Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Peter

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Peter (5 recenzií)
09.09. 2019

Všetci poznáme pocit, keď po mesačnej (vianočnej, veľkonočnej) sv. spovedi sa nič nezmení. No naopak, niekedy sme horší ako predtým. Tí zbožnejší sú frustrovaní z rozporu medzi prisľúbením a konečným efektom. Čítajú, ako ich sv. spoveď má oslobodiť od zla, privádzať k Bohu, otvárať im cestu do Božieho života a oni každý mesiac musia opakovať: vôbec som sa nepolepšil, dokonca som ešte horší. Táto knižka oprašuje staré pravidlo, že keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté. Vinny Flynn nás upozorňuje, že spoveď sa nemá absolvovať, ale svätú spoveď treba prežiť. Naše hriechy boli poznané a odpustené ešte pred naším narodením. My pri sv. spovedi musíme prijať toto odpustenie a prijať poslanie byť iný. Potom zistíme, že sviatosť zmierenia skutočne dokáže niečo zmeniť v našom živote. Vrelo odporúčam prečítať túto knihu každému, kto chce urobiť krok vpred v zmene vnímania a prežívania sv. spovede.

Vinny Flynn
skladom
7,83 €
Monika (5 recenzií)
20.08. 2019

Očistec je ľuďmi vo všeobecnosti pokladaný za miesto odpykávania si trestu a snáď až neprimeraného utrpenia. No mnohí v jeho existenciu vôbec neveria. Veľa svedectiev a zjavení však potvrdzuje jeho reálnosť. Knihu Dona Dolinda Ruotola sme sa rozhodli vydať, aby sme čitateľom ponúkli komplexný pohľad na očistec a na skutočnosť, čo sa deje s dušou po smrti človeka. Páter Dolindo na základe skutočných udalostí a jednoduchých, veľmi zrozumiteľných príbehov chce ľuďom priblížiť neprikrášľovanú pravdu o očistci a o jeho potrebnosti. Hoci duša v očistci trpí, je šťastná, pretože má zaručené dve istoty: dočasnú bolesť a večný život. Páter Dolindo však hovorí aj o dušiach zatratencov. Otcovsky nás vystríha no aj prosí, aby sme naším spôsobom života neuvrhli svoju dušu do zatratenia, ktoré je žiaľ nezvratné.

Don Dolindo Ruotolo
skladom
7,83 €
Monika (5 recenzií)
22.11. 2017

Hoci som knižku Vďaka Betlehemu brala do rúk s predsudkom, čo sa už len dá napísať o Betleheme, autor knihy Max Lucado ma ani tentokrát nesklamal! Svojim triezvym a realistickým pohľadom nám udalosť, ktorá sa stala pred 2000 rokmi v Betleheme prepája s dneškom. V knihe dostávame odpoveď na otázku: prečo je dieťatko v maštali také dôležité? Pomáha nám roztriediť, čo je na Vianociach skutočne dôležité a čo sú len malichernosti a rozmary, ktoré nás vzďaľujú od podstaty Vianoc. Keby sme vedeli, že Ježiš príde zajtra, čo by sme robili dnes? To je myšlienka, ku ktorej sa chcem často vracať! Odporúčam knižku všetkým, ktorí sú už presýtení prečačkanými Vianocami a chcú v nich nájsť hlbší zmysel. Ale aj tým, ktorí svetielka a vianočné ozdoby stále vyhľadávajú, aby mali túžbu hľadať a poznať skutočnú myšlienku Vianoc.

Max Lucado
vypredané
6,69 €
Peter (5 recenzií)
22.11. 2017

Túto knihu odporúčam všetkým, ktorí majú tendenciu prispôsobovať sa dnešnej dobe tým, že je moderná, ľudská a nie sú schopní vidieť, koľko skrytého zla sa skrýva za moderným humanizmom!

Anna Katarína Emmerichová
skladom
7,83 €
Peter (5 recenzií)
22.11. 2017

Málokedy si uvedomujeme, že Bohu v modlitbe nevykáme! Veľmi zaujímavo napísaná kniha a odporúčam ju všetkým, ktorí sa pokúšajú a chcú rozprávať s Ježišom v modlitbe ako s osobným, skutočným, živým priateľom, nie ako so vzdialeným, neznámym príbuzným.

Elias Vella
vypredané
5,72 €