Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Ami

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Ami (10 recenzií)
01.10. 2018

Napriek tomu, že nie som veľký fanúšik tohto žánru, skutočnosť, že ide o príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami, ma priviedla k prečítaniu tohto románu. Nuž a musím skonštatovať, že Lisa Wingateová ma dokázala už po prvých stranách pripútať ku knihe natoľko, že som opäť raz zabudla na svet okolo seba. Perfektne spracované dialógy a opisy ma doslova vtiahli do príbehu a mala som pocit, že stojím vedľa postáv, žiaľ, len ako nemý pozorovateľ. Túžila som zastaviť túto nespravodlivosť a objať tie nevinné deti. Bolo to ozaj skutočné.

Lisa Wingateová
skladom
14,45 €
Ami (10 recenzií)
02.08. 2018

Výborná oddychová kniha od charizmatického kňaza Eliasa Vellu. Veľmi dobre ma pobavila, no zároveň som sa dozvedela aj niečo nové o mnohých krajinách. Určite stojí za to, prečítať si ako sa s neobyčajnými zvykmi a situáciami vysporiadal otec Vella. :)

Elias Vella
skladom
7,28 €
Ami (10 recenzií)
10.07. 2018

Kniha ma donútila zamyslieť sa nad tým, koľko vecí v živote som urobila z lásky k blížnemu a koľko z vypočítavosti. Niekedy čítate nejakú vec päť krát a nič … A potom odrazu si niečo prečítate po x-tý krát a je to tu. U mňa sa to začalo diať od päťdesiatej strany vyššie. Uvedomila som si mnohé vecí, ktoré som predtým prehliadla. Odporúčam knihu všetkým, ktorí chcú viesť ozajstný boj (v spoločnosti, ale aj v sebe) proti pliage zvanej KORUPCIA!

Peter Turkson; Vittorio Alberti
skladom
10,67 €
Ami (10 recenzií)
12.03. 2018

Krásny deviatnik. Spoznala som ďalšieho skvelého Slováka, ktorý si zaslúži naše prosby o blahorečenie.

Jozef Šuppa
skladom
1,46 €
Ami (10 recenzií)
07.03. 2018

Kríž - taký známy kresťanský znak a zároveň tak tajomný. Táto šikovná knižočka nám poodhaľuje to, čo sme nevedeli, či už z historického pohľadu alebo teologického. Je prehľadná a výborne sa číta. Určite veľmi dobrý podnet pre duchovný život.

Giuseppe Di Luca
skladom
5,82 €
Ami (10 recenzií)
07.03. 2018

U nás sa po prečítaní tejto knihy vždy strhla diskusia a originálne myšlienky prúdili detskou hlavičkou jedna radosť. Určite ju odporúčam, naozaj mám z nej dobrý pocit. Môže byť skvelou pomôckou pre deti, ktoré sa pripravujú na prvé sväté prijímanie a Desatoro by už mali ovládať.

Bruno Ferrero
skladom
4,75 €
Ami (10 recenzií)
19.02. 2018

Mamička dvoch adoptovaných detí to výborne vystihla. Ani som netušila, keď som to videla takto pokope, že máme toľko starosti so svojou rodinou, deťmi, ale aj vierou. Niekedy si pohundreme, inokedy sa poľutujeme, poplačeme si, niekedy si myslíme, že je to beznádejné, ale to vôbec takto nemusí byť. Viac ako 50 kratulinkých životopisov a zamyslení, povzbudení, či modlitieb nás o tom presvedčí. Na každý bežný problém je tu liek - zázračná pilulka s povzbudením od niektorej z veľkých svätíc. Výborné aj ako darček pre maminku.

Christine Gibsonová
skladom
7,66 €
Ami (10 recenzií)
24.01. 2018

Kniha patrí medzi najlepšie, ktoré som s touto témou čítala. V jednej chvíli som sa síce trochu stratila, predsa len: v knihe boli tri paralelné príbehy a množstvo mien s nimi spojených; ale rýchlo som sa opäť zorientovala. Musím oceniť, že kniha je obohatená fotografiami a že autorka si naozaj dala záležať aj na zbieraní faktov. (Aj o Slovensku.) Absolvovala množstvo rozhovorov, viedla vlastný výskum, aby nám ponúkla toto zrelé dielo. Neskutočné! Silné! Emocionálne!

Wendy Holdenová
skladom
14,45 €
Ami (10 recenzií)
28.12. 2017

Už obálka napovedá, že to bude príbeh z ťažkej vojnovej doby. Príbeh so skutočnými udalosťami a skutočnými ľuďmi, ktorí riskovali svoje životy, aby ochránili pred hladom a vlakmi smrti židovské deti. Naozaj silné čítanie o Irene a celej sieti ľudí, ktorí dokázali také veľké veci. Knihu bolo ťažké odložiť sķôr ako som ju celú dočítala a veruže nebolo to ani 24 hod od prvého otvorenia knihy. Autorka sa nesnažila v knihe šokovať nechutnými činmi gestapa, ale naservírovala tam toho tak akurát, aby sme pochopili atmosféru strachu, bolestí, bezmocnosti, ale zároveň sa nevytratila podstata príbehu, že aj v tej dobe existovala nádej, ktorú prinášali ľudia ako Irena. Bolo by super, keby tieto udalosti boli varovaním pred novodobými nenávistnými náladami a zároveň povzbudením, aby sme robili aj malé skutky lásky voči blížnemu a vôbec nemusíme pritom riskovať naše životy.

Tilar J. Mazzeová
vypredané
13,48 €
Ami (10 recenzií)
09.12. 2017

Fíha! Môže byť svätý Ignác blízky aj deťom? To bolo prvé, čo mi napadlo, keď som uvidela tento komix. Tak mi nedalo a vyskúšali sme. Nuž môže, tento komix je skvelé čítanie s krásnymi komixovými obrázkami pre chlapcov. To by bolo, aby chlapec nemal rád rytierov, dobrodružné cesty a napokon aj samotného sv. Ignáca, ktorý sa nakoniec stal božím rytierom, aby pomáhal aj iným objaviť Boha. Komix sme už čítali niekoľkokrát, je to jedna z našich obľúbených kníh. Upozornenie: Váš syn môže po prečítaní tohto komixu na Vás vyvíjať nátlak, aby ste navštívili Svätú Zem. Odporúčam rovno zakúpiť aj komix Svätý František.

Toni Matas
skladom
6,98 €