Recenzie: Katarína

Recenzie: Katarína

Živá novéna k Panne Márii, rozväzovačke uzlov

Živá novéna k Panne Márii, rozväzovačke uzlov

Marge Fenelon

-15%

5,87 €

4,9
K
verified
Katarína (15)

20. septembera 2017

Po prečítaní tejto útlej knižky a po preuvažovaní nad jej obsahom sa čitateľ stáva lepším...bolo by dobré, keby ju prečítalo čo najviac našich ľudí.

Posledné rozhovory

Posledné rozhovory

Joseph Ratzinger; Benedikt XVI.; Peter Seewald

-15%

17,00 €

5,0
K
Katarína (15)

22. augusta 2017

O tejto publikácii sa povráva, že ide o „testament“ pápeža. Ja však v tichu srdca dúfam, že toto nie je koniec. Chcem veriť, že Benedikt XVI., muž rozumu, odvážny mysliteľ, ktorý odišiel na konci diela ako mních v modlitbe tam, kde už rozum nestačí, kde zostáva iba viera, odkáže tomuto pomýlenému svetu ďalšie jedinečné myšlienky. Lebo s ústupom kresťanstva na Západe sa základná úroveň našej kultúry a civilizácie úplne prepadla. A niekto nás musí upozorniť na fakt, že nám hrozí nebezpečenstvo nového barbarstva. A že spoločnosť, z ktorej vylúčili živého Boha, zničí samu seba!

Putujeme spolu po Svätej zemi

Putujeme spolu po Svätej zemi

Martin Mojžiš

-15%

12,67 €

4,9
K
verified
Katarína (15)

2. apríla 2017

Fascinujúca kniha rímsko-katolíckeho kňaza a dlhoročného sprievodcu vo Svätej zemi PaedDr. Martina Mojžiša. Šikovná do ruky s tvrdou väzbou, elegantná v kvalitnom papieri a s mnohými prekrásnymi aktuálnymi fotografiami. Kniha sprevádza čitateľa po všetkých dôležitých miestach Svätej zeme, ktoré sa spomínajú v Evanjeliách. Okrem presných, ale ľúbivo napísaných faktografických údajov, nasleduje opis miest s kľúčovým židovským a kresťanským významom. Bonusom každého uvedeného miesta je zaradenie citátov z Evanjelií a vlastná úvaha, či zamyslenia sa nad ich významom pre nás. Celý obsah knihy je presvedčením o možnosti hlboko duchovne prežiť virtuálnu prehliadku tejto krajiny, ktorá má nenahraditeľný význam pre pochopenie dejín spásy. Práve v tohoročnom pôstnom a Veľkonočnom období, môže byť táto kniha dobrým darčekom, ktorý môže nahradiť a/alebo doplniť veľkonočné darčeky "polievačom" a ich rodinám.

Traktát o očistci

Traktát o očistci

Svätá Katarína Janovská

-15%

1,62 €

4,7
K
verified
Katarína (15)

11. januára 2017

Svätá Katarína Janovská je svätou, ktorú v našich zemiach mierne zatieňujú známejšie svätice: Katarína Alaxandrijská, Labouré a Sienska. Napriek tomu, život, cesta k svätosti a mystické zážitky Kataríny, ktorá sa narodila v zámožnej šľachtickej janovskej rodine, sú mimoriadne zaujímavé a možno povedať "iné", ako by sme mohli očakávať. Mystička očistca, mala možnosť počas svojho pestrého života zažiť na vlastnom tele časť očisťovania, ktorým prechádzajú duše v očistci. Tieto svoje poznatky opísala v útlej knižke s 18 krátkymi kapitolami. Je zaujímavé, že napriek svojmu žitému mučeníctvu, očistec prejasnila a zbavila smrteľnej hrôzy. V jej podaní cítiť silný vzájomný vzťah Otca a duše, ktorá sa k bohu môže priblížiť iba taká čistá, ako ju Boh stvoril na počiatku. Preto sa musí vnútorným ohňom lásky horiacim v duši zbaviť "fľakov" , ktoré Katarína vtipne prirovnala k hrdzi na kove. Knižka, ktorá má pôvod v stredoveku sa pomerne ťažko chápe dnešnému postmodernému človeku. Avšak jednoduchá reč a jednoduché príklady autorky umožnia čitateľovi vniknúť do symbolickej reči vzácnej mystičky.

Za každú cenu

Za každú cenu

Joseph Fadelle

-15%

5,53 €

5,0
K
Katarína (15)

15. augusta 2016

Útla publikácia je vrchovato naplnená dramatickými udalosťami, ktoré nedovolia čitateľovi knihu pustiť z ruky, od prvej po poslednú ‒ 213. stránku. Knihu nepísal rodený kresťan, ale bývalý moslim po konverzii, ktorý v tom čase už vedel rozoznávať dobro a zlo. Je našou povinnosťou nechať sa poučiť a zbaviť sa vlažnosti vo viere i v jej prežívaní. Táto nenápadná knižka nás, pri dobrej vôli, môže prebrať a naštartovať.

Hľadieť za obzor

Hľadieť za obzor

Jozef Tomko

-15%

5,95 €

5,0
K
Katarína (15)

5. augusta 2016

Otec kardinál Jozef Tomko okrem vnútorného bohatstva ponúka aj dar mimoriadnej schopnosti vyjaviť myšlienky v krásnych prostých, premyslených a účinných vetách. Knihu Hľadieť za obzor možno odporúčať všetkým čitateľom, ktorí sa túžia v súčasných náročných časoch osviežiť a nabrať pozitívne sily do ďalšieho života.

Pápež na muške

Pápež na muške

Aldo Maria Valli

-15%

7,23 €

5,0
K
Katarína (15)

17. marca 2016

Knihu možno odporúčať všetkým, ktorí majú radi Rímskokatolícku cirkev, vážia si jej apoštolskú následnosť a Petrovho nástupcu, ktorých trápia nepravdivo interpretované, zlomyseľné a sofistikovane pripravované útoky na spoločenstvo, formujúce kultúru, svedomie a civilizovaný život ľudstva už vyše dvetisíc rokov. Kniha je pomocníkom pri inteligentnej a pravdivej obrane našej viery.

Krížová cesta s pápežom Františkom

Krížová cesta s pápežom Františkom

Alessandro Saraco (ed.)

-15%

1,70 €

5,0
K
verified
Katarína (15)

5. marca 2016

Krížová cesta s pápežom Františkom je novým duchovným sprievodom po tradičných 14 zastaveniach bolestnej krížovej cesty. Útla knižka je otvorená úvodom, ktorý vpísal zostavovateľ Alessandro Saraco. Nasleduje kapitolka Udelenia plnomocných odpustkov veriacemu, ktorý vykoná pobožnosť krížovej cesty za stanovených podmienok, ktorými sú sviatosť zmierenia, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca. Po týchto „teoretických“ častiach sa modliaci veriaci prenesie k Úvodnej modlitbe, ktorá ho pripraví k účasti na duchovnej ceste plnej bolesti ale aj nádeje, ktorú jediný z nás a za nás vykonal náš Spasiteľ. Ide o vzácne jednoduchú štruktúru modlitieb, ktoré sú nám o to bližšie a účinnejšie. Každé zastavenie sa začína známou charakteristikou obrazu, nasleduje vybraný stručný text zo Starého a Nového zákona, za ktorým nasleduje zamyslenie a kontemplácia Svätého Otca, vhodne vybraná z jeho Generálnych audiencií, Modlitieb v rámci Anjel Pána, Krížových ciest či iných statí. Veľkou pomocou v účinných premýšľaniach o utrpení tejto obetnej cesty sú nadpisy týchto jednotlivých odsekov, ktoré pomáhajú zamerať pozornosť na to najpodstatnejšie v texte. Každé zastavenie končí modlitbou Pána a postupne jednou so sekvencií Stála matka bolestivá (Stabat mater dolorosa). Cyklus končí Záverečnou modlitbou a požehnaním. Knižka je obohatená aj dojímavými tabuľami krížovej cesty pre Kostol Božieho Srdca Ježišovho v Košiciach, vyrezávaných v originály z bukového dreva, podľa predlohy krížovej cesty v Handlovej Juraja Dufka SJ, ktorá pomáha najmä pri súkromných modlitbách mimo kostola. Vydavateľstvu Dobrá kniha sa podaril opäť vhodný zámer vydať práve tento výber a usporiadanie modlitieb v dobe, ktorá ohrozuje dušu človeka zo všetkých strán s nebývalou intenzitou. Možno konštatovať (z vlastnej skúsenosti), že po duchovnom prejdení ponúkanej Krížovej cesty pomocou predloženého „návodu“, sa v človeku zobudí u niekoho už potlačená nádej na dobro, hlboká viera v isté víťazstvo dobra a láska k životu na zemi i potom vo večnosti. Ďakujeme a odporúčame práve v tomto pôstnom období.

Karikatury Boha

Karikatury Boha

Kateřina Lachmanová

-15%

3,06 €

5,0
K
verified
Katarína (15)

21. júla 2015

Autorka je spolu s inými vzácnymi autormi presvedčená, že všetky predstavy o Bohu sú falošné a preto karikatúr Boha je práve toľko, koľko je na Zemi ľudí. Toto konštatovanie spracovala v dvoch kapitolách knižky. V prvej rozoberá karikatúry Boha zo všeobecného hľadiska, v druhej skupinovo predstavuje naše najčastejšie predstavy o Bohu. Zlatou niťou stvárnenia bohatých skúseností a z nich rezultujúcich myšlienok, je autorkin jemný a nanajvýš primeraný humor, ktorý robí knižku ľahko čítanou.

Za každú cenu

Za každú cenu

Joseph Fadelle

-15%

8,33 €

4,5
K
Katarína (15)

16. júna 2015

Útla publikácia je vrchovato naplnená dramatickými udalosťami, ktoré nedovolia čitateľovi knihu pustiť z ruky,od prvej po poslednú‒ 213. stránku. Knihu nepísal rodený kresťan, ale bývalý moslim po konverzii, ktorý v tom čase už vedel rozoznávať dobro a zlo. Je našou povinnosťou nechať sa poučiť a zbaviť sa vlažnosti vo viere i v jej prežívaní. Táto nenápadná knižka nás, pri dobrej vôli, môže prebrať a naštartovať.

1 z 2
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Daniela, pred týždňom

rychle vybavenie

userAvatar

Vera, pred týždňom

Objednavka byla velice brzy do zahranici v poradku dorucena. Moc dekuji, priste budu opet objednavat. Vera Lick Nemecko

userAvatar

Lucia, pred týždňom

dobierka bola doručená, krásne zabalená, prakticky do dvoch dní. Opakovaná spokojnosť.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk