Desať Božích prikázaní

Desať Božích prikázaní

(6 produktov)

Desatoro prikázaní je odrazovým mostíkom každého kresťana. Dve kamenné tabule s desiatimi prikázania...

Ako radíme tieto výsledky?

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Obrázok: Desatoro Božích prikázaní
Obrázok: Desatoro Božích prikázaní

JKS2003. Laminovaný obrázok s textom: Desatoro Božích prikázaní.Rozmer: 6,2 x 9,5 mm.

Skladom

0,24 €

Rozprávaj mi o Desatore
Rozprávaj mi o Desatore

Bruno Ferrero

Vďaka Brunovi Ferrerovi môžeme v krátkych príbehoch – pre neho typických - nájsť nový pohľad na Desatoro Božích prikázaní. V týchto príbehoch stručne, ale veľmi výstižne vysvetľuje podstatu božieho nariadenia. Rozprávaj mi o Desatore vystihuje prosbu a túžbu po poznaní. Pretože dodržiavať môžeme len tie pravidlá, ktoré poznáme. A aj pri Desatore platí – neznalosť neospravedlňuje.Prečítajte si recenziu na knihu na našom Blogu.

Skladom

5,34 €

Posledné kusy
Citát na dreve: Desatoro Božích prikázaní
Citát na dreve: Desatoro Božích prikázaní

Desatoro Božích prikázaní na drevenej tabuľke s rozmerom 12 x 20,5 cm. Tabuľka je vhodná na zavesenie.

Skladom

7,28 €

Sloboda ako dar - či záhuba?
Sloboda ako dar - či záhuba?

Ján Chryzostom Korec

Kardinál Ján Chryzostom Korec napísal slová, ktoré sú veľmi aktuálne práve pre dnešnú problematiku. Kniha Sloboda ako dar - či záhuba? obsahuje dva diely: Sloboda človeka Desatoro V prvej časti sa autor zaoberá problémom slobody, ktorú nevníma iba z politického alebo sociálneho pohľadu, ale rovnako aj z morálneho a náboženského. Uvažuje o stave a ohrození ľudskej slobody, ale aj o zodpovednosti, ktorá s ňou súvisí. Jeho texty sú obohatené aj myšlienkami od viacerých mysliteľov z rôznych oblasti. V druhej časti pokračuje zameraním na slobodu, ale cez precízny pohľad na Desatoro. Z jeho slov je cítiť úprimnú starostlivosť a túžbu, aby ľudstvo nebolo ľahostajné. Aby svojou hriešnosťou neurážalo Boha, ktorý je Láska.

Skladom

21,34 €

Posledné kusy
Milosť dávania
Milosť dávania

Marja Verschoor-Meijers

Spôsob, ako zažiť Božiu plnosť vo svojom živote. Je jedna vec, keď tvrdíme, že nekradneme, ale nasleduje za ňou logická otázka: čo teda robíme? Ako prejdeme od toho, že len poslúchneme toto prikázanie k tomu, že ho budeme napĺňať v našom každodennom živote? Je naozaj možné stať sa radostným darcom? V knihe Milosť dávania, prvej zo série Desať Božích prikázaní v slovenskom preklade, odpovedá autorka Marja Meijers na tieto otázky tak, že nám do hĺbky vysvetľuje podstatu prikázania „nepokradneš“. Marja ponúka na ôsme prikázanie nový, oslobodzujúci pohľad, v ktorom nám ukazuje, ako môžeme zmeniť svoju mentalitu zlodeja, ktorý chce pre seba stále viac, viac a viac.Marja Verschoor-Meijers (*04. 10. 1962) sa narodila a vyrastala v Holandsku. Je nezávislou spisovateľkou, lektorkou a získala niekoľko ocenení za svoje knihy o kresťanskom spôsobe života. Jej knihy boli preložené do holandštiny, nemčiny, taliančiny, španielčiny, poľštiny, ruštiny, perzštiny a slovenčiny. Týždenne píše príspevky na svojom blogu „Fresh Insights on Ancient Truths“ (Nové pohľady na staroveké pravdy). So svojím manželom Janom založili neziskovú organizáciu „Traveling Light“ (Cestujúce svetlo). Spoločne poskytujú praktickú pomoc, finančnú podporu a duchovné povzbudenie pre cirkevné misie po celej Európe a na Strednom východe.

Skladom

7,76 €

Audiokniha
Audiokniha: Deset přikázání v poutavém vyprávění Josefa Somra
Audiokniha: Deset přikázání v poutavém vyprávění Josefa Somra

Deset přikázání v poutavém vyprávění Josefa Somra pro chvíle rozjímání, poučení a zamyšlení! Známe všech Deset přikázání? Co pro nás znamenají dnes? Desatero - Chápeme jej v kontextech doby kdy vzniklo? Víte jak jej chápaly a vyložily světově uznávané osobnosti?

Ihneď na stiahnutie
-15%

5,80 €

Desatoro
Desatoro

Jozef Luscoň

Božie prikázania ako cesta k svätosti. Každý veriaci (a hádam i neveriaci) by mal poznať Desať Božích prikázaní - skrátene Desatoro - a riadiť sa nimi. Desatoro je pre každého človeka na svete. Jeho pokračovaním sú blahoslavenstvá, ktoré by pre kresťanov mali byť samozrejmosťou. Hoci Desatoro pôsobí ako súbor mnohých obmedzení a toho, čo nemáme a nesmieme robiť, pravdou je, že desať Božích prikázaní je obrovským darom od Pána Boha pre celé ľudstvo. Pýtate sa, prečo? Pretože Desatoro mení zmýšľanie ľudí smerom k dobrému. Hneď v zárodku brzdí to, čo je v človeku agresívne, egoistické, pažravé či žiadostivé. Podieľa sa tak na zušľachťovaní človeka a formovaní jeho svedomia. Ak človek niektorú časť Desatora nedodržiava, nastáva duchovná deformácia.Jozef Luscoň vo svojej knihe Desatoro vysvetľuje modernému človeku podstatu, doležitosť a prínos Desiatich Božích prikázaní. Prakticky, s humorom a inšpirovaný Cirkvou dokazuje, že prikázania nás nechcú o niečo obrať, ale sú tým najsprávnejším návodom či cestou k svätosti.

Vypredané

10,57 €

Desať Božích prikázaní
Desať Božích prikázaní

Jozef Michalov

Známy kňaz páter Jozef Michalov, SVD nám predkladá úvahy o desiatich Božích prikázaniach. Pre Mojžiša a jeho ľud mali byť akousi smerovkou do zasľúbenej zeme. Takouto smerovkou či pilierom majú byť aj pre nás, moderných ľudí dvadsiateho prvého storočia.Tak ako rieka potrebuje koryto, aby sa nevylievala z brehov, aj človek potrebuje oporu či vodítko, teda prikázania.

Vypredané

1,29 €

Jáchym a Desatero
Jáchym a Desatero

Brigitte Endresová

Desetiletý Jáchym dostal za úkol naučit se Desatero a pochopit, k čemu je dobré. Jenže nějaká přikázání pro něj nejsou zdaleka tak zajímavá a zábavná jako model letadélka, který chce spolu se svým dědou v nejbližších dnech postavit. A vůbec, proč by mu měl Bůh pořád něco přikazovat?Naštěstí je tu dědeček, který Jáchymovi ukazuje, že stavět letadélko bez návodu a žít bez Desatera je v lecčem velmi podobné. Tak jako by se model Racek S4 nevznesl do vzduchu, kdyby nebyl postaven podle stavebního plánku, i člověk by se mohl bez Boží rady v životě pěkně spálit. Desatero zkrátka není jen nějakým soupisem příkazů, ale návodem na šťastný život od Toho, který nás za všech okolností miluje.Vhodný dárek k iniciačním svátostem pro děti nejen mladšího školního věku.

Vypredané

9,60 €

Desatero - příbehy k přikázáním
Desatero - příbehy k přikázáním

Josef Janšta

Příběhy k jednotlivým přikázáním Desatera. Vhodné pro katechezi i pro samostatnou četbu. Pro děti a mládež od 9 let.

Vypredané

6,11 €

Desatero trochu jinak (nejen) pro teenagery
Desatero trochu jinak (nejen) pro teenagery

Radomír Jonczy

Publikace, ve které se kazatel Církve adventistů s.d., R. Jonczy rozhodl přiblížit dnešním mladým lidem obsah Desatera. Praktická příručka pro vedoucí dorostů a mládeží je založena na použití diskusních otázek a vede k hlubokému zamyšlení nad daným tématem. Obsahuje mnoho cenných přirovnání, historických souvislostí a vysvětlení klíčových slov z hebrejštiny. Součástí jsou i rady pro vedení diskusních skupin. Vázáno v kroužkovém bloku s pevnými deskami.

Vypredané

4,07 €

Desítka
Desítka

Jiří Beneš

aneb deset slov o Bohu a člověku. Studie podává zasvěcený a přístupný rozbor hebrejského znění Desatera v širokém kontextu Starého zákona. Desítka je užitečnou pomůckou pro porozumění starozákonním důrazům, jakož i úvodem do starozákonního myšlení a synchronní interpretace starozákonního textu.Čtenář v ní nalezne i profil adresáta, tj. posluchače pro kterého jsou slova Desatera určena. Desatero není etický text založený na rozkazovacích způsobech, ale teologický text konstatující následky Božích činu. Tak se v malém ukazuje smysl zákona a princip starozákonních přikázání.Na nich je založena specifická starozákonní etika: nejde o požadavky (příkazy a zákazy), ale o konstatování nestandardního chování Bohem vysvobozeného člověka. Novozákonní ohlasy Desatera ukazují, že na stejném principu je založena i radikální Ježíšova etika.

Vypredané

11,27 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Rudolf, pred 2 dňami

ok

userAvatar

Katarina, pred 2 dňami

Plna spokojnost tovar bol doruceny velmi skoro

userAvatar

Tatiana, pred 3 dňami

Bohatý výber vzácnej literatúry a doplnkových predmetov a k tomu spoľahlivý nákup a expresné doručenie. Odporúčam všetkým...

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk