Hľadaný výraz: advent

Hľadaný výraz: advent

(133 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Adventný denník 2021
Adventný denník 2021

Preži tento rok adventnú prípravu na Vianoce v modlitbe.. Adventný denník 2021 je vhodným pomocníkom ako duchovne prežiť tohtoročný advent.Obsahuje vždy jednu dvojstránku na deň, na ktorej sú uvedené informácie ako dátum, sviatok svätca zo dňa, súradnice čítaní na daný deň a kto oslavuje meniny. Nasleduje stať niektorého z čítaní zo dňa (katolícky preklad, SSV Trnava 2007), po nej komentár k úryvku a za ním zamyslenie. Druhá strana má prázdne riadky na zapisovanie vlastných myšlienok, postrehov, modlitieb a podobne. Na konci strany je vždy predsavzatie na deň, ktoré vychádza z Písma a zamyslenia.

Vypredané

4,85 €

Adventný denník 2020
Adventný denník 2020

Lucia Barabasová

Preži tento rok adventnú prípravu na Vianoce v modlitbe.. Adventný denník 2020 je praktický pomocník, ktorý vás duchovne prevedie adventom. Obsahuje zamyslenia na každý deň od prvej adventnej nedele (29.11.) až do sviatku Narodenia Pána (25.12.). Každému dňu je venovaná dvojstránka. Prvá strana obsahuje úryvok z Božeho slova a zamyslenie nad daným textom. Druhá strana je riadkovaná a je vyhradená na zapisovanie vlastných potrehov, myšlienok či modlitieb.

Vypredané

5,81 €

Adventná kniha príbehov
Adventná kniha príbehov

Laura Richie

25 biblických príbehov, ktoré ukazujú, prečo prišiel Ježiš na svet. Autorka Laura Richiová ponúka zaujímavý súhrn biblických udalostí, ktoré zjednocuje v knihe s názvom Adventná kniha príbehov. Práve tie pomôžu mladším čitateľom pripraviť sa na slávenie Vianoc a osviežiť čakanie na príchod Ježiška. Kniha zahŕňa príbehy od stvorenia sveta až po príbehy Nového zákona. Každý úryvok začína biblickým citátom a končí otázkou na zamyslenie, čím autorka vytvára priestor na rozhovor a diskusiu s deťmi o tom, prečo potrebujeme Ježiša v našich životoch a prečo bol jeho príchod na svet taký dôležitý.

Skladom

15,42 €

Adventný kalendár
Adventný kalendár

Anna Olšovská

Autorkou knihy je Anna Olšovská, ktorá vo svojich predchádzajúcich knihách Naša vianočná kniha a Naša najmilšia vianočná kniha predstavila naše najkrajšie a najradostnejšie sviatky. Teraz sa zamerala na Adventné obdobie, ktoré je prípravou na Vianoce.Kniha Adventný kalendár obsahuje veľa poučných a zábavných príbehov a básničiek. Približuje adventné zvyky a tradície. Poteší nielen najmenších čitateľov.

Vypredané

6,40 €

Advent - Krokmi k Ježišovi
Advent - Krokmi k Ježišovi

Anna Berthotyová; Zuzana Mrekajová

Advent, krokmi k Ježišovi, na cestu k Ježišovi nás pozývajú autorky Anna Berthotyová a Zuzana Mrekajová. Zamyslenia, ktoré pripravili sú netradičné a to vo forme adventných úloh nie len pre čitateľa, ale aj pre celú rodinu. Publikácia obsahuje adventné desatoro, podnety k rozjímaniu, tip na modlitbu, tip pre domácnosť a v závere aj priestor pre vlastné poznámky.

Skladom

11,64 €

Adventné a vianočné zamyslenia
Adventné a vianočné zamyslenia

Viliam Judák

Na minútu s Viliamom Judákom. Ó chýr preblahý, ó čas predrahý,... takto začína jedna z vianočných slovenských kolied, vyjadrujúc jedinečnosť tohto posvätného obdobia. A naozaj - atmosféra týchto dní nenechá nikoho z nás ľahostajným. Všetci, nazvime sa - ľudia dobrej vôle, chceme prežiť tieto neopakovateľné sviatočné chvíle v ich pôvodnom duchu a opravdivej radosti. Nevieme si síce predstaviť Štedrý večer bez tradičných jedál našich mám, vianočných koláčov a kolied, no pritom chápeme, že ide o viac.Vianoce slávime nielen z "tlaku" tradície, zo zotrvačnosti, ale predovšetkým preto, že Vianoce sú silou, ktorú do nich vložil svojím narodením sám Boh. Pretvárajú nás na ľudí, ktorí si uvedomujú, že existujú vyššie hodnoty. Boh vstúpil do ľudských dejín, a tak do života každého z nás, aby nás uistil, že mu na nás záleží, ba navyše, že nás miluje. Nechápať Vianoce takto by znamenalo riskovať to, že sa svojou nedôslednosťou sami ochudobníme.Milí priatelia, kresťanské slávenie vianočných sviatkov je nevyhnutné preto, aby Boh mohol tajomným spôsobom aj prostredníctvom nás priniesť na tento svet viac porozumenia, ľudskosti, tolerancie, odpustenia, to znamená viac lásky. Dúfam, že niekoľko myšlienok na nasledujúcich stránkach publikácie, ktorú držíte vo svojich rukách, bude aspoň skromným príspevkom pre opravdivé kresťanské prežitie tohto milostivého času.

Vypredané

1,46 €

Adventní a vánoční zamyšlení
Adventní a vánoční zamyšlení

Viliam Judák

Atmosféra Vánoc jistě nikoho nenechává lhostejným. Vždyť nám připomínají skutečnost, že Bůh vychází člověku naproti, že Bůh vstoupil do lidských dějin. Syn Boha kráčí cestou lidí. Ne cestou pyšného člověka, který touží po moci, ale cestou vedoucí od jeslí ke kříži. Zjevil se v podobě zranitelné a nakonec ukřižované lásky. Vstupuje do našich životů, aby nás ujistil, že mu na každém jednom z nás záleží, že každého z nás miluje.

Vypredané

4,44 €

Adventné príbehy (nielen) pre deti
Adventné príbehy (nielen) pre deti

Mirka Blahová

Kniha Adventné príbehy (nielen) pre deti sa snaží spríjemniť deťom "nekonečné" čakanie na vianočné obdobie. V 24 kapitolách sa majú malí čitatelia možnosť zoznámiť s prostredím, do ktorého sa Pán Ježiš narodil a stretnú sa aj s viacerými biblickými postavami, ktoré hrali dôležitú rolu v dejinách spásy. Autorka Mirka Blahová vytvorila titul v podobe 24 kapitol na 24 decembrových dní, v ktorých postupne vedie deti k plnohodnotnému prežitiu Vianoc. Kniha sa tak môže stať nápaditým adventným kalendárom, ktorého cieľom je doviesť deti k úprimnejšej radosti z najkrajších sviatkov v roku, ktorá má prekrývať krásu ligotajúceho sa vianočného stromčeka.

Skladom

4,75 €

Advent a Vianoce v rodine
Advent a Vianoce v rodine

Richard Vašečka; Marta Vašečková

Ako sláviť v rodine Adventné a Vianočné obdobie?. Vianoce sú sviatkami rodín – tej Svätej rodiny, ale aj tej našej. V každej rodine sa chce narodiť Ježiš Kristus a priniesť tam svoj pokoj a radosť.Recept na dobre prežitý Advent a Vianoce v rodine ponúkajú manželia Richard a Mária Vašečkovci. Vo svojej knihe píšu o prežívaní prípravy na príchod Božieho Syna, ale aj o prežívaní samotných sviatkov Vianoc. Inšpirujte sa aj vy ich radami, ktoré majú dlhodobo odskúšané na vlastnej rodine a vo svojom spoločenstve.Prežite Advent a Vianoce s knihou zo série Milovať a ctiť, kde nájdete svedectvá, praktické typy a podnety na krátke katechézy pre deti - to všetko pekne po poriadku, od prvej Adventnej nedele až po sviatok Obetovania Pána. Očakávajte spolu s touto knihou narodenie Ježiša Krista vo vašom rodinnom spoločenstve. Inšpirujte sa a prežite najradostnejšie sviatky v roku naplno.

Skladom

8,24 €

Adventný kalendár - Božie slovo v advente
Adventný kalendár - Božie slovo v advente

Ľuboš Hašan (ed.)

stolový kalendár. Praktické prevedenie na spôsob stolového kalendára formátu A6 obsahuje fotografie a myšlienky, ktoré vychádzajú z liturgických textov adventného obdobia a smerujú k hlavnému posolstvu prípravy príchodu narodenia Ježiša Krista.Kalendár je praktický v tom, že sa dá používať každý rok v advente, neobsahuje totiž konkrétne dátumy, ale len názvy: 1. adventná nedeľa, pondelok po 1. adventnej nedeli, utorok po 1. adventnej nedeli atď.Myšlienku z Božieho Slova sprevádzajú krásne fotografie pohľadnicového typu.

Vypredané

1,94 €

Adventní čtení III - adventní kalendář
Adventní čtení III - adventní kalendář

Adventní čtení je zároveň kalendářem. Stejně jako dávné kalendáře našich prababiček nabízí pro každý adventní den jednu povídku, příběh, zamyšlení nebo báseň uzavřenou v japonské vazbě. Ke každému textu letos patří jeden obraz malířky Adriany Skálové, který trochu napoví, co je uvnitř nachystáno. Přes den se můžete těšit obrázkem, večer pak odtrhnout proužek papíru, otevřít, číst a povídat si.

Vypredané

11,45 €

Adventní čtení II - adventní kalendář
Adventní čtení II - adventní kalendář

Povídky jsou zavřené – musíte každý den adventu odtrhnout proužek po straně a povídku objevit. Přes den Vám na stěně visí kalendář s pomalu přibývajícím obrázkem, navečer se stává knížkou ke společnému čtení, která se před Vašima očima a s Vaším přispěním postupně rodí. Na Štědrý den pak máte knížku hotovou a můžete si ji dát do knihovny… nebo třeba pod stromeček.

Vypredané

11,45 €

Adventná kniha
Adventná kniha

Leslie Calhoun; Bunmi Ishola; Jamie Lapeyrolerie

Vianočné spomienky, recepty, hry a aktivity pre celú rodinu. Pútavo ilustrované stránky prinášajú tematicky ladené hry, aktivity, recepty a príbehy pre celú rodinu na každý týždeň. Nechýbajú ani otázky na zamyslenie, výzvy, zaujímavosti o Vianociach zo sveta alebo nápady, ako počas Adventu priniesť medzi iných dobro. Netradičnou súčasťou publikácie sú voľné riadky na konci knihy, ktoré si môže každá rodina postupne vypĺňať vlastnými vianočnými zážitkami a tradíciami.

Skladom

17,46 €

Adventný denník
Adventný denník

Vydajme sa spoločne na cestu očakávania Pána.. „Čakáme na Ježiša, ktorý tvorí presne to, čo my nevieme, ale každý z nás to chce: Vianoce.“Adventný denník je venovaný jednotlivým dňom mesiaca december. Každý deň je vzácny dar a patria mu celé dve riadkované strany. Tie sú zatiaľ prázdne, ale čakajú na to, čo sa bude diať v decembri, v čase príchodu pána Ježiša. Adventný denník pozýva k zastaveniu sa, stíšeniu a rozjímaniu nad každým dnom. V tichu dávame priestor Pánovi, aby konal a pôsobil v nás.Denník obsahuje adventné predsavzatia, adventný ´to do list´, úryvky zo Svätého písma. V závere denníka je priestor na zapísanie toho, ako Pán konal a prihováral sa nám počas Vianoc. „Vydajme sa spoločne na cestu očakávania Pána.“

Skladom

4,85 €

Adventné aktivity
Adventné aktivity

Zábavné a tvorivé úlohy. Jeho odkazom je očakávanie. Advent sa začína štyri týždne pred Vianocami v nedeľu. V tomto období si ľudia zhotovujú krásne adventné vence so štyrmi sviečkami. Každá sviečka má svoj význam: viera, nádej, láska, radosť. Poslednú nedeľu pred Vianocami horia už všetky štyri sviečky. Ich svetlo je symbolom blížiacich sa sviatkov.

Vypredané

4,75 €

Adventné žalmy
Adventné žalmy

Emil Floriš

Žalmy patria k biblickým klenotom, ktoré v sebe skrývajú hlboký duchovný a umelecký rozmer. Môžeme nimi Boha chváliť, ďakovať mu, prosiť ho alebo sa mu žalovať. Žalmy tvoria základ modlitby breviára a sú neoddeliteľnou súčasťou svätej omše.Objavovať ich hĺbku nás počas Adventného obdobia pozýva homiletik Emil Floriš, autor knihy Adventné žalmy.Venuje sa v nej žalmom, ktoré sa recitujú alebo spievajú počas svätej omše po prvom čítaní v Adventnom období, a ku každému z nich pridáva krátku exegézu. Kniha je výborným spoločníkom Adventným obdobím – čitateľ môže ju využiť na rannú či večernú modlitbu alebo ako doplnkové čítanie k liturgii. Vďaka tomu, že obsahuje všetky tri liturgické cykly, možno sa k nej opakovane vrátiť.

Vypredané

3,00 €

Adventný veniec
Adventný veniec

Zuzana Švecová Betliarska

Začína sa takto: „Príbeh, ktorý rozpoviem, nie je rozprávkou. Naozaj sa stal. Píše o ňom kniha kníh – Biblia.“ S príbehom o očakávaní a príchode malého Ježiša sa postupne zapaľujú symbolické sviece, ktoré vnášajú do diania svetlo poznania, ale aj obrovskej nádeje. I keď názov je veľavravný, autorkino rozprávanie nie je o trblietaní, adventný veniec nám len pomáha žiť, prežívať adventný čas a dočkať sa... Narodenia nášho Pána.

Vypredané

3,40 €

Adventné kalendáre
Adventné kalendáre

Erika Bock

Zhotovte svojím deťom jedinečný adventný kalendár. Popustite uzdu svojej fantázie a nechajte sa inšpirovať rôznymi návodmi, ktoré nájdete v tejto publikácii .

Vypredané

2,54 €

Adventné vence
Adventné vence

Silvia Braun

Adventné obdobie plynie v znamení očakávania. Zhotovte si adventný veniec podľa seba.V knižke nájdete rôzne farebné variácie z rôznych materiálov.Zapojte do výroby adventného venca aj deti, pracujte spoločne. Z hotového venca budete mať o to väčšiu radosť.

Vypredané

2,54 €

Adventní čas
Adventní čas

Petr Piťha

Malé knížečky (A6) do kapsy přinášejí krátká, ale hluboká a zároveň zábavná poučení.

Vypredané

1,19 €

Adventný denník 2022
Adventný denník 2022

Lucia Barabasová

Adventný denník 2022 je praktický pomocník, ktorý vás duchovne prevedie adventom. Obsahuje zamyslenia na každý deň od prvej adventnej nedele (27.11.) až do sviatku Narodenia Pána (25.12.). Každému dňu je venovaná dvojstránka. Prvá strana obsahuje úryvok z Božieho slova a zamyslenie nad daným textom. Druhá strana je riadkovaná a je vyhradená na zapisovanie vlastných postrehov, myšlienok či modlitieb.

Vypredané

5,82 €

Adventný denník 2019
Adventný denník 2019

Adventný denník 2019 je vhodným pomocníkom ako duchovne prežiť tohtoročný advent.Obsahuje vždy jednu dvojstránku na deň, na ktorej sú uvedené informácie ako dátum, sviatok svätca zo dňa, súradnice čítaní na daný deň a kto oslavuje meniny. Nasleduje stať niektorého z čítaní zo dňa (katolícky preklad, SSV Trnava 2007), po nej komentár k úryvku a za ním zamyslenie. Autorom komentárov a zamyslení je katolícky kňaz Peter Matis.Druhá strana má prázdne riadky na zapisovanie vlastných myšlienok, postrehov, modlitieb a podobne. Na konci strany je vždy predsavzatie na deň, ktoré vychádza z Písma a zamyslenia. Denníček je obohatený farebnými obrázkami a citátmi z Božieho slova a Liturgie hodín.

Vypredané

0,97 €

Adventní pohádkový kalendář
Adventní pohádkový kalendář

2 CD se 24 pohádkami. Na každý den jedna, od 1. prosince až do Štědrého dne! Vyprávějí: Jan Čenský, Ivana Andrlová, Petr Rychlý, Otakar Brousek st., Hana Krtičková, Daniela Krhutová, Jolana Smyčková, Marek Libert a Ulrika Kotajná.Pohádky:O největším pánovi a vánočních botách; O princezně na hrášku; O kouzelné šupině a upečeném štěstí; Sněhulák; Dvě obryně a kralevic Hlini; Myška nevěsta; O perníkové chaloupce; Kde mají sněhuláci své království; Jak dědeček zasadil řepu; Kdo je nejsilnější?; Jak se stal mravenec královým ministrem; Zkrocený vodník; Jak klokan svinul a odkutálel tmu; Slon a tygr; O vanilkovém rohlíčku, který měl smůlu; Hloupá a hloupější; Jak se kamarádila veverka s rybou; Liška a moudrá sýkorka; Chytrý uhlíř; Kočky se myjí až po jídle; O dvou ztracených tulácích; Pohádka o bílé holubičce; Jak liška ošidila havrana; O vánoční hvězdičce.

Vypredané

6,21 €

Adventista a katolík
Adventista a katolík

Pavol Eirene

Dvaja priatelia na dvoch rôznych lodiach. „Nie je jedno, čo a ako človek verí. Správne i menej správne učenie má svoj odraz v praktickom živote.“ Táto pravda je jeden z motívov, ktorý viedol autora k napísaniu zaujímavej a jedinečnej publikácie. Ide vlastne o publikovanie korešpondencie medzi dvoma priateľmi na konkrétne náboženské otázky, kde každý vysvetľuje svoju vieru a kladie otázky, či dokonca uvádza námietky proti druhej strane. Veľa z toho mali už prediskutované skôr, v duchu úprimnosti a priateľstva, ktoré tých odlišne veriacich ľudí spája. Skoro všetko tu stojí na vysvetľovaní Sv. písma, ale aj rozumného a logického pohľadu na argumenty. Táto knižka nie je suchým teologickým traktátom, ale predstavuje konfrontáciu v konkrétnych osobách, ktoré sú rozdielneho vierovyznania. Každý tú vysvetľuje svoje stanovisko a pýta si objasnenie toho druhého. Hoci hlavná téma je dialóg medzi adventistom siedmeho dňa a katolíkom, okruhy otázok a odpovedí sa dotýkajú všeobecne vierouky väčšiny protestantov a katolíkov, zvlášť tých vypuklých protirečivých bodov ako sú: viera a skutky, tradícia a Písmo, Učiteľský úrad Cirkvi a hriešnosť Cirkvi a pod. Autor sa snaží objasniť niektoré kresťanské tajomstvá viery, ich vzájomnú harmóniu a význam, ich zakorenenie v Písme. Veriaci katolík tak má príležitosť lepšie spoznať svoju vieru a uistiť sa v nej. Tajomstvá však naďalej zostávajú predmetom viery. Ďalším blahodárnym účinkom určite bude aj lepšie chápanie Sv. písma, ktoré je tu hojne citované a rozoberané. Z jednej strany sa kniha ľahko číta, je písaná hovorovým štýlom, argumentuje sa tu veľmi živo, z druhej strany toto dielko je skôr pre náročného čitateľa, ktorý sa nestratí v neúprosnej logike argumentov a vysvetlení. Kto má záujem lepšie a hlbšie poznať rôzne náboženské otázky pre toho môže čítanie tejto knihy veľkou pasiou.

Vypredané

2,13 €

Adventný kalendár: Betlehem
Adventný kalendár: Betlehem

Adventný kalendár tvorí jednoduchá vystrihovačka Betlehema. Stačí ju vystrihnúť a počas Adventu každý deň rozžiariť novou hviezdou a zaujímavou ozdobou. Na Vianoce môže mať každé dieťa pod stromčekom svoj jedinečný Betlehem. Kalendár má formu otváracej A4.

Skladom

0,78 €

Adventný kalendár
Adventný kalendár

Objavte čaro Vianoc s jedinečným adventným kalendárom. Vďaka krásnym ilustrovaným kartičkám na každý deň adventu, a nápaditému manuálu, ktorý pozve k denným aktivitám a úlohám celú rodinu, si adventný kalendár zamiluje každý.Kalendár vznikol ako túžba jednej mamy, ktorá chcela priblížiť svojim deťom čas adventu a vyplniť ho aktivitami, ktoré ich nielen zabavia, ale aj povedú ich srdcia priamo pred zázrak v Betleheme. Adventný kalendár obsahuje 24 ilustrovaných kartičiek spolu s návodom, ktorý vám vysvetlí úlohu daného dňa a dá aj tip na darček.

Skladom

9,60 €

Adventní kúra pro duši
Adventní kúra pro duši

Anna Mátiková

Adventní kúra nabízená v této knize je založená na Božím slově, které očišťuje, uzdravuje, utěšuje a napřimuje vše, co je v naší duši ochablé a pokřivené. Advent míváme spojený mimo jiné s tím, že sháníme a balíme dárky pro své blízké. Záměr této příručky je však přesně opačný: zve nás, abychom „rozbalili“ dary Božího slova, jež nám v tomto období štědře naděluje mešní liturgie. Bůh všestranně pečuje o naše dobro. Někdy ale potřebujeme znovu objevit, jak lze spolupracovat s Boží láskou a milostí, abychom mohli ještě horlivěji čerpat z pramenů spásy. Kniha může posloužit k duchovní obnově jednotlivců i celých společenství.Sr. Anna Mátiková FSP (* 1979) pochází ze Slovenska, kde vystudovala anglistiku a germanistiku. Už dvacet let pobývá střídavě v České republice a v Itálii. Po řeholní formaci v kongregaci Dcer sv. Pavla v Římě absolvovala teologii na KTF UK v Praze a působila v nakladatelství Paulínky. V roce 2012 složila řeholní sliby. V roce 2019 získala licenciát na Papežském biblickém institutu v Římě, kde nyní pokračuje v doktorandském studiu. V nakladatelství Paulínky už jí vyšla kniha Expedice Bible: základní výbava (2020).

Skladom

9,51 €

Adventný kalendár s príbehmi
Adventný kalendár s príbehmi

Bruno Ferrero

Čaro Vianoc umocňuje dobrá príprava. Tento adventný kalendár ponúka celej rodine výbornú príležitosť deň po dni spoločne kráčať k Ježišovmu narodeniu. Podmanivé príbehy pre malých i veľkých sú plné lásky, nehy a porozumenia.

Vypredané

4,75 €

Posledné kusy
Adventný balík: Teba čakáme
Adventný balík: Teba čakáme

Anna Petrášová; Mária Prodajová

Akordy + CD + Príbehy. V obale z tvrdej väzby sa nachádza CD, ktoré obsahuje 13 piesní, ilustrácie k jednotlivým pesničkám, ich texty a akordy, a súčasne vyšla aj brožúrka s príbehmi, ktoré sú inšpirované piesňami z CD.Tieto príbehy ešte viac rozvíjajú myšlienku piesní a ponúkajú ďalšie možnosti adventnej prípravy. Piesne priamo súvisia s Vianocami tak, že každá postava, ktorú nájdeme pod vianočným stromčekom v betleheme, má „svoju pieseň“ o tom, ako sa pripravovala na narodenie Ježiška. Piesne vytvárajú špecifickú atmosféru adventu – radostné očakávanie podnecujúce k aktívnej príprave.

Skladom

12,60 €

Adventný kalendár: Keď sa rodí nádej
Adventný kalendár: Keď sa rodí nádej

Anna Činčuráková Tipulová

Autorka zamyslení Anna Činčuráková Tipulová je evanjelickou farárkou a matkou 5 detí, ktorá miluje obdobie adventu so všetkým, čo k tomu patrí. No zároveň si uvedomuje ako rýchlo kráčame dnešným svetom, vystrašení a veľakrát plní bolestí si ani neuvedomíme, že tu nejaký advent máme.Do tohto zmätku a strachu však prichádza nádej. Adventný kalendár: Keď sa rodí nádej poukazuje svojimi pomyselnými okienkami čokoládky každý adventný deň na to, že Niekto vie, kto si; rozumie Ti, chápe Ťa a je s Tebou. Otvor teda okno svojej duše a vpusť dnu nádej!

Skladom

7,28 €

Adventisté sedmého dne mezi modernou a postmodernou
Adventisté sedmého dne mezi modernou a postmodernou

Bedřich Jetelina

Práce reflektuje, jak se Církev adventistů sedmého dne vyrovnává s výzvami postmoderny, ač sama má své kořeny hluboce v období moderny. První část je věnována vzniku Církve adventistů sedmého dne v kontextu paradigmatu moderny a vývoji její dogmatiky. Zabývá se zejména filosofií common sense Thomase Reida a popisuje adventistické dogmatické výpovědi, které jsou pro tuto církev typické a na které měla filosofie common sense vliv. Druhá část rozebírá, jak se tato církev vyrovnává s výzvami postmoderní doby. Popisuje současné rozdělení adventistické teologie na základě hermeneutických východisek, kterými se jednotlivé proudy od sebe liší a které je závislé na způsobu vnímání Boha ve vztahu k času. Ukazuje i praktické dopady, ke kterým jednotlivé přístupy v církevní praxi vedou. Cílem práce je co nejobjektivněji popsat stávající situaci a ukázat na možná rizika a řešení, která před církví a jejími členy leží. Autor vidí adekvátní odpověď na problémy adventismu v postmoderní době v přenesení důrazu na obecně křesťanská východiska a v redefinování specificky adventistických nauk.

Vypredané

8,34 €

Advent
Advent

Peter-Hans Kovenbach

Zamyslenia. Táto knižka neveľkého formátu, je prvým vydaním meditácií pátra Kolvenbacha. Obsahuje rozijímania nad evanjeliovými úryvkami, ktoré sa čítajú v Cirkvi od sviatku sv. Ondreja apoštola, až do sviatku sv. Štefana. Knižka obsahuje aj náčrt životopisu a spirituality pátra Kolvenbacha z pera jeho dhoročného blízkeho spolupracovníka v Generálnej kúrii Spoločnosti Ježišovej, znalca ignaciánskej spirituality pátra Boguslawa Steczeka SJ.

Skladom

5,82 €

Advent
Advent

Gunnar Gunnarsson

Novela Advent Islanďana Gunnara Gunnarssona (1889—1975) je malá perla světové literatury. Prostý, a přesto velkolepý příběh o shánění ovcí na zimu, tohoto každoročního rituálu hlavního hrdiny, vychází z autentického vyprávění místního farmáře Benedikta Sigurjónssona, přezdívaného Bensi z hor. Příběh je specificky islandský, ale právě díky realistické ukotvenosti v drsné, zasněžené přírodě severního Islandu poblíž jezera Mývatn nabyl obecnou platnost a je stejně aktuální i dnes. Zdánlivě banální vyprávění o pastýři, který při hledání posledních několika ovcí ze stáda dává v sázku vlastní život, má filozofický přesah a existenciální hloubku, o niž se významně zasluhuje Gunnarssonův styl. Gunnarsson vypráví úsečně a úspornými prostředky, vlastními středověkým ságám, jimž se mimochodem obdivoval a překládal je do dánštiny.

Vypredané

6,31 €

Advent
Advent

Josef Janšta

Večerní čtení pro děti. Advent je vskutku požehnaná doba. Zatímco markety a menší prodejci zdůrazňují, jak důležité je mít dárek právě od nich, křesťané a lidé dobré vůle hledají radost a pokoj ve svém srdci, aby se tak připravili na příchod velikého Krále v neuvěřitelné chudobě Betléma.Knížka „Advent“ chce čtenářům k této přípravě na Vánoce pomoci. Nabízí čtení na každý den tohoto období.

Vypredané

4,46 €

Advent a Vianoce s Benediktom XVI.
Advent a Vianoce s Benediktom XVI.

František Sočufka (ed.)

Kniha Advent a Vianoce s Benediktom XVI. umožňuje čitateľom vhĺbiť sa do tajomstiev týchto krásnych liturgických období vďaka homíliám, ktoré predniesol Benedikt XVI. pri slávení svätých omší, pri recitovaní vešpier, vďaka posolstvám Urbi et orbi na slávnosť Božieho narodenia, či príhovorom pred modlitbou Anjel Pána predneseným z obloka pápežskej pracovne.Umožňujú čitateľovi dýchať sviatočnú atmosféru Večného mesta a v spojení so Svätým Otcom prežívať očakávanie a radosť z narodenia Božieho Syna.

Vypredané

3,49 €

Rorate - české adventní zpěvy 16. století
Rorate - české adventní zpěvy 16. století

Bohuslav Korejs

Varhanní doprovod. Staročeské roráty po hudební stránce patří k našim nejkrásnějším výtvorům duchovní písně (Dobroslav Orel), měli bychom se snažit o jejich citlivé oživení.Tento jejich varhanní doprovod by měl posloužit těm varhaníkům, kteří si v současné době už netroufají harmonizovat cantus firmus v některé církevní tónině. Tento varhanní doprovod písní doplňuje zpěvník „Roráte“ vydané Karmelitánským nakladatelstvím v roce 2003.

Vypredané

2,72 €

Kázání pro dobu adventní a vánoční
Kázání pro dobu adventní a vánoční

Bernard z Clairvaux

Kazatelské umění Bernarda z Clairvaux je oceňováno a obdivováno podnes. Jeho nejvýraznější zdroj, patrný na první pohled, je znalost Písma. Některé pasáže Bernardových kázání jsou vystavěny téměř výhradně z biblických citátů jako z kamenů Božího slova, dnes (hodie) se naplňujícího v duších jeho posluchačů. Bernard z těchto živých kamenů systematicky buduje stále nové stavby, které uchvacují vždy originální architekturou myšlenek, hlubokým psychologickým vhledem a nesmírnou šíří praktického záběru, máme-li praxí na mysli duchovní život. Bernardovou snahou možná není ani tak Písmo vykládat, jako spíše ho vnášet do života svých posluchačů a tak jej proměňovat. Jak k tomu výstižně poznamenává H. de Lubac: „(Bernard) Písmo neosvětluje, ale spíš vše, a především lidské srdce, osvětluje Písmem.“ Takové světlo potřebuje každé lidské srdce, aniž by na tom něco změnil běh staletí.

Vypredané

14,65 €

Od Adventu do Vianoc
Od Adventu do Vianoc

Katarína Jantáková (ed.)

Maľovanky, hlavolamy, doplňovačky. Maľovanky, hlavolamy, doplňovačky? Všetko nájdete v tejto útlej publikácii Od Adventu do Vianoc, ktorá je určená pre deti vo veku 6 až 9 rokov. Zábavnou formou si deti budú približovať udalosti, ktoré prináša obdobie Andventu a Vianoc.

Vypredané

1,16 €

Sada: Keď prišiel Spasiteľ na svet + Adventné príbehy (11)
Sada: Keď prišiel Spasiteľ na svet + Adventné príbehy (11)

Donatus Pfannmüller; Mirka Blahová

Keď prišiel Spasiteľ na svetPri jeho posledných slovách Ježišovou vážnou tvárou preletel ľahký úsmev. Jared naňho hľadel s očakávaním, ba s napätím. Bol presvedčený, že dosiahol úspech. Ale mýlil sa. V Ježišových očiach bolo toľko nevýslovnej dobroty! Jared si nikdy predtým neuvedomil tak jasne ako teraz, že hlavnou črtou Ježišovej osoby je milosrdná láska. Na ušľachtilej Ježišovej tvári nebolo ani stopy vzrušenia, ani známky nevôle voči utláčateľovi jeho milovaných rodičov. Keď to Jared videl, sklamaný zvesil hlavu a skoro úzkostlivo sa spýtal:— Majster! Ešte aj teraz chceš pomáhať opravovať dom tomu farizejovi? Mladému majstrovi zažiarili oči, keď na jeho otázku odpovedal zasa otázkou: — Povedz mi, Jared, láka pastier zablúdenú ovečku hrsťou tŕnia, alebo šťavnatej ďateliny?Osem príbehov z najšťastnejších čias Svätej zeme. Dejiny ľudského pokolenia sa delia na dve obdobia:pred Kristom a po Kristovi. Ako keby aj história hovorila, že s Kristom sa začal život nový, dobrý, blažený...Adventné príbehy (nielen) pre detiUž aby tu boli Vianoce, však? Tiež sa nevieš dočkať? Práve preto je tu aj moja knižka. Pomôžem ti prečkať adventný čas a trochu sa zamyslieť nad tým, čo sa odohrávalo predtým a vtedy, keď Pán Ježiš prišiel na svet ako človek. Tak sa začítaj a započúvaj do príbehov vo vnútri. Želám ti požehnaný čas! Mirka Blahová

Vypredané

8,05 €

Od adventu do adventu
Od adventu do adventu

Jan Kotas; Martina Špinková

Křesťanské putování rokem. Jaro, léto podzim, zima - střídají se rok co rok. Jak prožíváme různá období roku?Prožíváme je všichni stejně?Jak je prožívají křesťané?Co je to liturgický rok, kdy začíná a kdy končí?Co znamená advent?Jak dlouho trvá postní doba a jaký má smysl?Proč jsou Velikonoce každý rok jindy?Na tyto a mnohé další otázky srozumitelným jazykem a s využitím krásných a výstižných ilustrací odpovídá tato knížka. Odhaluje původ a smysl křesťanských svátků a ukazuje, jak je slavíme v rodině a společně s celou církví. Vydejme se tedy společně na cestu. Objevíme, jak pestrý je liturgický rok, tak jak ho prožívá už dlouhá staletí katolická církev.

Vypredané

8,24 €

1 z 8
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Libuša, pred 1 dňom

Som veľmi spokojná s týmto obchodom, rýchle dodanie, z nákupu sa vám vždy vráti späť nejaká čiastka, krásne a s láskou zabalené. :)

userAvatar

Stanislava , pred 1 dňom

Vždy veľmi rýchle odoslanie objednávky, rýchla komunikácia. Moj najobľúbenejšie internetové kníhkupectvo ❤️

userAvatar

Stanislav, pred 2 dňami

Výhoda

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk