Recenzie: Slávka

Recenzie: Slávka

Milovanej Princeznej

Milovanej Princeznej

Sheri Rose Shepherd

-15%

8,42 €

4,9
S
Slávka (24)

3. marca 2015

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. Kniha určená pre dámy, listy v ktorých sa dá nájsť útecha, pochopenie, pomoc a láska. Tak by sa jednoducho dalo charakterizovať tých pár stránok. Sama autorka prešla obdobím, kedy nepoznala Boha. Ničila sa diétami, drogami a vie, že korunka krásy jej to nevynahradila. Boh si však k nej našiel cestu a ona sa touto knihou chce prihovoriť ženám a ukázať im, čo všetko pekné sa v nich skrýva. Mnohým môže byť tieto listy odpoveďou na otázky, ktoré sa skrývajú v hĺbke ich srdca. Ako sa to číta? Veľmi rýchlo a príjemne. Listy sú písané dosť osobne a na druhej strane sa nachádza citát z písma. Celé grafické spracovanie knihy je veľmi dobre prepracované od prvej strany až po koniec. Nachádzajú sa v nej fotografie rôznych miest, vecí a ľudí. V niektorých prípadoch však fotografia a písmo sú zhodné a je to menej čitateľné. Na začiatku som však použila ALE...aj keď to tak pekne vyzerá a aj sa to dobre číta, prečo však niekto píše v Božom mene??? Myslím si, že to malo mať iné spracovanie a z tejto strany ma to dosť nemilo prekvapilo. Asi by som si to znovu neprečítala, lebo u mňa má väčšie slovo Biblia a to, čo vtedy Ježiš konal, vravel a tam je množstvo právd, ktoré nemusela nejaká americká spisovateľka písať podľa seba, aj keď to mohla myslieť dobre. Kniha má však veľa nadšencov a to svedčí o tom, že je to naozaj príjemné čítanie, ale... :)

Nenechávaj si mozog pred dverami!

Nenechávaj si mozog pred dverami!

Josh McDowell; Bob Hostetler

-15%

7,23 €

3,0
S
verified
Slávka (24)

21. februára 2015

Je písaná veľmi ľahko a sviežo, no v mojom prípade som už musela aj krútiť očami, keď som tam zbadala charakteristické veci, čo tak s obľubou píšu Američania v kresťanskej literatúre ( ak nejde o beletriu ). Oni musia do tých kníh strkať citáty alebo výroky z iných kníh alebo filmov, niekedy aj z pesničiek...a to mne osobne lezie na nervy!!! A celkovo kazí dojem z čítanie. Myslím si, že pri deťoch a tej rastúcej mládeži, táto kniha splní ten účel, lebo naozaj zodpovedá na mnohé otázky, ktoré môže mať človek. Pri tých starších, je to už iné, lebo aj keď sa to príjemne číta, veľa nového sa nedozvedáme.

Život napriek mojej vôli

Život napriek mojej vôli

Kristen Jane Andersonová; Tricia Goyerová

-15%

5,87 €

5,0
S
Slávka (24)

4. februára 2015

Život napriek moje vôli je knihou plnou podpory a vedomia, že nikdy nie sme sami a vždy je niekto, kto nás tu chce mať. Kristen, aby prišla na to, čo je jej úlohou, musela prísť o nohy. Sama však hovorí, že je to to najlepšie, čo ju v živote stretlo. Po tomto incidente spoznala Krista a prišla na to, čo celých sedemnásť rokov pred nehodou robila zle. Spoznala lásku, ktorá jej v tej nešťastnej chvíli chýbala. Našla motiváciu a teraz pomáha mladým i všetkým, ktorí majú pocit menejcennosti, strachu, smútku, samoty. Dáva im nádej, že všetko prebolí a Boh sa o nich postará, len sa s ním musia zblížiť. nehovorí to len-tak z brucha, jej najväčším dôkazom je jej osobný príbeh, kedy zázrak zasiahol a vlak ju nezabil. Každý človek sa môže dostať do situácie, kedy nebude vedieť ako ďalej. Kniha je hlavne určená takým, ktorí hľadajú niekoho, kto im pomôže a ukáže ako ďalej. No nielen pre nich. Príbeh je veľkou inšpiráciou a posolstvom. Mladá žena, ktorá našla opäť dôvod žiť a usmievať sa, mať nových priateľov, ktorí jej kedykoľvek pomôžu, šťastnú rodinu...No predtým si musela prejsť náročnú púť duševnej a fyzickej bolesti. Mňa tento príbeh zasiahol veľmi hlboko pretože jej bolesť bolo vidno na každej strane tohto románu. Nešlo len o takú, keď sa učila chodiť na protézach, ale hlavne duševnú..Určite ju odporúčam!!

Pustovníci zo Skalky

Pustovníci zo Skalky

Mikuláš Šprinc

-15%

3,38 €

4,0
S
Slávka (24)

4. februára 2015

Autor sa hral so slovíčkami, keď opisoval nádheru hôr, vôňu lúk, do každého kúštička prírody bola vložená láska a cit a preto je jasné, že aj keď spisovateľ odišiel zo Slovenska, v jeho srdci bola stále domovina. Jeho písanie pôsobilo energicky a pritom pokojne. Jeho slovami opísal svätcov tak, že čitateľovi boli hneď bližší. I keď je kniha skôr zameraná na Svorada a Beňadik sa v nej vyskytuje skôr okrajovo. Obe postavy pôsobia inšpiratívne a ukazujú pravý pohľad chudoby a náročnej disciplíny, silu pôstu a modlitby. Životopisná časť o pustovníkoch sa mi veľmi páčila. Jediné, čo mi pokazilo dojem z knihy, bolo rozhodnutie vydavateľstva, do knihy uverejniť "skrátený" popis autora (22 strán). Nevadilo by to keby ide o životopis spisovateľa, no ja som išla čítať životopis iných, nie jeho. Knihu určite odporúčam ľuďom, ktorí majú radi životopisy, knihy o svätcoch, niečo inšpiratívne a historické.

Učiteľ tanca

Učiteľ tanca

Julie Klassenová

-15%

15,21 €

4,6
S
Slávka (24)

19. decembra 2014

Dej sa odohráva ešte na začiatku 19. storočia, keď dámy nosia krásne šaty a z mužov sú džentlmeni. Autorka sa snažila čitateľovi čo najviac priblížiť toto obdobie. Použila pri tom rôzne opisy, no aj úryvky, ktoré sa vyskytovali pri každej kapitole. Svojim štýlom to pripomína diela Jane Austenovej, no spôsob písma je už novší a ľahšie sa číta. Hlavné postavy Julia a Alec čitateľovi hneď prirastú k srdcu. Julia aj keď pôsobí veselo, má v sebe smútok, ktorý sa spája s jej otcom, ktorý nikdy o ňu neprejavil záujem a topí sa v pochybnostiach . Alec zas nesie na pleciach hanbu rodiny, za ktorú si môže veľa vytrpieť. I keď je v knihe hlavná pozornosť venovaná im, nie je to úplne hlavnou myšlienkou knihy. Do deja je zahrnutá zápletka plná intríg z minulosti. Hlavní aktéri týchto intríg sa cez ňu musia "prekusať" a nájsť k sebe opäť cestu. Nie je ľahké uznať porážku a zahodiť vlastnú pýchu. Odpustiť niekomu, kto zabil je veľmi ťažké, no nie nemožné. 434 strán krásneho a príjemného čítania. Mňa kniha úplne očarila svojou jednoduchosťou a posolstvom odpustenia. Pritom bol vymyslený historický dej so zaujímavou zápletkou. Pre milovníkov historických románov je kniha správnou voľbou, ktorá ich určite nesklame.

Láska a vojna

Láska a vojna

Stasi Eldredge; John Eldredge

-15%

5,44 €

4,4
S
Slávka (24)

3. decembra 2014

Po prečítaní knihy, som sa sama seba spýtala: čo mi kniha dala, čo sa mi na nej zapáčilo, a čo naopak ma sklamalo? Myslím, že by som vedela na každú z týchto otázok nájsť odpoveď. Hneď prvé som dostala šok. Úprimne knihu som si nepredstavovala zrovna tak, akým štýlom bola napísaná. Čakala som, že to bude klasický príbeh a v ňom vsunuté rady, ktoré by neskôr boli ukázané aj príkladne. Pri štýle písania týchto amerických manželov, som mala pocit poučovania až rozkazovania. Som presvedčená o tom, že to tak nemysleli, no vo mne to evokovalo také pocity. V knihe malo byť viacero príkladov, o tom aké problémy vznikajú v manželstve a o ich riešení. Áno, našla som to tam, ale malo tam byť viac o riešení manželstva hlavných autorov, ktorí sa tomu vyhýbali a povedali len okrajovo...Z toho som mala dosť čudný pocit, že do iných manželstiev sa vtierkali a opisovali, čo sa tam všetko dialo, no do svojho, čo tam niekoľkokrát povedali, že bolo na hrane rozpadu, povedali asi toľko, že trávili spolu málo času. Ďalšou vecou, čo mi úplne nesadla bolo, že tam autori písali o rôznych filmoch a piesniach. Keď chceli niečo povedať, napísali, že napríklad ako vo filme .... No samozrejme, že tie filmy som vôbec nepoznala, ani piesne. A čo ma úplne dostalo, bolo keď tam začali písať o iných knihách, ktoré napísali. Takto sa propagujú vlastné knihy???? Zatiaľ to z môjho pohľadu vyzerá ako totálna katastrofa, ale až také zlé to určite nebolo. Hlavný účel tejto knihy bol nájsť skutočného vinníka rozpadov manželstiev. A ten sa samozrejme našiel. Tiež manželia ponúkli rady, ako sa dá mať pekné manželstvo, ako byť šťastný, vážiť si to čo máme a milovať toho druhého aj po niekoľkých rokoch, aj keď je už na scéne dennodenný stereotyp, i keď už možno nevyzeráme najlepšie..Na konci knihy sú modlitby, ktoré sami vymysleli. No to je už na každom osobitne, či ho zaujmú alebo nie. Ja osobne knihu beriem ako priemer, pretože mi žánrovo nesadla a čakala som niečo lepšie.

Róbert Bezák: Medzi nebom a peklom

Róbert Bezák: Medzi nebom a peklom

Štefan Hríb

-15%

9,34 €

5,0
S
Slávka (24)

16. novembra 2014

Pre mňa jednoznačne výborná voľba na čítanie. Prečítala som to za pár hodín a bola som s knihou spokojná. Odpovede na otázky, ktoré môžu zaujímať veľký počet ľudí!

Santo Subito

Santo Subito

Andrea Tornielli

-15%

2,98 €

4,0
S
Slávka (24)

16. novembra 2014

Veľmi príjemné a inšpirujúce čítanie o Jánovi Pavlovi II. Veľa vecí som sa z knihy dozvedela, o ktorých som nevedela. Na mňa tam však bolo až priveľa mien, ktoré mi nič nevraveli a nič by sa nestalo, keby ani v knihe neboli. Určite však odporúčam. :)

Náš Boh nosí zásteru

Náš Boh nosí zásteru

brat Šavol

-15%

5,10 €

4,5
S
verified
Slávka (24)

19. septembera 2014

Je úplne prirodzené, že predtým ako som knihu začala čítať, mala som väčšie očakávania. Veď išlo o knihu, ktorá sa stala víťazkou na Biblika.sk a získala 237 hlasov. Neodradila ma ani recenzia na dobromčitaní, kde autor recenzie označil knihu 3 hviezdičkami, čo ja beriem ako taký priemer. Očakávala som však niečo, od čoho sa nebudem vedieť odtrhnúť, budem si niektoré veci čítať aj niekoľkokrát dokolečka, ale to sa nestalo. Niekedy som síce niečo prečítala aj viackrát, no to preto, že som ubiehala myšlienkami preč a potom som zabudla, čo čítam. A to bolo preto, lebo ma to tak neuchvátilo. Nebolo to niečo, čo by som si povedala wau!! Brat Šavol napísal krátku knihu svojich myšlienok, ktoré sformuloval do svojich príbehov. Dosť ma prekvapilo ako niekedy útočil na čitateľa ( v podstate na katolíkov ). Možno to len mne tak pripadalo, ale ukázať človeku na to, čo robí zle sa dá aj inak. Ale neberiem mu to, aj toto je spôsob, ako niektorým ľuďom dohovoriť. V mnohých veciach som s ním súhlasila, napríklad dušičky ako obchod, alebo s tým ako človek súdi iného, čo by nemal. Pozerá len na jeho minulosť a nie na to, čím je dnes. Autor do knihy vsunul aj dva rozhovory, čo pre mňa bola úplná zbytočnosť. Nejak sa mi to do toho nehodilo, nepasovalo ..neviem prečo to tam autor dal. Tie rozhovory neboli zlé, len to k tomu "poúčaniu" a príbehom nesedelo. Kniha má veľa myšlienok a zamyslení nad sebou samým. Je napísaná priamo čitateľovi. Ako keby sme sa s autorom osobne rozprávali. No mne tam niečo chýbalo, prečo by som povedala: áno naozaj si táto kniha zaslúžila prvé miesto...Proste som čítala už aj lepšie a moje hodnotenie by bolo také ako pána z dobréhočítania. Taký priemer. Od autora by som si však rada prečítala aj niečo iné, aby som mohla porovnať a tiež som zvedavá na jeho ďalšie názory.

Jednou větou

Jednou větou

Pápež František

-15%

2,55 €

5,0
S
verified
Slávka (24)

19. septembera 2014

Niekedy aj tie najmenšie veci, môžu spôsobiť veľkú radosť. Tak je to aj s touto knižkou. Obsahuje krátke správy, ktoré keď si ich niekto prečíta, zamyslí sa nad nimi, popremýšľa nad sebou, možno sa pousmeje alebo sa pomodlí. Je písaná veľmi jednoducho a ľudsky. Pápež nehovorí zložité slová a odborné termíny, hovorí tak, aby každý rozumel, aj malé dieťa. Okrem pekných myšlienok a rád, ktoré písal svätý otec, knižka je veľmi pekne ilustrovaná a graficky spracovaná. Číta sa pohodlne a nemusí ju človek prečítať naraz aby vedel, ako skončí. Môže aj po kúštičkoch, každý deň niečo. Alebo sa k nej môže hocikedy vrátiť a opäť si to prečítať.

1 z 3
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk