Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Martina Rita

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Martina Rita (4 recenzií)
27.01. 2018

Podľa mňa je to nádherná kniha! Z jej stránok cítim nežnosť autorkinej duše a jej jedinečne intímny vzťah s Bohom Otcom. Veľa debutových kníh nebýva celkom vydarených a skôr je v nich povedané viac než treba. Táto kniha ma ako debut prekvapila, aj tým, že je v nej povedané skôr málo a viacero vecí by sa žiadalo dorozprávať (možno v pokračovaní...?). Výhradu mám voči kompozícii - veľmi zaujímavá, ale podľa mňa je text až príliš segmentovaný a vzniká trochu chaos... Inak naozaj krásna, vzácna a inšpiratívna (práve o nej píšem lingvistickú štúdiu... :) )!

Ľudka Lipovská
skladom
19,30 €
Martina Rita (4 recenzií)
27.02. 2017

Knihu mám práve rozčítanú, je to môj druhý návrat k nej. Z jej riadkov cítim Ducha (napriek tomu, že jazykovo-štylisticky by som ich ešte vylepšila) a vnímam, že autor je naozajstným božím mužom. Je autentický, presvedčivý. Jeho viera a jednotlivé svedectvá ma motivujú a povzbudzujú do vecí, ktoré som zatiaľ v rámci svojej viery ešte "nevyskúšala".

Štefan Patrik Kováč
skladom
11,16 €
Martina Rita (4 recenzií)
26.04. 2016

Už nejaký čas si každý deň kladiem otázku: Kam ideme? A pozvoľna na ňu hľadám odpoveď či odpovede. Jednu mi ponúkla táto kniha. Vďaka videniam stigmatizovanej mystičky A. K. Emmerichovej som mohla aspoň trochu nahliadnuť tam, kam ideme, a zistiť, aké to asi bude. A myslím, že sa na to pri všetkej bázni už aj celkom teším…

Anna Katarína Emmerichová
skladom
7,83 €
Martina Rita (4 recenzií)
11.03. 2016

Doslovné výpovede diabla počas exorcizmov, zaznamenané autorom knihy a sporadicky aj inými talianskymi exorcistami, zaručujú autentickosť, pričom kuriózne a vlastne i „prakticky“ potvrdzujú vyššie pertraktované „teoretické“ pravdy teológie. Slová vychádzajúce na Boží pokyn z úst démona pôsobia miestami démonicky, miestami dojímavo a z času na čas aj odľahčene až vtipne. Akoby aj nie – veď prechádzajú filtrom rýdzo talianskej mentality. Kniha Boj Panny Márie a diabla počas exorcizmov už svojou obálkou naznačuje, že sa – pri jej čítaní, ale ani vo svojom živote – nemusíme báť – akokoľvek intenzívne diabol pôsobí, pravdou zostáva, že je porazený. Definitívne. A komu patrí víťazstvo? No predsa Kristovi a jeho Matke.

Francesco Bamonte
skladom
7,83 €