a zásadne ľudské. Urobíme dobre, ak sa toho budeme držať aj v čase, keď to robí už málokto.

Ihneď na stiahnutie
-36%

8,95 €

Sila ticha - proti diktatúre hluku
Sila ticha - proti diktatúre hluku

Robert Sarah

Kardinál Robert Sarah v rozhovore s Nicolasom Diatom. V dnešnej dobe, keď hluk, technológie a majetok stále viac rozširujú svoj vplyv, je určite veľkou výzvou napísať knihu venovanú mlčaniu. Keďže svet vydáva toľko hlasných zvukov, je potreba niekoľkých kvapiek ticha stále žiadanejšia. Kardinál Robert Sarah vo svojej knihe druhej knihe zo série Rozhovory s kardinálom - Sila ticha - proti diktatúre hluku, má na pamäti, že život je tichý vzťah medzi človekom a Bohom. Ticho je nevyhnutné pre počúvanie hudby Boha, modlitba sa rodí z ticha a v tichu sa vnárame do hlbšej modlitby. V tomto knižnom rozhovore s francúzskym spisovateľom Nicolasom Diatom kladie kardinál túto zásadnú otázku: môžu muži, ktorí nepoznajú ticho dosiahnuť pravdu, krásu a lásku? Odpoveď je jasná: všetko, čo je veľké a kreatívne má svoj pôvod v tichu. Boh je Ticho. Po medzinárodnom úspechu knihy Boh alebo nič, preloženej do štrnástich jazykov, nám kardinál Robert Sarah opäť predkladá hodnotné dielo, v ktorom môžeme spoznať blahodarne účinky ticha.Recenziu na knihu Sila ticha nájdete na stránke blog.zachej.sk.

Vypredané

13,58 €

Horieť, ale nevyhorieť
Horieť, ale nevyhorieť

Jaro Křivohlavý

Kniha je určená všetkým, ktorým horí srdce, a zároveň radí, čo robiť, aby nevyhaslo. Jej autor, uznávaný český psychológ sa venuje syndrómu vyhorenia. Hľadá jeho príčiny a ponúka praktické rady, ako mu predchádzať. Ukazuje často jednoduché cesty, ako sa vyhýbať stresu v našom živote, ale aj čo robiť, ak sme už doň hlboko padli. Nechýba ani dotazník psychického vyhorenia. Rady sú obohatené skúsenosťami ľudí, ktorí touto cestou prešli. Publikácia je určená ľuďom, ktorí majú radi svoju prácu – najmä tým, ktorí v nej prichádzajú do osobného styku s druhými ľuďmi. Zameriava sa na najviac ohrozené profesie – učiteľov, lekárov, zdravotné sestry, sociálnych pracovníkov, psychológov či duchovných. Keďže poukazuje na to, aké pracovné podmienky prispievajú k prevencii vyhorenia, určená je tiež pre zamestnancov a zamestnávateľov.

Vypredané

3,78 €

Buď, kde jsi
Buď, kde jsi

Štěpán Smolen

Hledání stálosti v nestálé době. Do mého sebechlácholení se náhle ozval známý hlas: „Zestárni u svého díla.“ Byl to zas pouštní otec narušitel. Pohlédl jsem na něj a pomyslel si, jak je ten chlap neaktuální. Sedí celý život v nějaké jeskyni – nejspíš kdesi na Sahaře, kde každý den trvá dvanáct horkých hodin a noc dvanáct hodin mrazivých. A když vyhlédne ven z jeskyně, vidí jenom kamení. Prožívá léta stále stejných dní na stále stejném místě v rytmu stále stejných činností – tisíce odezpívaných žalmů, tisíce odpletených košíků a rozptýlení žádné. Klidně by si mohl jít do Alexandrie nebo jinam, ale on zůstává. Proč to dělá?A jak to může snést?„Jsi zvědavý?“ usmál se soused. „Však brzy uvidíš. Povedu tě.“ (ukázka)Fantaskní, lehce humorný příběh o hledání stálosti v nestálé době. Doba přeje pohybu. Těkáme z místa na místo, ze vztahu do vztahu a z webu na web. I student teologie se nechává nést proudem, dokud nepotká záhadného starce, jenž se mu stane samozvaným průvodcem na cestě. Nepřipraven – ještě v pyžamu a s kartáčkem na zuby v ruce – je nucen podniknout výpravu napříč staletími a kontinenty, až k pouštním otcům na Saharu, ale především do vlastního nitra.Titul vyšiel aj v slovenskom jazyku: Buď, kde si

Vypredané

8,63 €

Vezmi si svoj život späť
Vezmi si svoj život späť

John Eldredge

Každodenné cvičenia do bežného života vo svete, ktorý sa zbláznil. Rýchlosť, akou sa dnes ženie svet – nevedno kam – je pre život človeka zhubná. V dôsledku množstva informácií, zväčša negatívnych, sa stávame necitliví, ľahostajní, apatickí a bezmocne sa prispôsobujeme tomu, čo svet okolo nás žiada. Byť pripojený na sieť 24 hodín denne, 7 dní v týždni sa pokladá za normálne. Aj firmy od svojich zamestnancov čoraz častejšie vyžadujú absolútnu dostupnosť. Informatizácia a nové technológie nás obrali o čas, no ešte horšie je, že nás okrádajú o život. O skutočný život.Kedy ste naposledy len tak obdivovali krásu západu slnka?John Eldredge odhaľuje zradnosť nášho súčasného života a ponúka cesty, ako sa vrátiť k takému životu, aký Boh pre nás od počiatku zamýšľal. Mať čas, nebyť ustarostený, neponáhľať sa, vnímať krásu, rozvíjať vzťahy, zbližovať sa s Bohom… – tieto a ďalšie praktické cvičenia nám pomáhajú vziať si svoj život späť.Ak vnímaš, že si uštvaný, bez šťavy, bez radosti, táto kniha je pre teba. Jej čítaním môžeš vziať svoj život opäť do vlastných rúk.

Vypredané

9,60 €

Vlož svoje nervy do Božích rúk
Vlož svoje nervy do Božích rúk

Alfred Lechler

Nervový systém človeka predstavuje jedinečné majstrovské dielo. Každý musí uznať, že to nie je dielo náhody. Je pochopiteľné, že takéto komplikované dielo odpovedá s veľkou citlivosťou na každé poškodenie, ktorému je vystavené.Nielen príliš silná záťaž cez telesné a duševné prepracovanie, ale aj užívanie rôznych povzbudzujúcich prostriedkov a prehnaný životný štýl môžu poškodiť tento jemný orgán človeka. Z tohto dôvodu je potrebné poskytnúť našim nervom čo najlepšiu starostlivosť. Keď nám Boh zveril taký jemný nástroj, sme povinní udržiavať ho vždy v dobrom stave a chrániť ho pred poškodením.Nemôžeme si so svojimi nervami robiť čo chceme, lebo sme za ne zodpovední Bohu. Aj v tomto prípade platí biblická zásada: "Čo človek seje, to bude aj žať!". Ani dobrým úmyslom konané časté prepracovanie sa nie je ospravedlnením a prinesie svoje negatívne ovocie.Touto knihou Vám ponúkame pomoc, ako zaobchádzať s nervami v rôznych okolnostiach života tak, aby sme ich nepoškodili. V prípade vrodenej alebo získanej nervovej slabosti, kniha tiež dáva radu pre radostný a pokojný život s Božou pomocou.Publikácia obsahuje pekné farebné fotografie.

Vypredané

4,37 €

Pri tichých vodách - maľovanka pre dospelých
Pri tichých vodách - maľovanka pre dospelých

Vymaľujme si žalmy. Maľovanku Pri tichých vodách: Vymaľujme si Žalmy tvoria ilustrácie inšpirované nádhernou obraznosťou Žalmov. Doprajte si chvíľku oddychu od povinností a stresu a rozjímajte o Bohu, ktorý ochraňuje, sprevádza, miluje a dbá o každú našu potrebu. Nech vás pri tomto kreatívnom procese naplní radosť, nádej a pokoj!„Podobne ako u autorky tejto maľovanky, aj moje zošity zo strednej školy zdobili rôzne kresbičky a čmáranice. Učitelia si mysleli, že nedávam na hodinách pozor, ale mne kreslenie pomáhalo lepšie sa sústrediť. Dodnes rada tvorím kreatívne veci a kreslím, aby som si vyvetrala hlavu od celodenného vysedávania pred počítačom. Už dlhší čas som uvažovala o kúpe antistresových maľovaniek, ale často ma odradilo ich pochybné pozadie. Teším sa, že teraz mám k dispozícii maľovanku spojenú s citátmi z Písma. Tak budem môcť spojiť príjemné s užitočným: oddýchnem si a zároveň budem premýšľať o Božom slove.“ – Zuzana Vengliková, prekladateľkaŽivot je náročný: denne nám kladie na plecia bremená povinností, termínov a úloh, ktoré so sebou prinášajú nezdravý stres. Výskumy dokazujú, že kreslenie je účinným prostriedkom na odbúravanie napätia, ale pravý pokoj a odpočinok nájdeme iba v Bohu. Táto nádherne ilustrovaná maľovanka spája v sebe oboje.Maľovanka obsahuje:: • 45 ručne kreslených ilustrácií • ľahko vytrhávateľné stránky • povzbudivé citáty z Božieho slova • skryté symboly a obrázkyS kresbami Ember Canadaovej

Vypredané

2,91 €

Dnes len miluj
Dnes len miluj

Rachel Macy Staffordová

Nestresuj sa toľko, nadýchni sa a rozhodni sa pre lásku. RachelMacyStaffordová, úspešná blogerka, autorka článkov v mienkotvorných médiách, v knižke Dnes len miluj povzbudzuje čitateľa, aby si život a svojich blízkych užíval plnými dúškami. Pre naplnený život je dôležité prosté každodenné prežívanie a radosť z prítomného dňa, čomu mnohí z nás v návale pracovného stresu neprikladajú až takú dôležitosť.Autorka radí čitateľom, aby sa zamerali na to, na čom im najviac záleží. Dnešná doba vyžaduje od každého jedinca perfekcionizmus, neustále náhlenie a schopnosť robiť takmer desať vecí naraz. Vyberáme si výkonnosť, rozptýlenie a efektivitu na úkor emócií, budovania vzťahov, osobného rastu a starostlivosti. Rachel zdôrazňuje, že netreba plytvať časom a neuvážene brať na svoje plecia požiadavky iných. Treba odmietať vyčerpávajúce spoločenské stretnutia a prestať sa zaoberať nepríjemnými ľuďmi. Pomôže nám to zbaviť sa prílišnej zaneprázdnenosti, večnej únavy, nadmerného stresu a roztržitosti.RachelMacyStaffordová je autorkou svetových bestsellerov Mama má čas a HandsFreeLife. Poskytuje čitateľom praktické rady a postupy, ktoré ich povzbudzujú k tomu, aby sa nedali strhnúť vírom sveta a žili svoje životy v pravde a naplno.

Vypredané

13,48 €

Vyhoření
Vyhoření

Anselm Grün

Jak rozproudit vlastní energii. Flow je najlepšou formou ako docieliť tvorivú a uspokojujúcu prácu. Ide o stav, v ktorom je človek naplno ponorený do činnosti, ktorú práve vykonáva. Celé jeho sústredenie smeruje len k jednému objektu.Tlak, ktorý je okolo človeka vytvára blokády a vedie k vyčerpaniu tela, mysle aj ducha. Anselm Grün sa vo svojej knihe Vyhoření venuje tomu, čo väčšina ľudí pozná pod pojmom „syndróm vyhorenia.“ Vzniká stresom, nadmerným výdajom energie v práci, ale môže súvisieť aj so stredným vekom. V knihe sú okrem iného zachytené osvedčené postupy, predstavy a nové potenciály. Najdôležitejšou je však osobná túžba rozvíjať sa v živote aj v práci.

Vypredané

13,10 €

Učíme děti zvládat úzkost, obavy a stres
Učíme děti zvládat úzkost, obavy a stres

Deborah M. Plummer

Cvičení pro mladší školní věk. Kniha Učíme děti zvládat uzkost, obavy a stres je kniha plná tvorivých nápadov pre prácu s deťmi, ktoré majú problémy vyrovnať sa so zmenami, stresom a chvíľami úzkosti. Kniha obsahuje kreatívne cvičenia obsiahnuté praktickým a zábavným spôsobom, ktoré sa zameriavajú na naučenie detí zdravým stratégiám na zvládanie stresu a vypätých situácii.Autorka Deborah Plummerová ponúka viac ako 100 aktivít a hier špeciálne zameraných na pomoc deťom pri vybudovaní si emocionálnej odolnosti. Cvičenia sú vhodné pre použitie s jednotlivcami alebo skupinami, a mnohé sa dajú použiť s deťmi s jazykovými problémami. Kniha môže byť neoceniteľným pomocníkom pre rodičov, opatrovateľov, učiteľov, alebo terapeutov.

Vypredané

10,39 €

Jak přežít ve službách církve
Jak přežít ve službách církve

Nick Cuthbert

Autor nabízí své zkušenosti z více než třiceti let vlastní služby vedení v církvi, ale i postřehy ze služby jiných a z poradenství těm, kdo v církvi nesou zodpovědnost. Postupně prochází jednotlivé oblasti veřejného i soukromého života duchovních, pastorů a dalších vedoucích v církevních službách.Upozorňuje na skrytá úskalí této služby a na zdroje specifických problémů vedoucích. Na příkladech ze života i za pomoci odborné literatury radí, jak se svízelných situací vyvarovat, a pokud už nastanou, jak je konstruktivně řešit. Cílem pro něj není jen holé přežití, ale plodná služba, při níž i sám vedoucí v církvi duchovně i lidsky zraje, ba dokonce vzkvétá.

Vypredané

8,34 €

Domáci lekár pre mužov
Domáci lekár pre mužov

Jadwiga Górnicka

Rady pre neho, sprievodca pre ňu. V tejto knihe si autorka pozorne všíma zdravie pánov, analyzuje príčiny najčastejších mužských ochorení, informuje o účinných metódach ich prevencie a liečby. Poradí pánom, ako sa zbaviť brucha, ako zvládnuť andropauzu alebo ako cvičiť pri problémoch s prostatou.Tento praktický poradca ponúka všetkým mužom efektívne recepty na to, aby sa cítili zdraví a šťastní. Zároveň je aj vítaným pomocníkom pre všetky starostlivé ženy, ktorým záleží na zdraví svojich mužov – otcov, manželov, synov a vnukov.

Vypredané

9,60 €

Ženy, přemožte stres
Ženy, přemožte stres

Kevin Leman

…než stres premůže vás. Autor knihy Ženy, přemožte stres Dr. Kevin Leman vo svojej praxi videl už desiatky žien, ktoré prekonali stres. Vo svojom diele s humorom, taktom a s praktickými riešeniami pomáha ženám zvládať stresové situácie v ich živote – dieťa, manžel, práca, domácnosť, peniaze, plány, rozvrhy a rodičovské združenia. Kniha pre každú ženu, ktorá sa chce dozvedieť, ako si začať v pokoji užívať život bez vypätých stresujúcich situácii.

Vypredané

8,63 €

KáPéZetka proti strachu
KáPéZetka proti strachu

Kateřina Šťastná

Neboj se!. Proč se neustále znepokojujete a staráte? Přenechejte mi starost o své záležitosti a všechno se uklidní. Říkám vám popravdě, že se vyřeší všechny spletité situace, když se mi opravdově, slepě a úplně odevzdáte. "Ježíši, zcela se Ti odevzdávám, postarej se o všechno!"

Vypredané

2,28 €

Hledání svatyně
Hledání svatyně

Christopher Jamison

Klášterní moudrost jako návod pro všední život. V roce 2005 a posléze v roce 2010 oslovila britská televize BBC ve spolupráci s představiteli benediktýnského opatství Worth v jižní Anglii skupinu britských občanů s různými životními zkušenostmi, ideovými názory a postoji, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli život v klášterním prostředí a současně se i blíže seznámili s hodnotami, které mohou v tomto prostředí načerpat. Oba zmíněné seriály vyvolaly mezi televizními diváky neobyčejný ohlas. Na základě zkušeností získaných během natáčení obou zmíněných programů, ale také z rozhovorů se zúčastněnými i z reakcí laické veřejnosti, se Christopher Jamison, bývalý opat kláštera Worth, rozhodl své poznatky sepsat do ucelené formy, a tím se o ně s veřejností podělit. Ve své knížce Hledání svatyně s podtitulem Klášterní moudrost jako návod pro všední život se snaží nalézt odpověď na otázku, proč je náš život tak hektický a plný stresu, a současně, jak se s nástrahami dnešního tak uspěchaného světa vyrovnat. Nejen s odkazem na knihu knih, ale také na Řeholi svatého Benedikta, příběhy pouštních otců ale i inspirativní příběhy lidí dnešní doby, nám autor čtivým způsobem předkládá sedm základních kroků k vybudování vlastní niterné svatyně a tedy k objevení pravých životních hodnot, které dávají našemu každodennímu bytí hluboký smysl, naději a radost. Christopher Jamison je benediktýnský mnich, bývalý opat kláštera Worth, nacházející se v jihoanglickém hrabství Západní Sussex, a také bývalý ředitel zdejší církevní školy. Narodil se v australském Melbourne, odkud se ještě v dětství, společně se svou rodinou, trvale přestěhoval do Anglie. Je absolventem katolického lycea Downside School a později i Oxfordské univerzity, kde získal bakalářský titul v oboru francouzský a španělský jazyk. Do povědomí širší veřejnosti se dostal díky dokumentárním pořadům televize BBC The Monastery a The Big Silence, v nichž hrál ústřední roli hostitele i průvodce jednotlivých hlavních protagonistů. Rovněž působí jako prezident Mezinárodní konference benediktýnského vzdělávání (ICBE) zprostředkovávající celosvětový dialog mezi benediktýnskými středními školami. V současnosti je ředitelem instituce National Office for Vocation, zabývající se komunikací s lidmi, kteří chtějí svůj život prožít v církevním prostředí.

Vypredané

13,23 €

Jak zvládat stres
Jak zvládat stres

Pat Collins

Sny v křesťanském pojetí, křesťanské přátelství. Autor napsal tyto stránky po osobní zkušenosti v naději, že pokud někdo z vás nebo z vašich blízkých trpí nezdravým stresem, je možné tento problém překonat. Stres je pozváním ke změně a k růstu. P. Pat Collins CM je vincentinský kněz z Irska, uznávaný a vynikající kazatel na mezinárodních konferencích, hudebník a univerzitní profesor. Ve svých knihách, přednáškách, seminářích a televizních programech v Irsku, Anglii, Austrálii, Itálii a USA, hovoří o spiritualitě, psychologii a kontemplativním životě a inspiruje mnohé posluchače a čtenáře. Je autorem mnoha knih, které byly přeložené do italštiny, polštiny a maďarštiny. Po mnoho let je zapojený v ekumenickém hnutí, charismatické obnově a v Nové evangelizaci v Irsku. Je spoluzakladatelem společenství Nové jaro v Dublinu, kde v současné době též žije a přednáší na Universitě All Hallows.

Vypredané

4,95 €

Řešení výchovných problémů ve škole
Řešení výchovných problémů ve škole

Chris Kyriacou

Během školní docházky žáci často čelí nejrůznějším osobním obtížím, které mohou být mnohdy velmi vážné a traumatizující. Kniha se zabývá tím, jak tyto osobní obtíže žáků ovlivňují jejich chování ve škole. Nabízí možnosti, jak mohou učitelé ve třídě i mimo třídu dětem při zvládání svízelných životních situací pomoci.Hlavními problémy, které jsou zde probírány, jsou šikana, záškoláctví, vyloučení ze školy, stres, zneužití, hluboký zármutek, kriminální činnost. Kniha rovněž předkládá možnosti preventivního působení.

Vypredané

9,18 €

Stres a zdraví
Stres a zdraví

Vinay Joshi

Kniha přináší komplexní pohled na stres a vysvětluje, jak stres ovlivňuje zdraví člověka. Autor popisuje mechanismy stresové reakce, které probíhají na úrovni nervového systému i endokrinní soustavy. Stres odlišně působí na různé typy osobnosti. Termín „stres" je mimořádně nejednoznačný. Většinou se používá ve významu působící události (stresoru), někdy ve smyslu odpovědi na tuto událost (stresové reakce). Navíc často bývá chápán v negativním smyslu, pak hovoříme o tzv. distresu, jindy jím bývá popisován chronický stav nerovnováhy.My budeme stresem charakterizovat události ohrožující jedince a podněcující fyziologické a behaviorální reakce, které jsou součástí alostázy. Odezvu na stres nyní můžeme zahrnout do procesu alostázy. K nejčastěji studovaným fyziologickým systémům reagujícím na stres patří sekrece hypofýzy a autonomní nervový systém, zejména sympatické reakce nadledvinek a sympatických nervů. Tyto systémy reagují jak na běžné stresové události, tak na normální cyklus klidu a aktivity, i když bývají nejčastěji uváděny jako „systémy stresové reakce".Z behaviorálního pohledu sestává reakce na stres z „boje, nebo útěku", nebo, u člověka, z chování souvisejícího se zdravím, jako je přejídání, konzumace alkoholu, kouření a jiné formy užívání návykových látek. K reakcím na potenciální stresové situace může také patřit zvýšený stav bdělosti umocněný úzkostí a strachem, zejména je-li hrozba definovaná neurčitě nebo je imaginární, a neexistuje-li žádná jasná alternativní reakce v chování, která by hrozbu dokázala odbourat.Behaviorální reakce na stres a tyto úzkostné stavy dokážou stávající situaci ještě více zjitřit. Ochrana versus poškození Z pohledu přežití a zdraví jedince je nedůležitější vlastností mediátorů, které se účastní alostázy, skutečnost, že mají krátkodobý ochranný účinek.

Vypredané

9,99 €

E-kniha
E-kniha: Dnes len miluj
E-kniha: Dnes len miluj

Rachel Macy Stafford

Nestresuj sa toľko, nadýchni sa a rozhodni sa pre lásku. Rachel Macy Staffordová, úspešná blogerka a autorka článkov v mienkotvorných médiách, v knižke Dnes len miluj povzbudzuje čitateľa, aby si život a svojich blízkych užíval plnými dúškami. Pre naplnený život je dôležité prosté každodenné prežívanie a radosť z prítomného dňa, čomu mnohí z nás v návale pracovného stresu neprikladajú až takú dôležitosť. Autorka radí čitateľom, aby sa zamerali na to, na čom im najviac záleží. Dnešná doba vyžaduje od každého jedinca perfekcionizmus, neustále náhlenie a schopnosť robiť takmer desať vecí naraz. Vyberáme si výkonnosť, rozptýlenie a efektivitu na úkor emócií, budovania vzťahov, osobného rastu a starostlivosti. Rachel zdôrazňuje, že netreba plytvať časom a neuvážene brať na svoje plecia požiadavky iných. Treba odmietať vyčerpávajúce spoločenské stretnutia a prestať sa zaoberať nepríjemnými ľuďmi. Pomôže nám to zbaviť sa prílišnej zaneprázdnenosti, večnej únavy, nadmerného stresu a roztržitosti.Dnes len miluj – tieto tri slová majú silu oživiť srdce... váš domov... vzťah... vaše sny... i tento vzácny deň, deň od Boha – deň, čo máte pred sebou. Opakujte si tieto slová, keď vám vnútorná bolesť bráni milovať dnešný deň a seba samých, pretože sebakritizujúca a zahanbujúca taktika vás nijako neposúva vpred. Máte príliš veľkú cenu a hodnotu, aby ste boli na poslednom mieste v zozname vlastných priorít.Netráp sa, srdce ťa povedie, máš voľné ruky... každý deň.Rachel Macy Staffordová, známa aj ako mama, ktorá má čas, dáva čitateľom príležitosť užívať si plnými dúškami to, na čom najviac záleží: obyčajné každodenné chvíle a ľudí v nich. Jadrom tejto pútavej knižky zostavenej z krátkych príbehov z rôznych období života sú Racheline inšpiratívne slová. Je to svieži, nadčasový zdroj povzbudení do všedných dní, z ktorého možno čerpať vždy, keď človek potrebuje nájsť zmysel v nezmyselnej situácii... keď má unavenú dušu... ťažké srdce... chýbajú vám priatelia... Životodarné slová Dnes len miluj vám pripomenú skúsenosti a prostriedky, ktoré už máte a môžu vás nasmerovať k tomu, čo je v živote podstatné. Bez ohľadu na to, v akom ste rozpoložení a čo prežívate, nájdete v nej čriepky múdrosti a povzbudenie urobiť každý deň niečo dobré.DNES LEN MILUJ – svetlo, keď neviete čo ďalej DNES LEN MILUJ – jednota, keď ste rozpoltení DNES LEN MILUJ – úľava, keď niečo bolí DNES LEN MILUJ – návrat k tomu, na čom najviac záležíS knihou Dnes len miluj si budete viac všímať hlas srdca a vašou hnacou silou bude láska.

Vypredané
-29%

9,90 €

Sebeovládání
Sebeovládání

Karel Nešpor

Stres, rizikové emoce a bažení lze zvládat!. Rozumné sebeovládání je klíčem ke svobodě, lepšímu zdraví, dobrým vztahům a úspěchu. Tato kniha je čtivá, srozumitelná a praktická.Vhodná je téměř pro každého, kdo potřebuje zlepšit sebeovládání v některé oblasti života – tedy naučit se zvládat např. stres, silné emoce, jídelní chování, nakupování či různé rizikové návyky.Právě stres, silné emoce a bažení (craving) podstatně znesnadňují sebeovládání. Ke zvládání těchto stavů lze většinou používat stejné nebo podobné postupy.

Vypredané

10,25 €

Uzdravení bez léků
Uzdravení bez léků

David Servan - Schreiber

V poslední době zaznamenaly neurologické vědy i psychologie v souvislosti s výzkumy radikální změny. Tyto změny se projevily zejména v oblasti neuro-emocionální terapie v integraci s podněty na určité části těla, s regularizací srdečního rytmu a synchronizací biologických hodin, s fyzickým cvičením, působením mastných kyselin „omega-3“, technikami „afektivní komunikace“.Autor ve své knize podává čtivým způsobem příběhy lidí, u nichž se projevilo akutní duševní onemocnění (stres, úzkosti, deprese…), a ukazuje průběh jejich léčby obvyklými postupy s podáváním léků a s využitím metod, které se praktikují prostřednictvím tělesných podnětů, jež navazují na přirozené mechanismy „emočního mozku“, a pomáhají najít ztracenou rovnováhu. Autor podává i srozumitelný výklad výzkumů, ověřování a výsledků terapie.

Vypredané

13,81 €

Muži nepláčou?
Muži nepláčou?

Constance Löffler; Beate Wagner; Manfred Wolfersdorf

Deprese u mužů - jak ji rozpoznat a léčit. V obecném povědomí je deprese vnímána spíše jako ženská choroba. Přestože je dodnes u mužů diagnostikována méně často, její dopad na muže je závažnější a muži si v jejím důsledku častěji berou život. Na vině je mimo jiné mýtus, že „správný chlap nebrečí“, který muže často vede k tomu, že své potíže skrývají před druhými i sami před sebou – a unikají do práce či do závislosti na alkoholu, jsou chronicky podráždění, „bolí je záda“ a podobně.

Vypredané

11,64 €

Syndrom vyhoření v práci a osobním životě
Syndrom vyhoření v práci a osobním životě

Angelika Kallwass

"Cítím se vyčerpaný," "už nemohu" - stále více lidí se dostává do situací, kdy mají pocit, jako by jim docházely síly, cítí se přetížení, nervózní a vystresovaní. Od těchto pocitů celkového stavu vyčerpání je jen malý krok ke skutečnému syndromu vyhoření. V takovém případě se jedná o vážný zdravotní problém, který se týká jak naší psychické, tak i fyzické stránky. Jeho příčiny při tom tkvějí nejčastěji v příliš vysokých pracovních, společenských, ale i rodinných očekáváních.Autorka na základě svých dlouholetých zkušeností popisuje příčiny syndromu vyhoření, naznačuje možnosti řešení a ukazuje často jednoduché cesty, jak se vyhnout životnímu stresu.

Vypredané

9,12 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Daniela, pred 5 dňami

rychle vybavenie

userAvatar

Vera, pred 5 dňami

Objednavka byla velice brzy do zahranici v poradku dorucena. Moc dekuji, priste budu opet objednavat. Vera Lick Nemecko

userAvatar

Lucia, pred 6 dňami

dobierka bola doručená, krásne zabalená, prakticky do dvoch dní. Opakovaná spokojnosť.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk