Knihy o rozvode

Knihy o rozvode

(10 produktov)

Láska sa kamsi stratila. Už ju nemilujem. Už ho nemôžem vystáť. Koho som si to zobrala za muža? A v ...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Výstup na horu manželstva
Výstup na horu manželstva

Elias Vella

(nové vydanie 2019). Táto kniha vznikla na základe autorových životných skúseností s manželmi z mnohých krajín sveta, ktorí sú s otcom Eliasom Vellom v kontakte. Kniha má dve časti. V prvej autor ukazuje autentický obraz manželstva v kontexte sviatostného života. Druhá časť knihy konfrontuje čitateľa so súčasnými problémami, akými sú manželská nevera, poruchy sexuálnej identity, odluka, rozvod… Prináša riešenia tým, ktorí sa snažia o pokoj, uzdravenie a stálosť vo svojich vzťahoch.Toto skvelé knižné dielo je prepisom prednášok pátra Eliasa Vellu o manželstve. Ponúka čitateľom podstatné rady pre zdravý manželský život. „V manželskom páre nosí každý odlišné okuliare a pozerá sa na druhého cez tie svoje. Nie je dôležité zisťovať, kto z nich má pravdu a kto nie, hádať sa a dokazovať, kto sa mýli, dôležité je prijať jednotu napriek odlišnosti. Je smutné, že veľa manželov si to neuvedomuje a ich manželstvo končí rozpadom.“ (s.128) Autor zdôrazňuje, že pri riešení problémov je nevyhnutné budovať jednotu manželstva, hľadať spoločné riešenia a odpúšťať si.Recenzia: Výstup na horu manželstva na stránke blog.zachej.sk.

Skladom

7,66 €

Modlitbová cesta uzdravenia pre rozvedených
Modlitbová cesta uzdravenia pre rozvedených

Mária Vicenová

Rozvod so sebou prináša okrem iného do života človeka aj viacero zranení. Mária Vicenová v publikácii Modlitbová cesta uzdravenia pre rozvedených ponúka možnosť postupného odkrytia a zahojenia jednotlivých bôľov rozvedených. V priebehu deviatich dní sa venuje rôznym oblastiam života, v ktorých ponúka návod na obnovenie doráňaného srdca prostredníctvom praktických duchovných cvičení podoprených modlitbou. Cieľom knihy je tak pozdvihnúť dušu a srdce rozvedených k Bohu, kde nájdu otvorené náručie a prijatie, ktoré vovádza do plného uzdravenia. Kniha tak jasne dokazuje, že rozvod automaticky neznamená vyňatie spod Božích ochranných krídel a jeho lásky.

Skladom

4,37 €

Takmer každé manželstvo sa dá zachrániť
Takmer každé manželstvo sa dá zachrániť

Martin Hanus; Rita Ventriglia; Salvatore Ventriglia; Zuzana Hanusová

Ako zachrániť svoje manželstvo, čeliť krízam a ako si vybrať partnera na celý život. V poslednom čase sa okolo nás rozpadávajú manželstvá, pri ktorých by sme predtým dali ruku do ohňa, že vydržia navždy, a ktoré mali zdanlivo všetky predpoklady na to, aby im to vyšlo. Zároveň vnímame, že takmer všetci sa vo svojich manželstvách trápia. Čo sa deje, že vzdávame najdôležitejší vzťah svojho života?Hľadali sme odborníkov, ktorí rozumejú dnešným problémom manželov. Na formačnej škole rodín v Taliansku sme stretli manželov Salvatoreho a Ritu Ventrigliovcov z Neapola, on neurológ a psychoterapeut, ona gynekologička, sexuologička a párová terapeutka. Prešli si vážnou krízou, na stole už mali rozvodové papiere. Svoj vzťah však zachránili a dnes vedú po celom svete kurzy pre páry v kríze.Tento knižný rozhovor otvára zásadné problémy dnešných manželstiev a ponúka riešenia, je o manželských krízach, o záchrane vzťahu, ale aj o spoločenských mýtoch, podľa ktorých zostarnúť s jedným človekom je už prekonaný koncept. Je aj dôležitou príručkou pre páry, ktoré sa na manželstvo pripravujú a chcú si overiť, či človek, s ktorým chodia, má byť ich budúcim manželom či manželkou.

Skladom

13,57 €

Posledné kusy
Rozvedení katolíci - 11/2011
Rozvedení katolíci - 11/2011

Ladislav Csontos

Ako nájsť životnú cestu po rozvode či rozluke manželstva?Má Cirkev čo ponúknuť rozvedeným a znovu zosobášeným?Prečo nesmú pristupovať k Eucharistii?Chápeme správne význam sviatostného manželstva?

Skladom

1,46 €

Slovo rozvedeným
Slovo rozvedeným

Michel Martin-Prével

Na základe mnohých svedectiev sa autor v tejto knihe zaoberá chúlostivou témou rozvodu a odvoláva sa na posolstvo lásky a pravdy, ktorú sprostredkováva Cirkev vo vzťahu k tejto bolestnej situácii. Slovo rozvedeným nastoľuje otázky odpustenia, vernosti, detí, špecifického utrpenia spôsobeného rozlukou vo svetle Božieho slova a učenia Cirkvi.Hovorí tiež o účasti pri eucharistickom stole a o tom, k čomu nás v tomto čase pozýva Božia múdrosť. Tieto stránky sú skutočným otvorením sa milosrdenstvu a predstavujú Božiu lásku všetkým tým, ktorí trpia v dôsledku rozluky zasahujúcej Božie srdce ešte skôr, ako táto zasiahne ľudské srdce.

Skladom

3,12 €

Posledné kusy
Muža a ženu ich stvoril
Muža a ženu ich stvoril

Maria Scott; Raimondo Scott

Nedorozumenia, rôzne problémy, sklamania z očakávaní… tieto nešťastné rozdiely medzi mužom a ženou všetkým bijú do očí. Kríž a požehnanie. Mnohým párom po počiatočnej radosti zostáva už len ten kríž a hovoria: "Ten druhý je úplne iný, ako som si na začiatku myslel…" Muži a ženy zrodení pre spoločný život v pokoji alebo pre večné rozpory...?

Skladom

3,88 €

Ako sa vyrovnať s rozchodom a rozvodom
Ako sa vyrovnať s rozchodom a rozvodom

Penny Rich

Život nie je prechádzka ružovou záhradou. Často ľudí prekvapia situácie, s ktorými by za normálnych okolností nepočítali ani v najhorších snoch. V knihe Krok za krokom: Ako sa vyrovnať s rozchodom a rozvodom autor poskytuje pomoc a rady pre každého, kto sa nachádza v tejto ťažkej životnej pozícii.Ponúka úvod do právnych otázok, dáva užitočné typy na to, ako si ďalej vybudovať nový život a ako dobrý priateľ má pre každého slová útechy, ktoré čitateľa povzbudia, aby vyjadril svoje city a neumáral sa v smútku za niečím, čo je už stratené. Obsahuje aj zaujímavé rady ako jednať s deťmi pri rozvode, odporúčané organizácie či internetové stránky.

Skladom

3,59 €

Posledné kusy
Evanjelium rodiny
Evanjelium rodiny

Walter Kasper

Prejav pred konzistóriom. Z iniciatívy a na pozvanie pápeža Františka, kardinál Walter Kasper diskutoval spolu s kolégiom kardinálov o aktuálnych otázkach manželstva a rodiny.Kasper vo svojej knihe Evanjelium rodiny poukazuje na to, že by sa rodina aj jej problémy mali dostávať do popredia. S ohľadom na naliehavý problém rozvedených a znovu sobášených, Autor odporúča nájsť spôsob, ako nebyť ľahostajnými v takýchto situáciách. Všíma si neľahkú pozíciu, v ktorej sa rozvedení ocitajú.Kardinál Kasper taktiež hovorí: ,,Rodina je budúcnosť. A táto budúcnosť je pre Cirkev cestou vpred.“ Evanjelium rodiny dokumentuje príhovory Kaspera a jeho záverečné poznámky k diskusii. Tiež obsahuje kardinálov predslov a doslov.Odpoveďou na výzvu navrhnutou Walterom Kasperom je kniha: Vytrvať v Kristovej pravde (2015).

Skladom

2,81 €

Posledné kusy
Vztahy, sex, rodina
Vztahy, sex, rodina

Dan Drápal

Velký rozvrat a cesta k obnově. Kniha Dana Drápala okrem historického prierezu (matriarchát, polygamia...) prináša odpovede na aktuálne otázky, ktorým čelí dnešná spoločnosť. Rozoberá témy ako zväzok, záväzok, rozvod, rozvodovosť, celibát, stud, homosexualita, biologická podmienenosť, koniec otcov a matiek, štátna pomoc rodinám, samota, rodičovská dovolenka, protirodinná politika, gender politika, mimomanželský sex, registrované partnerstvo.

Skladom

10,48 €

Vernosť a šťastie na celý život
Vernosť a šťastie na celý život

Volkhard Scheunemann; Gerlinde Scheunemann

Manželstvo a rodina vo svetle Svätého písma. Rodina a manželský zväzok najviac odzrkadľujú Boží obraz. Jej základom je vernosť a vernosť je tiež jednou z podstatných Božích vlastností. Keď človek uverí a prežije znovuzrodenie, obdrží podľa zasľúbenia Svätého Ducha. V Liste Galatským (5,22) čítame, čím všetkým obdarí a vyzbrojí Duch Boží človeka pre Jeho ďalší život. Okrem iného práve vernosťou. Mnohí chcú šťastie dosiahnuť bez vernosti. Boh však vernosťou podmieňuje šťastný život na zemi: „V ten deň... zasnúbim si ťa na večnosť, zasnúbim si ťa spravodlivosťou a právom, láskou a milosrdenstvom, zasnúbim si ťa vernosťou a ty budeš poznať Hospodina."

Skladom

10,28 €

Salezián Marián Valábek
Salezián Marián Valábek

Marián Valábek; Martin Ližičiar

Ísť do manželstva je odvaha a risk. Aký je ten správny recept na manželstvo? Ako hovorí salezián Marián Valábek, najlepší a jediný správny recept na manželstvo nám dáva Boh. Problém ľudí je ten, že vymýšľajú. Vždy keď prišli s novým receptom – stroskotali. Ísť do manželstva je odvaha a risk. No na manželstvo sa dá a je potrebné sa pripraviť. Podľa kňaza Mariána Valábeka, príprava na manželstvo by mala trvať aspoň dva roky, raz týždenne. K príprave by prizval aj ekonóma, zameral by sa na hlbšie spoznávanie snúbencov a potrebná je aj vzájomná komunikácia rodín. V knihe, ktorá vznikla na základe rozhovorov Martina Ližičiara s veľkým slovenským odborníkom v duchovnom sprevádzaní manželov a snúbencov nájdete odpovede na množstvo konkrétnych problémov, ktoré narúšajú pokoj a rozvracajú rodiny. V rozhovore sa taktiež venujú otázke prípravy na manželstvo i možnosti upevňovania vzťahov medzi manželmi.

Vypredané

12,13 €

Rozhodol som sa zostať verný
Rozhodol som sa zostať verný

Thierry Maucour

Svedectvo rozvedeného muža. Svedectvo rozvedeného muža, ktorý si zvolil cestu opustenia a vernosti k jeho manželstvu. Thierry Maucour, otec štyroch detí a dnes už aj dedko, znášal nápor búrky separácie po rozvode jeho dvadsaťjeden ročného manželstva.Autor v knihe Rozhodol som sa ostať verný líči svoju životnú cestu: bolesť z odlúčenia, prázdnotu, túžbu po zmene života a pátranie po Kristovej láske, ktorá dodáva silu k odpusteniu a vernosti.Prečítajte si krátku recenziu knihy Rozhodol som sa zostať verný, ktorá vyšla v Katolíckych novinách v rubrike Tip na obohatenie.

Vypredané

3,40 €

Rozvedení. Katolíci. Čo ďalej?
Rozvedení. Katolíci. Čo ďalej?

Lisa Duffy; Vince Frese

Podtitul tejto knihy by mohol byť: Povinné čítanie pre rozvedených mužov a ženy, najmä ak sú katolíci.Je nenahraditeľným nástrojom na liečbu zraneného srdca a duše, bez ohľadu na to, ako dlho je daná osoba rozvedená.Kniha Rozvedení. Katolíci. Čo ďalej? poskytuje odpovede na zložité otázky, ktorým musia čeliť ľudia kvôli rozvodu, typy ako sa znášať bolesť a osamelosť a prináša nádej pre budúcnosť. Autorka sa venuje témam ako napríklad: Čo cirkev naozaj hovorí o rozvode?Čo je to anulácia manželstva?Čo možno považovať za neprekonateľné rozdiely a nezhody medzi partnermi?Prečo Boh dopustil rozpad môjho manželstva?Prvým krokom pri liečení je znovunadobudnutie sebaúcty. Nikto nie je od Boha tak ďaleko, aby nenašiel cestu späť.

Vypredané

7,90 €

Manželstvo bez sklamaní
Manželstvo bez sklamaní

Kay Arthurová

Indukatívne štúdium, ktoré ti pomôže porozumieť Božiemu slovu. Indukatívne štúdium, ktoré ti pomôže porozumieť Božiemu slovu, prinesie uzdravenie tvojej duši a dá usmernene tvojmu životu. Vo svete, ktorý nás bombarduje odpoveďami, sa pýtame, čo Boh hovorí o úlohe muža a ženy v manželstve, o komunikácií v manželstve, o sexe a láske, o rozvode a novom manželstve, o financiách a výchove detí? Manželské páry ale aj slobodní muži a ženy môžu žiť v súlade s Božími odpoveďami a zažiť manželstvo, ktoré nebudú ľutovať, manželstvo bez sklamaní.

Vypredané

7,40 €

DVD: Príbehy písané životom 5. séria
DVD: Príbehy písané životom 5. séria

dokumentárne filmy. Po štyroch úspešných sériach dokumentárnych filmov z vlastnej produkcie vám prinášame ďalšie inšpiratívne príbehy ľudí. RozvodyViac ako polovica manželstiev sa končí v Českej republike rozvodom. Slovensko je na tom štatisticky o čosi lepšie, ale ani to nie je dôvod na optimizmus. Prečo manželstvo a lásku chápeme ako tovar a v prípade, že sa niečo pokazí, sme pripravení ho zahodiť a vymeniť za nový? Dá sa nalomený vzťah opraviť? Započúvajme sa do výpovedí niektorých ľudí, ktorí rozvodom prešli a premýšľajme nad následkami, aké im tento krok priniesol. Možno nám to pomôže zastaviť sa a urobiť prvý krok na ceste záchrany nášho manželstva. PathfinderDetstvo je obdobím, ktoré formuje človeka na celý zvyšok života. Rodina, škola a prostredie, kde dieťa trávi svoj voľný čas, vytvára základ na získanie správnych návykov a kvalitných vedomostí. Pathfinder je detská kresťanská organizácia skautského typu, ktorá prostredníctvom rozmanitých aktivít učí deti spoznávať prírodu a jej Tvorcu. Spolu s mladými pathfindermi prežijeme chvíle radosti, dobrodružstva a spoznáme životný príbeh Janky, ktorej Pathfinder úplne zmenil život. Cesta k BohuO tom, že na tomto svete existuje dobro a zlo, nepochybuje azda nikto z nás. A či existuje Boh, to je polemika, ktorá sprevádza ľudstvo od momentu, keď prví ľudia, Adam a Eva, prestali úplne dôverovať Bohu. Do života Bohumila, Marty, Romana, Milenka a Jarky za mimoriadnych okolností vstúpil Boh a oni mu začali dôverovať. Dnes sa tešia z toho, že Božia láska ich mení, a preto ju môžu rozdávať aj ľuďom vo svojom okolí.

Vypredané

4,75 €

Zármutok
Zármutok

Pablo Martínez; Ali Hullová

Ako sa vysporiadať so stratou blízkeho človeka. Praktická a múdra kniha o tom, ako prejsť takým ťažkým obdobím života, akým je strata blízkeho človeka.Ako dlho môj zármutok potrvá?Čo by som mal smútiacemu človeku povedať?Čo potrebuje a ako mu môžem pomôcť?Dá sa vôbec vysporiadať so smrťou dieťaťa?Majú smrť a rozvod niečo spoločné?Je nejaká nádej, že sa ešte niekedy uvidíme?

Vypredané

0,97 €

Psychické příčiny neplatnosti manželství
Psychické příčiny neplatnosti manželství

Petr Klimeš

Předpokladem pro platné uzavření manželství je také dostatečná psychická schopnost osoby uzavírající sňatek. Psychická neschopnost může mít svou příčinu v těžkých poruchách mysli, v nejrůznějších psychických nebo psychosomatických poruchách, charakteropatiích či anomáliích. Rovněž celková nezralost osoby či nějaká forma závislosti může změnit osobnost natolik, že osoba není schopna dát z důvodu psychické neschopnosti platný manželský souhlas. Tato kniha je určena pro orientaci těm bratrům a sestrám, kteří mohli uzavřít církevně neplatné manželství z výše uvedených příčin. Vzhledem k přítomnosti historického vývoje, popisu možných psychických příčin a komentáře kánonů církevního kodexu může být práce Petra Klimeše přínosem i pro kněze a teologicky vzdělané laiky.

Vypredané

9,02 €

O nesnázích v manželství
O nesnázích v manželství

Aleš Opatrný

Jak je včas rozpoznat a hledat cestu dál. Žádné manželství není procházka růžovým sadem, těžkosti se nevyhnou nikomu. Manželé dělají chybná rozhodnutí, ale ta by neměla vést k jejich definitivnímu rozchodu. Autor během své dlouholeté kněžské služby poznal řadu manželskych párů. Některé zvládly neuvěřitelné obtíže, a jejich manželství přesto přežilo. Ani série špatných rozhodnutí nemusí končit rozpadem manželství. Když se tak totiž stane, bolest všech zúčastněných je nesmírná.Vyvarovat se je třeba dvou extrémů: vědomé lehkomyslnosti a přehnané ustaranosti. Hrozby a problémy nemusí znamenat katastrofu. „Je třeba hledat cestu dál – a ne cestu k ukončení vztahu a společného života,“ říká s nadějí autor.

Vypredané

7,66 €

Smysl manželství
Smysl manželství

Timothy Keller; Kathy Kellerová

Tajemství závazného vztahu ve světě bez závazků. Žijeme ve světě, který nám o manželství tvrdí několik zásadních věcí: pro úspěšné manželství je nejdůležitější hluboká zamilovanost, na každého někde čeká ta pravá spřízněná duše a váš protějšek je tu od toho, aby vás naplňoval štěstím a pomáhal vám rozvíjet váš osobní potenciál.Pokud tento pohádkový příběh přestane fungovat, nastupuje scénář o něco pragmatičtější – rozvod, kterým se manželské problémy dají vždy vyřešit. Nežijeme přece ve středověku, aby manželství muselo být „navždy“. A vůbec, kdo v dnešní době potřebuje k lásce „kus papíru“? Žijeme ve světě, který má o manželství značně pokřivenou představu.

Vypredané

11,54 €

Učiť sa milovať
Učiť sa milovať

30 otázok a odpovedí, ako sa nepomýliť v najdôležitejšom dobrodružstve života. 30 otázok a odpovedí, ako sa nepomýliť v najdôležitejšom dobrodružstve života. „To, čo sa vám chystám povedať, nie je také dôležité ako to, čo mi chcete povedať vy,“ povedal v jednom z príhovorov mladým pápež Ján Pavol II. Láska nie je čosi, čo sa dá naučiť, a predsa nie je nič dôležitejšie, ako sa jej učiť. Ak človek miluje ľudskú lásku, rodí sa v ňom prirodzene potreba nasadiť všetky sily do hľadania ”krásnej lásky”. Pretože láska je krásna. Mladí ľudia v láske hľadajú v podstate krásu, chcú, aby ich láska bola pekná.

Vypredané

1,94 €

Naplněný život
Naplněný život

Yves Boulvin

Abeceda partnerských vztahů. „Preto muž opustí otca i matku a pripúta sa k svojej manželke a budú dvaja v jednom tele.“ (Mt 19,5)Vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam s jednotlivcami alebo pármi Yves Boulvin zosumarizoval všetky situácie, ktoré na človeka striehnu v jeho citovom živote.Každý vie, že vo vzťahu to nemajú partneri vždy ako na ružiach ustlané a musia sa dostať cez krízy , časy nepokoja a búrky. Ale čo je nádejou, že každá táto situácia má riešenie? Boh chce pre každého jednotlivo len to najlepšie a preto všetky okolnosti smerujú pre dobro, ak sa nechá preniknúť Božou milosťou.Kniha Naplněný život obsahuje autorove postrehy ako čo najlepšie zladiť svoje osobnosti v manželskom živote, ako z neho vyťažiť to najlepšie, najpozitívnejšie. Nežiť sám, lebo v spoločenstve s Bohom sú ľudia spojení aj navzájom a to predstavuje bohatstvo ich životov.

Vypredané

8,83 €

Slovo nádeje
Slovo nádeje

Teologická fakulta Trnavskej univerzity

Formy spirituality katolíkov, ktorí žijú v nesviatostnom manželstve. Ignaciánska škola modlitby ponúka veľké množstvo rád, usmernení a podnetov pre duchovný život. Preto môžeme konštatovať, že ignaciánska spiritualita môže byť ozajstnou oporou pre tých, ktorí aj v nesviatostnom manželstve túžia po hlbšom vzťahu k Bohu.

Vypredané

6,69 €

Manželství, rozvod a nové manželství po rozvodu
Manželství, rozvod a nové manželství po rozvodu

Kenneth E. Hagin

Vaše manželství se může stát nebem na zemi.Církev dlouhá léta ne zcela správně chápala problematiku manželství, rozvodu a nového manželství po rozvodu. Mnozí křesťané v důsledku toho prožívali zranění, obvinění a zmatky. Lidé tiše trpěli v domnění, že se na ně Bůh hněvá anebo je s nimi nespokojen kvůli chybám, kterých se v minulosti dopustili.Pravdou je, že náš Otec Bůh je plný dobroty a milosrdenství. Nic si proti nám nedrží! Naše chyby ani přestoupení ostatních lidí nám nemusí stát v cestě k naplňování Božího nadpřirozeného plánu pro náš život.Kenneth E. Hagin přináší ve své knize Manželství, rozvod a nové manželství po rozvodu útěchu a pomoc Božího Slova. Zároveň pojmenovává nejrozšířenější chybná učení a uvádí je na pravou míru.V knize najdete mimo jiné odpovědi na následující otázky: Smím jako rozvedený opět vstoupit do manželství? Mám jako křesťan svobodu vzít si, koho chci? Jaké jsou nejčastější problémy manželských párů? Jakým zákonem se dnes řídí církev v oblasti manželství, rozvodu a nového manželství po rozvodu? Jaké manželské povinnosti mají vůči sobě manželé? Jestliže Bůh jednou spojil dva lidi v jedno tělo, zůstávají jím už na věky?

Vypredané

8,61 €

Nepřátelé srdce
Nepřátelé srdce

Andy Stanley

Osvoboďte se od destruktivních emocí, které vás ovládají. Máte chronické srdcové ochorenia?Nie arytmiu, ani anginu pectoris – ale záchvaty: viny,hnevu,chamtivosti,žiarlivosti?Tieto štyri emócie najviac narúšajú naše vzťahy – s našou rodinou, priateľmi, známymi, alebo aj s ľuďmi okolo nás. Kvôli týmto emóciám prichádzame často o to najlepšie, čo nám Boh ponúka. Kniha Nepřátelé srdce vám pomôže diagnostikovať slabosti vášho srdca a prostredníctvom nášho Lekára mať znova srdce zdravé.

Vypredané

9,31 €

Setrvat v pravdě Kristově
Setrvat v pravdě Kristově

Robert Dodaro (ed.)

Manželství a svaté přijímání v Katolické církvi. V tomto zväzku, na ktorom sa podieľali piati kardináli, je zhrnutá reakcia na výzvu pochádzajúcu od kardinála Waltera Kaspera pre cirkev: vernosť a milosrdenstvo v pastoračnej praxi s tými, ktorí sú civilne znovu zosobášení a s rozvedenými.Počnúc stručným úvodom, prvá časť knihy sa zaoberá biblickým textom týkajúcich sa rozvodu a nového manželstva a druhá časť je zameraná na učenie, ktoré prevládalo v rannej cirkvi. Autori knihy nenašli podporu pre oikonomiu (toleranciu druhých manželstiev). Kniha Setrvat v pravdě Kristově skúma taktiež problematiku prijímania sviatostí v prípade rozvodu a následne ďalšieho sobáša.Rôzne štúdie vedú k záveru, že cirkev je dlhoročne verná pravde o manželstve, ktoré predstavuje neodňateľný základ. Je však milosrdná a miluje každého jednotlivca, ktorý sa civilne rozviedol a oženil znovu. Kniha preto spochybňuje predpoklad, že by katolícka viera a moderné pastoračné praxe boli v rozpore.Titul vyšiel aj v slovenskom jazyku: Vytrvať v Kristovej pravde (2015).

Vypredané

9,99 €

Manželstvo
Manželstvo

Theodor Bovet

Všedný deň a sviatok v rodine. Vzťah muža a ženy je priestor, na ktorom sa rozhoduje o živote väčšiny ľudí. Buď muž a žena nájdu v tomto vzťahu cestu k sebe samým, k blížnemu a k Bohu, alebo v ňom zostanú zapletení a v konečnom dôsledku preto vnútone hynú. To platí práve tak pre ženatých mužov a vydaté ženy, ako aj pre slobodných. A pre obe skupiny jestvuje spoločná odpoveď: Láska ovláda obe pohlavia Boh ovláda všetku lásku.

Vypredané

4,85 €

Manželská terapie
Manželská terapie

Stanislav Kratochvil

Čtvrté, rozšířené vydání. Manželská terapie je formou speciální psychoterapie, která se na zaměřuje na léčení poruch manželského soužití psychologickým působením. Kniha podává přehled současných teoretických koncepcí takového působení, které zachycují i různé předpoklady o příčinách vzniku manželského nesouladu.Dále se zaměřuje na současnou komunikaci manželské dvojice a poskytuje řadu praktických návodů k jejímu zlepšení. Podrobně rozebírá základní typy manželských problémů (např. v osobnostech partnerů, v utváření a ve vývojových etapách jejich vztahu, ve vnitřních funkcích manželství od rodinného rozpočtu až po sex i v ohrožujících vnějších vlivech).Ke každému problému přináší podněty pro řešení. Kniha obsahuje také praktické pokyny pro organizaci a taktiku manželské terapie a poznatky z výzkumu její účinnosti. Je určená manželským poradcům, klinickým psychológům a lékařům i studentům psychologie, lékařství a sociálních věd.

Vypredané

16,77 €

Evangelium o rodině
Evangelium o rodině

Walter Kasper

Titul vyšiel aj v slovenčine: Evanjelium rodiny (2014).Přednášku „Evangelium o rodině“, která se setkala s mimořádným ohlasem, připravil kardinál Kasper z podnětu papeže Františka a přednesl ji na mimořádné konzistoři kardinálů v únoru 2014 v Římě. Zformuloval v ní teologický základ pro následnou diskusi kardinálů, která byla přípravou pro mimořádnou biskupskou synodu na podzim 2014 a pro řádnou biskupskou synodu roku 2015. Mnoho rodin dnes řeší velké potíže. Dramaticky stoupl počet těch, kdo se obávají založit rodinu nebo při realizaci svého životního projektu ztroskotají. Roste počet dětí, které nemají to štěstí vyrůstat v úplné rodině. Jak na tyto jevy, které se křesťanům nevyhýbají, reaguje církev? Kardinál Kasper se nezdráhá vznést ani obtížné a kontroverzní otázky, například problematiku a rozvedených a znovu sezdaných. Má v úctě tradici, zná ji jako málokdo, ale odvážně konfrontuje současné církevní učení a praxi církve s evangeliem a s výzvami současnosti.

Vypredané

3,88 €

Dítě toho druhého
Dítě toho druhého

Edwige Antier

Umění žít s dítětem nového partnera. Pomocí četných příkladů ze života a z bohaté lékařské a poradenské praxe dává autorka podněty a rady, jak jednat a žít s dítětem "toho druhého", tedy s dítětem z předchozího partnerova manželství, jak toto dítě pochopit, respektovat, umožnit mu, aby nového partnera či partnerku svého rodiče mělo rádo. Ukazuje, jak s ním nastolit a udržovat pozitivní a přátelský vztah. Jedná se o celkový přístup i jednání s dítětem během návštěv, víkendových i dalších krátkodobých i delších pobytů v nové rodině.

Vypredané

10,47 €

Společná terapie rodiny
Společná terapie rodiny

Virginia Satirová

Zakladatelka rodinné terapie Virginia Satir předkládá v této knize svůj pohled na rodinu, komunikaci a terapii. Vychází z předpokladu, že jedince lze pochopit a léčit pouze v sociálním kontextu, především pak v kontextu rodiny. Rodinu považuje za systém tvořený nejen jednotlivými členy-prvky, ale především vztahy mezi těmito prvky. Terapii pak zaměřuje právě na vztahy mezi členy rodiny – na jejich způsob komunikace. Aby došlo ke změně u jedince, je třeba působit na celý vztahový systém a kontext a měnit ho. Autorka je přesvědčena, že klient je rovnocenný partner a terapeut používá své osobnosti a odbornosti k tomu, aby v něm probudil jeho vlastní zdroje a mechanismy vedoucí k uzdravení.

Vypredané

14,33 €

Pastorální a etické výzvy v oblasti manželství, rodiny a sexuality
Pastorální a etické výzvy v oblasti manželství, rodiny a sexuality

Jan Vybíral

Pastorální problémy v oblasti manželství, rodiny a sexuality představují zejména v katolické církvi naléhavou výzvu, protože se týkají nejvýznamnější oblasti lidského života – sféry nejužších mezilidských vztahů, a přitom běžné pastorační přístupy vycházející z oficiálních věroučných a církevněprávních základů často nenabízejí dostatečně citlivé a vhodné prostředky pro jejich řešení.Autoři jednotlivých příspěvků byli vyzváni, aby z hlediska své specializace, případně i odborných či pastoračních zkušeností pojmenovali ty problémy, které považují za obzvlášť naléhavé, a pokusili se rovněž zhodnotit jejich etickou závažnost. Tato publikace je určena dvěma skupinám čtenářů: křesťanům (obzvláště katolíkům), kteří vnímají současné pastorační problémy jako bolestné a hledají zodpovědná řešení, a potom také těm, kdo se chtějí seznámit s křesťanským pohledem na některé etické otázky, které jsou celospolečensky aktuální.

Vypredané

6,69 €

E-kniha
E-kniha: Salezián Marián Valábek
E-kniha: Salezián Marián Valábek

Marián Valábek; Martin Ližičiar

Ísť do manželstva je odvaha a risk. Rukami mu prešli stovky mladých a manželov. Má dlhoročné skúsenosti, ktoré ponúka s láskou, ale triezvo.Kňaz ThLic. Marián Valábek SDB sa dlhodobo venuje sprevádzaniu snúbencov a riešeniu kríz a problémov manželov. Je riaditeľom Centra pre rodinu v Bratislave, spoluzakladateľom Manželských stretnutí a prednášal nové formy pastorácie rodiny. Kedy začať s prípravou na manželstvo? Na čo nezabudnúť? Prečo je manželstvo bláznovstvom? Dá sa zvládnuť s jedným človekom do smrti? Existuje šanca pre ľudí na pokraji rozvodu? Aj tieto otázky otvárame v knihe, ktorá nemá byť dogmatickým ani morálnym výkladom, ale rozhovorom o problémoch a ďalších skutočnostiach v manželskom a rodinnom živote.

Vypredané
-30%

8,79 €

Žena, neodchádzaj od muža
Žena, neodchádzaj od muža

Drahoslav Vajda

Svet nehľadá Boha a na všetky otázky má svoje vlastné odpovede a riešenia. V cirkvi by to malo byť inak. Božie deti by mali hľadať Božie odpovede a Božie riešenie. Neutešený a veľmi bolestivý je stav manželstva. Otázky manželstva by cirkev mala vedieť rozsudzovať vo svetle Písma. V tejto publikácii sa predovšetkým venujeme úvahám o rozvode a uzavretí ďalšieho manželstva.

Vypredané

0,97 €

Nové formy pastorácie a spirituality rozvedených katolíkov po Druhom vatikánskom koncile
Nové formy pastorácie a spirituality rozvedených katolíkov po Druhom vatikánskom koncile

Gloria Braunsteiner; Ladislav Csontos

Žiadatelia o cirkevný sobáš sú veľmi často vzdialení životu farského spoločenstva a vonkoncom nemajú účasť na živote malých alebo základňových spoločenstiev, ktoré sa javia na viacerých kontinentoch ako oživujúci prvok Cirkvi.Neraz až po stroskotaní sviatostného manželstva si veriaci uvedomia dôležitosť viery a sviatostného života. Je to často obdobie konverzie, ktorá nastala po vhodnej evanjelizácii. No vtedy sa objavuje prekážka predchádzajúceho sviatostného manželstva pre plnohodnotný život viery.Prostriedky spirituality a pastorácie rozvedených im aj za týchto okolností môžu poskytnú posilu v raste viery a dôvery v Boha. Pastoračná prax nemá viesť k súdeniu, ale k poskytovaniu tých prostriedkov, ktoré sú prístupné všetkým veriacim, no málo využívané. Podľa učenia Druhého vatikánskeho koncilu ide predovšetkým o bohatý prameň duchovného života vo Svätom písme a o posilu živého spoločenstva veriacich.

Vypredané

4,37 €

Když se rodiče rozvádějí
Když se rodiče rozvádějí

Maurice Berger; Isabelle Gravillonová

Jak pochopit cítění dítěte a jak mu pomoci. V situaci, kdy rozchod či rozvod rodičů je neodvratný, se svět dítěte hroutí. Dítě je v zajetí protikladných citů, nechápe, co se děje. Rodiče, kteří jsou v krizi, si často nevědí rady, co dělat, jak si poradit s různými příznaky jeho obtíží, které se situací třeba zdánlivě nesouvisí.Autoři vysvětlují pocity, myšlení a reakce dětí a výklad doplňují konkrétními příklady z poradenské praxe. Poskytují rodičům podněty a rady, jak se zachovat, jak co nejlépe zorganizovat soužití dětí s rodiči po rozchodu, aby nepřerušili pouto dětí s jedním nebo druhým rodičem a umožnili dětem co možná nenarušený rozvoj.Východiskem k napsání knihy byly výzkumy vedené po 23 let a analýzy tří stovek situací, v nichž se ocitly děti při rozchodu rodičů. Knížka pomáhá rodičům, aby i přes rozchod a starosti s novou situací zůstali dětem oporou a vyhnuli se chybám a omylům při jednání s nimi.

Vypredané

9,80 €

Střídavá péče o dítě
Střídavá péče o dítě

Tomáš Novák

Zájem dítěte především. Střídavá péče o dítě může být nejlepší ze všech špatných řešení vyplývajících z kontextu rodinného rozvratu. Samozřejmě má své chyby. Ve srovnání se společnou rodičovskou péčí v harmonické rodině je to jen náhražka. Ani na kvalitní protézu nelze klást stejné nároky jako na zdravou končetinu. Knížka je určena především potenciálním zájemcům o zmíněnou „protézu“.Vychází z praxe, chce odpovídat na konkrétní otázky. Hodlá jít alespoň částečně pod povrch různých frází, demaskovat mýty. Nechce fandit mužům ani ženám. Kniha je určena především rodičům, kteří mají děti ve střídavé péči. Využijí ji i psychologové, kteří pracují s rozvedenými rodinami, pro které je střídavá péče o dítě realitou.PhDr. Tomáš Novák vystudoval psychologii na FF MU v Brně. Působí v manželské poradně Centra sociálních služeb v Brně. Vyučuje na FSS a FF MU. Vydal řadu knih na téma mezilidských vztahů.

Vypredané

11,45 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk