Recenzie: Franka • Zachej.sk
Recenzie: Franka

Recenzie:

Františkáni z Bronxu

Františkáni z Bronxu

Adrian Luc

-15%

9,78 €

5,0
F
verified
Franka (4)

22. júla 2019

Skvelá kniha, skutočne žité svedectvo viery, lásky, pokory a hodnôt. Každý jeden z príbehov, ktorý kniha obsahuje je autentickým skutkom lásky, objavovaním služby i odpoveďou na otázku ako nasledovať v tejto dobe, v dnešnom svete, každý deň nášho Pána. Ako sa popasovať s citlivým nazeraním na životy iných, nehodnotiť, neposudzovať, ale sýtiť, zaodieť a zodvihnúť zo zeme.

Stanley - Ešte sme neskončili

Stanley - Ešte sme neskončili

Michal Hirko

-15%

10,20 €

5,0
F
Franka (4)

12. júna 2019

Mimoriadne silná kniha. Svojim obsahom, posolstvom, atmosférou aj intenzitou, ktorá vám nedovolí odtrhnúť oči od stránky. Keď vám príbehom dýcha duša a v srdci rezonuje túžba znova si pustiť Kapucínov a počúvať Stanleyho hlas, nezameniteľný, štedrý v intonácii, posolstve aj charizme. Je to presne tá kniha, ktorú chcete otvárať stále. Pre jej výpovednú hodnotu i nový rozmer čítania cez jedinečné rozhovory. Na začiatku som sa ju snažila len tak narýchlo preletieť očami. Bola som zvedavá na jednotlivé kapitoly aj obsah. No nedalo sa. Nevedela som sa rozhodnúť, koho z úžasnej spoločnosti „ spoluautorov“ si vybrať. (Rozhovory Michala Hirka so Stanleyho mamou Hankou, Ondrejom aj Félixom Tkáčovcami, Norom Pšenčíkom, Mariánom Turňom, Jurajom Drobným a inými vytvorili autentické srdce knihy). Obsah týchto rozhovorov vťahuje do deja rôznorodosťou videnia i zážitkami so Stanleym. Jednoducho si môžete slobodne vybrať s kým si dobre „podebatujete“, koho príbehom sa necháte pozvať. Autorovi sa vďaka dlhodobému zbieranie materiálu („archivár dejín“, nahrávok, fotografii, filmov) podarilo postupne odkrývať pútavým a osobitým štýlom kus spoločnej histórie i spomienok. A práve tie vás dostanú, obohatia a inšpirujú. Nezastretým, neglorifikovaným pohľadom na jeden ľudský príbeh. Na všetko, čo so sebou niesol, čím žil. Nechýba humor, nadľahčenosť, úprimná Božia i ľudská otvorenosť. Tá priamočiarosť vám môže v dobrom vyraziť dych. Aj preto sa mi kniha tak dobre čítala. Bohatosť jazyka vyjadrená cez autentické emócie je silnou pridanou hodnotou. Pozoruhodné je aj to, že Michal Hirko sa pre verné zobrazenie vzácneho priateľstva nevyhýba „čnostiam ani pokušeniam“ Stanleyho - otázkam života, bytia, hodnôt, umenia i kultúry – cez smiech i slzy, humor, vtipné nezabudnuteľné hlášky ale aj sarkazmus, zvláštnu chlapskú drsnosť aj všeobjímajúcu láskavosť. Spoznal Boží zámer a spolupracoval podľa Ježišových slov: „Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko dostanete navyše.“(Mt 6,33). Aj v tom „navyše“ je hodnota v odkaze jeho piesni veľmi čitateľná. Zmena v scenári jeho života dala tomuto príbehu iný rozmer. Môžeme zostať ochromení nad stratou a smútiť, alebo ju prijmeme a všetku svoju vďačnosť za Stanleyho život prejavíme tým, čo mal najradšej - posolstvom lásky a radosti zo života pretavených do hudby, spevu, spoločenstva. Tým všetkým učí nájsť svoju cestu aj silu po nej kráčať. Ďakujem, že som mohla aj cez túto knihu nazrieť do zákulisia Kapucínov i Stanleyho života, vstúpiť hlbšie do ich blízkosti a mnohé pochopiť.. Myslím, že si knihu zamilujete, rovnako ako jej hrdinu. Vrelo odporúčam a pozývam k čítaniu.

Zaves svoj život na hviezdu

Zaves svoj život na hviezdu

Stan Roquier; Albin Michel

-15%

1,11 €

5,0
F
Franka (4)

19. júla 2016

Až doma som zistila o aký poklad ide a že som ich mala kúpiť viac. Spoznávala som a zažívala každým novým riadkom neuveriteľnú radosť z nádhernej ľudskej bytosti plnej svetla a lásky, ktorá /ktorý - je to muž:-)/ je ochotná úprimne hovoriť a písať o všetkom potrebnom, čím si v živote všetci prechádzame. Akoby vám niekto podal kľúč od 13. komnaty, kde je všetko pekne uzamknuté „pod pokličkou“ a bubloce tam svojím osudom. Aby ste s jeho životnou skúsenosťou a svedectvom našli svoju cestu uzdravenia i nového povolania. Radosť zo života, láskavosť, dobrota a ušľachtilosť tohto priateľa je úprimná a nezabudnuteľná. Nechcete, aby kapitola skončila, lebo text nie je filozofickou úvahou, ale prežitou realitou, ktorá je kľúčovou aj pre váš život, pre všetko to, s čím si nedokážete poradiť, zhodnotiť, spracovať. Od zranení po duchovné kopance. Skrytý poklad, ktorý obsahom vysvetľuje, vyučuje, podsúva terapiu a nežne spolupracuje. „Nebojte sa svojich zranení...naše zranenia sa môžu stať puklinami, cez ktoré trápenie iných preniká k nám. To znamená: Ty trpíš a mňa to bolí. Moje srdce sa postaví pred tvoju biedu, aby sa pokúsilo brániť ťa. Počúvanie a vyjadrená účasť nás robia pozornými k skutočnosti druhých. Prejav lásky k nedokonalosti druhých nás vyučuje milosrdenstvu.“ Obsah knihy je skvelým ľudským i duchovným rozhovorom. Pútavým a pravdivým, bez zbytočného prikrášľovania. Zároveň terapeutickým pôsobením. Veľmi odporúčam aj pre tých, ktorí sa necítia ničím a nikým zranení. Nájdu si v nej svoj odkaz, prečo žijú práve tento svoj život a nie iný.

Mesiac svätého Jozefa

Mesiac svätého Jozefa

Jozef Straka; Jozef Hančák (ed.); Amantion Akimjak (ed.)

-15%

7,65 €

4,9
F
Franka (4)

26. decembra 2015

Kniha je vzácnou a hodnotnou truhličkou plnou pokladov drahého svätého patróna, púťou so sv. Jozefom. Nechýbajú pobožnosti, litánie. Mesiac putovania je rozdelený do jednotlivých dní a častí. V 1.časti sa v denných zamysleniach a rozjímaniach dozvieme viac o živote a smrti sv. Jozefa .Druhá časť je zameraná práve spoznávaní jednotlivých cností sv. Jozefa. Naučíme sa s jeho pomocou a príkladom rozvíjať čnosti: pokoru, poslušnosť, skromnosť. Obsahom 3.časti je jedenásť rozjímaní o ochrane a orodovaní drahého sv. patróna. Spoznáme Jozefa v jeho rozmanitej službe a poslaní: patrón robotníkov, umierajúcich, otcov, ochranca v ťažkých časoch. V záverečných kapitolách knihy nájdeme modlitby a hodnotný spevník s textami aj notami. Kniha je plná dobových aj modernejších ilustrácii. Kapitoly sú prehľadne rozdelené, farebne odlíšené. Tvrdá kvalitná väzba je zárukou, že kniha vydrží roky rokúce.

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Poštovné zadarmo nad 39 €

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Týmto sa chcem poďakovať pani, ktorá mi volala ohľadne zmeny v objednávke, milo ma to prekvapilo a ďakujem aj za naviac pribalené záložky a brožúrku Nebo, peklo a očistec. Potešilo.

Katarína

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk