Recenzie: Mária

Recenzie: Mária

Je za tým Boh - druhý diel

Je za tým Boh - druhý diel

Don Jacobson

-15%

7,57 €

5,0
M
Mária (158)

20. decembra 2023

Príbehy, ktoré zahrejú na duši, rozplačú, ale i vyčaria úsmev na tvári. Kniha je skvelá pre každého milovníka skutočných ľudských príbehov, v ktorých cítiť dotyk Božej lásky k človeku.

Božie uzdravujúce milosrdenstvo

Božie uzdravujúce milosrdenstvo

Kathleen Beckman

-15%

9,27 €

5,0
M
verified
Mária (158)

13. decembra 2023

Krásna kniha, ktorá jasne hovorí o tom, že Božie Milosrdenstvo dokáže uzdraviť všetko, čo v našom živote potrebuje uzdravenie. Či už ide o neodpustenie, strach, hanbu, úzkosť, pýchu, bezmocnosť alebo chorobu atď. Autorka píše jej vlastným, pre mňa veľmi zaujímavým štýlom. Každú kapitolu začína svojimi úvahami k danej téme, dáva príklady zo života svätých, ako cez nich pôsobilo Božie Milosrdenstvo, nechýbajú ani úryky z evanjelií či rôzne modlitby. Pripomína, že Boh predtým, ako bude spravodlivý, je v prvom rade milosrdný.

Tajomná sila svätej Filomény

Tajomná sila svätej Filomény

Jan Alois Dreml (ed.)

-15%

7,57 €

4,9
M
verified
Mária (158)

5. decembra 2023

Krásne riadky o svätej Filoméne, ktoré sú zamerané skôr na zázraky, ktoré sa udiali na jej mocný príhovor. A hoci sa všetky opísané zázraky udiali v 19. storočí, svätá Filoména určite neodmietne vrúcne prosby nikomu ani dnes, pokiaľ máme v úmysle aj naozaj úprimne napraviť niečo v našich životoch a hlavne vo vzťahu k Bohu a k blížnym.

Pravda o očistci

Pravda o očistci

Martin Jugie

-15%

10,97 €

5,0
M
verified
Mária (158)

30. novembra 2023

Jedna z najkomplexnejších kníh o dušiach v očistci, akú som kedy čítala. Prvá časť bola pre mňa trošku náročnejšia, druhá časť sa mi čítala už jednoduchšie. Dozvedela som sa veľa nových a zaujímavých informácií. Vedeli ste napr., že naše modlitby za trpiace duše v očistci majú väčšiu hodnotu, ako keď za ne orodujú svätí? Alebo že najúčinnejší príhovor za duše v očistci z anjelov má archanjel Rafael? Že sv. omša obetovaná za človeka, kým ešte žije, má dokonca väčší účinok, ako keď je obetovaná za mŕtveho? Osobne sa mi páčilo, že kniha nie je zameraná ani tak na tresty, aké musia duše v očistci znášať, ale na radosť, ktorú prežívajú z toho, že raz budú patriť medzi tých, ktorým je prisľúbené nebo. A my im v tom môžeme pomôcť! Nie je to úžasné? Takisto v druhej časti sú jasne vysvetlené všetky prostriedky, akými už tu na zemi môžeme bojovať, aby sme sa očistcu vyhli a mohli sme aj my raz patriť medzi obyvateľov neba. Knihu naozaj odporúčam každému, koho táto téma čo len trochu zaujíma.

Úcta presvätej tváre Ježiša Krista

Úcta presvätej tváre Ježiša Krista

-15%

0,85 €

5,0
M
verified
Mária (158)

19. novembra 2023

Na niekoľkých stránkach sú aj kratučké modlitby, ktoré sa dajú modliť naozaj každý deň a zaberú len pár sekúnd, či minút. Je to najlepšie využitý čas z dňa.

Nádej ukrytá v smrti

Nádej ukrytá v smrti

Scott Hahn; Emily Stimpsonová Chapmanová

-15%

7,91 €

5,0
M
Mária (158)

19. novembra 2023

Čítala som už veľa zaujímavých kníh o tom, čo sa deje po smrti s dušou, ale v tejto knihe som sa dozvedela, čo sa stane po smrti s naším telom. Autor najskôr prehľadne prechádza zvyklosťami zaobchádzania s mŕtvymi telami v Starom Zákone, postupne popisuje Ježišovo zmŕtvychvstalé telo, až sa dostáva k veľmi aktuálnej téme kremácie. Čítanie týchto riadkov naozaj nemá za úlohu vyvolať strach. Ale ako sa píše v samotnom názve, má nám dať nádej, že raz naše telá, ktoré tu na zemi trpeli rôznymi nedostatkami, chorobami, či fyzickými postihnutiami, budú vzkriesené spolu s našou dušou a až vtedy budú úplne DOKONALÉ. Preto máme svoje telá mať v patričnej úcte, ale nie sa o ne prehnane starať. Krásne je tu vysvetlené, aké je dôležité nielen pre naše duše, ale aj pre naše telá prijímanie Eucharistie. Takisto prečo Cirkev nezakazuje kremáciu, ale ju ani neodporúča. A snáď tu každý nájde odpoveď aj na súčasnú problematiku tetovania. Naozaj veľmi dobre a zaujímavo napísaná kniha teológom vychádzajúca zo Sv. Písma, z učenia cirkevných otcov a z Katechizmu Katolíckej Cirkvi.

3 novény k sv. Rite

3 novény k sv. Rite

Juraj Pigula

-15%

2,47 €

5,0
M
verified
Mária (158)

16. novembra 2023

Sv. Rita je mi veľmi blízka, preto sa k nej s obľubou modlím novény a v tejto knižočke sú rovno tri. Nechýba ani krátky životopis, a hoci tak ako každý milovník sv. Rity určite pozná základné fakty jej života, vyzdvihla by som dva fakty, ktoré ma zaujali z tohto krátkeho životopisu. Prvý je, že keď ešte žila život matky a manželky, snažila sa udržiavať svätosť života v rodine úplne bežnými spôsobmi, napr. domácimi prácami, varením či upratovaním. Druhý je, že dokázala uzmieriť nezmieriteľné rodiny a vniesť do ich života Boží pokoj. Dokonca odpustila vrahom vraždu svojho manžela a my si dnes nevieme prísť na meno, ani ak sa čo i len trochu rozchádzajú naše názory na sociálnych sieťach. Preto je tak potrebné a aktuálne modliť sa a prosiť o orodovanie moju drahú sv. Ritu.

Modlitby za môjho chlapčeka

Modlitby za môjho chlapčeka

Carolyn Larsen

-15%

8,42 €

5,0
M
verified
Mária (158)

3. novembra 2023

Knižočka obsahuje krásne modlitby na rôzne úmysly doplnené peknými ilustráciami a citátmi zo Svätého písma. Je vhodná napríklad aj ako darček ku krstu.

Spomienky anjela strážneho

Spomienky anjela strážneho

Guillaume Chardon

-15%

9,27 €

5,0
M
verified
Mária (158)

3. novembra 2023

Po prečítaní tejto knihy už viac nikto nemôže povedať, že je na tomto svete úplne sám, opustený. Od kolísky až za hrob je totiž každému jednému človeku Bohom daný nebeský priateľ anjel strážny, ktorého síce nevidíme, no je reálnejší viac, ako si myslíme. Teší sa, keď sa snažíme vyhýbať hriechu, je smutný a bojuje za nás, keď hrešíme, ochraňuje a stojí pri nás dňom i nocou. Mne osobne pomohla kniha prehĺbiť si vzťah so svojím anjelom strážnym, viac s ním komunikovať a prosiť ho o ochranu a modliť sa k nemu, lebo cez neho ide modlitba k Bohu. Dokonca anjeli strážny vrámci rodiny spolu komunikujú a snažia sa spoločne chrániť pred zlom celé rodiny a vytvárajú tak rodinu anjelov strážnych. Svoje spomienky tu rozpráva aj anjel kňaza, rehoľníka, panny, či malého dieťaťa, ktoré predčasne zomrelo. Z každej jednej strany priam vychádza láska anjela strážneho ku jemu zverenej duši. Pre mňa je toto určite jedna z najlepších kníh, ktorú Vaše vydavateľstvo tento rok vydalo.

Novéna a modlitby k svätému Gerardovi

Novéna a modlitby k svätému Gerardovi

-15%

0,68 €

5,0
M
verified
Mária (158)

3. novembra 2023

Krásna novéna a modlitby pre všetky mamičky či už s deťmi, tehotné alebo aj pre tie ženy, ktoré si chcú vyprosiť dar dieťaťa. Z krátkych denných zamyslení sa dozvieme aj zopár zaujímavostí zo života sv. Gerarda. Rada by som si prečítala aj jeho podrobnejší životopis.

1 z 16
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk