Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Zuzana Ring, redaktorka

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Zuzana Ring, redaktorka (208 recenzií)
16.04. 2019

Prečo ďalšia kniha o diablovi? Nebolo už toho dosť? V čom je táto kniha iná, prínosná oproti ostatným, ktoré sme už mali možnosť čítať? Je to štýl Francesca Bamonteho akým píše o delikátnej službe oslobodenia. Jemný, láskavý, úplne vybočujúci z bulvárneho štýlu. Vediac, že píše o krehkej téme, v ktorej nevystupuje len samotný exorcista, ale najmä zranení trpiaci ľudia a v neposlednom rade Boh, ktorý oslobodzuje; pristupuje k tomuto nevyspytateľnému tajomstvu s úctou a bázňou. A to sa veľmi konkrétne premieta aj na stránky jeho kníh. Okrem toho je tu citeľná jeho osobná úcta k Panne Márii a kľúčové miesto, ktoré jej zveril Boh v zápase oslobodenia. Z čítania tejto knihy nebudete mať strach, ale naplní Vás vďaka a bázeň za obrovský dar, ktorý nám dal Boh v osobe Panny Márie. To je zároveň odpoveď na otázku, prečo sme sa rozhodli vydať túto knihu.

Francesco Bamonte
skladom
7,83 €
Zuzana Ring, redaktorka (208 recenzií)
16.04. 2019

Anna Katarína Emmerichová je výnimočná mystička. Boh jej povedal, že nikomu pred ňou, ani nikomu po nej nebude daná taká miera poznania ako práve jej. A teda vydať práve jej spisy, znamená sprístupniť úchvatné tajomstvo odohrávajúce sa medzi nebom a zemou. Máme nádej, že čítanie týchto vízií bude všetkým na úžitok a napomôže k prehĺbeniu viery. Takto sa totiž rozlišujú pravé posolstvá od nepravých: pravé posolstvá nijako neprotirečia učeniu Cirkvi, neútočia na pápeža a ich čítaním hlbšie vrastáte do Cirkvi; kým falošné posolstvá nahlodávajú vaše zakorenenie v Cirkvi a odvádzajú vás od nej preč. Emmerichovej dielo vás určite povzbudí vo viere.

Anna Katarína Emmerichová
skladom
7,83 €
Zuzana Ring, redaktorka (208 recenzií)
15.04. 2019

Sv. Katarína Janovská je považovaná za "teologičku očistca" a tento titul jej právom patrí. Len málokomu bolo umožnené v takej hĺbke nahliadnuť do tajomstiev očisťujúcej sa Cirkvi, pričom jej poznanie nezostalo len pri videniach. Sama na vlastnom tele už tu na zemi zakúšala, čo to znamená trpieť v očistci a prešla si osobným hlbokým obrátením. Jej spisy sú aktuálne aj dnes, horia spaľujúcou láskou k Bohu, radikálnou a vydanou; láskou, ktorá nechce nič iné okrem Boha samotného. A práve v tomto nám môže byť sv. Katarína príkladom a to je zároveň dôvod, prečo sme sa rozhodli vydať túto knihu.

Svätá Katarína Janovská
skladom
1,67 €
Zuzana Ring, redaktorka (208 recenzií)
15.04. 2019

Prečo sme vydali túto knihu? Pretože sme si vedomí, akú moc majú naše modlitby a zároveň, že sú duše, ktoré tieto modlitby bytostne potrebujú. Duše v očistci. Koncept knihy - 365 denných zamyslení a modlitieb - je vynikajúci v tom, že deň po dni ponúka konkrétne myšlienky na duše, ktoré bývajú tak často zabúdané. A pritom nám oni samy môžu svojim príhovorom u Boha mnoho vyprosiť! No tento fakt býva rovnako opomínaný, ako ony samotné...

Susan Tassoneová
skladom
8,71 €
Zuzana Ring, redaktorka (208 recenzií)
15.04. 2019

Vždy keď stojíme pred rozhodnutím vydať nejakú knihu o diablovi, dôsledne zvažujeme, aby nešírila strach, ale poznanie. Franz Spirago je výbornou voľbou, pretože dokáže aj takúto ťažkú tému spracovať tak, aby výsledkom neboli poplašné správy, ale hlbšie poznanie neobmedzenej Božej moci. To je hlavný odkaz tejto knihy: Ježiš Kristus porazil diabla aj smrť a v Jeho mene je naše víťazstvo.

Franz Spirago
skladom
6,95 €
Zuzana Ring, redaktorka (208 recenzií)
11.04. 2019

Tejto knihy sa netreba zľaknúť. Chápem, že názov môže evokovať nejakú desivú postavu (a Antikrist ňou aj skutočne je), ale vydaním knihy o ňom, sme rozhodne nechceli šíriť strach. Práve naopak. Pripravený človek nie je plný strachu, ale poznania. Antikrist - najväčší nepriateľ Ježiša Krista je autorom Franzom Spiragom podrobený autorite Písma a cirkevnej tradícii a tým sa ukazuje v plnej pravde, ktorá oslobodzuje. A pravda je takáto: Nakoniec bude porazený, pretože Víťaz môže byť len jeden a je ním náš Pán Ježiš Kristus!

Franz Spirago
skladom
6,95 €
Zuzana Ring, redaktorka (208 recenzií)
11.04. 2019

Ak existuje nejaký "must have" kresťanskej knižnice, tak po Biblii a Katechizme ním určite je práve táto kniha. Či sa nám to páči, alebo nie, Slovensko je zamorené poverami, liečiteľmi, červenými šnúrkami a podobnými nezmyslami, ktoré si robia nárok na prvú priečku našich sŕdc. Ako sa v tom zorientovať? Čo je správne a čo nie? Kedy nám domnelá pomoc škodí a ako to rozlíšiť? Ak hľadáte odpovede na tieto a podobné otázky, ste na správnej adrese. Vydaním tejto knihy chceme vniesť svetlo do zastretých praktík zlého ducha, ktoré sa často ukrývajú pod rúškom zdanlivého dobra.

Imrich Degro
skladom
5,19 €
Zuzana Ring, redaktorka (208 recenzií)
11.04. 2019

Rozhodnutiu vydať túto knihu aj v slovenskom jazyku predchádzalo poznanie, že tie najväčšie zázraky máme občas rovno pod nosom a napriek tomu okolo nich chodíme ako hluchí a slepí. Svätá omša takýmto zázrakom je a chceme dúfať, že jeho znovuobjaveniu svojim maličkým kúskom pomôže aj táto kniha.

​Bert Ghezzi
skladom
5,19 €
Zuzana Ring, redaktorka (208 recenzií)
11.04. 2019

Mariánska úcta je v našom vydavateľstve citeľne prítomná. Vydaním tejto knihy sme chceli, aby ľudia, ktorí ju budú čítať, zakúsili osobitnú starostlivosť Panny Márie a to v prvom rade ako svojej Mamy. Mamy, ktorá nás pozná tak, ako to vie len mama a Mamy, ktorá pre nás vyprosí aj nemožné. Ak ešte takúto skúsenosť nemáte, pobožnosť tejto živej novény môže byť štartovacou čiarou, odkiaľ vyrazíte na dobrodružnú cestu Domov...

Zuzana Ring, redaktorka (208 recenzií)
11.04. 2019

Fenomén Santiago de Compostela. Existuje vôbec niekto, kto by sa vrátil z tejto cesty rovnaký? Zrejme nie. Jedná sa o knihu, ktorá zatiaľ na Slovensku nemá obdobu, pretože sa v nej snúbia svedectvá jednotlivých pútnikov s priam akademickým vhľadom na podstatu nielen Cesty do Compostely ale aj putovania ako takého. Ozdobou knihy je 50 autentických fotografií z archívu autora. A vaše putovanie môže začať práve tu.

Magda Kučerková; Ján Knapík
skladom
9,59 €