Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Letitia

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Letitia (5 recenzií)
24.03. 2015

V tom správnom období (počas materskej a potom ešte asi tak do nástupu dieťaťa do školy) som túto knihu často používala. Nachádza sa v nej veľa rôznych tipov na prežívanie roka v rodine, tradície, pranostiky, tipy, hry, tvorivé činnosti... na každý mesiac v roku. Aktivity často veľmi jednoduché (nenáročné, uskutočniteľné) no obohacujúce. Pomáhalo mi aj rozdelenie podľa veku dieťaťa. Rada na tú knihu spomínam, myslím, že dosť ovplyvnila naše prežívanie v rodine.

Jana Hanšpachová
vypredané
10,27 €
Letitia (5 recenzií)
09.03. 2015

Kniha ponúka štyri jednoduché kroky, ktoré nám pomôžu pri modlitbe nielen hovoriť naučené modlitby, alebo prosby formulované vlastnými slovami, ale aj počúvať, čo nám chce povedať Boh. Je to v skutku jednoduchý návod. Teda ak dokážete poslúchnuť, splniť štyri uvedené kroky a uveríte, že to, čo počúvate naozaj pochádza od Boha a nie len z vašej predstavivosti. Mne pomohla posunúť sa v modlitbe zase o trochu bližšie k intímnej vzájomnej komunikácii s Pánom. Aj vďaka nej nachádzam viac inšpirácie a väčšiu blízkosť k môjmu Spasiteľovi. A dostávam od Boha viac odpovedí (aj keď väčšinou nie práve také, aké by som čakala) na svoje otázky a pochybnosti. Verím, že pomôže aj nejednému z vás.

Mark Virkler; Patti Virkler
vypredané
9,60 €
Letitia (5 recenzií)
10.02. 2015

Kniha Matta Baglia Rituál veľmi živo popisuje cestu „obyčajného kňaza“ z diecézy San José v Kalifornii Garyho Thomasa k povolaniu exorcistu. Je napísaná veľmi citlivo a vecne. (Možno s výnimkou prvej kapitoly, ktorá má pravdepodobne navodiť atmosféru lákavú pre čitateľa.) Postupne sprevádzame Garyho od úplnej nevedomosti v tejto téme až k aktívnej praxi exocistu. Teoretické informácie sa striedajú s praktickými ukážkami a mnohými cennými myšlienkami skúsených exorcistov. Nechýbajú komentáre z Biblie a mnohé vysvetľujúce texty vychádzajúce z učenia katolíckej cirkvi. Ak vás zaujíma o čom vlastne práce exorcistu je, určite odporúčam siahnuť po tejto knihe.

Matt Baglio
vypredané
11,54 €
Letitia (5 recenzií)
11.01. 2015

Knihu Prečo veriť by sme mohli smelo nazvať apologetickou príručkou. Verím, že je vhodná pre ľudí, ktorí hľadajú pravdu, rovnako aj pre tých, ktorí (si myslia, že) ju už našli a túžia sa o túto svoju cestu podeliť aj s ostatnými. Pomáha nám nájsť zrozumiteľný jazyk pre komunikáciu s neveriacimi, či inak veriacimi. A pomáha nám nachádzať argumenty, ktorým rozumejú a nad ktorými môžu uvažovať. Pomáha nám vzdelávať sa v otázkach vlastnej viery i v spôsobe ako ju obrániť, či zdôvodniť pred neveriacimi. (porovnaj 1Pt 3,15) A to nielen v rozsahu tejto pomerne krátkej knihy, ale ponúka mnohé ďalšie zdroje cenných informácií, ktorými sa môžeme (a máme!) ďalej vzdelávať.

Scott Hahn
vypredané
5,00 €
Letitia (5 recenzií)
25.09. 2014

Ak sa naháňate a ste preťažení, zdá sa vám, že musíte pracovať stále viac, až vaše telo a duša plačú... je to kniha pre vás. Naučí vás hľadať na každú vec ten správny čas. Čas na prácu i na modlitbu. Čas na povinnosti, aj čas na svoje vnútro. Nachádzajú sa v nej myšlienky mnohých vzdelaných ľudí. Možno až primnohých. Vedľa Biblie a svätého Benedikta je citovaný Konfucius, zenoví majstri, či východní filozofi. A to ma v knihe vydanej Karmelitánskym nakladateľstvom trochu rušilo. Navyše mnohé myšlienky nájdené v knihe mi už boli známe, no našli sa aj také, ktoré ma zaujali a obohatili. Možno oceníte tiež praktické tipy a cvičenia, ktoré môžu pomôcť previesť získané poznatky do praktického života. Nie je to vyslovene kresťanská literatúra. Ale práve preto ju iste ocenia aj tí, ktorí žiadne konkrétne náboženstvo nevyznávajú.

Friedrich Assländer; Anselm Grün
vypredané
9,60 €