Oznam: 29. júla až 2. augusta 2024 máme INVENTÚRU. E-knihy a audioknihy posielame bez obmedzenia, ostatné budeme postupne odosielať od pondelka 5. augusta 2024.

Max Kašparu

(12 produktov)

Prof. PaedDr. ThDr. MUDr. et MUDr. Jaroslav Maxmilián Kašparů, Ph.D., dr. h. c. je český psychiater,...

Ako radíme tieto výsledky?

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
O radostiach ľudskej duše
O radostiach ľudskej duše

Max Kašparu

Max Kašparu (1950) – gréckokatolícky kňaz, psychiater, pedagóg, autor duchovnej literatúry, esperantista a taktiež držiteľ najväčšieho počtu vysokoškolských titulov v Českej republike (k roku 2012), nám v knihe O radostiach ľudskej duše predkladá krátke meditácie, venované radostiam všedného dňa. V úvahách tiež ponúka cenné rady, ako tieto denné radosti nachádzať.

Skladom

3,40 €

Malý kompas viery
Malý kompas viery

Max Kašparu

pre hľadajúcich, blúdiacich a neveriacich ľudí. Má ambíciu stať sa skutočným kompasom pri hľadaní zmyslu života. Adresovaná je predovšetkým tým, čo o viere vôbec nič nevedia. Osloví však aj tých, čo chcú žiť zmysluplný, múdro žitý život alebo pomáhať iným, aby ho našli. Chce pomôcť pri hľadaní iného zmyslu života ako je len prežívanie a čakanie na domov dôchodcov či krematórium…

Skladom

4,85 €

Diagnózy neprispôsobivého psychiatra
Diagnózy neprispôsobivého psychiatra

Max Kašparu

a choroby z ulíc, kostolov a ordinácií. Útla publikácia Diagnózy neprispôsobivého psychiatra je knižočka plná krátkych, no obsahovo bohatých a „rušivých“ príbehov obľúbeného kňaza a psychiatra Maxa Kašparů. Stretneme sa v nej „provokatérom“, ktorý nás nechce nahnevať či vytočiť; chce len jednoducho a často aj úsmevne poukázať na to, čo je dôležité. Ruší nás preto, aby sme nenechali na pokoji to, čo si vyžaduje aktivitu. Sám Max sa nazýva neprispôsobivým občanom a po prečítaní knihy iste každý bude súhlasiť, že svet takýchto ľudí potrebuje!

Skladom

6,31 €

Vieromer
Vieromer

Max Kašparu

Často chýba objektívne kritérium, pomocou ktorého by sa dalo zistiť ako sú na tom ľudia so svojou vierou. Neexistuje na to žiaden prístroj, ktorý by vyhodnotil situáciu danej duše. Vtipné a láskavé postrehy pomáhajú von z bludného kruhu kresťanského sebauspokojovania, práve to je hlavnou náplňou knihy Vieromer, ktorá „ranou do čierneho“ pomáha oživiť a uzdraviť vieru každého človeka, kto má to to záujem.

Skladom

3,88 €

Manuál pre dobrý spánok
Manuál pre dobrý spánok

Max Kašparu

31 dní k lepšiemu spánku od Maxa Kašparů. Spánok slúži na regeneráciu tela, triedenie informácií, spracovanie emócií či ukladanie spomienok. Aby sme mohli dobre fungovať, úloha dobre sa vyspať by sa preto mala ocitnúť na vrchných priečkach „to do listu“ každého nášho dňa. Český kňaz a psychiater Max Kašparů ponúka svoj návod, ako na to, v knižke s príznačným názvom Manuál pre dobrý spánok. Nejde pri tom o súbor presných pravidiel, štruktúr či postupov. Známy autor ordinuje tridsaťjeden tabliet v podobe zamyslení, v ktorých kombinuje svoje osobné, ale aj profesionálne skúsenosti.Návod na použitie:Pokiaľ navštívite psychiatra s tým, že nemôžete zaspať alebo sa v noci budíte, predpíše vám hypnotikum. Vzhľadom k tomu, že ide o chemické uspávadlo, napadne vám, že tá malá tabletka sa chová ako včela. Na jednej strane nosí chutný med a na tej druhej dáva boľavé žihadlo. Kňaz a psychiater Max Kašparů prichádza v tejto útlej publikácii s medikáciou bez vedľajších účinkov. Tridsaťjeden tabliet je dávka práve na celý mesiac. Užívanie je jednoduché. Večer, už na lôžku, si prečítajte jednu krátku kapitolku. A mali by ste sa ponoriť aspoň do ľahučkého driemania. Platí tu rovnaká rada ako u spomínanej chémie. Iba jednu večer. Ak niekto zaspí skôr, ako dočítal kapitolu do konca, tým lepšie.Obsah:Dvaja poradcoviaHolubníkObráťte saPopoludňajších dvadsaťČierne okuliareVankúšRojkoviaOvečkyVavríny a ružeTanec okolo chladničkyNočný stolčekNie je humor ako humorDialógMačkyFinis coronat opusMozog kontra počítačOd alebo KPrstyMatraceProkrastináciaPrerušený senVečerná modlitbaStruny svedomiaBábätkáPatologické zónySviečkyInventúra malých radostíMárnosť a zbytočnosťPrednáška uspávača hadovSpite na zemiBoháči

Skladom

11,16 €

Ako (nevy)horieť
Ako (nevy)horieť

Max Kašparu

Budujte svojich šesť stien. Preventívne čítanie, ako (nevy)horieť.. Známy gréckokatolícky kňaz, súdny psychiater, pedagóg, spisovateľ, vedúci duchovných obnov a v neposlednom rade konvertita na katolícku vieru, Max Kašparů, je zároveň človekom, ktorý pozná syndróm vyhorenia z vlastnej skúsenosti. V útlej publikácii Ako (nevy)horieť ponúka svoje preventívne rady, ako je možné tomuto syndrómu aspoň čiastočne predísť.Publikácia má osem kratučkých kapitol. V prvej kapitole je stručne opísaný syndróm vyhorenia. Druhá kapitola sa zaoberá anatómiou kocky, na princípe ktorej potom Max Kašparů vysvetľuje jednotlivé javy syndrómu vyhorenia v nasledujúcich kapitolách, a ponúka svoju osvedčenú radu.

Skladom

8,63 €

E-kniha
E-kniha: Diagnózy neprispôsobivého psychiatra
E-kniha: Diagnózy neprispôsobivého psychiatra

Max Kašparu

a choroby z ulíc, kostolov a ordinácií. Max Kašparů rád provokuje a vyrušuje. No nerobí to samoúčelne, ale chce odovzdať svoje cenné skúsenosti a svoj vzácny pohľad na svet. A cez príbehy vyučovať a naučiť, čo je v živote podstatné..Malá knižočka plná príbehov psychiatra, ktorý sa nechce prispôsobiť tomuto svetu a jeho diagnózy a pomenovanie chorôb z ulíc, kostolov a ordinácií. O tom sú diagnózy neprispôsobivého psychiatra.Odporúčania:Milí čitatelia, verím, že rovnako vy, ako aj ja s radosťou beriete do rúk knihu „majstra pera“ – Maxa Kašparů. Knihu na pohľad takú obyčajnú a útlu, avšak obsahom bohatú na osobnú skúsenosť, zrozumiteľnú vieru a predovšetkým neprehliadnuteľnú radosť zo života.V oblasti vzdelania by som si dovolil prirovnať autora k svätému Augustínovi v malom vydaní alebo Erazmovi Rotterdamskému, v oblasti altruizmu k svätej Matke Tereze, v oblasti humoru k jednovaječnému dvojčaťu svätého Filipa Neriho a mohol by som pokračovať ďalej.V každom prípade sa v publikácii stretnete s renesančným provokatérom, ktorý je nápadne podobný svojmu Majstrovi, ktorý vyrušoval a provokoval svojich súčasníkov. Nie však preto, aby ich „vytočil“, ale dal im priestor pochopiť, čo je dôležité a čo, naopak, možno tak trochu zanedbávať. Jednoducho povedané, nenechať na pokoji nič, čo si žiada pohyb tela, ducha i srdca.Ako ho oslovujem pri každom našom stretnutí: „Pán profesor, píš a ostaň naďalej neprispôsobivým kňazom, lekárom a občanom!“ Skončiť s tým, to by si v jeho prípade vyžadovalo pristúpiť k sviatosti zmierenia! Boh, Cirkev a svet takýchto čudákov potrebujú.Príjemné čítanie!(P. Siard Dušan Sklenka, O. Praem.)

Ihneď na stiahnutie
-29%

4,59 €

E-kniha
E-kniha: Za hrsť zdravého rozumu do Maxa Kašparů
E-kniha: Za hrsť zdravého rozumu do Maxa Kašparů

Max Kašparu

Priame, múdre a zažité počas dlhých rokov skúseností. Také sú myšlienky a pohľady na svet od uznávaného kňaza a psychiatra Maxa Kašparů. Táto knižočka ponúka jeho krátke i dlhšie pohľady na ducha, dušu, telo a vzťahy. Načerpajte za hrsť zdravého rozumu v tomto nestálom svete.Autor varuje pred čítaním knihy „na jeden hlt“ a odporúča k textu pristupovať ako k soli, ktorá sa používa iba kde-tu, v malom množstve, a podľa chuti.

Ihneď na stiahnutie
-29%

4,89 €

E-kniha
E-kniha: 10 krokov k radosti
E-kniha: 10 krokov k radosti

Max Kašparu

Nik na svete nie je dokonale šťastný. Ani perzský šach, ani naftový magnát z Kuvajtu. Túžba po šťastí je klamná, pričom niekedy môže viesť naopak k pocitu márnosti či dokonca chorobnému stavu tela či psychiky. Ak máme žiť o niečo šťastnejšie, musíme sa vrátiť k prirodzenosti.Známy a uznávaný kňaz a psychiater Max Kašparů ponúka 10 krokov k radosti.Nie ako kompas k dokonalému šťastiu, ale ako ponuku. Lebo radosť... sa dá získať aj malými krokmi.

Ihneď na stiahnutie
-29%

4,89 €

E-kniha
E-kniha: Člověk má věřit celým tělem
E-kniha: Člověk má věřit celým tělem

Max Kašparu

Od anatomického pohledu k biblickému. Hlava, ústa, oči, uši, ruce, nohy a srdce. Na zdraví těchto sedmi částí našeho těla závisí kvalita našeho života i život sám. Každá z nich přitom nese svůj přesný význam v anatomickém slovníku i jasný smysl v biblickém textu. O sedmi částech lidského těla vzniklo nejvíce přísloví, poučení i aforismů… Max Kašparů dokládá, že tělo a duše, tělesný a duchovní život, tvoří jeden neoddělitelný a vzájemně provázaný celek. Úvahy zakončené biblickým citátem dokazují, že máme věřit opravdu celým tělem. Hlavou, protože víra má být rozumná. Ústy, protože jimi hovoříme s Kristem a o Kristu. Očima a ušima, protože jen skrze ně vidíme znamení doby a slyšíme hlas potřebných. Skrze naše ruce je naše víra činorodá. Pohyb našich nohou zajišťuje, že neustrneme na místě. Díky srdci je pak naše víra laskavá, a ne studená. Vychutnejte si úvahy o víře, do níž je zapojen celý člověk!

Ihneď na stiahnutie
-20%

6,70 €

E-kniha
E-kniha: Po provaze ke Kristu
E-kniha: Po provaze ke Kristu

Max Kašparu

„Křesťanská víra je vírou velkých paradoxů! Chceme-li postupovat duchovně vzhůru, musíme sestupovat dolů, ke kořenům zdravé, tradiční a čisté spirituality. Chceme-li Božím slovem ovlivnit okolí, musíme jím ovlivnit nejprve sami sebe. Chceme-li jít ve vztahu k Bohu dopředu, musíme se vrátit zpět k jeho evangeliu. Chceme-li budovat nadpřirozené, musíme začít u přirozeného.“ Za úspěchem knížek Maxe Kašparů stojí hluboká lidskost autora i jeho znalost lidských srdcí. Provaz či lano je obrazem a symbolem křehkosti, provizoria i umění cesty k Bohu. Jako lidé vycházíme z „kopečku naší obyčejné všednodennosti, situovaného na okraji srázu naší konečnosti“ a přicházíme k „vysoké hoře, jejíž vrchol je vždy nad oblaky a na jejímž temeni stojí živý Ježíš“. Inspirativní dílko je adresováno všem, kteří hledají v životě novou, trochu akrobatickou, ale přesto bezpečnou cestu ke smyslu života – k Bohu.

Ihneď na stiahnutie
-20%

6,40 €

E-kniha
E-kniha: Blázinec je před branou
E-kniha: Blázinec je před branou

Max Kašparu; Jan Paulas

Zpověď lékaře zlomených duší. Renomovaný psychiatr, pedagog, katolický kněz a esperantista se v rozhovoru s Janem Paulasem ohlíží za svou padesátiletou psychiatrickou praxí. Vzpomíná na dobu studií i začátky své profesní dráhy v dobách ateistického marasmu. Mluví o své konverzi, sleduje proměny naší společnosti po pádu komunismu a nabízí svůj neotřelý pohled i na věci budoucí. Kniha je protkána humornými i méně veselými příběhy z autorova života. Dvojí role psychiatra a duchovního zprostředkovává čtenářům jedinečný pohled na svět zdravých i nemocných, kněží i laiků, zpovědníků a psychoterapeutů, církve i společnosti. Max Kašparů s úlevou vzpomíná na primáře, který nové pacienty vítal slovy: „Blázinec je před branou. U nás je klid a pohoda.“ A v tom je i hlavní přínos této knížky: nejen otevřeně poukazovat na problémy naší roztříštěné společnosti, ale také nabídnout radu, jak dobře žít, abychom se nezbláznili.

Ihneď na stiahnutie
-20%

11,60 €

Záchranné koleso kňaza a psychiatra Maxa Kašparů
Záchranné koleso kňaza a psychiatra Maxa Kašparů

Max Kašparu; Martin Ližičiar

Ako sa neutopiť v tomto zložitom svete. V knihe Záchranné koleso kňaza a psychiatra Maxa Kašparů tento známy kňaz v rozhovore s Martinom Ližičiarom odpovedá na otázky, ako pracovať na zdravých vzťahoch v manželstve a rodine a ponúka svoj pohľad na dnešnú dobu. Delí sa o svoje dlhoročné skúsenosti a radí, ako sa hodnotne pripraviť na spoveď a svätú omšu a ako ich prežiť. Kniha zahŕňa úvahy o psychiatrii, fenoméne smrti a pripravenosti na večný život. Obsahuje tiež otázky, ktoré Max Kašparů ešte nikdy počas svojho života nedostal.

Vypredané

9,60 €

Kňaz a psychiater Max Kašparů
Kňaz a psychiater Max Kašparů

Max Kašparu; Martin Ližičiar

Nebudem hrať divadlo pred Božou tvárou. „Ak zveríte svoju minulosť psychológovi, naučí vás vytesniť ju zo života. Ak ju zveríte psychiatrovi, predpíše vám lieky na spanie. Ak zveríte minulosť Ježišovi Kristovi, zlikviduje ju.“ (Max Kasparů)Nebudem hrať divadlo pred Božou tvárou je knihou rozhovorov známeho psychiatra a gréckokatolíckeho kňaza Maxa Kasparů v ktorých jasne, bystro a s humorom jemu vlastným odpovedá na aktuálne otázky dnešnej spoločnosti. Hovorí o psychohygiene, radostiach a strastiach v manželstve, chybách pri výchove, ale spomína aj na svoje detstvo a všetko to, čo mu odovzdali ľudia, ktorí ho vychovali. Nevyhýba sa ani spornej téme hypnózy a jej využívania v kresťanskom kruhu; otázkam, ktoré trápia mladých, alebo takej elementárnej veci, akou je obyčajná ľudská slušnosť. Nebudem hrať divadlo pred Božou tvárou – osviežujúce čítanie, ktorým si proste musíte prejsť!Recenzia na knihu: Nebudem hrať divadlo pred Božou tvárou na stránke blog.zachej.sk.

Vypredané

12,13 €

O bludných kruhoch a bludných kameňoch
O bludných kruhoch a bludných kameňoch

Max Kašparu

Obľúbený český psychiater a diakon sa tentoraz venuje téme, ktorá zamestnáva ľudstvo od nepamäti a v súčasnosti azda ešte o čosi viac – ľudským vzťahom. Znalec ľudskej duše opäť v krátkych príbehoch z vlastnej lekárskej praxe analyzuje vzťahy v ich najrôznejších podobách. Hovorí o ľuďoch, ktorí si ich vedia vytvárať k iným ľuďom, kultúrnym i duchovným hodnotám, ale aj o tých, u ktorých jedna z týchto troch zložiek zlyháva.Do jeho ambulancie vstupujú pacienti s nespočetným množstvom problémov i komplexov. Neraz súvisia práve s tým, že si nedokážu vytvoriť skutočné hlboké vzťahy, a tak sa pohybujú v labyrinte bludných kruhov, ktoré navyše zaťažujú bludné kamene v podobe porúch každého druhu – závislosti, sexu či vlastnej povahy. V útlej publikácii nájde čitateľ aj kus svojho osudu a tiež podnet na to, ako osobný problém vyriešiť.

Vypredané

2,81 €

10 krokov k radosti
10 krokov k radosti

Max Kašparu

Súčasťou kvality života je pocit radosti a šťastia. Absolútne šťastný nie je nikto na svete. Môžeme však robiť malé krôčiky, aby sme sa k "dokonalému" šťastiu priblížili.Známy kňaz, psychológ a psychiater Max Kašparů hovorí: "Radosť dosiahneš aj malými krokmi - len vykroč a pokračuj." Jeho knižka 10 krokov k radosti jenávodom, ktorý nás môže k vysnívanému šťastiu nasmerovať.Z obsahu: krok - miluj a odpúšťajkrok - zatiahni na hlbinukrok - verkrok - neprestávaj žasnúťkrok - ži prirodzenekrok - hľadaj zmysel životakrok - nevzdávaj sakrok - buď vnútorne bohatýkrok - nestavaj si Babylonskú vežukrok - ži ako svätý GüntherKnižka obsahuje farebné ilustrácie a je vhodná aj ako darček. Vyšla aj v českom jazyku: Deset kroků k radosti (2020).

Vypredané

6,69 €

Zápisník potulného kazateľa
Zápisník potulného kazateľa

Max Kašparu

Max Kašparu je autorom, ktorému nechýba schopnosť a nápady na vyjadrenie skutočnosti. Nerieši veci iba subjektívne, ale snaží sa pochopiť životné stanoviská a pocity dnešného kresťana. V publikácii Zápisník potulného kazateľa ponúka priestor čitateľom na spoločnú prácu. V knižočke je 22 kapitol a každá je rozdelená na tri časti:Téma z Písma alebo iného textu.Variácia alebo jedna z mnohých a možných úvah na danú tému. Úvahy väčšinou vychádzajú z prostredia úplne profánneho, z terénu, z bežného života. Ide o to, aby sme sa práve v nich konfrontovali s uvedenými biblickými textami.Prosby - opäť ide o niekoľko ponúk z radu možností.

Vypredané

2,90 €

Inými slovami
Inými slovami

Max Kašparu

Myšlienky na každý deň. Kniha obľúbeného autora otvára svojimi sto zamysleniami novú knižnú edíciu „Na minútu“. V tejto publikácii si všíma v myšlienkových jednohubkách najrôznejšie stránky ľudského života. Ponúkané zamyslenie treba podobne ako jednohubky nechať na jazyku voľne sa roplynúť v našich vlastných úvahách.

Vypredané

3,20 €

Za hrsť zdravého rozumu od Maxa Kašparů
Za hrsť zdravého rozumu od Maxa Kašparů

Max Kašparu

Kto by dnes nepotreboval za hrsť zdravého rozumu, vypočuť si múdru myšlienku, či vnímať veci z iného uhla pohľadu? V knižke s názvom Za hrsť zdravého rozumu od Maxa Kašparů môžeme nájsť z každého po troške. Myšlienky múdre, priame, častokrát vtipné, no v neposlednom rade hlboko pravdivé.Knižka má štyri časti:za hrsť zdravého rozumu pre ducha „Ak máme solídne prežiť ako jedinci a celkovo ako druh, musíme aktuálnu situáciu prevrátiť naruby. Začať žiť chudobne navonok a bohato vnútri.“za hrsť zdravého rozumu pre dušu„Jediným a vysoko účinným zbrojným arzenálom, ktorý je možné preniesť cez policajné detektory, sú strelné modlitby.“za hrsť zdravého rozumu pre telo„Existujú tri druhy komplexov. Dva chorobné, jeden ako liek. Komplex menejcennosti, komplex nadradenosti a B-komplex.“za hrsť zdravého rozumu pre vzťahy„Aby nemusel dojedať zvyšky jedla po celej rodine, zadovážil si psa. Teraz dojedá aj po ňom.“Kniha v českom jazyku: Po pražcích slepých kolejišť (2021).

Vypredané

6,69 €

Po lane ku Kristovi
Po lane ku Kristovi

Max Kašparu

Knižky Maxe Kašparů si hľadajú cestu k ľudským srdcia tak povediac sami. Príčinou úspechu je ľudskosť autora samého, ale aj jeho znalosť ľudských sŕdc, preto je vzájomná komunikácia tak jednoduchá, srdečná a prináša ovocie.Určité veci nemôže človek vnímať v mladosti ani v starom veku a sú výsadou začínajúcich šedín. Môže o nich hovoriť len ten, kto si už niečo prežil. No nemyslia sa tým len hotové odpovede, ale skôr hotové otázky: otázky, ktoré sa ostávajú pod kožu a vedú k zamysleniu;otázky, ktoré provokujú k hľadaniu, i také, ktoré rozjasnia tvár úsmevom.Kto by v knihe Po lane ku Kristovi hľadal hlbokú teológiu alebo odborné biblické výklady, hľadal by márne. Ale ak čitateľ patrí do skupiny ľudí, ktorým je kniha venovaná, čiže ľuďom, ktorí neprestávajú hľadať, určite si tu nájdu pokrm na cestu a motiváciu k ďalšiemu hľadaniu.

Vypredané

4,50 €

Deset kroků k radosti
Deset kroků k radosti

Max Kašparu

Byli jsme povoláni k životu a součástí jeho dobré kvality je také pocit radosti a štěstí. Absolutně šťastný ovšem není nikdo na světě. Ani perský šách, ani naftový magnát z Kuvajtu. Bažení po dokonalém štěstí je klamné, a někdy může vést naopak k pocitu zmarnění nebo dokonce k chorobnému stavu těla či psychiky. Máme-li žít o něco šťastněji, musíme pro to něco udělat a vrátit se ke staletími ověřené životní praxi a k moudrosti otců.Desatero kroků, které předkládá obsah této útlé publikace, je spíše nabídkou, jak být šťastnější, než kompasem, který by ukazoval směr k dokonalému štěstí.Kniha vyšla aj v slovenskom jazyku: 10 krokov k radosti (2020)

Vypredané

4,37 €

O zemi beze studu
O zemi beze studu

Max Kašparu

Rozhovory s Maxem Kasparů. Tvrdá a nevybíravá slova autora na adresu těch, kteří se podílejí na marasmu doby, nebo nedovedou zabránit krizi doby a rozkladu hodnot, které zachvacují stále více občanů naší vlasti. Je dobré, že se najdou slušní lidé, kteří to dokáží tak říci jako autor a dokáží nastavit zrcadlo politikům a lidem zneužívajícím.Žijeme v zemi, kde nic není hanba. Zhasla nám světla v podobě moudrých, pokorných a statečných lidí. Na jejich místa nastoupily sebevědomé bludičky. Ony také svítí, ale místo světel, která ukazují cestu, vedou lidi do bažin. Žijeme v zemi, která onemocněla relativismem a povrchností.Byť máme na jedné straně přebujelé právo, máme na druhé straně podvyživenou spravedlnost. Zelenou mají povrchní vztahy, názory, zábava a povrchní vzdělání. Žijeme v zemi, ze které se vytrácí cit pro čest, důstojnost, noblesu, džentlmenství a vytříbené chování. Neexistují pozitivní vzory. Zmizela obyčejná lidská slušnost a bourají se všechna osvědčená tabu.

Vypredané

6,40 €

Nahoru a našišato
Nahoru a našišato

Max Kašparu

Čas běží a autor, který před deseti roky vydal svoji úspěšnou publikaci Třicet případů aneb malé, bílé, kulaté, končí svoji lékařskou praxi, aby se mohl věnovat jinému poslání. Především kněžskému. Říká, že společnost, ve které žijeme, potřebuje více zdraví duchovní než duševní.

Vypredané

7,66 €

Sedmero zastavení u klíčové dírky
Sedmero zastavení u klíčové dírky

Max Kašparu

2. dotisk. Publikace nám dovoluje nahlédnout do pracovny psychiatra a premonstrátského terciáře Maxe Kašparů a zamyslet se nad otázkami a problémy, které občas musí řešit každý člověk nebo dvojice lidí při výběru partnera.

Vypredané

3,10 €

Po provaze ke Kristu
Po provaze ke Kristu

Max Kašparu

(2.vydanie). „Křesťanská víra je vírou velkých paradoxů! Chceme-li postupovat duchovně vzhůru, musíme sestupovat dolů, ke kořenům zdravé, tradiční a čisté spirituality. Chceme-li Božím slovem ovlivnit okolí, musíme jím ovlivnit nejprve sami sebe. Chceme-li jít ve vztahu k Bohu dopředu, musíme se vrátit zpět k jeho evangeliu. Chceme-li budovat nadpřirozené, musíme začít u přirozeného.“Za úspěchem knížek Maxe Kašparů stojí hluboká lidskost autora i jeho znalost lidských srdcí. Provaz či lano je obrazem a symbolem křehkosti, provizoria i umění cesty k Bohu. Jako lidé vycházíme z „kopečku naší obyčejné všednodennosti, situovaného na okraji srázu naší konečnosti“ a přicházíme k „vysoké hoře, jejíž vrchol je vždy nad oblaky a na jejímž temeni stojí živý Ježíš“.Inspirativní dílko je adresováno všem, kteří hledají v životě novou, trochu akrobatickou, ale přesto bezpečnou cestu ke smyslu života – k Bohu.Jaroslav Maxmilián Kašparů, píšící pod jménem Max Kašparů (* 1950), je český řeckokatolický kněz, psychiatr, pedagog, premonstrátský terciář, autor duchovní literatury a esperantista. Na kněze řeckokatolické církve byl vysvěcen v roce 2015, předtím byl jáhnem římskokatolické církve. K jeho odborným zájmům patří pastorální medicína a vztah mezi spirituální teologií, psychiatrií a psychologií. Je autorem desítek úspěšných knížek. V Karmelitánském nakladatelství vyšly rozhovory Do výšky volím pád (2003), Jinými slovy. Na minutu s Maxem Kašparů (2005) nebo bestseller O radostech lidské duše (2. vyd. 2008).

Vypredané

8,63 €

Opice boží aneb vůl zajíce nedohoní
Opice boží aneb vůl zajíce nedohoní

Max Kašparu

Kniha „mistra pera“ Maxe Kašparů je sice vzhledem tak prostá a útlá, ale obsahově bohatá na životní příběhy, osobní zkušenosti, srozumitelnou víru, a především nepřehlédnutelnou radost ze života. Setkáme se s renesančním provokatérem, který je nápadně podobný svému Mistrovi, který vyrušoval a provokoval svoje současníky. Ne proto, aby je „vytočil“, ale dal jim prostor pochopit, co je důležité a co naopak lze možná tak trochu zanedbávat. Jednoduše řečeno, nenechat v klidu nic, co si žádá pohyb těla, ducha i srdce.Max Kašparů: „Vím, že svět je krásný, v řadě směrů bohatý, a vím také, že v něm existuje řada podivínů, groteskních postaviček, samozvaných velikánů, ale také nečekaných a překvapivých situací. V publikaci, kterou držíte v ruce, dávám místo právě jim.“

Vypredané

7,66 €

O mozcích a bezmozcích
O mozcích a bezmozcích

Max Kašparu

V knize, kterou drží čtenář v ruce, nechává autor nahlédnout do jednotlivých pater jeho mnohotvárného pohledu na svět. Kněz, který v pondělí píše články do novin a časopisů, v úterý coby soudní znalec objíždí věznice, ve středu pracuje v České televizi, ve čtvrtek učí esperanto, v pátek ordinuje ve svém „salónním hypnotáriu“, v sobotu přednáší na vysoké škole a v neděli stojí v kostele na kazatelně, vidí život z mnoha úhlů.

Vypredané

6,69 €

Třicet případů
Třicet případů

Max Kašparu

aneb malé, bílé, kulaté. Nebyl jsem, v případě napsání této útlé publikace, inspirován majorem Zemanem ani jeho třiceti socialisticko - kriminalistickými kousky, ale výzvou mých přátel, abych zavzpomínal na třicet roků své lékařské, především psychiatrické praxe a vybral z nich stejný počet vážných i veselých příběhů.

Vypredané

7,28 €

Blázinec je před branou
Blázinec je před branou

Max Kašparu; Jan Paulas

Zpověď lékaře zlomených duší. Renomovaný psychiatr, pedagog, katolický kněz a esperantista se v rozhovoru s Janem Paulasem ohlíží za svou padesátiletou psychiatrickou praxí. Vzpomíná na dobu studií i začátky své profesní dráhy v dobách ateistického marasmu. Mluví o své konverzi, sleduje proměny naší společnosti po pádu komunismu a nabízí svůj neotřelý pohled i na věci budoucí. Kniha je protkána humornými i méně veselými příběhy z autorova života. Dvojí role psychiatra a duchovního zprostředkovává čtenářům jedinečný pohled na svět zdravých i nemocných, kněží i laiků, zpovědníků a psychoterapeutů, církve i společnosti. Max Kašparů s úlevou vzpomíná na primáře, který nové pacienty vítal slovy: „Blázinec je před branou. U nás je klid a pohoda.“ A v tom je i hlavní přínos této knížky: nejen otevřeně poukazovat na problémy naší roztříštěné společnosti, ale také nabídnout radu, jak dobře žít, abychom se nezbláznili.Jaroslav Maxmilián Kašparů, píšící pod jménem Max Kašparů (* 1950), je český řeckokatolický kněz, psychiatr, pedagog, premonstrátský terciář, autor duchovní literatury a esperantista. Na kněze řeckokatolické církve byl vysvěcen v roce 2015, předtím byl jáhnem římskokatolické církve. K jeho odborným zájmům patří pastorální medicína a vztah mezi spirituální teologií, psychiatrií a psychologií. Je autorem desítek úspěšných knížek.

Vypredané

14,45 €

Člověk má věřit celým tělem
Člověk má věřit celým tělem

Max Kašparu

Od anatomického pohledu k biblickému. Hlava, ústa, oči, uši, ruce, nohy a srdce. Na zdraví těchto sedmi částí našeho těla závisí kvalita našeho života i život sám. Každá z nich přitom nese svůj přesný význam v anatomickém slovníku i jasný smysl v biblickém textu.O sedmi částech lidského těla vzniklo nejvíce přísloví, poučení i aforismů… Max Kašparů dokládá, že tělo a duše, tělesný a duchovní život, tvoří jeden neoddělitelný a vzájemně provázaný celek. Úvahy zakončené biblickým citátem dokazují, že máme věřit opravdu celým tělem. Hlavou, protože víra má být rozumná. Ústy, protože jimi hovoříme s Kristem a o Kristu. Očima a ušima, protože jen skrze ně vidíme znamení doby a slyšíme hlas potřebných. Skrze naše ruce je naše víra činorodá. Pohyb našich nohou zajišťuje, že neustrneme na místě. Díky srdci je pak naše víra laskavá, a ne studená.Vychutnejte si úvahy o víře, do níž je zapojen celý člověk!

Vypredané

7,66 €

O radostech lidské duše s Maxem Kašparů
O radostech lidské duše s Maxem Kašparů

Max Kašparu

Krátké, radostné meditace věnované radostem všedního dne, a tomu, jak je nalézat.

Vypredané

4,37 €

Naslouchat je víc než poslouchat
Naslouchat je víc než poslouchat

Max Kašparu

Želivský premonstrát, pelhřimovský psychiatr, žirovnický divadelní ochotník, vysokoškolský učitel, spisovatel a světoběžný esperantista se tentokrát na chvíli zastavil, aby posbíral svá rozhlasová, časopisecká a novinová zamyšlení.Naprostou většinu z nich tvoří pořady: Jak to vidí, které s ním vysílal Český rozhlas 2 Praha. Menší část je sestavena z jiných mediální pramenů včetně článků z Týdeníku Rozhlas. Zvláště jeho rozhlasové pořady bylo potřeba přeložit z podoby mluvené do podoby písemné, dokončit již v éteru otevřené myšlenky a dát jim tím pádem pevnější tvar a rychlejší spád.

Vypredané

6,30 €

Malý kompas víry
Malý kompas víry

Max Kašparu

Pro hledajíci, bloudíci a neveřící mladé lidi. Osvědčený průvodce pravdami víry, modlitby, svátostmi a Desatera. Kniha vtipně usnadňuje pohotovou orientaci v každodenním prožívání víry.

Vypredané

3,88 €

Základy pastorální psychiatrie pro zpovědníky
Základy pastorální psychiatrie pro zpovědníky

Max Kašparu

„Do mé psychiatrické ordinace přichází, buď ze své vůle nebo na doporučení kněží a biskupů, řada lidí s duševními a duchovními problémy, které přesahují rámec zpovědnice.Pro radu přichází ovšem i samotní kněží, kteří nemají patřičné vědomosti z oboru psychiatrie, psychologie nebo psychopatologie.Moje vlastní zkušenosti jak s kněžími, tak s jejich penitenty, mne vedly k tomu, abych napsal tuto příručku pro studenty teologických fakult a zpovědníky. Je-li totiž znalost pastorální psychiatrie v kněžské práci někde potřebná, je tomu tak především ve zpovědnici.Obsah práce je koncipovaný tak, aby byl srozumitelný nelékařské veřejnosti. Proto jsem se záměrně vystříhal jak nadbytečného používání odborných výrazů, tak popisu nepodstatných souvislostí.V první – obecné části – uvádím stručný přehled psychologických a pastoračních pohledů, postojů, názorů a přístupů ke zpovědní praxi.Ve druhé – speciální části – se věnuji popisu těch duševních chorob a poruch, se kterými se může kněz v roli zpovědníka setkat a podávám základní informace o možnostech přístupu k dané problematice.Z předmluvy MUDr. Dr. Mgr. Maxmiliana J. Kašparů, tc. OPraem.

Vypredané

5,52 €

Věroměr
Věroměr

Max Kašparu

Často nám chybí objektivní kritéria, která by nám pomohla poznat, jak jsme na tom se svou vírou. Pronikavé a zároveň laskavé a vtipné postřehy, pomáhající ven z bludného kruhu křesťanského sebeuspokojení, jsou jádrem této knížky, která nám pomáhá oživit a uzdravit naši víru.Titul vyšiel aj v slovenskom jazyku: Vieromer (2003).

Vypredané

3,00 €

V spätnom zrkadle
V spätnom zrkadle

Max Kašparu

Inšpiratívny text Maxe Kašparú podfarbený umeleckými fotografiami Jindřicha Štreita.

Vypredané

1,46 €

Do výšky volím pád
Do výšky volím pád

Max Kašparu; Jan Paulas

Max Kašparů v rozhovoru s Janem Paulasem. Premonstrátský jáhen, vystudovaný psychiatr a pedagog Max Kašparů vypráví o svém dětství a mládí, o své konverzi, vzpomíná na nesnadné hledání povolání, hovoří o těžké situaci církve v dobách vládnoucího ateismu. Tehdy, za jedné bezesné noci si vybavil dávno zapomenutý verš Františka Halase: „Proti přitažlivosti zemské, do výšky volím pád.“

Vypredané

12,13 €

30 prípadov alebo malé, biele, guľaté
30 prípadov alebo malé, biele, guľaté

Max Kašparu

"Nebol som pri písaní tejto útlej knižky inšpirovaný majorom Zemanom, ani jeho tridsiatimi socialisticko-kriminalistickými kúskami, ale výzvou mojich priateľov, aby som si zaspomínal na tridsať rokov svojej lekárskej, predovšetkým psychiatrickej práce a vybral z nich taký istý počet vážnych i veselých prípadov." (Max Kasparů)Vážne aj veselé príbehy lekárskej, predovšetkým psychiatrickej praxe doc. MUDr. ThDr. Mgr. Jaroslava Maxa Kašparů, PhD.

Vypredané

3,19 €

Po pražcích slepých kolejišť
Po pražcích slepých kolejišť

Max Kašparu

Hmota, prostor a čas. Tři fyzikální pojmy, ve kterých jsme všichni uvězněni. Jako cestující v rychlíku, ze kterého nemůže vystoupit mimo stanici, ani změnit jeho rychlost. Může jen za jízdy přejít z vagónu do vagónu. Pokud zrovna nejsme ve vlaku, je možné jít po pražcích starých kolejnic. Ovšem s vědomím, že můžeme vystoupit ze své tělesné schránky.Autor varuje před čtením knížky „na jeden zátah“ a doporučuje přistupovat k textu jako k soli, která se používá jen tu a tam, v malém množství a podle chuti.Max Kašparů je kněz, forenzní psychiatr, vysokoškolský pedagog, oblát želivských premonstrátů, člen Obce spisovatelů, esperantista, rybář a nepřizpůsobivý občan.Prof. PaedDr. ThDr. MUDr. et MUDr. Jaroslav Maxmilián Kašparů Ph.D. (* 1950) je významný český autor duchovní literatury a psychiatr. Po dlouholeté službě trvalého jáhna byl vysvěcen jako katolický kněz byzantského ritu. Stal se držitelem českého rekordu v počtu vysokoškolských titulů, věnuje se umělému jazyku esperanto.Kniha vyšla aj v slovenskom jazyku: Za hrsť zdravého rozumu od Maxa Kašparů (2021).

Vypredané

5,72 €

V plášti aj dalmatike
V plášti aj dalmatike

Max Kašparu

Nové vydanie obľúbenej knihy Maxa Kašparů, známeho českého spisovateľa, psychiatra a premonštrátskeho diakona. Obsahuje súbor esejí o problémoch jednotlivých ľudí a súčasnej spoločnosti vo vzájomných vzťahoch k Cirkvi a kresťanskej tradícii vôbec.

Vypredané

9,60 €

1 z 2
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Marta, pred 1 dňom

Veľmi rýchle dodanie, krásne balenie a nádherný škapuliar aj s retiazkiu

userAvatar

Libor, pred 2 dňami

Rychlost dodání perfektní

userAvatar

Jozef, pred 2 dňami

Ďakujem za ochotu odporúčam.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk