Sv. Benedikt • Zachej.sk
Sv. Benedikt

Sv. Benedikt

(12 produktov)

Sv. Benedikt sa narodil v Nursii (dnešná Norcia) v Taliansku do šľachtickej rodiny. Je patrónom Euró...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Kartička: Kríž svätého Benedikta
Kartička: Kríž svätého Benedikta

RCC180SK. Obojstranná plastová kartička (ako kreditná karta) so zlatou medailou. Z jednej strany je na kartičke zobrazený svätý Benedikt a na opačnej modlitba v pokušení a kríži.Rozmer kartičky: 8,4 x 5,4 cm.

Skladom

0,49 €

Posledné kusy
Svätci v milosrdenstve
Svätci v milosrdenstve

Pápežská rada na podporu novej evanjelizácie

Učme sa od svätých, „pre ktorých sa milosrdenstvo stalo životným poslaním“. Čo prináša titul Svätí v milosrdenstve? Rozpráva o tom, ako 27 svätých, blahoslavených, ctihodných a iných svätých ľudí vydalo svedectvo o viere nielen prostredníctvom skutkov milosrdenstva, ale aj životom v Božom milosrdenstve. Prostredníctvom ich príbehov začneme rozumieť tomu, ako sa bežný život každého z nich stal mimoriadnym obrazom svätosti. Pochopíme, že sa tak stalo vďaka ich vytrvalosti a pokore a taktiež vďaka tomu, že dovolili, aby ich Božie milosrdenstvo preniklo a zaplavilo.

Skladom

3,01 €

Obrázok: Korunka k svätému Benediktovi
Obrázok: Korunka k svätému Benediktovi

Z026. Laminovaný obrázok s modlitbou korunky k svätému Benediktovi.Svätý Benedikt bol taliansky mních a zakladateľ benediktínskeho rádu. Význam jeho mena je: blahoslavený, požehnaný. Býva znázorňovaný s biskupskou palicou držiac v ruke regulu - rehoľné pravidlá, ktoré sám zostavil.

Skladom

0,15 €

Posledné kusy
Božia pevnosť
Božia pevnosť

Luis de Wohl

O svätom Benediktovi z Nursie. Ako vo všetkých svojich románoch o veľkých svätcoch Cirkvi, Luis de Wohl aj v tomto diele vyšíva z nitiek násilia, lásky a zbožnosti spletitý pestrofarebný gobelín, cez ktorý historicky presne prerozprával príbeh svätého Benedikta (480 – 547) a búrlivej doby, v ktorej žil. Autor zavedie čitateľa do domu popredných rímskych občanov, filozofa Boethia a jeho manželky Rusticiany, ale aj na dvor ostrogótskeho panovníka Teodoricha a jeho dcéry, budúcej panovníčky Amalasunty. Autor veľmi realisticky a pútavo vykresľuje vzťah medzi ostrogótskymi okupantmi Itálie a hrdými Rimanmi, neznášajúcimi nadvládu barbarov. To neraz viedlo k nedôvere a podozrievaniu, čoho obeťou sa stal aj Boethius a jeho svokor, známy patricij Symmachus. Oveľa intenzívnejší záujem však autor zameriava na Benedikta a jeho prvých spoločníkov, ktorí sa stávajú piliermi rodiaceho sa západoeurópskeho mníšstva. V knihe spoznávame všetky miesta Benediktovho pôsobenia, jeho prvých žiakov, ale aj jeho zázraky a silu v boji proti mocnostiam zla v zanikajúcom pohanstve.

Skladom

24,25 €

Ceruzka: Svätý Benedikt
Ceruzka: Svätý Benedikt

12/MT12. Praktická kancelárska pomôcka - ceruzka s obľúbeným motívom svätého Benedikta a nápisom.Svätý Benedikt je patrón Európy, mníchov, speleológov, architektov, inžinierov.

Skladom

0,68 €

Magnetka: Svätý Benedikt
Magnetka: Svätý Benedikt

17/02Mag27. Magnetka s motívom svätého Benedikta. Magnetka je vyrobená v rozmere 6 x 4 cm.

Skladom

0,53 €

Magnetka: Svätý Benedikt
Magnetka: Svätý Benedikt

15/S236. Magnetka s motívom svätého Benedikta. Magnetka je vyrobená v rozmere 7,5 x 7 cm.

Skladom

2,04 €

Kartička: Svätý Benedikt
Kartička: Svätý Benedikt

17/17. Obojstranná plastová kartička (ako kreditná karta) so zlatou medailou s motívom svätého Benedikta a modlitbou požehnania.Rozmer: 6,7 x 4,3 cm

Skladom

0,68 €

Posledné kusy
Skladom

3,59 €

Náramok: benediktínsky, desiatok - hematit
Náramok: benediktínsky, desiatok - hematit

BC523. Benediktínsky náramok, ktorý zároveň slúži ako desiatok ruženca. Náramok je vyrobený z benediktínskych medaily a hematitových guľôčok. Súčasťou náramku je krížik. Náramok je na elastickej šnúrke.

Skladom

1,84 €

Náramok: desiatok, benediktínsky, kov+drevo - čierny
Náramok: desiatok, benediktínsky, kov+drevo - čierny

BC535. Náramok s desiatkom ruženca s benediktínskymi medailami a drevenými korálkami čiernej farby. Elastická šnúrka umožní prispôsobiť sa vašej ruke. Priemer korálok je 10 mm.

Skladom

2,42 €

Posledné kusy
Skladom

11,74 €

Deti svetla
Deti svetla

Wilhelm Hünermann

Z mladosti veľkých svätcov. Wilhelm Hünermann predstavuje vo svojej knihe Deti svetla svätice a svätcov netradičným spôsobom: zameriava sa na ich detstvo a mladosť. Opisuje situácie, keď sa rozhodovali pre Boha, pre nezištnú službu blížnym. Nebolo to ľahké ani priamočiare, ako by sa nám mohlo zdať, keď už poznáme celý ich život. A práve preto môžu byť pre nás, hlavne mladých ľudí, navigátormi na ceste hľadania zmyslu života. Ich životy sú tiež dôkazom toho, že každý človek, ak chce a hľadá, nájde svoju cestu k Bohu. V knihe nájdete medailóny týchto svätcov: sv. Monika, sv. Benedikt z Nursie, sv. Otília, sv. Ansgar, sv. Hildegarda z Bingenu, sv. František z Assisi, sv. Alžbeta Durínska, sv. František Xaverský, sv. Filip Neri, sv. Kamil de Lellis, sv. Alojz Gonzaga, sv. Ján Bosco, sv. Terézia od Dieťaťa Ježiša a Sv. Tváre, sv. Mária Goretti.

Vypredané

7,28 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Poštovné zadarmo nad 39 €

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Velikánska pochvala!!! na stránke Zachej som si objednala knihu a sotva mi došlo potvrdenie o prijatí objednávky, už som aj mala správu, že tovar mám pripravený k odberu :) Priatelia, Zachej môžem len a len odporúčať :)

Silvia

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk