Sv. Benedikt

Sv. Benedikt

(19 produktov)

Sv. Benedikt sa narodil v Nursii (dnešná Norcia) v Taliansku do šľachtickej rodiny. Je patrónom Euró...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Top 53
Všetci Boží svätí orodujte za nás
Všetci Boží svätí orodujte za nás

Veľmi pestrá a bohatá brožúra Všetci Boží svätí orodujte za nás obsahuje výber svätcov, ktorých život približuje krátky životopis a výber zaujímavostí a zázrakov, ktoré sa udiali počas ich života. Brožúra v sebe skrýva aj modlitby k svätcom, ktorých tak možno prosiť o príhovor. V brožúrke nájdete informácie o týchto svätcoch: Margita Mária Alacoque, sv. archanjel Michal, sv. Jozef, sv. Benedikt, sv. Anton Paduánsky, sv. Peregrín Laziosi, sv. Ignác z Loyoly, sv. Juan Diego, sv. Ľudovít Mária Grignion z Montfortu, bl. Anna Katarína Emmerichová, sv. Katarína Labouré, sv. Bernadetta Soubirous, sv. Leopoldo Mandič, sv. Don Bosco, sv. Faustína, sv. Páter Pio, sv. Šarbel, sv. Ján Pavol II., Bartolomej Longo, sv. František a sv. Hyacinta.

Skladom

1,94 €

Obrázok: Modlitba za oslobodenie
Obrázok: Modlitba za oslobodenie

273/178. Laminovaný obrázok s modlitbou za oslobodenie. Na prednej strane obrázka je znázornený svätý Benedikt, patrón Európy, a jeho devocionálie - benediktínsky kríž a medailón.Rozmer obrázku: 6 x 9,6 cm.

Skladom

0,19 €

Kartička: Kríž svätého Benedikta
Kartička: Kríž svätého Benedikta

RCC180SK. Obojstranná plastová kartička (ako kreditná karta) so zlatou medailou. Z jednej strany je na kartičke zobrazený svätý Benedikt a na opačnej modlitba v pokušení a kríži.Rozmer kartičky: 8,4 x 5,4 cm.

Skladom

0,49 €

Obrázok: Korunka k svätému Benediktovi
Obrázok: Korunka k svätému Benediktovi

Z026. Laminovaný obrázok s modlitbou korunky k svätému Benediktovi.Svätý Benedikt bol taliansky mních a zakladateľ benediktínskeho rádu. Význam jeho mena je: blahoslavený, požehnaný. Býva znázorňovaný s biskupskou palicou držiac v ruke regulu - rehoľné pravidlá, ktoré sám zostavil.

Skladom

0,15 €

Svätý Benedikt - Duchovný otec Európy
Svätý Benedikt - Duchovný otec Európy

Juraj Švec (ed.)

život, posolstvo, modlitby a pobožnosti. „Svätý Benedikt z Nursie svojím životom a dielom zásadne ovplyvnil rozvoj európskej vzdelanosti a kultúry… Dielo tohto svätca – a predovšetkým jeho rehoľa – sa skutočne ukázali ako nositelia autentického duchovného kvasu, ktorý po stáročia v rozsahu presahujúcom hranice jeho vlasti i jeho doby, premieňal tvár Európy,“ píše o duchovnom otcovi Európy pápež Benedikt XVI., ktorý tohto veľkého svätca 5. a 6. storočia prijal za patróna svojho pontifikátu. Svätý Benedikt, narodený v pohnutých časoch po rozpade Rímskej ríše, sa v Ríme ako študent dlho nezdrží a utiahne sa do samoty. Na vlastnej koži zakusuje náročnosť duchovného boja a napokon sa stáva predstaveným mníšskej komunity, ktorú však musí opustiť. O niekoľko rokov neskôr však vybuduje mohutný kláštor, zhromažďuje mníchov a spisuje Regulu, ktorá je dodnes považovaná za vzácny poklad kresťanskej literatúry a mnohým pomáha vykročiť na cestu hlbšieho duchovného života. Nie je jednoduché zhrnúť, čím všetkým svätý Benedikt prispel k vybudovaniu Európy. Jeho život bol skutočne bohatý nielen na rôzne zázraky, ale predovšetkým na svätosť v každodennej službe Bohu, bratom i všetkým, ktorí navštívili jeho kláštor.

Skladom

2,42 €

Pod Božím pohľadom
Pod Božím pohľadom

Dom Godefroid Bélorgey

Pre hlbší duchovný život. "Často sa modliť. Považovať za isté, že Boh nás vidí na každom mieste." sv. BenediktDon Godefroid Bélorgey, trapistický mních a neskôr opát, inšpirovaný mužmi viery a modlitby: svätým Benediktom, svätým Bernardom a svätým Františkom Saleským, v spise Pod Božím pohľadom upiera svoje oči na Božiu prítomnosť v každom okamihu ľudského života. Hľadať svätosť, upierať pohľad na Boha a zostávať v jeho láske - to je poslanie každého kresťana. Ako žiť každodenný život plný rozruchu a zároveň ponárať sa do vnútorného dialógu s Bohom?Pod Božím pohľadom je kniha, ktorá ponúka hlboké duchovné načerpanie pre všetkých, ktorí hľadajú Božiu vôľu vo svojom živote a zasiahnutí Božím pohľadom sa usilujú dávať Božiu lásku ďalej. Pozývame vás načrieť do duchovného bohatstva tejto knihy a aj uvedomiť si vďaka nemu pohľad Boha v každej chvíli, ktorý nenecháva človeka chladným.

Skladom

5,82 €

Ceruzka: Svätý Benedikt
Ceruzka: Svätý Benedikt

12/MT12. Praktická kancelárska pomôcka - ceruzka s obľúbeným motívom svätého Benedikta a nápisom.Svätý Benedikt je patrón Európy, mníchov, speleológov, architektov, inžinierov.

Skladom

0,68 €

Náramok: benediktínsky, desiatok - hematit
Náramok: benediktínsky, desiatok - hematit

BC523. Benediktínsky náramok, ktorý zároveň slúži ako desiatok ruženca. Náramok je vyrobený z benediktínskych medailí a hematitových guľôčok. Súčasťou náramku je krížik. Náramok je na elastickej šnúrke.

Skladom

1,84 €

Magnetka: svätý Benedikt - výrez
Magnetka: svätý Benedikt - výrez

15/S236. Magnetka s motívom svätého Benedikta. Magnetka je vyrobená v rozmere 7,5 x 7 cm.

Skladom

2,13 €

Kartička: Svätý Benedikt
Kartička: Svätý Benedikt

17/17. Obojstranná plastová kartička (ako kreditná karta) so zlatou medailou s motívom svätého Benedikta a modlitbou požehnania.Rozmer: 6,7 x 4,3 cm

Skladom

0,68 €

Posledné kusy
Soška: svätý Benedikt - 13 cm
Soška: svätý Benedikt - 13 cm

PB10408. Soška svätého Benedikta, patróna Európy, mníchov, speleológov, architektov a inžinierov. Rozmer sošky: 13 x 5 cm.

Skladom

6,01 €

Medailón: svätý Benedikt, farebný
Medailón: svätý Benedikt, farebný

222-2As. Oválny kovový medailón s farebným vyobrazením svätého Benedikta. Prívesok je striebornej farby v rozmere 1,5 x 1,0 cm. Obrázok je zaliaty v epoxide.

Skladom

0,19 €

Posledné kusy
Benediktova cesta
Benediktova cesta

Rod Dreher

Křesťanský život v postkřesťanské době. Svatý Benedikt se před staletími rozhodl vyjít ven z kolabujícího antického velkoměsta a založit na okraji barbarstvím pohlcované civilizace první benediktinský klášter, kontrakulturní komunitu, již označil za „školu služby Pánu“. Díky této jeho volbě, kterou následovali mnozí další, přečkalo křesťanství temná staletí, než se Evropa – i skrze to, co pro ni benediktini uchovali – mohla během vrcholného středověku vzepnout k novým kulturním výšinám.Současný Západ se podle Drehera v rostoucí míře odvrací od svých křesťanských kořenů a přes svou technologickou vyspělost se propadá do barbarství, kam ho církev nesmí svým přitakáváním následovat. Naopak, aby si uchovala prorocký hlas a mohla dál plnit svůj úkol v podobě hlásání evangelia světu, potřebuje nyní strategický ústup. Namísto ztrácení sil marnými snahami o oslovení většiny je třeba zachránit věrohodnost vydávaného svědectví péčí o kořeny.Provokující a inspirující postřehy Roda Drehera, jak křesťansky žít v postkřesťanské době, zaznamenaly okamžitě po americkém vydání knihy v březnu 2017 vlnu kritického zájmu, který dosud neutuchá.Kniha vyšla aj v slovenskom jazyku Benediktova voľba.

Skladom

9,60 €

Kľúčenka: svätý Benedikt, kovová
Kľúčenka: svätý Benedikt, kovová

KP010. Kovová kľúčenka striebornej farby s príveskom svätého Benedikta. Rozmer príveskovej časti je 5,5 x 2,5 cm.

Skladom

1,26 €

Obrázok: Svätý Benedikt s modlitbou - laminovaný
Obrázok: Svätý Benedikt s modlitbou - laminovaný

Z037. Laminovaný obrázok Svätého Benedikta v rozmere 6,5 x 10 cm.Na zadnej strane obrázka je uvedený text modlitby na príhovor svätého Benedikta proti nebezpečenstvám.

Skladom

0,15 €

Posledné kusy
Skladom

13,48 €

Náramok: desiatok, benediktínsky, kov+drevo - čierny
Náramok: desiatok, benediktínsky, kov+drevo - čierny

BC535. Náramok s desiatkom ruženca s benediktínskymi medailami a drevenými korálkami čiernej farby. Elastická šnúrka umožní prispôsobiť sa vašej ruke. Priemer korálok je 10 mm.

Skladom

2,42 €

Posledné kusy
Soška: Svätý Benedikt - 20 cm
Soška: Svätý Benedikt - 20 cm

JS92295-1A. Svätý Benedikt, patrón Európy a pomocník pri boji s pokušeniami, je v kresťanskej tradícii uctievaný už po stáročia. Sprítomnite si tohto veľkého svätca aj vo svojich domovoch maľovanou soškou s rozmermi 20 x 7 cm.

Skladom

11,74 €

Posledné kusy
Obraz na plátne: svätý Benedikt (30x20)
Obraz na plátne: svätý Benedikt (30x20)

ZOP-A4. Reprodukcia obrazu svätého Benedikta, ktorý je vytlačený na plátne. Rozmer obrazu je cca 30 x 20 cm a jeho hrúbka je 2 cm.

Skladom

14,45 €

Svätci v milosrdenstve
Svätci v milosrdenstve

Pápežská rada na podporu novej evanjelizácie

Pápež František hovorí:Rozhodol som sa vyhlásiť mimoriadne jubileum, ktoré má vo svojom strede Božie milosrdenstvo. Bude to Svätý rok milosrdenstva. Chceme žiť vo svetle Pánových slov: ,,Buďte milosrdní, ako je milosrdný váš Otec.“Dnes sme ešte intenzívnejšie pozývaní žiť s milosrdenstvom a tak sa stávať výraznejšími znameniami pôsobenia Otca v našich životoch.Kniha Svätci v milosrdenstve je prvou zo série siedmich kníh, vyhlásených Pápežskou radou pre podporu novej evanjelizácie v roku milosrdenstva 2015 - 2016. Táto kniha je novým zdrojom katechizmu pre všetkých, ktorých sa dotklo Božie milosrdenstvo. Pápež František hovoril o obsiahnutých témach v jeho týždennom katechizme po celý rok. Kniha môže slúžiť ako doplnenie katechizmu, alebo ako príručka milosrdenstva pre každého kresťana.

Vypredané

3,01 €

Deti svetla
Deti svetla

Wilhelm Hünermann

Z mladosti veľkých svätcov. Wilhelm Hünermann predstavuje vo svojej knihe Deti svetla svätice a svätcov netradičným spôsobom: zameriava sa na ich detstvo a mladosť. Opisuje situácie, keď sa rozhodovali pre Boha, pre nezištnú službu blížnym. Nebolo to ľahké ani priamočiare, ako by sa nám mohlo zdať, keď už poznáme celý ich život. A práve preto môžu byť pre nás, hlavne mladých ľudí, navigátormi na ceste hľadania zmyslu života. Ich životy sú tiež dôkazom toho, že každý človek, ak chce a hľadá, nájde svoju cestu k Bohu. V knihe nájdete medailóny týchto svätcov: sv. Monika, sv. Benedikt z Nursie, sv. Otília, sv. Ansgar, sv. Hildegarda z Bingenu, sv. František z Assisi, sv. Alžbeta Durínska, sv. František Xaverský, sv. Filip Neri, sv. Kamil de Lellis, sv. Alojz Gonzaga, sv. Ján Bosco, sv. Terézia od Dieťaťa Ježiša a Sv. Tváre, sv. Mária Goretti.

Vypredané

7,28 €

Božia pevnosť
Božia pevnosť

Luis de Wohl

O svätom Benediktovi z Nursie. Populárny autor románov o svätcoch, Louis de Wohl, v knihe Božia pevnosť predstavuje život významného svätca Benedikta z Nursie. Otec západného mníšstva mal svojho času výrazný podiel na šírení kresťanstva v 6. storočí naprieč celou Európou. Príbeh Benedikta je veľkou inšpiráciou pre súčasných kresťanov, ktorí sa snažia odvracať od temnoty súčasného sveta a hľadajú Krista v modlitbe, štúdiu a samote. Práve tieto boje v ére rozmáhajúcej sa nemorálnosti prežíval aj taliansky svätec a darilo sa mu náramne. Kniha opisuje pôsobnosť Benedikta, jeho učenie, vykonávanie početných zázrakov či jeho silu v boji proti zlým mocnostiam. V knihe sa možno stretnúť s poprednými rímskymi občanmi, filozofom Boethiom, panovníkom Teodorichom či konfliktom medzi barbarmi a Rimanmi, ktorí boli hrdými vlastencami. V tom všetkom však naplno žiari osoba pustovníka Benedikta, ktorý vniesol žiarivé svetlo do temného sveta.

Vypredané

24,25 €

Svätý Benedikt (komiks)
Svätý Benedikt (komiks)

Andrej Pauliny

Komiks. Knižka plná ilustrácií so sprievodným textom pomôže deťom spoznať skutočné životné vzory. Tento komiks je o svätom Benediktovi, ktorý položil nielen benediktínskej rehole a spirituality. Benediktíni boli známi svojou vysokou vzdelanosťou a scriptorskou činnosťou. Ora et labora - Modli sa a pracuj bolo na dennom poriadku kláštorného života.

Vypredané

1,84 €

Svätý Benedikt, patrón Európy
Svätý Benedikt, patrón Európy

Tynieckí benediktíni

medaila, modlitby. Z obsahu: pôvod a obsah medaily, história benediktínov, ich duchovnosť a spôsoby života podľa jej charizmy, modlitby, litánia a odovzdanie sa pod ochranu sv. Benedikta.Brožúru spracovali tyneckí benediktíni.

Vypredané

2,00 €

Svätý Benedikt z Nursie
Svätý Benedikt z Nursie

Grün Anselm

Život a regula. Život a regula Benedikt z Nursie (približne 480 – 547) prostredníctvom založenia svojho rádu na vrchu Mote Cassino ovplyvnil ako málokto kultúru Európy.Benediktova spiritualita nepôsobila iba v kláštoroch, ale rozšírila sa aj ďaleko za ich múry. Jeho populárne heslo Ora et labora inšpiruje spiritualitu i každodenný život. V Benediktovej regule sú veľmi jasnozrivo formulované životné pravidlá, ktoré doposiaľ mnohých fascinujú: miera vo využívaní materiálnych hodnôt života, poriadok všedného dňa, prednosti vnútorného života a bohoslužba ako prameň sily každého konania.

Vypredané

4,35 €

Devítidenní pobožnost k svatému otci Benediktovi
Devítidenní pobožnost k svatému otci Benediktovi

Kniha obsahuje : krátký životopis, litanie, dvítidenní pobožnost, zasvětenú modlitbu k svatému Benedikovi.

Vypredané

1,16 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Radoslav, 28.1.2024

odporucam

userAvatar

Radovan, 26.1.2024

Nadherná knižka hlavne pre mladých.

userAvatar

Pavol, 23.1.2024

doporučujem

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk