Knihy o psychoterapii

Knihy o psychoterapii

(1 produkt)

Psychoterapia je liečba rozhovorom. Nejde o žiadnu procedúru, či zákrok vykonávaný terapeutom na kl...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
Hľadanie zmyslu života (špeciálne doplnené vydanie)
Hľadanie zmyslu života (špeciálne doplnené vydanie)

Viktor E. Frankl

Napriek všetkému povedať životu áno. Ako prežiť situácie, v ktorých je fyzické i psychické týranie bežnou dennou realitou? Ako sa nenechať zlomiť zážitkami a okolnosťami popierajúcimi základné ľudské hodnoty?Len málo kníh zanechá v čitateľovi taký silný dojem ako kniha Hľadanie zmyslu života. Autor, svetoznámy neurológ a psychiater Viktor E. Frankl, ju napísal po prepustení z koncentračného tábora a hoci sa mu zážitky z neho stali hlavným podkladom, nejde o vyratúvanie krutostí, ale o originálnu psychoanalýzu vychádzajúcu z autorovho prístupu k hľadaniu zmyslu vlastnej existencie a života.Od svojho prvého vydania v roku 1946 sa kniha stala svetovým bestsellerom, predalo sa z nej viac ako 10 miliónov kusov a bola preložená do viac ako tridsiatich svetových jazykov.Okrem pôvodného Franklovho textu toto vydanie navyše obsahuje:predslov autora bestsellera Chlapec v pásikavom pyžame Johna Boyneadoslov psychoanalytika Williama J. Winsladealist Wilhelmovi a Stephe Bôrnerovcom, ktorý Frankl napísal bezprostredne po návrate z koncentračného tábora v roku 1945spomienkový príhovor pri príležitosti 40. výročia oslobodenia koncentračného tábora vTurkheime, ktorý predniesol na mieste 27. apríla 1985spomienkový príhovor pri príležitosti 50. výročia invázie Hitlera do Rakúska, s ktorým vystúpil na Radničnom námestí vo Viedni 10. marca 1988lovník pojmovchronológiu života autora a holokaustuViktor Emil Frankl (1905 - 1997) bol svetoznámy rakúsky neurológ a psychiater. Už na gymnáziu si dopisoval so svetoznámym psychiatrom Sigmundom Freudom. Ako mladý študent medicíny prejavil záujem o psychiatriu, v ktorej sa neskôr vydal vlastnou cestou. Počas druhej svetovej vojny sa ako rakúsky Žid ocitol s celou rodinou v koncentračných táboroch v Osvienčime, Dachau a Terezine, pričom útrapy prežil ako jediný. Frankl vníma človeka ako bytosť hľadajúcu zmysel života a psychiatriu ako vedu, ktorá mu má v hľadaní pomáhať.

Skladom

12,60 €

Hľadanie zmyslu života
Hľadanie zmyslu života

Viktor E. Frankl

Napriek všetkému povedať životu áno. Koncentračné tábory Hitlera a Himmlera sú len jedným z príkladov novodobých pekiel. A ako Viktor Frankl prekonal svoj čas v tábore smrti? Presne o tom hovorí kniha Hľadanie zmyslu života. Svoje bezprostredné zážitky s genocídou 20. storočia opísal autenticky ako psychoanalýzu, ktorá vychádza z túžby autora nájsť zmysel života.V roku 2021 vyšlo pokračovanie tohto diela pod názvom: Napriek všetkému povedať životu áno.Recenzia: Hľadanie zmyslu života na stránke blog.zachej.skTitul vyšiel v češtine pod názvom: A přesto říci životu ano (2016).

Vypredané

10,66 €

Trpiaci človek
Trpiaci človek

Viktor E. Frankl

Kniha Trpiaci človek od Viktora Frankla rieši fascinujúcu a hlbokú tému ľudskej slobody v úzkej súvislosti s tragickou realitou. Žijeme predsa aj napriek tomu, že trpíme. Naše utrpenie však väčšinou zapríčiní niekto iný. No aj napriek utrpeniu je tu vždy Boh, ako tichý spoločník, ktorý vždy stojí pri nás a chytí nás, keď padáme. A drží nás vždy, bezpodmienečne, až kým utrpenie nepominie, alebo sa ho nenaučíme niesť ako svoj kríž.

Vypredané

5,15 €

Utrpenie z nezmyselného života
Utrpenie z nezmyselného života

Viktor E. Frankl

Každá doba má svoju neurózu a každá doba potrebuje svoju psychoterapiu. Skutočne, dnes už nie sme ako v časoch Freuda konfrontovaní so sexuálnou, ale s existenciálnou frustráciou. A typický pacient dneška už netrpí komplexom menejcennosti ako v časoch Adlera, ale hlbokým pocitom straty zmyslu, ktorý je úzko spojený s pocitom vnútorného prázdna. Preto autor hovorí o existenciál­nom vákuu.

Vypredané

5,82 €

Závislosti srdce
Závislosti srdce

Robert Hemfelt; Frank Minirth; Paul Meier

Jak opustit nezdravé vztahy (2. vydání). Autori skvelých kníh a plnohodnotní lekári Frank Minirth, Robert Hemfelt a Paul Meler vás vo svojej knihe Závislosti srdce prevedú cez desať osvedčených etáp na zotavenie sa z nezdravých vzťahov.Ľudia sú k takýmto vzťahom často náchylní kvôli nesprávnej tendencii pokladať tieto vzťahy za niečo obyčajné a normálne a pritom klamať seba samého. V týchto nezdravých vzťahoch sa hrajú nečestné hry, vytráca sa láska a významné kresťanské princípy sú často zneužité a vytrhnuté z kontextu.Boh chce, aby sme medzi sebou živili len zdravé vzťahy plné takej lásky, akú cíti On k nám. Autori popisujú, že najúčinnejším prostriedkom na prekonanie týchto vzťahov je vytvorenie alebo prehĺbenie nášho vzťahu s Kristom.Viac o tejto knihe spolu s ukážkami z nej si môžete prečítať na stránke vira.cz a recenziu na stránke theofil.cz.

Vypredané

16,39 €

Vôľa k zmyslu
Vôľa k zmyslu

Viktor E. Frankl

Myšlienky Viktora E. Frankla. Človek je bytosť, ktorá neustále niečo hľadá. Okrem hľadania moci (Adler), hľadania potešenia (Freud), hľadá aj význam (Viktor E. Frankl). Autor tejto knihy vidí riešenie psychických konfliktov predovšetkým vo vnímaní nedostatkov. Nenaplnené alebo nesprávne naplnené očakávania vedú ku „existenciálnej frustrácii“. Cieľom logoterapie, jeho slávneho psychologického prístupu, je teda v provom rade podporovať pacienta v hľadaní zmyslu života a v zvládaní zármutku. V knihe Vôľa k zmyslu autor kladie nadčasové otázky: zmysel životapominuteľnosť existencielekárska a kňazská služba...Pomocou štúdii v tejto knihe Viktor E. Frankl prináša poznatky a metódy logoterapie priamo k čitateľovi.

Vypredané

8,73 €

Proměň svůj strach
Proměň svůj strach

Anselm Grün

Cesta k nové chuti do života. Publikace Proměň svůj strach s podnázvem Cesta k nové chuti do života z pera u nás velmi oblíbeného a čteného autora Anselma Grüna, je tentokrát o strachu ve všech možných podobách: o strachu z nového, o strachu, který ochromuje, o strachu ze zesměšnění, o strachu z neznámého v nás, o strachu ze zranění, o strachu z osamění, o strachu o naše vztahy, o strachu o sebe, o strachu, že ztratíme pevnou půdu pod nohama, o strachu z Boha, o strachu, že nejsme dost dobří, o strachu z budoucnosti,dokonce i o strachu z Ježíšovy smrti a vzkříšení… A co nám známý benediktinský mnich radí? Nechá se inspirovat a fascinovat Ježíšovým postojem ke strachu. A nad vším zní biblické „Neboj se!“.

Vypredané

7,28 €

Neuvedomený Boh
Neuvedomený Boh

Viktor E. Frankl

Psychoterapia a náboženstvo. Strach z budúcnosti a kríza identity medzi mladými ľuďmi – a keby len medzi nimi. V dnešnej uponáhľanej, stresujúcej a vyčerpávajúcej dobe sa dielo Viktora E. Frankla Neuvedomený Boh bude čítať celkom ľahko.Toto dielo je základnou prácou na tému psychoterapie a náboženstva, v kontraste s inštinktívnym nevedomím regiozity a Boha, ktoré nám sťažuje hľadať ten správny smer. Hlavným problémom je, že Boha si najprv neuvedomujeme, ale vieme, že tu niekde je. Neskôr sa začne aj toto presvedčenie vytrácať a my sa strácame. Hľadanie Boha ešte nikdy nebolo také dôležité ako dnes.

Vypredané

5,15 €

Nedostatočný pocit vlastnej hodnoty
Nedostatočný pocit vlastnej hodnoty

Heinz-Peter Röhr

Odhaľte skryté programy svojej duše. Každý človek túži byť šťastný a snaží sa svoje myslenie a konanie zamerať na dosiahnutie tohto cieľa pozitívnym myslením. Keď sa mu to podarí, má pocit, že všetko je relatívne dobré – pevné zdravie, dobrá práca, nový vzťah, ktorý mu dáva pocit bezpečia a lásky, zrazu ho prepadne nedostatočný pocit vlastnej hodnoty. V mysli sa mu opäť objavia staré modely negatívneho myslenia: nie som až taký dobrý toto nedokážemna toto nemám schopnosti Ohrozujú jeho potenciálne šťastie, narušujú životné uspokojenie a dokonca ho môžu úplne zničiť! Heinz-Peter Röhr, ktorý pracuje viac ako 30 rokov na klinike proti drogovej závislosti využíva svoje skúsenosti a chce pomôcť ľudom „dešifrovať tajné programy duše“. Mnohými cvičeniami a príkladmi ukazuje ako sa pozitívne naprogramovať aj bez terapeutickej pomoci. Odhaľte skryté programy svojej duše, vymažte staré a nahrajte nové, ktorých základom bude láska, zdravé sebavedomie i sebaúcta a tak nájdete cestu k šťastiu a k spokojnému životu.

Vypredané

12,51 €

A přesto říci životu ano - Psycholog prožívá koncentrační tábor
A přesto říci životu ano - Psycholog prožívá koncentrační tábor

Viktor E. Frankl

5.vydanie. Kniha spojuje dva slavné texty Viktora E. Frankla (1905–1997), psychiatra s českými kořeny a zakladatele logoterapie. Spis Psycholog prožívá koncentrační tábor vznikl během necelých dvou týdnů v prosinci 1945. Autor v něm popisuje, jakými fázemi odlidštění museli vězni procházet a jakou oporou jim byl duchovní rozměr života.Hra Synchronizace v Březince z roku 1948, napsaná působivým skicovitým způsobem, je myšlenkovým i literárně-dramatickým experimentem. Propojují se v něm Franklovy osobní zážitky z vyhlazovacího tábora s pomyslnou reflexí a živým dialogem tří filozofů, kteří mu byli blízcí – Sokrata, Spinozy a Kanta.Podle Frankla vždycky zůstává v člověku prostor svobody a odpovědnosti, kterého se nesmí za žádnou cenu vzdát, a to i v extrémní situaci: „Nic nemůže udolat člověka, který si vědomě přeje mít životní cíl.“Titul vyšiel aj v slovenskom jazyku: Hľadanie zmyslu života (2011).

Vypredané

11,64 €

Hľadanie Boha a otázka zmyslu
Hľadanie Boha a otázka zmyslu

Viktor E. Frankl; Pinchas Lapide

Psychiater a neurológ Viktor E. Frankl a židovský biblista Pinchas Lapide viedli v roku 1984 interdis­ciplinárny dialóg o šťastí človeka a jeho ozdravovaní. Hodnota rozhovoru spočíva najmä v snahe obidvoch osobností celkom sa otvoriť pre pochopenie iného vedného odboru v záujme hľadania pravdy. Siahajú pri tom až na dno svojich náboženských skúseností a osobne prežitých udalostí, akou bol napríklad holokaust. Základné existenčné otázky týkajúce sa viny a odpustenia, ale aj lásky a zmyslu života tak dosahujú v rozhovore nezvyčajnú a pôsobivú hĺbku.Titul vyšiel aj v českom vydaní Bůh a člověk hledající smysl (2011).

Vypredané

8,73 €

Základy logoterapie
Základy logoterapie

Elisabeth Lukasová

Obraz člověka; Metódy. Logoterapia vo svojej podstate dokazuje nádej, že naša námaha, snaha, neúspechy a obety majú zmysel. Niekedy je viditeľný hneď, inokedy sa ukáže neskôr, dokonca až v ďalších generáciách.Podstatné je, že sme sa snažili žiť svoj život čo najzmysluplnejšie, že sme sa pokúšali zasvätiť ho „dobrej veci“. To je nosná myšlienka tejto knihy. Jej odborné kapitoly dopĺňa a obohacuje autorka i mnohými konkrétnymi príkladmi z praktickej skúsenosti psychoterapeuta.

Vypredané

9,22 €

Pevné objetí
Pevné objetí

Jiřina Prekopová

Cesta k vnitřní svobodě. Terapie pevným objetím má svou vypracovanou metodiku, jsou pevně stanoveny její hlavní kroky a principy. V pevném objetí je třeba vyjádřit a konfrontovat vzájemné city, a to nejprve ty negativní (vzájemné výhrady). Ty musí být vyjádřeny autentickým, pro druhého vnímatelným způsobem, tedy nejen slovně.Terapeutické setkání lze považovat za úspěšné teprve tehdy, když se mezi oběma zúčastněnými znovu rozproudí vzájemná láska. České vydání autorka aktuálně doplnila některými novými metodickými postupy při terapeutické praxi, na jejichž vývoji mají zásluhu také čeští a slovenští terapeuti. Kniha je psána pro rodinné terapeuty a pro rodiče.

Vypredané

12,03 €

Malý tyran
Malý tyran

Jiřina Prekopová

Příčiny dětské panovačnosti. Poruchy vývoje osobnosti dítěte. Co vlastně děti potřebují?. Titul vyšiel aj v slovenskom jazyku: Malý tyran (2014).Stále více rodičů a vychovatelů je bezradných, ačkoliv při výchově chtěli dělat všechno dobře, zdá se jim, že se jejich děti vyvíjejí v malé tyrany. Udržují své rodiče v poklusu a nechávají je kolem sebe tancovat.Známá německá dětská psycholožka Jiřina Prekopová tento fenomén ve své knize vysvětluje a ukazuje, jakou oporu děti potřebují aby se mohly nerušeně vyvíjet.Jiřina Prekopová, významná německá psycholožka českého původu, se mnoho let zabývá duševním vývojem dítěte. Vedle knihy Malý tyran vyšly v Portálu ještě knihy Děti jsou hosté, kteří hledají cestu, Když dítě nechce spát a Neklidné dítě, Prvorozené díte, Pevné objetí, I rodiče by měli dělat chyby.

Vypredané

8,24 €

Umenie počúvať
Umenie počúvať

Erich Fromm

Hoci Erich Fromm zamýšľal publikovať svoju prácu ako praktizujúci terapeut, nikdy v živote sa mu to nepodarilo. No kniha Umenie počúvať plní jeho želanie. Nie je písaná učeným spôsobom ako učebnica, alebo príučka psychoanalytickej terapie, ale ako úvahy terapeuta a spôsob, akým sa zaoberal psychologickým utrpením svojich pacientov.Štruktúra každej kapitoly je zameraná na zachytenie neformálnosti a intimity jeho psychoanalytickej práce tak, že čitatelia pochopia Frommov humanizmus, poctivosť a pochopenie. Tieto rozhovory a semináre, poskytnuté Erichom Frommom v rokoch 1964 až do jeho smrti v roku 1980 sa zaoberajú problematikou, ktorá siaha až do srdca psychoanalytického procesu.

Vypredané

11,54 €

Psychoterapia pre laika
Psychoterapia pre laika

Viktor E. Frankl

Kniha obsahuje súbor vybraných prednášok autora, ktoré predniesol vo viedenskom rozhlase. I keď odzneli pred päťdesiatimi rokmi, treba vyzdvihnúť Franklov jedinečný prístup k pacientovi, objavovanie jeho dôstojnosti, hodnoty a zachovanie si úcty k nemu, nech je v akomkoľvek duševnom či telesnom stave. „Pre súčasnosť sú stále aktuálne kapitoly o provizórnej existencii, láske, manažérskej chorobe, eutanázii a ďalšie. Má východiská pre bezradného, stále sa ponáhľajúceho človeka, trpiaceho existenciálnymi frustráciami. Svojimi výpoveďami prebúdza a oživuje silu ducha, ktorá je vlastná každému a ktorou človek môže dokázať aj nemožné. Demonštruje aj klinické výsledky vedeckého skúmania, napr. o „sile ducha vzdorovať", dokladajúc aj svoje skúsenosti z koncentračného tábora, ktoré vyvracajú mnohé špekulatívne názory na človeka ako materiálnu bytosť. V knihe nie je len teória, obsahuje aj konkrétne príklady zo života. Text je obohatený mnohými výrokmi filozofov, spisovateľov a poznatkami známych lekárov či psychológov. Je výsledkom širokého mysliteľského ducha autora - lekára, ktorý pri lôžku pacienta nelieči iba somatické ochorenie, ale jeho celistvú bytosť."

Vypredané

5,82 €

Závislé vztahy
Závislé vztahy

Heinz-Peter Röhr

Léčba a uzdravení závislé poruchy osobnosti. Závislá porucha osobnosti se vyznačuje zvýšenou potřebou závislosti na druhých lidech, neschopností osamostatnění, nízkým sebehodnocením či nepřiměřenými obavami z opuštění. Tato porucha je podle odborníků mnohem rozšířenější, než se dříve soudilo, a vede často k různým formám závislého chování, psychosomatickým onemocněním, depresím nebo dotyčného dostává často do role týraného a zneužívaného člověka.Autor popisuje na pozadí grimovské pohádky Husopaska to, jak k chorobné závislosti dochází a jaké charakteristické formy na sebe může brát. Citlivě objasňuje, jak může emocionální zneužívání v rodinách vést k masivnímu narušení pocitu vlastní hodnoty, a ukazuje, jak může dojít u dotyčného člověka k osvobození a uzdravení.Heinz-Peter Röhr působí přes dvacet pět let jako psychoterapeut na odborné klinice pro léčbu závislostí v německém Fredeburgu. Autor řady knih. V nakladatelství Portál od něj vyšly knihy Narcismus – vnitřní žalář (2001), Hraniční porucha osobnosti (2003), Hysterie – strach z odmítnutí (2009).

Vypredané

10,28 €

Zmysel života podľa V. E. Frankla
Zmysel života podľa V. E. Frankla

Peter Tavel

"Spal som a snil o tom, že život je radosť. Zobudil som sa a zbadal, že život je povinnosť. Pracoval som – a spoznal: povinnosť je radosťou.“ (Rabindranath Tagore). Už z uvedeného výroku vyplýva, že autor sa v diele zaoberá zmyslom života človeka, čo je vyjadrené Franklovým hlavným pojmom „Wille zum Sinn.“ Zaoberá sa otázkami slobody, svedomia, zodpovednosti, schizofrénie, eutanázie, psychochirurgie, atď. Spolupracuje s významnými filozofickými smermi ako sú fenomenológia, existencializmus, novotomizmus, a i.Autor značnú časť života býval na miestach, kde trávil svoj život aj Frankl. Podnetom pre napísanie tejto knihy bolo aj to, že mal možnosť komunikovať s Franklovými významnými žiakmi. Najhlbším vnútorným podnetom pre autora však bolo jeho sprevádzanie chorých a umierajúcich ľudí. Jeho pohľad na svet sa v tomto období života značne zmenil, čo je evidentné aj v jeho diele.

Vypredané

8,54 €

Spratek
Spratek

Torey L. Hayden

Příběh dítěte, které nikdo nemiloval. Kniha představuje skutečný příběh šestileté Sheily, která se dostane do speciální třídy pro děti s poruchami chování. Její učitelkou a zároveň prvním člověkem, který jí projeví lásku, je Torey Hayden. Ta po čase zjistí, že dívka má nadprůměrnou inteligenci, je učenlivá a dřímá v ní skrytý génius. Kniha je pozitivním svědectvím o síle pedagogických a terapeutických prostředků, a pedagoga představuje jako přítele, který neváhá pro dítě překonávat různé těžkosti.Tygřice je pokračovaním knihy Spratek. Pozrite si tiež ďalší titul od tejto autorky: Dračice a mazánek.

Vypredané

18,72 €

Porucha pozornosti bez hyperaktivity
Porucha pozornosti bez hyperaktivity

Emmanuelle Pelletier

Pomoc rodičům a učitelům. Problémy s pozornosťou si väčšinou ľudia spájajú s hyperaktívnymi deťmi, ktoré neobsedia ani chvíľu na svojom mieste. Málokto však vie, že takýto problém môže mať aj iné príznaky. Deti sa nedokážu sústrediť na jednu činnosť, neustále prebiehajú k inej a zabúdanie je bežnou súčasťou ich dňa.Kniha Porucha pozornosti bez hyperaktivity obsahuje opis problému a jeho príznaky, možné príčiny, diagnózy, liečby a odporúčané kroky. Táto kniha pomôže rodičom, učiteľom a pedagógom lepšie pochopiť deti, ktoré sú tiché a zdajú sa, že žijú vo svojom vlastnom svete. Netýka sa to však len detí. Autorka poskytuje cenné informácie aj pre dospelých, ktorí majú problém s pozornosťou a chcú sa dozvedieť o tejto problematike niečo viac.

Vypredané

8,73 €

Neklidné dítě
Neklidné dítě

Jiřina Prekopová; Christel Schweizerová

Dvě třetiny českých rodičů se domnívají, že jejich děti jsou výrazně neklidnější a nesoustředěnější než děti ostatní. Někdy to není jen subjektivní pocit plynoucí ze snížené tolerance přirozeného dětského temperamentu. Některé děti svou zvýšenou dráždivostí, neposedností a rozjíveností dovádějí k zoufalství rodiče, učitele, vychovatele i lidi, k nimž nemají žádný vztah. Neklid se u nich stává vývojovou poruchou, kterou je třeba brát vážně. Kniha vysvětluje příčiny hyperaktivity vrozené i získané, přináší poznatky z oblasti neurofyziologie i sociologie a seznamuje s možnostmi nápravy-terapie. Nabízí podporu a rady rodičům neklidných dětí, doporučení učitelkám v mateřských školách a pedagogům ZŠ.

Vypredané

9,82 €

Jak přežít ve službách církve
Jak přežít ve službách církve

Nick Cuthbert

Autor nabízí své zkušenosti z více než třiceti let vlastní služby vedení v církvi, ale i postřehy ze služby jiných a z poradenství těm, kdo v církvi nesou zodpovědnost. Postupně prochází jednotlivé oblasti veřejného i soukromého života duchovních, pastorů a dalších vedoucích v církevních službách.Upozorňuje na skrytá úskalí této služby a na zdroje specifických problémů vedoucích. Na příkladech ze života i za pomoci odborné literatury radí, jak se svízelných situací vyvarovat, a pokud už nastanou, jak je konstruktivně řešit. Cílem pro něj není jen holé přežití, ale plodná služba, při níž i sám vedoucí v církvi duchovně i lidsky zraje, ba dokonce vzkvétá.

Vypredané

8,34 €

Zralost není luxus
Zralost není luxus

Josef Maureder

Jaká jsou kritéria pro pozitivní, láskyplný a kreativní způsob života a jak takového života dosáhnout?Při hledání odpovědi na tuto otázku vychází Josef Maureder ze spirituality sv. Ignáce z Loyoly, vede čtenáře k úsilí o hlubší sebepoznání, a zejména ke správnému využívání duchovních a duševních sil. Zdůrazňuje, jak je důležité být celistvou osobností, a to jak z hlediska rozměru antropologického a psychologického, tak i duchovního.Ukazuje také, jak si lze vytvořit o sobě samém pozitivní obraz, který bude v člověku posilovat naději, že se mu smysl života i jeho životní poslání podaří naplnit. Srozumitelné zpracování dané tematiky spolu s připojenými otázkami k osobnímu zamyšlení činí z této knížky praktického průvodce na cestě k plnohodnotnějšímu životu.

Vypredané

4,70 €

Agresivita dětí
Agresivita dětí

Edwige Antier

Co si počít s agresivitou svého dítěte. Jak pozitivně usměrňovat energii dětí. Jak nalézt správná slova a vhodné podněty k jednání. Role otce při usměrňování agresivity dětí. Projevy agresivity u chlapců a dívek. Agresivita je především energie, síla, která je nezbytná pro jeho vývoj. Výchova tedy nemá spočívat v tom, aby tuto sílu úplně potlačila, ale aby ji usměrnila a proměnila v energii prospěšnou dítěti. Autorka pomáhá rodičům a vychovatelům rozeznávat specifické projevy dětí v jednotlivých obdobích jejich věku (od narození do dospívání) a dává rady, jak na ně reagovat. Kapitoly obsahují charakteristiky jednání podle věku dítěte, správná slova, podněty k jednání, výběr her, příklady z psychoterape­utické praxe, objasňují roli otce aj.

Vypredané

6,98 €

Poruchy pozornosti a hyperaktivita
Poruchy pozornosti a hyperaktivita

Alison Munden; Jon Arcelus

Přehled současných poznatků a přístupů pro rodiče a odborníky. Přehled současných poznatků a přístupů pro rodiče a odborníky. Děti trpící poruchou pozornosti s hyperaktivitou (syndromem ADHD) představují pro své rodiče a učitele náročnou zkoušku. Ale i dětem samým přináší jejich postižení řadu problémů a často ohrožuje jejich zařazení do společnosti a někdy i zdraví. Kniha je přehledem současných poznatků o specifických poruchách pozornosti a hyperaktivitě u dětí a zároveň je vodítkem pro práci s nimi.

Vypredané

8,27 €

Nikdo ti neuvěří
Nikdo ti neuvěří

Danielle Schererová

Příběh ženy zneužívané knězem. Kniha je důkladnou psychologickou sondou do prožívání jedné belgické dívky (dnes už babičky), která se stala obětí letitého sexuálního zneužívání ze strany místního faráře. Vydat svědectví se rozhodla až po desetiletích skrytého trápení. Nechce skandalizovat církev ani její služebníky, ale poskytnout vhled do bolestného a komplikovaného prožívání podobně trpících lidí, aby se jim dostalo pochopení a adekvátní pomoci.Takové trauma má totiž za následek nejen vážné psychosomatické potíže, ale i ztrátu důvěry v Boha a v lidi církve. Oběť zneužití naráží často po léta na zeď odmítnutí, nedůvěry, pokryteckého mlčení, ale i obviňování a cíleného umlčování. O tom svědčí i závěr knihy – shrnující studie belgického kněze, pověřeného tamní biskupskou konferencí, aby vedl komisi zkoumající případy sexuálního zneužívání.

Vypredané

10,67 €

Zázračná otázka
Zázračná otázka

Steve de Shazer; Yvonne Dolan

Krátká terapie zaměřená na řešení. Předkládaná práce je poslední knihou, na níž se autorsky podílel Steve de Shazer, tvůrce krátké terapie zaměřené na řešení, a jakýmsi završením jeho terapeutického přístupu. Přístup de Shazera a jeho spolupracovníků vznikal velmi pragmatickým způsobem: ve snaze objevit, co doopravdy v terapii funguje a klientům pomáhá, se snažili oprostit od všeho ostatního. Tak postupně opustili diagnostiku a analýzu problémů a vytvořili koncept tzv. zázračné otázky: Představte si, že by se jedné noci, zatímco budete spát, stal zázrak – a všechny vaše problémy by se vyřešily.Podle čeho byste si toho všiml?Co by bylo jinak?Jak by se o tom dozvěděla osoba XY, aniž byste se jí slovem zmínil?Kdo by si toho všiml jako první?Podle čeho?Kniha zahrnuje četné ukázky terapeutické práce s klienty. Shazerův přístup a jeho techniky jsou dnes v různých modifikovaných podobách nedílnou součástí systemické terapie a koučování.Knihu ocení psychoterapeuti, poradenští pracovníci, koučové, manažeři, lidé usilující o seberozvoj (koučování lze na rozdíl od terapie provádět na sobě samých), studenti psychologie a psychoterapie.Steve de Shazer (1940–2005) je americký psychoterapeut, jedna z nejslavnějších postav systemické terapie. Je autorem šesti knih.Yvonne Dolan. Mezi dalšími osobami autorského týmu je Insoo Kim Berg, Shazerova celoživotní spolupracovnice a manželka, terapeutka korejského původu.

Vypredané

13,29 €

Dítě na zabití
Dítě na zabití

Petr Štípek

Příručka pro rodiče dětí a dospívajících s problémovým chováním. Děti, o nichž kniha pojednává, chodí většinou na druhý stupeň základní školy. Jsou hyperaktivní (neposedné), nepozorné a zlobivé. Takové děti většinou nevydrží chvilku v klidu, vrtí se, pozorují vše kolem, vypadá to, že nás ani neposlouchají a nevnímají, neustále si s něčím hrají, houpají nohama, vyrušují, nedokončují, co začaly, jsou hlučné, náladové, vznětlivé, vzdorovité, vždy v opozici, nepořádné, roztržité. Kniha může sloužit jako průvodce na cestě porozumění rodinným vztahům a pomoci dítěti.Je určena především rodičům, kteří se chtějí dozvědět, co dělat, kde hledat odborníka, případně co a jakým způsobem mohou sami změnit. Kniha je orientována specificky jako příručka, snaží se být jednoduchá, srozumitelná, návodná. Vychází z předpokladů a z principů rodinné terapie, že cokoli se děje jednomu členu rodiny, děje se rodině celé. Je oživena mnohými terapeutickými příběhy z autorovy terapeutické praxe.

Vypredané

10,67 €

Sociální fobie
Sociální fobie

Ján Praško; Jana Vyskočilová; Lucie Píglová; Jana Prašková

Jak prěkonat nadmerný stud. Sociální fobie je nepřiměřený až chorobný strach z kontaktu s ostatními lidmi. Může se týkat pouze specifických situací (například vystoupení na veřejnosti či telefonování) nebo se úzkost může projevovat při veškerém kontaktu s lidmi. V tomto případě sociální fobie významně omezuje studijní a pracovní uplatnění i celkovou kvalitu života. Příručka uvádí informace o projevech, příčinách a průběhu této poruchy a způsobech jejího zvládání, ať již svépomocnými aktivitami nebo s pomocí terapeuta.

Vypredané

8,37 €

Bůh a člověk hledající smysl
Bůh a člověk hledající smysl

Viktor E. Frankl; Pinchas Lapide

Titul vyšiel aj v slovenskom vydaní Hľadanie Boha a otázka zmyslu (2009).Psychiatr a neurolog V. E. Frankl a židovský teolog P. Lapide vedli v roce 1984 ve Vídni mezioborový dialog o spáse a uzdravení člověka. Výsledky jejich diskuze doposud nebyly publikovány. Zvláštností připravovaného svazku je především snaha obou autorů zcela se otevřít perspektivě té druhé disciplíny a její vědění využít ve službách hledání pravdy.Oba diskutující se přitom neustále potkávají ve svých osobních náboženských zkušenostech a rozhodujících životních dějinných událostech, jako je např. otázka holocaustu. Podstatnou roli zde hrají základní, existenciální otázky utrpení a vina, ale i láska a smysl života.

Vypredané

5,89 €

Perfekcionizmus
Perfekcionizmus

Richard Winter

Cesta do neba, alebo do pekla?. Chceme mať dokonalé telo. Dokonalé šaty. Dokonalú rodinu. Dokonalú prácu. Snažíme sa byť dokonalí v každej oblasti nášho života. Problém perfekcionizmu ide však aj omnoho hlbšie a dotýka sa našej identity a zmyslu nášho života. Keď sa zdravo usilujeme o dokonalosť, nie je na tom nič zlé. Normálna a zdravá snaha sa však často mení na neurotickú a nenormálnu, čo vedie k úzkostiam a depresiám, k poruchám príjmu potravy, obsesiám, či nefunkčným vzťahom.Richard Winter píše: „V prvej časti knihy (v kapitolách 1–3) predstavujem zvádzajúce hlasy sirén kultúrneho perfekcionizmu. Po skúsenostiach so štyrmi deťmi – tromi dcérami a synom – som si počas ich dospievania veľmi dobre všimol kultúrne tlaky, ktoré viedli naše deti k perfekcionizmu. Objavovali sa v reklamách, v módnych časopisoch, v televízii a vo filmoch. Raz som si začal ku svojej prednáške o perfekcionizme odkladať rôzne také druhy reklám a zistil som, ako často sa tu používa slovo perfektný a ako často je nám na rôzne nedokonalosti v živote ponúkaná okamžitá kozmetická či chemická náprava – či už ide o vrásky na tvári alebo o starosti a problémy v živote. Väčšinu týchto príkladov som zozbieral v Spojených štátoch amerických, ale myslím si, že globálny filmový, hudobný a reklamný priemysel šíri po celom svete rovnaké vplyvy, hoci často prispôsobené, alebo trochu modifikované podľa jednotlivých krajín. Potom sa venujem hľadaniu definícií perfekcionizmu a začínam diskusiu o tom, či je perfekcionizmus úplne zlý, či môže mať aj zdravé a nezdravé stránky. Nakoniec popisujem niekoľko rozličných typov perfekcionizmu.""Za posledných dvadsať rokov sa v odbornej literatúre viedla debata o tom, či je celý perfekcionizmus škodlivý a deštruktívny, alebo či sú niektoré jeho formy pre život nápomocné a konštruktívne. Niektorí ľudia tvrdia, že existuje normálny, zdravý, prispôsobivý typ perfekcionizmu, čo je snaha o dosahovanie vysokých štandardov a vynikajúcej úrovne, ktorý treba odlíšiť od neurotického, nezdravého, neprispôsobivého typu. Iní tvrdia, že dosiahnuť dokonalosť je nemožné a preto je snaha oň zjavne nezdravá."

Vypredané

3,40 €

Uzdravila jsem se z anorexie
Uzdravila jsem se z anorexie

Clara Brunellová

Anorexie je dramatická zkušenost, která se týká stále většího počtu lidí. Jde převážně o mladé dívky a ženy, byť se toto psychosomatické onemocnění neomezuje jen na ně. Mnozí ji považují za extrémní důsledek touhy po dokonalém vzhledu, ale hraje zde roli více příčin, které většinou souvisejí s problémy ve vztazích k nejbližším a k sobě sama.V dnešní době čím dál více vnímáme, že nejde o jakýsi rozmar mladého člověka, ale o hluboké duševní trápení, které má i duchovní rozměr – postihuje a podvazuje postupně všechny roviny lidského života. Autorka se vrací k vlastní bolestné zkušenosti s touto agresivní nemocí. Inteligentním, a přitom důvěrným a chápavým způsobem se obrací na každého, kdo právě nyní prochází podobným zmatkem a utrpením.Smyslem jejího vyprávění není jitřit něčí rány, ale osvětlit klíčové postoje a obrany, jimiž člověk vlastní uzdravení bojkotuje. Netají se ani tím, že kromě odborné pomoci jí byla velkým světlem na cestě k uzdravení křesťanská víra, především cesta usmíření a objevení nové naděje, pramene života, z něhož je možné bez zklamání čerpat.

Vypredané

6,69 €

Mentální anorexie
Mentální anorexie

František D. Krch

Mentální anorexie, nechutenství, nevhodné jídelní návyky, nadměrný strach z tloušťky, přejídání a nespokojenost se svým tělem, to jsou témata publikace odborníka, který se již mnoho let zabývá výzkumem a léčbou poruch příjmu potravy.V úvodu knihy autor popisuje problematiku anorexie, podvýživy a úzkostné sebekontroly. Zvláštní pozornost věnuje možnostem intervence a motivace nemocných, kteří se odmítají vzdát svých dietních návyků, nebo se už příliš adaptovali na roli nemocného a zvykli si manipulovat se svým okolím. Samostatná kapitola je věnována problematice dětských pacientů.Ve svépomocné části příručky jsou popsány konkrétní kroky nezbytné nejenom ke změně jídelních a pohybových zvyklostí, ale i relevantních postojů. Velký důraz je kladen na porozumění problému a dostupnost nabízených řešení.

Vypredané

12,90 €

Dramatoterapia v liečebnej pedagogike
Dramatoterapia v liečebnej pedagogike

Katarína Majzlanová

Dramatoterapia je jeden z liečebno – výchovných prístupov, ktorý pomáha čoveku lepšie spoznať seba samého, lepšie sa orientovať v rôznych situáciách, pomáha mu lepšie chápať, porozumieť, byť sebou samým, preveriť si svoje postoje, možnosti zmien i empatiu.

Vypredané

7,47 €

Dala jsem jí jméno Nadine
Dala jsem jí jméno Nadine

Karin Lamplmairová et al.

K problematice před potratem a po něm. První část této knihy je deník napínavý jako thriller. Karin Lamplmairová v něm líčí, jak došlo k tomu, že i když užívala antikoncepci, otěhotněla, a proč se pak rozhodla pro umělý potrat. Píše o svém zoufalství po potratu, o svém pokusu o sebevraždu a o odcizení vůči svému partnerovi. Především ale ukazuje cestu, která jí pomohla vymanit se z pocitů viny, zamlklosti a bezmocnosti a stát se vyrovnanou osobností.

Vypredané

3,78 €

Nabrat dech v Boží blízkosti
Nabrat dech v Boží blízkosti

Wunibald Müller

Tempo každodenního života dnes mnoha lidem bere klid. Avšak chvíle klidu jsou pro nás nezbytné, čerpáme z nich sílu. Knížka úvah a meditací, inspirovaná autorovou duchovní službou a psychoterapeutickou prací i jeho osobním hledáním Boha v existenciálních životních situacích i v každodennosti, zve čtenáře k zamyšlení a k hledání své vlastní duchovní zkušenosti uprostřed hektiky života. Wunibald Müller, německý teolog a psycholog, je zakladatelem a vedoucím terapeutického centra Recollectio-Haus v benediktinském opatství Münsterschwarzach.

Vypredané

4,46 €

Kresťanstvo a psychológia
Kresťanstvo a psychológia

Ladislav Košč (ed.); Michal Stríženec (ed.)

Čím sa zaoberá psychológia náboženstva?Patrí spiritualita k dimenziám osobnosti?Prispieva kresťanstvo ku kultivácii osobnosti?Ako sa podieľa náboženstvo na zmysle života?Súvisí fundamentalizmus s osobnosťou človeka?Sú normy normálnosti duchovnými regulatívami?Aké máme zážitky v cirkevnom spoločenstve?Čím sa zaoberá pastorálna psychológia?Čo je kresťanská psychoterapia?Je človek zodpovedný za stvorený svet?Čo robiť s ohrozením rodiny?

Vypredané

1,00 €

Terapie realitou
Terapie realitou

William Glasser

O uspokojovaní potrěb a nalézání skutečného vztahu k realitě. Jak najít skutečný vztah k realitě. Kniha Terapie realitou je základním dílem stejnojmenného terapeutického směru, který autor založil nikoli na zkoumání určujících vlivů v minulosti a analyzování přenosu, nýbrž na tezi, že lidé jsou zodpovědni za své současné jednání, protože mají možnost volby. Úkolem terapeuta je pak pomoci člověku rozvinout schopnost naplnit své potřeby a tak nastolit skutečný vztah k realitě. Své teorie autor dokládá praktickými příklady např. z klinické nebo pedagogické praxe. Kniha se po svém vydání stala světovým bestsellerem.

Vypredané

11,55 €

Umění prožívat emoce
Umění prožívat emoce

Jean-Yves Arrivé

Jak rozeznávat své emoce. Jak řešit emoční problémy. Jak přetvářet parazitní emoce. Realné situace a konkrétní řešení v soukromém i profesním životě.

Vypredané

11,16 €

Uzkostné poruchy
Uzkostné poruchy

Ján Praško

Klasifikace, diagnostika a léčba. Úzkostné poruchy představují nejčastější psychické poruchy, které postihují velkou část populace. Setkávají se s nimi nejen psychiatři a psychoterapeuti, ale i praktičtí lékaři, zdravotníci a sociální pracovníci.Známý odborník uvádí ucelený přehled úzkostných poruch, zabývá se jejich vznikem, diagnostikou, průběhem v dětství i v dospělosti. Především však shrnuje nové trendy v komplexní léčbě úzkostných poruch, tedy kombinaci psychoterapie s farmakologickou léčbou. Monografie obsahuje řadu kazuistik.

Vypredané

26,82 €

1 z 3
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Michaela, pred 1 dňom

rýchlosť

userAvatar

Valeria, pred 2 dňami

Je možné vopred oboznámiť sa aspoň v krátkosti s obsahom výtlačku, teda stručný obsah je vhodný.

userAvatar

Dominik, pred 3 dňami

Veľmi spokojený

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk