Hľadaný výraz: ján balážia

Hľadaný výraz: ján balážia

(2190 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Z múdrosti otcov - Január
Z múdrosti otcov - Január

Miron Keruľ-Kmec

Publikácia Mirona Keruľ-Kmeca s názovom Z múdrosti otcov - Január je brožúrka, ktorá prináša poučenia svätých učiteľov duchovného života na každý deň v mesiaci január. Jednému dňu je venovaná jedna strana so zamyslením niektorého zo svätých otcov, na konci ktorého je vždy otázka, prípadne viacero otázok ako podnet na ďalšie rozjímanie. Svätí otcovia nás učia modliť sa, myslieť a žiť kresťanským spôsobom. Svoju múdrosť nadobudnutú vlastnou skúsenosťou počas duchovných zápasov ponúkajú nasledujúcim generáciám. Aplikácia ich skúseností do nášho bežného života nám pomôže istejšie a rýchlejšie kráčať po ceste spásy.

Skladom

4,75 €

Posledné kusy
CD: Dve tváre Janais
CD: Dve tváre Janais

Janais

Dve tváre Janais je názov v poradí piateho albumu speváčky Janais. Album s 10 štúdiovými nahrávkami je zbierkou speváčkiných singlov z posledných rokov (Na dosah. Domov), doplnený o jej nové autorské piesne. CD zároveň obsahuje aj publikom obľúbené speváčkine verzie ukrajinských zľudovelých piesní Prečistaja Diva a Spi Isuse, spi, či rusínsku ľudovú pieseň Poľana poľana. Názov albumu upriamuje pozornosť na dve tváre speváčky Janais, popovú aj folklórnu podstatu jej tvorby, no zároveň odhaľuje tvár gitaristu, spoluproducenta a speváčkinho manžela Petra Kothaja. Žánre: Pop, Singer-songwriteZoznam skladieb: Na dosah Domov Čo zostalo z nás Rieky (feat. BuranoWski) Naveky [Radio Edit] Len kvôli nám (feat. Martin Husovský) Prečistaja Diva Spi Isuse, spi Poľana, poľana Slávna PannaHudobníci: Janais, Peter Kothaj, Martin Husovský, Tomáš Buranovský, Ženský spevácky zbor Milpošanka, Michal Šelep, Pavol Hvišč, Boris Pasterák, James Evans, Martin Jeriga, Peter Luha, Daniel Špiner, Matej Palidrab, Adam Kaščák, Randy Gnepa

Skladom

11,64 €

Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II.

Pawel Zuchniewicz

Kniha Zázraky Jana Pavla II. vyšla v Polsku v roce 2006 a 2009 a stala se bestselerem. Obsahuje řadu svědectví o zázracích, které se staly na papežovu přímluvu už za jeho života i podrobný popis zázraků oficiálně uznaných a doložených k procesům jeho blahořečení a svatořečení.

Vypredané

9,70 €

Evanjelium podľa Jána (KBD)
Evanjelium podľa Jána (KBD)

Massimo Grilli

Úvod a teológia. Kniha Evanjelium podľa Jána. Úvod a teológia je rozdelená do dvoch častí. Prvá je rozdelená do siedmych kapitol a autor sa v nej venuje všeobecným otázkam o tomto evanjeliu, čiže autorstvu, dobe vzniku, literárnej štruktúre, kompozícii a charakteristickým literárnym prvkom evanjelia. Druhá časť je exegeticko-teologickou analýzou vybraných kapitol evanjelia, ktorými autor sprevádza čitateľa, aby objavil vnútornú dynamiku textu. Postavy, ktorých príbehy sú v evanjeliu vyrozprávané, už nie sú viac iba historickými postavami, ale symbolmi viery a čitateľ evanjelia je vedený, aby sám dal svoju odpoveď viery.

Vypredané

13,58 €

DVD - Evangelium podle Jana
DVD - Evangelium podle Jana

Děj filmu zpracován věrně podle biblického záznamu. Český dabing podle ekumenického překladu Bible. Podle hodnocení diváků je Evangelium podle Jana nejlepším filmem z edice Visual Bible. Už samotná předloha - text jedné z knih Nového zákona - je výjimečná. Napsal ji jeden z nejbližších učedníků Ježíše Krista. Jan ve svém evangeliu nejen detailně popsal Ježíšův život, ale dokázal také vystihnout jeho myšlenky, které dodnes formují náš svět. Možná právě proto patří toto evangelium k nejoblíbenějším. Závěr Ježíšova života v něm není vykreslen naturalistickými scénami, ale přináší poselství lásky a smíření.

Vypredané

9,99 €

DVD: Jana z Arku
DVD: Jana z Arku

V roku 1429 sa Francúzsko zúfalo snažilo ubrániť svoju nezávislosť. Agresívni anglickí dobyvatelia sa rozhodli obsadiť jeho územie. Keď sa už zdá, že mesto Orleans padne do rúk nepriateľa, na scéne sa objaví mladučké, 17-ročné dievča z Lorraine. S detinskou vierou vedie Jana z Arku (1412 - 1431) svojich krajanov k prekvapujúcemu víťazstvu. Oslavu však vystriedajú slzy zúfalstva, keď ju Angličania vďaka zrade unesú. Obvinia ju z čarodejníctva a potom na hranici upália. Zrodí sa tak neobyčajne smutný, ale pravdivý príbeh Jany z Arku. Dostupné aj v rámci sady 4 DVD - Animované príbehy velikánov dejín 3 za výhodnú cenu.

Vypredané

2,90 €

Evangelium podle Jana 1502
Evangelium podle Jana 1502

ekumenický překlad. Kromě textu celého Janova evangelia v Českém ekumenickém překladu obsahuje i základní informace o Bibli.

Vypredané

1,16 €

Nad evangeliem podle Jana
Nad evangeliem podle Jana

Silvano Fausti

Porozumět Božímu slovu. Výklad Janova evangelia, ve kterém nechybí odbornost a přitom i pochopitelnost a živost, která zve nejen k četbě, ale i k přemýšlení a k žití rozjímaného slova.Autorova životní zkušenost se zde spojuje s poctivým bádáním a přesný výklad s jednoduchým jazykem v ustavičném dialogu mezi moderností a tradicí.

Skladom

25,71 €

Heroické čnosti Jána Čarnogurského
Heroické čnosti Jána Čarnogurského

Anna Dudová

Kniha Heroické čnosti Jána Čarnogurského popisuje znaky kánonicky definovanej svätosti v živote špirituála Jána Čarnogurského. Ide o mladého kňaza Spišskej diecézy, ktorý žil v rokoch 1904-1938 a zomrel vo veku 34 rokov na úpal pri púti bohoslovcov Spišského kňazského seminára na Mariánsku horu v Levoči dňa 1. júla 1938. Jeho život sa vyznačoval službou Bohu a blížnemu, už počas svojho krátkeho života a aj po jeho náhlej smrti sa o ňom šíril chýr svätosti. Mnohí ho po jeho smrti označili za kňaza svätého života. Kniha sa snaží zrekonštruovať život špirituála Jána Čarnogurského v kontexte jeho rodnej obce, jeho najbližšej rodiny, jeho štúdií, ako aj niekoľkých dôležitých faktov z jeho života v Kežmarku a Spišskej Kapitule. Poodhaľuje jeho čnosti, v ktorej dominuje jeho osobitný vzťah k chudobe a k modlitbe, jeho zanietenie pre obetu a pre nábožný život s Bohom.Kniha je jedinečná na slovenskom knižnom trhu v tom zmysle, že popisuje nielen život kňaza, ale predstavuje tohto kňaza ako možného kandidáta na blahorečenie. Tu nejde len o biografické údaje, kniha tiež analyzuje náuku Katolíckej cirkvi o kánonizovanej svätosti z viacerých možných aspektov, z ktorých jasne vyniká dôvod, prečo Cirkev kanonizuje niektorých svojich verných služobníkov. Je zameraná na kanonizačný proces, podrobne charakterizuje jednotlivé znaky kanonicky definovanej svätosti. Získané poznatky o jednotlivých znakoch kánonicky definovanej svätosti následne aplikuje na život ThDr. Jána Čarnogurského, obsahuje dôkazy a indície prvkov svätosti v živote Jána Čarnogurského.

Skladom

7,66 €

Modlitby Jana Pavla II.
Modlitby Jana Pavla II.

Zenon Ziólkowski

Modlitby papeže Jana Pavla II. jsou uspořádány podle kalendáře církevního roku, na každý den je zařazena jedna modlitba. Na začátku každého měsíce je přidán kratičký citát týkající se modlitby a úryvek některého literárního díla (básně, eseje) z papežovy tvorby. Modlitby jsou vybrány z celého šestadvacetiletého pontifikátu Jana Pavla II. Pronesl je na nejrůznějších místech světa.

Vypredané

7,95 €

Tajomstvá Jána Pavla II.
Tajomstvá Jána Pavla II.

Antonio Socci

Príbeh, ktorý sa nedá čítať bez emocionálnych zimomriaviek. Absolútne jedna z najviac prekvapujúcich a odkrývajúcich kníh o poľskom pápežovi! Dlhoročný priateľ Karola Wojtylu, kardinál Andrzej Deskur, odhaľuje autorovi nezvyčajnú informáciu. Ukazuje sa, že osoba Jána Pavla II. má ešte jeden, biografmi doposiaľ neodhalený rozmer: Karola Wojtylu od 26. roku života sprevádzali nezvyčajné mystické zážitky! „Aké tajomstvá ukrýval Karol Wojtyla? O čom vedel?“ – pýta sa autor a aby potvrdil tieto informácie, ide po stopách tajomstiev z Fatimy, skúma zväzky s o. Piom, predpovede a mariánske zjavenia udalosti z Medjugoria a mnohé nadprirodzené znaky, ktoré sprevádzali službu – ako píše sám autor – Jána Pavla Veľkého. Porovnáva ich s výpoveďami svedkov, vatikánskymi dokumentmi, názormi blízkych osôb pápeža. Výsledky toho bádania sú absolútne ohromujúce! Vrhajú úplne nové svetlo na úlohu, akú odohral Ján Pavol II. v dejinách sveta nielen ako vzdelaný duchovný vodca, ale aj ako človek, ktorý mal reálny kontakt s Bohom v rozmere, aký je si ťažko predstaviť.

Vypredané

12,51 €

Tajomstvá Jána Pavla II.
Tajomstvá Jána Pavla II.

Antonio Socci

Aké tajomstvá ukrýval Karol Wojtyla? O čom vedel?. Príbeh, ktorý sa nedá čítať bez emocionálnych zimomriaviek. Absolútne jedna z najviac prekvapujúcich a odkrývajúcich kníh o poľskom pápežovi! Dlhoročný priateľ Karola Wojtylu, kardinál Andrzej Deskur, odhaľuje autorovi nezvyčajnú informáciu. Ukazuje sa, že osoba Jána Pavla II. má ešte jeden, biografmi doposiaľ neodhalený rozmer: Karola Wojtylu od 26. roku života sprevádzali nezvyčajné mystické zážitky!„Aké tajomstvá ukrýval Karol Wojtyla? O čom vedel?“ – pýta sa autor a aby potvrdil tieto informácie, ide po stopách tajomstiev z Fatimy, skúma zväzky s o. Piom, predpovede a mariánske zjavenia udalosti z Medjugoria a mnohé nadprirodzené znaky, ktoré sprevádzali službu – ako píše sám autor – Jána Pavla Veľkého. Porovnáva ich s výpoveďami svedkov, vatikánskymi dokumentmi, názormi blízkych osôb pápeža.Výsledky toho bádania sú absolútne ohromujúce! Vrhajú úplne nové svetlo na úlohu, akú odohral Ján Pavol II. v dejinách sveta nielen ako vzdelaný duchovný vodca, ale aj ako človek, ktorý mal reálny kontakt s Bohom v rozmere, aký je si ťažko predstaviť.

Vypredané

10,57 €

List Efezským - Zjevení Janovo
List Efezským - Zjevení Janovo

Český ekumenický překlad Bible ve velkém písmu. Tento svazek je dalším dílem z řady Český ekumenický překlad Bible ve velkém písmu. Vydáváním této řady vycházíme vstříc poměrně velké skupině lidí, která - ať už z důvodu nemoci, úrazu či stáří - má těžkosti při čtení běžných knih a potřebuje velmi dobře čitelné knihy bez rušivého formátování textu.

Vypredané

3,78 €

DVD: Evanjelium podľa Jána
DVD: Evanjelium podľa Jána

Diváci hodnotia film Evanjelium podľa Jána ako najlepší z edície Visual Bible. Už samotná predloha – biblický text – má niekoľko výnimočností. Život Ježiša Krista detailne zaznamenal jeho milovaný učeník Ján a možno práve preto patrí toto evanjelium k najobľúbenejším. Ján bol tak blízko pri Ježišovi, že sa mu podarilo podrobne zachytiť nielen jeho konanie, ale aj myšlienky, ktoré dodnes formujú náš svet a morálku. Záver Ježišovho života nie je vykreslený krutými naturalistickými scénami, ale prináša posolstvo lásky, dobra a zmierenia.Vďaka vynikajúcim hereckým výkonom, dobrej réžii, hudbe so židovskými motívmi a veľkolepo pôsobiacej výprave tento film ponúka nielen silný umelecký zážitok, ale zároveň umožňuje „osobné stretnutie“ s Božím Synom a prostredníctvom neho aj s nebeským Otcom.Dej filmu je verný biblickému záznamu a slovenský dabing je podľa katolíckeho prekladu Biblie.Špeciálne bonusy na DVD: vyhľadávanie podľa kapitoly, vyhľadávanie podľa udalosti, aktuálna kapitola a verš v obraze. Jazyk zvuku: SK, CZ, ENG. Celkový čas: 174 min.

Vypredané

7,66 €

Stopár - január až marec
Stopár - január až marec

Spoločenstvo čitateľov Biblie vydáva štyri-krát do roka sprievodcu Bibliou pre školopovinné deti a mládež. Sprievodca nesie názov Stopár. Je to niekto, kto chce niečo nájsť, čosi nové zistiť. Vyznačuje sa usilovnosťou, neúnavnosťou v hľadaní a v tomto prípade v hľadaní biblických právd. Kniha je vynikajúcou pomôckou pre mladých ľudí. Naučí ich správne čítať Bibliu, ako s ňou pracovať, nabáda k pravidelnej modlitbe a k načúvaniu Pána.

Vypredané

0,83 €

Zázraky Jána Pavla II.
Zázraky Jána Pavla II.

Pawel Zuchniewicz

Po jeho smrti sa na celom svete objavili správy o uzdraveniach, ktoré sprostredkoval. Po smrti Jána Pavla II. sa celou zemou niesli správy o zázrakoch, ktoré pocítili ľudia, ktorí s ním boli v kontakte po celý svoj život. Po nich začali prichádzať ďalšie svedectvá o uzdraveniach a milostiach, ktoré sa pripisovali príhovoru Jána Pavla II.Kniha Zázraky Jána Pavla II. je záznamom takýchto okamihov. Autor prišiel k ľuďom, ktorí sami zažili milosť modlitby tohto pápeža, ktorí boli svedkami a účastníkmi udalostí, vymykajúcim sa zákonom Zeme. 1. mája 2011 bol Ján Pavol II. blahorečený. Bola to prvá nedeľa po Veľkej noci, a tento deň sa v Cirkvi slávi ako sviatok Božieho milosrdenstva práve na podnet Jána Pavla II. A už len pripomeňme, že poľský pápež ukončil svoju cestu na Zemi v predvečer tohto sviatku.Kniha vyšla v aj českom jazyku: Zázraky Jána Pavla II. (2020)

Vypredané

6,11 €

Memoriál Janka Magu 2003
Memoriál Janka Magu 2003

Imrich Vaško

Vo vašich rukách sa ocitá prvotlač mladých autorov ocenených najvyššími poctami v literárnej súťaži MEMORIÁL JANKA MAGU, vyhlásenej a vyhodnotenej v roku 2003 pod záštitou FF KU v Ružomberku a jej dvoch pracovísk...

Vypredané

4,75 €

Kniha Zjevení apoštola Jana
Kniha Zjevení apoštola Jana

Hans Giesen

18. Malý Stuttgartský komentář k Novému zákonu (celkem v 18 svazcích) je základním dílem, napomáhajícím dobré orientaci v biblickém textu. Každý svazek přináší hutnou informaci k autorství daného spisu, k místu a době sepsání, objasňuje literární zvláštnosti a teologické poslání příslušné novozákonní knihy. Znamená seriózní oporu i pro odborníky, ale mimořádně vhodný je pro ty, kdo se s Biblí teprve blíže seznamují, pro středoškolské a vysokoškolské studenty, pro učitele náboženství, biblické kroužky. Výklad je uzpůsoben českému čtenáři: zohledňuje české překlady Písma, připojuje potřebné vysvětlivky a poznámky a cituje sekundární literaturu napsanou v češtině. Text odborně garantovalo České katolické biblické dílo.

Vypredané

8,44 €

Život Jany z Arku
Život Jany z Arku

Régine Pernoudová

Odborně fundovaná autorka představuje světici na základě historických dokumentů. Čtenář je konfrontován s Janiným udivujícím, ba paradoxním posláním v dějinách Francie, jehož podstatou byla její kladná odpověď na každou Boží výzvu.

Vypredané

2,42 €

E-kniha
E-kniha: Jane Eyrová
E-kniha: Jane Eyrová

Charlotte Brontë

Jane Eyrová, najznámejšie dielo Charlotty Brontëovej, je román, kde je hlavnou postavou mladá rozprávačka, drobná, nie práve krásna, ale inteligentná a čestná anglická sirota. Dej románu prechádza niekoľkými obdobiami: Janino detstvo v Gatesheade, kde jej život strpčujú teta a jej rozmaznané deti. Jej pobyt a vzdelávanie v Lowoodskej dievčenskej škole pre chudobné dievčatá a siroty, kde si získava priateľky, ale trpí nedostatkom - či už stravy alebo príjemného prostredia, jej pôsobenie ako opatrovateľky v sídle Thornfield Manor, kde sa zamiluje do svojho zamestnávateľa Edwarda Rochestera, obdobie strávené s rodinou Riversovcov v Moor House a Mortone, kde ju jej chladný bratranec-kňaz požiada o ruku, a jej opätovné stretnutie a manželstvo s milovaným Rochesterom v jeho dome vo Ferndeane.Čiastočne autobiografický román je plný spoločenskej kritiky a pochmúrnych gotických prvkov. Na vtedajšie pomery bol veľmi pokrokový, pretože nekopíruje len zásady romantizmu, ale miešajú sa v ňom aj nové, realistické prvky a motívy.

Ihneď na stiahnutie
-33%

9,99 €

E-kniha
E-kniha: Hádanky Jána Bottu
E-kniha: Hádanky Jána Bottu

Ján Botto

„No keďže už chcete, tak poďte hádati, / ale sa musíte skôr čosi spýtati…“ Klasika zo Zlatého fondu SME.

Ihneď na stiahnutie

1,49 €

Jan Royt - krajinami umění
Jan Royt - krajinami umění

Jan Royt; Martin Bedřich

Rozhovor s Martinem Bedřichem. Kniha rozhovorů se známým historikem umění je putováním po krajině, jež promlouvá uměleckými díly, které na ní během staletí vznikly. Zabývá se mnohovrstevnatými vztahy, které působí mezi uměleckým dílem a člověkem, místem, spiritualitou i politikou.Rozhovor představuje výraznou osobnost prof. Royta, jeho cesty k umění a za uměním, která se pak stává průvodcem rozumění tomu, jak bohaté perspektivy se člověku otevírají, když k sobě nechá promlouvat bohatství a krásu uměleckého působení minulých věků i současnosti. Kniha zaujme všechny zájemce o umění a památky, neboť jim poskytne inspirativní svědectví o životě s uměním a podněty k vlastnímu prožívání.

Vypredané

12,03 €

Biskup Ján Vojtaššák
Biskup Ján Vojtaššák

Milan Hromník

Biskup Ján Vojtaššák pochádzajúci z hornooravskej obce Zákamenné výrazne formoval duchovný, kultúrny a sociálny život na Slovensku v 20. storočí. V roku 2020 si pripomíname 55 rokov od smrti tohto Božieho služobníka. K jeho osobe je i po toľkých rokoch stále živá veľká úcta. Táto publikácia Milana Hromníka vám predostrie životný príbeh biskupa Jána Vojtaššáka, kandidáta na blahorečenie, ktorý v každej chvíli svojho života ostal verný pravde a Bohu i za cenu mučenia a ponižovania. Jeho osobný príklad je aktuálny aj - a možno najmä - v dnešných časoch

Skladom

1,75 €

Svatý Jan Nepomucký
Svatý Jan Nepomucký

Poznáváme naše světce. Knížečka na celoplošně ilustrovaných stránkách představuje krátkými texty hlavní charakteristiky a momenty života světce i podstatné historické události a okolnosti, které na něj měly vliv. Nevyhýbají se ani legendárním podáním, která poctivě přiznávají. Tyto pomůcky svou grafickou úpravou, srozumitelnými, seriózními a přitom čtivými texty budou dobře vyhovovat dětem mladšího školního věku.

Vypredané

1,16 €

Svatý Jan Chyrysostomos
Svatý Jan Chyrysostomos

Jiří Pavlík

Povzbuzení pronásledovaným. Život Jana Chrysostoma, nejplodnějšího autora řecky hovořící starověké církve, se odvíjel ve dvou protilehlých amplitudách: nejprve ho vynesl na konstantinopolský biskupský stolec a do nejvýznamnějších kruhů východořímské církevní politiky, aby ho pár let nato uvrhl do ponižujícího vyhnanství, kde také po třech letech zemřel. V exilu začal rozvíjet bohaté korespondenční styky se svými přáteli a vlivnými osobami tehdejších světských i církevních kruhů. Na samý závěr života sepsal pro své pronásledované přátele také dva rozsáhlejší spisy, které se zamýšlejí nad utrpením. Oba tyto spisy jsou v knize představeny v českém překladu s podrobným literárním a teologickým úvodem Jiřího Pavlíka

Vypredané

10,99 €

Papež Jan XXIII.
Papež Jan XXIII.

Domenico Agasso st.; Domenico Agasso ml.

Jan XXIII., který zemřel 3. června 1963, patří k nejoblíbenějším papežům posledních staletí. Dokázal s moudrostí a prostotou promlouvat k srdcím věřících i nevěřících. Jeho učení, gesta i slova, ale i humorné historky z jeho života jsou dodnes v živé paměti těch, kdo ho zažili na svatopetrském stolci, je však o nich třeba vyprávět také dalším generacím.Ne náhodou se o tuto životopisnou knihu zasloužili svornou prací dědeček a vnuk, tedy pamětník Jana XXIII. a představitel současné generace, která zná tohoto velkého muže církve jen z vyprávění. Kniha obsahuje také autentické znění jeho slavné "Řeči za svitu Měsíce", jíž si získal srdce Římanů. Ti mu dodnes neřeknou jinak než "il Papa Buono" (dobrotivý papež).

Vypredané

5,34 €

Průvodce životem - Jan
Průvodce životem - Jan

Naučí vás používat Bibli v každodenním životě. Poznáte, že Bible není jenom knihou "ke čtení", ale stane se Vám nepostradatelnou pomůckou pro všední dny.

Vypredané

2,72 €

Ján Mária Vianney
Ján Mária Vianney

Gérard Rossé

život - kázne - myšlienky. Kniha vychádza v druhom rozšírenom vydaní z dôvodu veľkého záujmu čitateľskej verejnosti o osobu arského farára. Záujem umocnilo vyhlásenie Roka kňazov (19. jún 2009 – 19. jún 2010) Svätým Otcom Benediktom XVI. v jubilejnom roku 150. výročia smrti Jána Máriu Vianneyho, ktorý je patrónom kňazov. List, ktorý Svätý Otec pri tejto príležitosti napísal, uvádzame v plnom znení. Kniha obsahuje stručný životopis svätca. Vzácne sú vybrané texty jeho kázní a tematicky zaradené myšlienky. Odzrkadľujú jeho veľkú lásku k Bohu, hlboký duchovný život a nesmierny záujem o spásu každého človeka. Kniha má silný a neuveriteľne aktuálny duchovný náboj. Isto nám všetkým pomôže.

Vypredané

4,85 €

Jan Amos Komenský
Jan Amos Komenský

Renáta Fučíková

Comenius. Kniha velkého formátu a velkolepých ilustrací včetně dobových map představuje největšího ducha, jakého Čechy daly Evropě a světu - jeho život i dílo, to všechno velmi přístupnou a srozumitelnou formou.Třetí titul edice Největší Češi představuje Jana Amose Komenského jako našeho největšího filozofa, učence, který zasvětil celý svůj život šíření vědění a ideálů. Postupně jsou představeny jednotlivé osobnosti tehdejší Evropy, které při svém dramatickém putování potkal. Jedná se o knihu, která emotivně představuje radosti i utrpení Komenského, jeho touhy a ustavičné hledání nejvyššího dobra.

Vypredané

12,51 €

Jan Pavel II.
Jan Pavel II.

Joseph Ratzinger

Můj milovaný předchudce. Benedikt XVI. nenapsal dějiny pontifikátu Jana Pavla II. ani studii o myšlení svého předchůdce. Nový papež se prostě a zároveň odvážně zařadil mezi zástupy věřících a obdivovatelů, kteří touží vyjádřit Janu Pavlu II. svou úctu a lásku. První čtyři kapitoly přinášejí texty bývalého prefekta Kongregace pro nauku víry, další čtyři tvoří promluvy, které pronesl po svém zvolení na Petrův stolec. Z celé publikace vyzařuje pevné a hluboké přátelství mezi dvěma papeži, v dějinách papežství zcela neobvyklé. „Síla Wojtyłovy víry se potkala s racionalitou dělníka na vinici Páně, která je připravena obhájit důvody křesťanské naděje. “

Vypredané

7,63 €

DVD: Ján Krstiteľ
DVD: Ján Krstiteľ

Rich Richard

Dramatický príbeh jedného z najväčších Božích prorokov, ktorý celý svoj život podriadil tomu, aby splnil svoje životné poslanie: pripraviť cestu Pánovi. Budeš svedkom hrdinskej sily a odvahy, s akou tento biblický hrdina verne napĺňa Božie zámery, a to aj napriek opozícii zo strany politickej aj duchovnej elity Izraela tej doby. Ale to všetko sa javí ako malicherné, keď Ján konečne uvidí prichádzať toho, o ktorom kázal – Božieho Baránka.Špeciálne bonusy – kompletná slovenská a česká verzia na 1 DVD - tri vedomostné úrovne kvízu - biblické texty a videoukážky ku kvízom - voliteľné zobrazenie biblických veršov - obsahy všetkých 36 dielov.Celkový čas: 26 min. Jazyk: slovenský, český, anglicky. Titulky: slovenské, české.

Vypredané

2,90 €

Ján Duns Scotus
Ján Duns Scotus

Gregorz B. Błoch

Život a dielo. Kniha oboznamuje čitateľov so životom a teologickým dielom Dunsa Scota, jedného z najväčších františkánskych teológov. Duns Scotus bol verným nasledovateľom a duchovným synom sv. Františka z Assisi. Bol vzorným kňazom, filozofom, majstrom teológie, obľúbeným profesorom, ktorý mal na prednáškach vždy veľa poslucháčov. Preslávil sa ako obranca práv Svätej stolice, oddaný a poslušný syn Cirkvi, ktorej slúžil oddane celou svojou mysľou a srdcom. Celý život obetoval službe Bohu, Cirkvi, Nepoškrvnenej a blížnemu, sústrediac svoje úsilie najmä na hľadanie a obranu pravdy.

Vypredané

8,15 €

Svätý Ján Berchmans
Svätý Ján Berchmans

Wilhelm Hünermann

Patrón mládeže.

Vypredané

3,32 €

Filosof Jan Patočka
Filosof Jan Patočka

Ivan Dubský

Texty o Janu Patočkovi a jeho filosofii.

Vypredané

3,49 €

Ján z Boha
Ján z Boha

Walter Nigg

Svätec z nevhodného dreva. Možno vyrezať svätca z nevhodného dreva? Walter Nigg (1903 – 1988), ktorý bol veľkým evanjelickým ctiteľom svätých, považoval zakladateľa Milosrdných bratov – Jána z Boha (1495 – 1550) za takého „svätca z nevhodného dreva“. Ľudskú stránku života svätých neslobodno zatierať ľúbivými farbami. Táto skutočnosť dáva útechu. A zároveň provokuje. Ján z Boha, ktorý sa narodil pred päťsto rokmi, nás radikálnosťou svojho vzťahu k ľuďom burcuje zo spokojného spánku v prevnej sieti sociálnych istôt.

Vypredané

2,52 €

Svatý Jan Nepomucký
Svatý Jan Nepomucký

Jaroslav V. Polc

Historická monografie věnovaná oslavě hrdinného života mlčenlivého světce Jana a jeho boji proti násilí páchanému na církvi světskou mocí. Poutavé čtení přináší mnoho zajímavých informací.

Vypredané

5,14 €

DVD: Svedectvo o živote Jana Pavla II.
DVD: Svedectvo o živote Jana Pavla II.

Pavel Pitera

Vzpomínky kardinála Stanislawa Dziwisza. Svedectvo je prvým DVD filmom objektívne mapujúcim celý život prvého poľského pápeža. Od narodenia až po jeho smrť. Od medzivojnového obdobia, nástupu komunizmu, až po pád železnej opony. DVD divákovi umožňuje zblízka spoznať nielen jednu z najväčších osobností minulého storočia, ale i dobu, v ktorej žil.Dramatický dokument Svedectvo je natočený podľa spomienok kardinála Stanisława Dziwisza. Obsahuje dosiaľ neznáme fakty zo života Karola Wojtyłu ilustrované dodnes nezverejnenými autentickými zábermi. Dramatickosť dokumentu je umocnená majstrovsky zrekonštruovanými zábermi, emotívnou hudbou napísanou Vangelisom a osobnosťou narátora - Michaelom Yorkom.DVD má slovenský i český dabing ako aj maďarské titulky. Kardinála Dziwisza v slovenskom znení narozprával Stano Dančiak.

Vypredané

3,40 €

Obrázok: Ranná modlitba sv. Jána XXII.
Obrázok: Ranná modlitba sv. Jána XXII.

Z017. Laminovaný obrázok s rannou modlitbou sv. Jána XXIII.Rozmer: 10 x 6,5 cm.

Skladom

0,15 €

CD - Janko Gondášik a zlatá pani
CD - Janko Gondášik a zlatá pani

CD obsahuje tri rozprávky: Janko Gondášik a zlatá paniTri perá z drakaAko sa stal pastierik kráľom Janko Gondášik a zlatá paniBola raz jedna krajina a v tej krajine vyrástol taký vysoký strom, že mu vôbec nebolo vidno vrcholec. Kráľa tej krajiny to veľmi trápilo. Stoj čo stoj sa chcel dozvedieť, čo za zvláštne ovocie na tom strome rastie. Dlho sa na ten prieskum nikto neodvážil, až jedného dňa… Postaví sa pred kráľa smelý Janko Gondášik, že on to veru skúsi. Rozkáže prichystať dvojcentové baganče a dve ostré sekery – a poďho hore kmeňom. Ide už mesiac, ide dva a až na tretí sa mu zazdá, že nad sebou vidí akési jabĺčko. Keď však príde bližšie, zbadá, že to veru nie je jabĺčko, ale zlatý zámok…Tri perá z drakaBol raz jeden chudobný mládenec, ktorý si veľmi obľúbil dcéru bohatého kupca. I ona ho rada videla, no kupec o ich láske nechcel ani počuť. Ľsťou vylákal mládenca od jeho otca – vraj ho dá na remeslo. Vyšmaril ho však z koča kdesi za mestom, nech ide kade ľahšie a nech sa nevracia, kým nezistí, čo je vo svete dobré a čo zlé a neprinesie mu tri perá z draka. Čo mal mládenec robiť? Vybral sa naprieč šírym svetom, aby tie nesplniteľné úlohy predsa len vyriešil.Účinkuje: Viera Strnisková.

Vypredané

4,90 €

sv. Jan od Kříže - komplet
sv. Jan od Kříže - komplet

Jan od Kříže

Temná noc, Duchovní píseň, Krátké spisy a korespondence, Výstup na horu Karmel, Živý plamen lásky.

Vypredané

34,23 €

3 z 148
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Anna, pred 1 dňom

Veľká spokojnosť. Ústretovosť predavačky, je ochotná. Po objednaní bol balíček hneď na druhý deň na pošte.

userAvatar

Rudolf, pred 3 dňami

ok

userAvatar

Katarina, pred 4 dňami

Plna spokojnost tovar bol doruceny velmi skoro

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk