Zachej.sk Zoznam autorov Viktor E. Frankl

Viktor E. Frankl

(17 produktov)
Viktor E. Frankl

Viktor E. Frankl bol rakúsky neurológ a psychiater, ktorého život bol poznačený najväčšou hrôzou Druhej svetovej vojny - holokaustom.
V rokoch pred Druhou svetovou vojnou pôsobil ako psychiater. Prelom v jeho živote nastal v roku 1942. Spolu s manželkou a celou rodinou ho deportovali do koncentračného tábora v Terezíne. Počas 3 rokov vystriedal Viktor E. Frankl viacero pracovných táborov, medzi nimi aj Dachau a Osvienčim. Neustále stál zoči - voči smrti a napokon ochorel na najrozšírenejšiu chorobu v táboroch smrti, škvrnitému týfu. Ako zázrakom prežil a keď bol tábor oslobodený americkými oddielmi, vrátil sa domov do Viedne. Z jeho rodiny však nikto iný neprežil. Bola to pre neho ďalšia ťažká rana. Tieto najťažšie okamihy života spísal vo svojich knihách. Jednou z nich je aj Hľadanie zmyslu života.
Viktor E. Frankl po vojne pokračoval v úspešnej kariére lekára. Vypracoval teóriu, ktorá sa zaoberá človekom ako celkom a priniesla obohatenie v oblasti psychológie. Je považovaný za zakladateľa existenciálnej analýzy a logoterapie.
Zomrel vo Viedni vo veku 92 rokov.


V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.