Recenzie: Ivana

Recenzie: Ivana

Kam zavolá odvaha

Kam zavolá odvaha

Janette Okeová; Laurel Okeová-Loganová

-15%

15,21 €

5,0
I
Ivana (11)

2. apríla 2024

Janette Okeová nie je našim slovenským kresťanským čitateľkám neznáma a určite mnohé z nich sa potešili, keď vydavateľstvo Kumran.sk ohlásilo jej novinku s názvom Kam zavolá odvaha. Toto útle dielko je prvou skladačkou zo série Návrat na kanadský západ a zároveň je voľným pokračovaním série Príbehy z kanadského západu. Ak ste ju nečítali, nevadí, do príbehu sa určite rýchlo dostanete. Ak ste ju čítali, určite si pamätáte na malú Beth, ktorá bola Elizabeth srdcu blízkou, a vlastne, ktorá po nej dostala i meno. Len Beth Tratcherová už nie je to malé dieťa, ale dospelá mladá žena, ktorá podobne ako jej teta chce vo svojom živote hľadať a aj plniť Božiu vôľu. Doma žila ako v bavlnke, chránená až príliš starostlivou matkou, milovaná milujúcim otcom i sestrami. Žila v prepychu, kde jej nič z materiálneho bohatstva nechýbalo, ale to nepokazilo jej charakter. A tak hnaná túžbou, ktorá ani nevie odkiaľ pramení, sa vydáva do drsného podhoria západnej Kanady do Uhoľného údolia, aby tam pracovala ako učiteľka. Opúšťa to, čo pozná, opúšťa tých, ktorých miluje, aby odišla do nepoznaného, neznámého miesta. Jemný opis miest, kde sa dej odohráva, vnútorný opis toho, čo sa odohráva v Beth, jej vnútorné zápasy, radosti i obavy. Živé a pútavé dialógy postáv. Nepredpokladané udalosti i záhada v Uhoľnom údolí. A pomedzi toto všetko sú ukryté hlboké myšlienky, ktoré určite pohladia dušu a mnohým prehovoria priamo do srdca. To všetko Vás čaká v knihe Kam zavolá odvaha. A po prečítaní tejto knihy sa nebudete vedieť dočkať ďalšej časti. Dúfajme, že tá bude čoskoro.

Chekutanga: Prvá medzi mužmi

Chekutanga: Prvá medzi mužmi

Vladimír Štefanič

-15%

13,52 €

5,0
I
Ivana (11)

31. marca 2024

Rozprávky nie sú len pre deti, majú ich radi aj dospelí. A preto som rada, že kňaz Vladimír Štefanič nám v spolupráci s kresťanským vydavateľstvom Kumran.sk ponúka po úspešnej fantasy sérii Pustovník novú dvojdielnu sériu Chekutanga. Pri jej čítaní sa dostanete do iného sveta. Podobne ako v tom našom, aj tu bude bojovať dobro proti zlu, zlo proti dobru. Kniha je plná zvratov, ktoré nebude očakávať. Plná postáv, mužských i ženských, ktoré Vám budú blízke, a ktorým aj Vy budete chcieť pomôcť. Kniha je plná tajomstiev a záhad, ktoré nechýbajú ani v našom každodennom živote. Je plná rozlišovania medzi dobrom a zlom, medzi podstatným a nepodstatným, medzi tým, čo je dôležité urobiť teraz, a medzi tým, čo má čas. A na to rozlišovanie nie sme sami. Chekutanga má svojho Mubatsiriho. Koho máme my? Prvá časť s názvom Prvá medzi mužmi nás hneď od začiatku vtiahne do deja. Je rozdelená na tri časti – Hlasy, Čeľuste, Svätyňa. ,Svet je jedno veľké bojisko, Chekutanga! Dobro a zlo vedú v človeku od počiatku nikdy sa nekončiaci boj.“ Kto a ako zvíťazí v tomto príbehu? Neviem. Pretože to sa v tejto prvej časti nedozvieme. Ale čo viem je, že táto prvá časť určite stojí za prečítanie.

Tiene raz pominú

Tiene raz pominú

Lynn Austinová

-15%

16,92 €

5,0
I
Ivana (11)

13. marca 2024

Silný príbeh. Príbeh, ktorého sa stanete súčasťou. Príbeh, ktorý sa Vám bude ťažko púšťať z rúk. Áno, taký je najnovší román Tiene raz pominú. Lynn Austinová nás v ňom zavedie do obdobia druhej svetovej vojny, do krajiny, ktorá nám nie je až tak z dejín v tomto období známa. Budeme svedkami, ako invázia nacistov do neutrálneho Holandska zmenila osudy troch hlavných hrdiniek tohoto románu. Lena, Ans, Miriam - tri ženy, ktoré však v sebe nesú pečať a skúsenosti mnohých žien v tomto období. A nielen žien, ale celých rodín. Židovských i tých, ktorí ich ukrývali alebo im inak pomáhali. Tento román by som odporúčala prečítať naozaj každej žene, každému mladému dievčaťu, a možno by im toto čítanie dalo viac informácií o danej dobe ako učenie sa o dejinách v škole. Tiež nás tento príbeh vedie k vďačnosti za to, čo máme, pretože v čase vojny ani to málo nie je samozrejmosťou. A vojna je aktuálnou témou aj dnes. Kniha je plná vzácnych myšlienok a sama som si mnohé z nich vypísala, aby ma sprevádzali aj v mojom živote. Aj vďaka nim či pútavému príbehu si Vás tento román získa od prvých strán. Nie, nečíta sa ľahko, pretože postavy v ňom prežívajú ťažké situácie, ale Lynn Austinová Vás vtiahne aj do tohoto náročného obdobia svojím pútavým rozprávaním a živými dialógmi. Všetkými desiatimi Vám ju odporúčam. Určite Vás povzbudí, obohatí a posunie i vo Vašom vzťahu k Bohu.

Výnimočná krása

Výnimočná krása

Tamera Alexanderová

-15%

11,48 €

3,5
I
Ivana (11)

3. marca 2024

K tejto, už staršej, knižke som sa dostala vďaka novinke Vianoce v Carntone, ktorá si ma od tejto autorky získala. A tak som si povedala, že si prečítam niektoré jej knihy. A román Výnimočná krása je naozaj výnimočný. Je pravda, že sa mi do jeho deja spočiatku ťažko dostávalo, ale v druhej polovici som sa od neho nevedela odtrhnúť. Hlavná hrdinka Eleanor to v živote nemá ľahké, ale vo všetkom sa snaží hľadať Božiu vôľu a podľa nej aj konať. Marcus, ktorý pochádza z rodiny Habsburgovcov sa vnútorne vzpiera tomu, čo ho v jeho domovine čaká a nikto v Nashville nevie, aký je jeho skutočný pôvod. Dvaja ľudia, ktorí pochádzajú z iných svetov. Dvaja ľudia, ktorí su veľmi ovplyvnení svojimi rodinami. A je veľmi zaujímavé sledovať to, ako k sebe hľadajú cestu. Stanú sa z nich priatelia. Ale majú šancu byť aj niečím viac. Táto kniha je naozaj výnimočná. Čítam len dobré knihy, ale táto je naozaj skvostom. Prečo? Autorka bravúrne zvládla nielen rozhovory postáv, ale hlavne nám priblížila aj ich vnútorný život. V románe je veľmi veľa krásnych myšlienok, ktoré Vás prinútia zastaviť sa a popremýšľať nad nimi, či si ich dokonca z knihy vypísať. A hoci sa román venuje ťažšej téme, je v ňom veľa dialógov, hlavne medzi hlavnými postavami, ktoré Vám vyvolajú úsmev na tvári. Krása tejto knihy spočíva aj v tom, že si nie ste istý, ako sa román skončí, keďže Eleanor a Marcus majú naozaj odlišné postavenia a zamotané rodinné vzťahy. A tak záver ponúka naozaj viaceré prekvapenia. Určite odporúčam. Dajte tejto knihe šancu obohatiť Vás.

Nikdy nie si sám (tvrdá väzba)

Nikdy nie si sám (tvrdá väzba)

Max Lucado

-15%

8,42 €

5,0
I
Ivana (11)

25. februára 2024

Max Lucado je zaručene skvelá voľba na čítanie, pretože s každou jeho knihou sa nám dostáva nová dávka povzbudenia. A inak to nie je ani v prípade knihy Nikdy nie si sám, ktorá vyšla ešte v roku 2021 v kresťanskom vydavateľstve Kumran.sk. Max Lucado ju písal v čase najväčšej koronakrízy, kedy mnohí ľudia, ak nie všetci, pociťovali samotu. A hoci sa už nenachádzame uzatvorení vo svojich bytoch, vo svojom kraji, môžeme sa i teraz cítiť sami. Áno, a to i napriek všetkým vymoženostiam našej doby a techniky. Preto nie je zlé vziať do rúk túto knihu a nechať sa pomaly preniknúť a povzbudiť posolstvom, ktoré je obsiahnuté v jej dvanástich kapitolách. Hneď v prvej kapitole s názvom „My to nezvládneme, ale Boh áno“ nás Lucado pozýva k znameniam v Jánovom evanjeliu. Lebo to je to, čo sa mne najviac páči na tomto autorovi. Jeho vzťah k tejto Knihe kníh – Biblii, a ako ho prenáša do svojich diel, a zároveň spája s príkladmi zo života. Možno sa aj vy pri prečítaní niektorých príbehov z Jánovho evanjelia rozhodnete otvoriť nielen Lucadovu knihu ale aj Sväté písmo. „Ste silnejší ako sa nazdávate, pretože Boh je bližšie, ako si myslíte. Ježiš sa dotýkal rán. Hovoril slová nádeje. Premieňal životy. Požehnával. Jeho zázraky hlásali: Som tu. Záleží mi na vás.“

Dáma z Milkweed Manoru

Dáma z Milkweed Manoru

Julie Klassenová

-15%

16,92 €

5,0
I
Ivana (11)

22. februára 2024

Veľmi som sa tešila na tento román, lebo som bola zvedavá na prvotinu mojej obľúbenej spisovateľky. A nesklamala ma. Do románu som sa ihneď začítala a nemala som pokoj, pokiaľ som ho za deň a pol neprečítala. Za ten čas čítania som sa preniesla do anglického prostredia do obdobia, o ktorom som doteraz nerozmýšľala a o práci žien, o ktorej som veru ešte nepočula. Hlavná hrdinka Charlotte Lambová si ma hneď od začiatku získala. Áno, spravila chybu a na to obdobie chybu, ktorá sa považovala za vážny prehrešok, ale nezlomila nad sebou palicu a v ďalších rozhodnutiach sa snažila rozhodovať správne a pre dobro druhého. Mužský hlavný hrdina – Daniel Taylor – je prototyp muža, ktorý sa mi hneď zapáčil svojím správaním a postojom k ženám, ktoré sa ocitli v neľahkej situácii. Príbeh je napísaný naozaj pútavo, realisticky a hoci sa autorka dotýka ťažších tém (život sirôt, dojok, téma laktačnej psychózy) čítate ho so záujmom a s potešením. Stávate sa súčasťou deja a samy sa ocitáte vo svete Charlotte a doktora Taylora. Aspoň u mňa to tak bolo. A tak som naozaj vďačná za túto prvotinu Klassenovej, ktorá mi na pár hodín umožnila odísť do iného sveta. Do sveta, kde napriek nepriazni osudu víťazí milosrdenstvo nad súdom, láska nad nepriateľstvom a dobro nad zlom.

Ruža a bodliak

Ruža a bodliak

Laura Frantz

-15%

15,21 €

5,0
I
Ivana (11)

7. januára 2024

Môžem povedať, že Laura Frantz si ma touto knihou získala na svoju stranu. Po dvoch knihách, ktoré som od nej čítala a veľmi ma neoslovili (z toho dôvodu, že nie som veľmi na romány s takou bohatou historickou scenériou), ma tento román prekvapil. Samozrejme, ako to je u autorky známe, dej sa odohráva v dávnejšej minulosti - začiatok 18. storočia a je zasadený do obdobia náboženského prenasledovania v Anglicku. Ale napriek tomu ma veľmi oslovil a nemala som pokoj, pokiaľ som ho za dva dni prečítala. Je napísaný naozaj pútavo, a napriek ťaživej situácii, v ktorej sa hlavné postavy - Ruža a Bodliak - Blythe a Everard - nachádzajú, mnohé z ich stretnutí a rozhovorov sú úsmevné. Názov knihy je naozaj trefný. Nájdu k sebe cestu? Ak áno, čo všetko na nej prežijú? Pri čítaní ma prekvapili mnoho zvratov v deji, ktoré som nečakala. V knihe je naozaj všetko - smútok i radosť, smrť i nový život, vojna i túžba po pokoji. Román vskutku vhodný na dlhé a ponuré zimné večery.

Vyvolený národ

Vyvolený národ

Robert Whitlow

-15%

12,67 €

5,0
I
Ivana (11)

1. decembra 2022

Detektívka? Romantika? Duchovno? – Neviete, čo si prečítať, po akom žánri knihy siahnuť? Všetky tieto prvky nájdete úžasne prepojené v románe s detektívnou zápletkou s názvom Vyvolený národ od Roberta Whitlowa. V príbehu nechýba napätie, dynamika a gradácia textu. Čitateľ naozaj do posledných strán nevie, ako príbeh dopadne. Kto je vinníkom? Kto stojí na strane dobra, spravodlivosti a kto na strane zla, na strane zločinu? Podarí sa Hane a jej spolupracovníkom nájsť prepojenie vrahov mladej manželky a matky s teroristickou skupinou, aby bol tento násilný zločin potrestaný a manžel odškodnený? Celým príbehom, celou knihou sa vinie niť silnej Haninej osobnej viery a jej naplno žitý život kresťanky je svedectvom, že Boh má s každým človekom svoj plán. Že každý človek je pre Boha tým „vyvoleným“. Jedinečný príbeh s napínavou zápletkou, ktorý je tak reálne napísaný, až máte pocit, že ste súčasťou deja spôsobí, že knihu neodložíte, pokiaľ si ju neprečítate. A po dočítaní Vám bude ľúto, že ste na jej konci. Neveríte? Dajte tejto nezvyčajnej knihe šancu a sami sa presvedčíte.

Svätá Helena: Matka veľkého cisára, objaviteľka Kristovho kríža

Svätá Helena: Matka veľkého cisára, objaviteľka Kristovho kríža

Remi Couzard

-15%

7,57 €

5,0
I
verified
Ivana (11)

22. augusta 2022

Veľmi sa teším z tejto knihy o sv. Helene a určite ju odporúčam každému, kto sa chce nechať nadchnúť a povzbudiť jej životom. V tichosti, nenápadnosti a v dôvere v Boha žila svoj život a je nám vzácnym príkladom kresťanského života i po toľkých storočiach od jej smrti.

Príbeh svätej Rity

Príbeh svätej Rity

André Bonet

-15%

8,42 €

5,0
I
Ivana (11)

2. mája 2022

Je to naozaj skvelá kniha, prečítala som ju za jeden víkend. Autor má veľmi dobrý štýl písania, že človeka vtiahne do deja a život sv. Rity je naozaj pozoruhodný. Verím, že obohatí a povzbudí mnohých ľudí.

1 z 2
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk