Zabudnuté knihy

(38 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Na ostrie argumentu
Na ostrie argumentu

Gilbert Keith Chesterton

Apologetické eseje. Gilbert Keith Chesterton bol spisovateľom, básnikom, filozofom a novinárom. Dodnes je považovaný za jedného z najväčších géniov začiatku 20. storočia. G. B. Shaw, jeho priateľ a intelektuálny protivník, ho nazval kolosálnym géniom. Chestertonove diela boli inšpiráciou pre ďalších svetoznámych autorov ako C. S. Lewis, Neil Gaiman a Jorge Luis Borges. Aj v súčasnej dobe nás dokážu prekvapiť geniálnym pohľadom na svet, v ktorom víťazí hĺbka a radosť.Kniha Na ostrie argumentu prináša nové preklady apologetických esejí, ktoré vzhľadom na dobu svojho vzniku vynikajú svojou nadčasovosťou.

Skladom

4,85 €

Stromy pýchy
Stromy pýchy

Gilbert Keith Chesterton

Gilbert Keith Chesterton má výnimočný talent uchvátiť svojich čitateľov neobyčajnými príhodami otca Browna, ktorý búra všetky predstavy o detektívoch. Tento malý tučný človiečik a kňaz neraz vypátral zločinca. V knihe Stromy pýchy tomu nie je inak.Zbierka detektívnych príbehov si získa každého čitateľa, ktorý hľadá neobyčajný príbeh plný dobrodružstva, humoru a neobyčajnej logiky. Začítajte sa do Kliatby tajomných stromov, Neobyčajného vianočného príbehu, Záhrady neviditeľného človeka a mnohých ďalších, od velikána anglickej literatúry a majstra paradoxu Gilberta Keitha Chestertona.

Skladom

7,28 €

Príbeh štvrtého mudrca
Príbeh štvrtého mudrca

Henry van Dyke

„Kto pre spásu svojej duše len po nebi prahne, cestu možno neopustí, no cieľ nedosiahne. Zato toho, kto aj blúdi, ale kráča v láske, Boh nakoniec privedie tam, kde blaženosť vládne.“Henry van Dyke, americký spisovateľ, pedagóg, diplomat a presbyteriánsky duchovný, je autorom útleho dielka Príbeh štvrtého mudrca. Každý hádam pozná príbeh o putovaní troch mudrcov, ktorí nasledovali betlehemskú hviezdu a v jasličkách našli novorodeniatko, ktoré sa malo stať Kráľom kráľov. Kto bol ale štvrtý mudrc, ktorý do Betlehema nedošiel? Bol to Artaban, mág, astrológ a lekár, ktorý 33 rokov hľadal toho, ktorého napokon našiel - no nie v jasličkách, ani nie na Goglote, ale priamo tam, kam sa každý raz túži dostať...Príbeh štvrtého mudrca pozostáva z 5 krátkych kapitol: Znamenie na nebiPri vodách babylonských riekKvôli malému dieťaťuSkrytou cestou bolestiPerla nesmiernej cenyZačítajte sa do podmanivého vianočného príbehu, ktorý zahreje počas zimných večerov vaše srdce a možno sa vám pri ňom skotúľa nejedna slzička po tvári...

Skladom

2,13 €

E-kniha
E-kniha: Pán sveta
E-kniha: Pán sveta

Robert Hugh Benson

Jeden z prvých dystopických románov zo začiatku 20.storočia. Svet je v 21. storočí rozdelený na niekoľko superštátov, ktoré stoja na pokraji vojny. Európa a Amerika prijali ako svoju filozofiu humanizmus a cirkev stráca aj posledné zbytky vplyvu a dlhodobo upadá. V tejto napätej situácii sa akoby zázrakom objaví riešenie - výnimočný politik, ktorý sľubuje svetu prosperitu a mier. Text knihy je digitalizovaný z slovenského prvého vydania a boli v ňom urobené iba minimálne textové úpravy.

Ihneď na stiahnutie

3,00 €

E-kniha
E-kniha: Vianočné detektívky
E-kniha: Vianočné detektívky

Sir Arthur Conan Doyle; Gilbert Keith Chesterton; Richard Austin Freeman; Edgar Wallace

Vianočný čas je nielen obdobím radosti a šťastia, ale aj záhad a zvláštnych udalostí. V Londýne sa pri pečení husi objaví vzácny drahokam. Vianočné predstavenie sa z pokojnej zábavy premení na šialenú klauniádu s policajtom v hlavnej úlohe. Do svojho diela sa púšťajú inteligentní a šikovní zločinci, ktorí chcú svoju "prácu" dotiahnuť do umeleckej dokonalosti. Je na známych, ale aj menej známych detektívoch, aby rozmotali klbko záhad, ktoré sa zamotalo práve počas Vianoc.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Na ostrie argumentu
E-kniha: Na ostrie argumentu

Gilbert Keith Chesterton

G.K.Chesterton je považovaný za jedného z najväčších spisovateľov a filozofov začiatku 20.storočia. Okrem detektívok s postavou svojrázneho kňaza otca Browna napísal prvý filozofický thriller, niekoľko výnimočných životopisov, fantastické príbehy z alternatívnych dejín, ako aj básne, ktoré sú dodnes považované za neprekonateľné.Okrem toho bol človekom, ktorý inšpiroval a nadchol výnimočných ľudí ako napríklad Mahatma Gandhi, Jorge Luis Borges a C.S.Lewis. Jeho veľkým obdivovateľom bol aj Karel Čapek. Neil Gaiman a Terry Pratchett mu venovali knihu "Dobré znamenia" so slovami: "Mužovi, ktorý vedel, čo sa vlastne na svete deje."Dnes je až na niekoľko výnimiek Chesterton neprávom zabudnutý a našou snahou bolo vydať jeho eseje, v ktorých diskutuje o svojej filozofii a postojoch k otázkam, ktoré sú aktuálne aj dnes.Kniha je novým prekladom najvýznamnejších esejí na tému duchovného života, postojov a vzťahov. Ako to kedysi vyjadril jeden z Chestertonových kritikov: "Chesterton nám ukáže cestu vo svete, do ktorého patríme, aj nepatríme a jeho dielo je návodom na život."

Ihneď na stiahnutie

2,50 €

E-kniha
E-kniha: Mečová päťka
E-kniha: Mečová päťka

Gilbert Keith Chesterton

Otázka, či je súboj legitímnym nástrojom spravodlivosti, je iba začiatkom zamotaného detektívneho prípadu. Trochu netradičná a na dnešnú dobu možno až kontroverzná detektívna novela od majstra detektívky G.K.Chestertona. Text bol digitalizovaný z prvého slovenského vydania zo štyridsiatych rokov dvadsiateho storočia a boli v ňom vykonané minimálne gramatické zmeny.

Ihneď na stiahnutie

1,00 €

E-kniha
E-kniha: Stromy pýchy
E-kniha: Stromy pýchy

Gilbert Keith Chesterton

Stromy pýchy sú netradičným príbehom z anglického vidieka. Bohatý statkár vysadí na svojom panstve cudzokrajné stromy, ktoré miestni obyvatelia považujú za prekliate. Stromy podľa nich prinášajú smrť každému v okolí. Ich majiteľ to považuje za poveru a rozhodne sa to dokázať tým, že na strome strávi noc. Ráno ho však nik nemôže nájsť.

Ihneď na stiahnutie
-60%

3,00 €

E-kniha
E-kniha: Dobrodružstvá Toma Sawyera
E-kniha: Dobrodružstvá Toma Sawyera

Mark Twain

Tom Sawyer vyrastá v malom americkom mestečku St. Petersburg. Nudný a jednotvárny život mestečka ho ubíja, a tak uniká do sveta vymyslených dobrodružstiev a chlapčenských šibalstiev. Pri jednom z nich sa spolu so svojím priateľom Huckom Finnom stanú svedkami skutočného zločinu a dostane sa do víru skutočných dobrodružstiev a nebezpečenstva. Kniha digitalizovaná z prvého slovenského prekladu.

Ihneď na stiahnutie

2,50 €

E-kniha
E-kniha: Príbeh štvrtého mudrca
E-kniha: Príbeh štvrtého mudrca

Henry van Dyke

Poznáte dobre príbeh o troch mudrcoch z Východu a o tom, ako putovali z ďaleka, aby položili svoje dary ku kolíske jaslí v Betleheme. No počuli ste niekedy príbeh o štvrtom mudrcovi, ktorý tiež videl vychádzať hviezdu a vydal sa za ňou, ale k malému Ježiškovi so svojimi bratmi neprišiel? Aké bolo jeho putovanie? Nádherný príbeh o hľadaní a ceste za Ježišom je v tlači takmer nepretržite už od svojho prvého vydania v roku 1895 a stal sa námetom niekoľkých adaptácií.

Ihneď na stiahnutie

1,10 €

E-kniha
E-kniha: Prípady detektíva Hrona
E-kniha: Prípady detektíva Hrona

Bielohorský (Gustáv Adolf Bežo)

Prvý pôvodný slovenský detektív Hron rieši prípady v poviedkach Stolár a kravata, V driapach smrti, Vražda v dome bankárovom a Žltý gombík. Pseudonym Bielohorský patrí vydavateľovi Gustávovi Adolfovi Bežovi, ktorý vydával populárnu literatúru a sám do nej prispel postavou výnimočného detektíva. Kým oficiálne vyšetrovanie často viazne, detektív Hron sa nenechá odradiť a jeho metódy vedú k úspechu. Text e-knihy vychádza z pôvodných zošitových vydaní a boli v ňom vykonané iba minimálne úpravy.

Ihneď na stiahnutie

1,00 €

E-kniha
E-kniha: Lúpežná karavána
E-kniha: Lúpežná karavána

Karl May

V dobrodružnom románe Lúpežná karavána sa hrdina Kara ben Nemsi a jeho priatelia vydávajú na na ťažkú výpravu. Ich cieľom je oslobodiť mladého chlapca zo zajatia bandy lúpežných beduínov. Čo je však nebezpečnejšie - bojovný kmeň, ktorý nepozná zľutovanie, alebo púšť, ktorá nerobí rozdiel medzi dobrými a zlými?

Ihneď na stiahnutie

1,50 €

E-kniha
E-kniha: Nevesta hôľ
E-kniha: Nevesta hôľ

František Švantner

Romantický príbeh lásky v prostredí slovenských hôr. Autor sa pohybuje vo fantastickom svete a spája realitu s mystikou a fantáziou.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Pamäti z vojny a z väzenia
E-kniha: Pamäti z vojny a z väzenia

Vavro Šrobár

Spomienky lekára, politika a spisovateľa, ktorý stál pri zrode Československa. V období od roku 1906 do roku 1918 bol maďarskými úradmi niekoľkokrát zatknutý a rovnako ako Andrej Hlinka, aj on bol uväznený. Po prepustení sa podieľal na vzniku ČSR a bol krátko po vzniku republiky ministrom s plnou mocou pre správu Slovenska.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Ľudia, zvieratá, bohovia
E-kniha: Ľudia, zvieratá, bohovia

Ferdynand Antoni Ossendowski

Historicko-cestopisná autobiografia autora, ktorý sa po úteku z revolúciou zmietaného Ruska v 1919 dostal to oblastí Mongolska a Tibetu. Výnimočnou časťou jeho putovania bolo aj stretnutie s charizmatickým Romanom von Ungern-Sternbergom, ktorý v tomto období ovládol značnú časť Mongolska a bol miestnymi kmeňmi považovaný za prevtelenie Budhu. Pôvodné vydanie vyšlo na pokračovanie v 40. rokoch minulého storočia a po digitalizácii v ňom boli vykonané štylistické a gramatické úpravy.

Ihneď na stiahnutie

2,50 €

E-kniha
E-kniha: Sváko Ragan z Brezovej I. + II, + III. (Kolekcia)
E-kniha: Sváko Ragan z Brezovej I. + II, + III. (Kolekcia)

Elo Šándor

Príbehy sváka Ragana z Brezovej už takmer zľudoveli. Málokto však vie, že za touto literárnou postavou sa skrýva obyvateľ Brezovej Martin Lacko, ktorého ťažké okolnosti doviedli k obchodovaniu na jarmokoch, kde stretol zaujímavých ľudí. Vďaka svojej optimistickej povahe a schopnosti vtipkovať zažil veľa veselých príhod. Na jednom z jarmokov sa zoznámil so spisovateľom Elom Šándorom, ktorý sa rozhodol zaznamenať jeho rozprávanie aj príhody, ktoré o ňom kolovali. Tak vznikla nezabudnuteľná trilógia, ktorá bola neskôr aj sfilmovaná. Text e-knihy vychádza z pôvodného vydania a boli v ňom vykonané iba minimálne úpravy.

Ihneď na stiahnutie

4,00 €

E-kniha
E-kniha: Oliver Twist
E-kniha: Oliver Twist

Charles Dickens

Román Oliver Twist opisuje ťažký život chlapca, ktorý vyrastá v sirotinci. Pred krutým zaobchádzaním a neznesiteľnými podmienkami v sirotinci uteká do Londýna. Tu sa však dostáva medzi zločincov, pre ktorých sa stáva ľahkou korisťou... Román preložil do slovenčiny v prvej polovici minulého storočia básnik a prekladateľ Vladimír Roy. V pôvodnom texte boli vykonané gramatické a textové úpravy.

Ihneď na stiahnutie

2,50 €

E-kniha
E-kniha: Medzi dvomi vekmi
E-kniha: Medzi dvomi vekmi

Ján Smetana

Ak by Ján Smetana chcel vzbudiť o svoju autobiografiu väčší záujem, asi by ju pomenoval Keď Andrej Hlinka odpisoval v škole a Štefánik sa nechal obsluhovať dievčatami. Ján Smetana, ktorého v slovenských kruhoch poznáme viac podľa jeho pseudonymu Ondrej Kalina, bol osobnosťou s hlbokou duchovnou sebareflexiou a rovnaké sú aj jeho spomienky. Namiesto senzačných udalostí nás skôr zoznamuje so životom medzi slovenskou inteligenciou a študentmi. Text bol digitalizovaný z pôvodného vydania z roku 1950 a boli v ňom vykonané minimálne štylistické a gramatické úpravy.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Oravské povesti
E-kniha: Oravské povesti

Janko Oravský; Rudolf Kratochvíl

Zbierka menej známych povestí z Oravy vyšla prvýkrát v roku 1945. Na rozdiel od predchádzajúcich výberov sa okrem zamerania na Oravu venuje aj miestopisu a osobnostiam, čo z nej robí zaujímavý záznam o živote v polovici minulého storočia. Janko Oravský je pseudonym Rudolfa Kratochvíla, riaditeľa meštianskej školy v Dolnom Kubíne a neskôr vysokoškolského pedagóga. Počas svojho pobytu na Orave udržiaval živé styky s Ladislavom Nádašim - Jégém a Pavlom Országom-Hviezdoslavom. Text bol digitalizovaný z pôvodného vydania a boli v ňom vykonané minimálne štylistické a gramatické úpravy.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Železné ruky
E-kniha: Železné ruky

Július Barč-Ivan

Keď otec vošiel, pozdravil som. Ale k stolu sme si sadli mlčky. Padlo len niekoľko slov. Osemročná sestra Vierka štebotala. Ale nik ju nepočúval. Všetci čakali na to, čo príde. Nepočítal som s tým, že hneď teraz budem môcť prehovoriť s otcom o našej otázke. Očakával som, že mi povie len to, kedy sa budeme môcť porozprávať. Hneď popoludní sa vždy vracia do fabriky. Lenže teraz napodiv neodchádzal, i keď sme obed dokončili. Počkal, kým sa neupratalo zo stola. Potom pozrel na Vierku a povedal jej, aby sa išla hrať na dvor. Tá sa hneď vytratila z izby. Mamke povedal len toľko: „Zostaň, ak chceš!“ Mama zostala. Otec vstal. Bol tučný, ale vysoký. Postava impozantná. Vyzeral teraz ani nejaký prísny kňaz, ktorý chce niekoho pokarhať. Nie podľa Kristových prikázaní, ale ľudskou prísnosťou, ktorá nepozná veľmi milosť a lásku.Zápas generácií. Aj takto by sme mohli v skratke zhrnúť jediný román slovenského dramatika Júliusa Barča-Ivana. Mladý študent túži prejaviť svoj talent a naplniť predstavy o budúcnosti, naráža však na otca, ktorý má o jeho budúcnosti jasný názor a nemieni ho zmeniť. Podarí sa mladému mužovi vymaniť z otcových železných rúk, alebo naveky zostane v zajatí očakávaní?Text knihy bol digitalizovaný z prvého vydania z roku 1948 a boli v ňom vykonané minimálne štylistické a gramatické úpravy.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Dášenka, alebo život šteniatka
E-kniha: Dášenka, alebo život šteniatka

Karel Čapek

Milý príbeh o šteniatku Dášenka a jeho dobrodružstvách od známeho českého spisovateľa Karla Čapka.

Ihneď na stiahnutie

1,00 €

E-kniha
E-kniha: Zrnko vo vetre
E-kniha: Zrnko vo vetre

Lucia Delarue Mardrus

Dcéra sochára Alexandra má všetky výhody slobodnej výchovy na francúzskom vidieku. Slobodu, žiadnu zodpovednosť a lásku svojho otca, ktorý ju nadovšetko zbožňuje. Jediným obmedzením v tomto krásnom živote je jej matka, ktorá sa snaží udržať doma aspoň trochu poriadku a disciplíny. Do tohto takmer idylického života dievčaťa zasiahne tragédia, ktorá poznačí nielen jej život, ale aj osudy celého okolia. Knihu preložil Dr. Fedor Jesenský a vyšla v roku 1945 vo vydavateľstve Živena. Text bol digitalizovaný z pôvodného vydania a boli v ňom vykonané minimálne štylistické a gramatické úpravy.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Rozprávky z ríše kráľa hôr
E-kniha: Rozprávky z ríše kráľa hôr

Viera Markovičová - Záturecká

Oslobodenie Riavy, Princ Hrdoš a obor Gerlach, alebo Kráľ hôr. Aj tieto rozprávky obsahuje výber z diela Viery Markovičovej - Zátureckej. Ako už napovedajú názvy, ide o rozprávky z oblasti Tatier a ich okolia a okrem zaujímavých tém prinášajú aj mravné posolstvo.

Ihneď na stiahnutie

1,00 €

E-kniha
E-kniha: Sváko Ragan z Brezovej III.
E-kniha: Sváko Ragan z Brezovej III.

Elo Šándor

Príbehy sváka Ragana z Brezovej už takmer zľudoveli. Málokto však vie, že za touto literárnou postavou sa skrýva obyvateľ Brezovej Martin Lacko, ktorého ťažké okolnosti doviedli k obchodovaniu na jarmokoch, kde stretával zaujímavých ľudí. Vďaka svojej optimistickej povahe a schopnosti vtipkovať zažil veľa veselých príhod. Na jednom z jarmokov sa zoznámil so spisovateľom Elom Šándorom, ktorý sa rozhodol zaznamenať jeho rozprávanie aj príhody, ktoré o ňom kolovali. V záverečnej časti trilógie nahliadneme do korešpondencie Sváka Ragana a stretneme ďalšie výnimočné a svojské postavy z Brezovej a okolia. Text e-knihy vychádza z pôvodného vydania z roku 1931 a boli v ňom vykonané iba minimálne úpravy.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Figliari
E-kniha: Figliari

Elo Šándor

Výber humoristických poviedok od autora známej knihy o svákovi Raganovi. Okrem spomienok na sviatočné obdobia sa terčom jeho humoru stávajú vojaci, policajti, ale aj stranícki funkcionári. Spisovateľ Dobroslav Chrobák v jednej zo svojich kritík o knihe napísal: ""...podobne ako autorova kniha Sváko Ragan z Brezovej obsahuje množstvo cenného materiálu pre poznanie ľudovej psychológie a etnografie okolia brezovského (a v tejto knižke i zemplínskeho). Možno ju odporúčať ako dobré ľudové čítanie..."" Text bol digitalizovaný z prvého vydania a boli v ňom vykonané minimálne úpravy.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Zákonodarci
E-kniha: Zákonodarci

Elo Šándor

Humoristický román Ela Šándora o "vysokej politike". Kniha bola napísaná pred viac ako 80 rokmi, slovenská politika sa nanešťastie až tak veľmi nezmenila. Intrigy, prázdne frázy, malicherné spory, rafinované sľuby a hľadanie nepriateľa je bežnou súčasťou predvolebného boja a záujem o voliča sa končí v momente, keď odchádza z volebnej miestnosti. Text e-knihy vychádza z pôvodného vydania z roku 1936 a boli v ňom vykonané iba minimálne úpravy.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Sváko Ragan z Brezovej II.
E-kniha: Sváko Ragan z Brezovej II.

Elo Šándor

Príbehy sváka Ragana z Brezovej už takmer zľudoveli. Málokto však vie, že za touto literárnou postavou sa skrýva obyvateľ Brezovej Martin Lacko, ktorého ťažké okolnosti doviedli k obchodovaniu na jarmokoch, kde stretával zaujímavých ľudí. Vďaka svojej optimistickej povahe a schopnosti vtipkovať zažil veľa veselých príhod. Na jednom z jarmokov sa zoznámil so spisovateľom Elom Šándorom, ktorý sa rozhodol zaznamenať jeho rozprávanie aj príhody, ktoré o ňom kolovali. V druhej časti trilógie sa stretávame s viacerými dobrodružstvami mimo Brezovej, aj so širokou plejádou postáv a postavičiek zo svákovho okolia. Text e-knihy vychádza z pôvodného vydania z roku 1929 a boli v ňom vykonané iba minimálne úpravy.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Byrokrati
E-kniha: Byrokrati

Elo Šándor

Kniha Byrokrati prezentuje formou humorných historiek zaniknuté povolanie obecných bubeníkov, hlásnikov a strážnikov. Autor zozbieral príhody z rôznych regiónov Slovenska a obohatil ich o svoje vtipné komentáre. Text e-knihy vychádza z pôvodného textu a boli v ňom vykonané iba minimálne úpravy.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Sváko Ragan z Brezovej I.
E-kniha: Sváko Ragan z Brezovej I.

Elo Šándor

Príbehy sváka Ragana z Brezovej už takmer zľudoveli. Málokto však vie, že za touto literárnou postavou sa skrýva obyvateľ Brezovej Martin Lacko, ktorého ťažké okolnosti doviedli k obchodovaniu na jarmokoch, kde stretol zaujímavých ľudí. Vďaka svojej optimistickej povahe a schopnosti vtipkovať zažil veľa veselých príhod. Na jednom z jarmokov sa zoznámil so spisovateľom Elom Šándorom, ktorý sa rozhodol zaznamenať jeho rozprávanie aj príhody, ktoré o ňom kolovali. Tak vznikla nezabudnuteľná trilógia, ktorá bola neskôr aj sfilmovaná. Text e-knihy vychádza z pôvodného vydania a boli v ňom vykonané iba minimálne úpravy.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Pisár Bartleby
E-kniha: Pisár Bartleby

Hermann Melville

Príbeh z Wall Street. Čo môže robiť dobrosrdečný zamestnávateľ, ak jeho zamestnanec odmietne vykonávať postupne prácu a napriek tomu zostáva v kancelárii? Spočiatku sú to jednotlivé úlohy, ktoré Bartleby odmieta, ale neskôr prestáva komunikovať a nerobí nič… Ide o akúsi vzburu, chorobu, alebo iba zlú povahu? Geniálna novela od autora Bielej veľryby predznamenáva kafkovské témy odcudzenia, nepochopenia a absurdnosti úradníckeho života.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Žena
E-kniha: Žena

Ľudmila Podjavorinská

Ľudmila Podjavorinská je medzi čitateľmi známa najmä ako autorka poézie pre deti a dospelých. Okrem básní však vynikala aj v krátkych formách prózy, kde dokázala zaujať humoristickými poviedkami, ale v pozdejšom období svojho života jej dielo nadobúda vážnejší charakter. Výber obsahuje poviedky Žena, Ondráš, Nad hrobom, V otroctve, Sokovia, Pod svietňom, Na záletoch a Fako Ďura Kotúlku.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Odkaz mŕtvych
E-kniha: Odkaz mŕtvych

Martin Rázus

Koniec 17. storočia na území Slovenska málokto nazve pokojným obdobím. Vo vojne s Osmanskou ríšou padnú Nové Zámky a po ďalších bojoch v roku 1664 cisár podpíše Vašvársky mier. Nasleduje vážna nespokojnosť medzi Uhorskou šľachtou, podľa ktorej je mier ponižujúci a búri sa proti vláde Habsburgovcov. Znovu sa obnovujú rozbroje medzi katolíkmi a protestantmi. V tejto neradostnej situácii žijú občania mesta Brezna, ktorí si želajú pokojný a slobodný život.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Šľachtické hniezdo
E-kniha: Šľachtické hniezdo

Ivan Sergejevič Turgenev

"Návrat domov" je asi najvýstižnejším označením knihy Šľachtické hniezdo. Po rokoch strávených v cudzine sa Fedor Ivanyč Lavreckij vracia späť do svojho rodiska. Po životnom sklamaní a utrpení práve tu nachádza pochopenie, prijatie a lásku. Avšak minulosť nie je možné úplne vymazať a čoskoro zaklope na dvere aj so svojimi ťažkými dôsledkami. Kniha Šľachtické hniezdo podľa mnohých kritikov patrí tematicky aj obsahovo medzi jedno z Turgenevových najlepších diel. Inšpiráciu v nej našli aj autori ako Henry James a Gustave Flaubert. Text vychádza z prekladu Dobroslava Chrobáka a boli v ňom vykonané iba gramatické zmeny.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Z môjho života
E-kniha: Z môjho života

Vavro Šrobár

Druhá autobiografia Vavra Šrobára sa hlbšie venuje osobnému životu, spolupráci v študentských spolkoch aj vzťahmi s inými slovenskými osobnosťami. Významnú úlohu v jeho živote a práci zohráva aj vzťah s Andrejom Hlinkom.

Ihneď na stiahnutie

2,50 €

E-kniha
E-kniha: Svetlo v temnotách
E-kniha: Svetlo v temnotách

Andrej Bielik; Vavro Šrobár

Pod pseudonymom Andrej Bielik sa ukrýva Dr. Vavro Šrobár a jeho kniha Svetlo v temnotách je prerozprávaním jeho pôsobenia na Liptove. Pod zmenenými menami a s dávkou umeleckej licencie tu vystupujú historické postavy a autor vo fiktívnej rovine reaguje na situácie, ktoré nastali počas jeho politického pôsobenia a boli spojené aj s osobou Andreja Hlinku.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Adam Šangala
E-kniha: Adam Šangala

Ladislav Nádaši–Jégé

Jeden z najznámejších románov slovenskej medzivojnovej literatúry. V období pohnutého boja reformácie a protireformácie, stáleho tureckého nebezpečenstva a mocenských zápasov sa po smrti otca Adam dostáva do víru dramatických udalostí. Stáva sa z neho vojak, väzeň, utečenec a nakoniec vážený občan mesta, len aby ho nakoniec dostihli jeho vlastné rozhodnutia.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Kamarát Jašek
E-kniha: Kamarát Jašek

Dobroslav Chrobák

Výber poviedok majstra naturizmu Dobroslava Chrobáka, ktorý výnimočným spôsobom približuje čitateľovi tvorbu tohto autora. Kniha obsahuje 8 poviedok: Kamarát Jašek, Návrat Ondreja Baláža, Ostnatý raz, Učenlivá Marta a starostlivá Mária, Chlapská reč, Poviestka, Duo Charlie a Silueta.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

E-kniha
E-kniha: Drak sa vracia
E-kniha: Drak sa vracia

Dobroslav Chrobák

Vrcholné dielo Dobroslava Chrobáka a klenot slovenského naturizmu. Výnimočný príbeh o láske, nenávisti a hľadaní životnej cesty. Spoznávame osud uzavretého muža, ktorého okolie obviňuje zo skutkov, ktorých sa nikdy nedopustil. Po rokoch je jeho návrat medzi ľudí, ktorí mu nedôverujú a nenávidia ho, dramatickým vyvrcholením stretnutia dvoch odlišných svetov.

Ihneď na stiahnutie

2,00 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Mária, pred 3 dňami

Spokojna

userAvatar

Karol, pred 4 dňami

Ďakujeme za výbornú knižku a tisíckrát +++++++++ pre Zachej.sk

userAvatar

Alžbeta, pred týždňom

Pre nás jeden z najlepších internetových obchodov na Slovensku.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk