Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Eva

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Eva (7 recenzií)
06.07. 2018

Fakt skvelá a poučná kniha. Nič strašidelné, ale veľmi poučne popísané, ako nás zlý zavádza rôznymi poverami a okultnými praktikami "strarých materí". Je to "must have" každej slovenskej kresťanskej rodiny, odporúčam ju každému, ktorý berie svoju vieru vážne a chce sa vyhnúť nástrahám zlého, ktoré sú v našej kultúre hlboko zakorenené. Nakoniec len dodám: kto má Boha, má všetko :-)

Imrich Degro
skladom
5,19 €
Eva (7 recenzií)
06.07. 2018

Druhá časť kozmickej trilógie predčila moje očakávania. Tento príbeh ma strhol už od začiatku! Lewis nádherne popisuje novú planétu, najviac sa mi však páči myšlienka nového raja, kde sa stretávame s novou "Evou". Je to krásny príbeh a pri tejto knižke som si predstavovala, aké by to bolo, keby sa to udialo na našej planéte a do sveta by nevniklo zlo a hriech. Lewis to popísal naozaj majstrovsky a občas som sa pristihla pri tom, že tomu príbehu naozaj verím :-) Odporúčam, Perelandra má silnejší kresťanský odkaz ako Malakandra, ak ste milovníkmi fantasy a pritom aj kresťan, je to dokonalá kniha pre vás! :-)

C. S. Lewis
skladom
9,65 €
Eva (7 recenzií)
05.06. 2018

C.S. Lewis aj v kozmickej trilógii ukázal svoju genialitu. Táto knižka ma tak očarila, že som si hneď musela kúpiť ďalšie pokračovanie. "Zhltla" som ju za pár hodín. Najskôr som si nebola istá tým, že či je toto naozaj pre mňa, ale keď som sa dostala do deja, veľmi sa mi zapáčila. Autor opisuje dobrodružstvá dr. Ransoma tak verne, že som si musela hovoriť, že to je predsa len vymyslené :) Kresťanský podtón je zreteľnejší na konci knihy, no je prítomný explicitnejšie ako v Narnii. Každopádne silno odporúčam ako oddychovú klasiku, nič priveľmi filozofické, ako sme u Lewisa zvyknutí, no napínavé a skvelé! :)

C. S. Lewis
skladom
9,65 €
Eva (7 recenzií)
07.03. 2018

Jednoduchým spôsobom popísané základná vierouka Cirkvi, krásne! Veľa vecí, o ktorých sa v knihe hovorí, som poznala z jeho prednášok, ale dopĺňa a rozpracúva ich. Na konci je krásne a prehľadne zhrnutá celá jeho teológia. Amen, otec Kuffa je skvelý, páčia sa mi jeho názory a to, že sa nebojí v tejto dobe povedať, čo je biele a čo nie, nezahmlieva. Odporúčam!

Marián Kuffa; Martin Ližičiar
skladom
12,13 €
Eva (7 recenzií)
07.03. 2018

Táto knižka ma na prvý pohľad (na jej názov) zaujala. Brigitu som poznala, najmä jej modlitby, ale zjavenia sú vyšší level. Krásne opisuje udalosti zo života Panny Márie a Ježiša, ako keby tam s nimi vtedy bola. Je písaná trochu pre mňa zvláštnym štýlom, predsa len kniha zo 14. storočia asi nebude písaná úplne moderne, ale to neznižuje jej obsahovú kvalitu a krásne myšlienky, ktoré v sebe ukrýva. Časť, kde Brigita opisuje osobné súdy bola obzvlášť zaujímavá a oči otvárajúca. Veľmi odporúčam každému katolíkovi, ktorý chce vedieť viac z "obyčajného" života Panny Márie, Ježiša a ľudí okolo nich, je to taká must have :)

Brigita Švédska
skladom
7,83 €
Eva (7 recenzií)
14.02. 2018

Ako hovoril pápež Benedikt, čítajte katechizmus! A tadaa, tu je, pre mladých, písaný skvelou nenútenou formou v otázkach a odpovediach s krásnymi ilustráciami/fotkami. Pravdy viery vysvetlené jednoducho, jazykom mladých, po bokoch citáty svätcov alebo verše z Písma. Krása, som nadšená, je skvelé vytvárať spoločenstvá a študovať Youcat, do jedného takého chodím a sme veľmi radi, že niečo také ako Youcat existuje a môžeme sa rozprávať a diskutovať o svätej omši, spoznávať hĺbku našej viery. Odporúčam mladým, ale i starším! :)

skladom
8,68 €
Eva (7 recenzií)
14.02. 2018

Ďalšia Lewisovka, ktorá je už, bohužiaľ, takmer všade vypredaná, ale aj tak ju odporúčam každému Lewismaniakovi :) číta sa veľmi ľahko, ide o známy mýtický príbeh, no spracovaný novým spôsobom, tak Lewisovi vlastným. Ukazuje, aká je ľudská láska sebecká a nedovidí ďalej než na koniec vlastného "nosa". Myslím, že je v nej skrytý zmysel, ktorý som ešte stále neobjavila, ale to ma nabáda prečítať si ju ešte raz. Dá sa zhltnúť na jeden šup, ale dá sa nad ňou aj veľa premýšľať. Odporúčam :)

C. S. Lewis
skladom
12,56 €