Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Agata

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Agata (5 recenzií)
19.05. 2017

Krásny príbeh muža prežívajúceho lásku i zradu. Na jednej strane ǔžasný prejav synovskej lásky, keď sa syn predá do otroctva, aby zachránil život otca a dožičil mu dôstojné dožitie na mňa hlboko zapôsobilo. Obyčajne to býva tak, že sa rodičia obetujú kvôli deťom. Na druhej strane, keď sa, tak povediac, proti svojej vôli stane Kristovým svedkom - pri prebodnutí jeho boku - bolo to potrebné na potvrdenie toho, že Kristus naozaj zomrel, a bol naozaj syn Boží. Po Kristovom zmŕtvychvstaní ukrývajúc sa v jaskyni, umiera starému životu, aby sa i on narodil do nového života - života s Kristom živým a zmrtvychvstalým. Je málo biblických románov o mužoch , oveľa viac je ich o ženách, ale myslím si, že je potrebné, aby sa písalo i o mužoch a pre mužov, na ich povzbudenie, I keď viac tieto knihy čítajú ženy, ale odporúčam i mužom.

Louis de Wohl
vypredané
12,13 €
Agata (5 recenzií)
13.01. 2017

Pre všetkých, čo uvažujú o púti doporučujem túto knihu - je velmi autentická a inšpirujúca písaná jednoduchým štýlom - vlastne je to denník každodenného putovania a prežívania, zaznamenáva svoje vnútorné pocity , smútok radost...Stretnutia s ľudmi , s pútnikmi i "pútnikmi".prežíva rôzne situácie smutné i veselé. Siahol až na dno svojích síl, fyzických i psychických. Často spí vonku, - či už je ubytovanie nad jeho limit, alebo rezervovaný prístup- prípadne odmietnutie, ale vždy s pokorou a dôverou, že Pán sa o neho postará. Je to pút k poznaniu seba samého. Svojím bezprostredným štýlom vťahuje čitatela do deja , celá cesta je premodlená - každý den losuje jedného človeka za ktorého sa potom v ten den modlí.. Pri čítaní knihy sa mi vybavilo mnohé z môjho kratučkého putovania do Compostely (niečo cez 200km). Páter František je dôkazom toho, že na pút sa môžete vybrat kedykolvek i vo vyššom veku- na tejto ceste sa uzdravil. Je to o tom ísť a dôjsť.

František Lízna
vypredané
9,03 €
Agata (5 recenzií)
31.10. 2015

Kedže som nemala v poslednom čase dosť, času začala som ju čítať len teraz, ale už vidím, že to nebude stratený čas, som len v tretine, ale sa teším až to dočítam dokonca.

Davis Bunn; Janette Oke
vypredané
8,25 €
Agata (5 recenzií)
31.10. 2015

Ďalšia skvelá kniha, opäť ľahké. Kedže som pred rokmi bola na kurze Jozue zaujal ma tento román o to viac. Rachab opäť zranená a navyše zradená vlastným otcom, hľadá a počúva vnútorný hlas svojho srdca. Krásne a pútavo písaný príbeh lásky a zmeny. A túžby byt súčasťou niečoho lepšieho. Opäť som sa na niektorých pasážach s chuťou zasmiala, kedže už som v niektorých prípadoch predvídala dej, úžasná kniha ďakujem.

Tessa Afsharová
skladom
9,60 €
Agata (5 recenzií)
31.10. 2015

Krásna kniha, ľahko sa číta, prečítala som ju takpovediac na jeden dych.Pri niektorých pasážach som sa z chuti zasmiala. To iskrenie medzi mladými a absolútne žiaden rešpekt zoo Sárinej strany voči Dáriovi. Je tam jedná veľmi dôležitá okolnosť, otec, ktorý pracuje dnes sa nazývajú títo ľudia workoholici a nemá čas na dcéru je len prirodzené, že vzťah sa naštrbí, absencia otca v živote detí má nedozierne dôsledky, to môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti /syn verzus otec/. A tá premena zmýšľania hlavných hrdinov, kde si myslím, že mnohým unikla maličkosť, že premenou neprešla, len Sára a Dárius, ale aj Sárin otec, ktorý si uvedomil, čo všetko spôsobil. Veľmi som si pri tej knihe oddýchla.

Tessa Afsharová
skladom
10,57 €