vlastný náklad autora

vlastný náklad autora

(36 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Mimoriadny rok sv. Jozefa (8.12.2020 - 8.12.2021) + obrázok
Mimoriadny rok sv. Jozefa (8.12.2020 - 8.12.2021) + obrázok

František Trstenský

Pre súkromnú potrebu farnosti Kežmarok zostavil František Trstenský. Brožúra obsahuje: osobitné odpustky v roku sv. Jozefabiblický pohľad na sv. Jozefalitánie k sv. Jozefovideviatnik k sv. Jozefovimarcovú pobožnosť k sv. Jozefovirôzne modlitby k sv. JozefoviObrázok sv. Jozefa (ikona)rozmer obrázka: 29,7 x 21 cm (A4)

Skladom

1,94 €

Zadosťučinenie a odprosenie Boha
Zadosťučinenie a odprosenie Boha

za nevysporiadané skutky žijúcich a zomrelých členov rodiny. Publikácia Zadosťučinenie a odprosenie Boha sa venuje otázke rodových koreňov, a to na dvoch rovinách: 1. Otvára diskusiu o vplyve zla a následkoch hriechov, ktoré presahujú životy jednotlivcov. Niektorí ľudia napríklad "cítia", že v ich živote niečo nie je v poriadku, no nevedia problém jasne identifikovať a pomenovať. 2. Knižka sa snaží pomôcť vysporiadať sa s konkrétnymi javmi v našich vzťahoch, zvlášť v rodinách. Boh nás pozýva, aby sme túžili a prosili po uzdravení, v prvom rade by sme však mali túžiť po Božom odpustení. Ak chceme, aby v našom živote nastala zmena, musíme sa úprimne vydať na cestu pokory a pokánia. Ako pomoc na tejto osobnej ceste s Bohom knižka ponúka v závere konkrétne modlitby - odprosujúcu pobožnosť a modlitbu zadosťučinenia a odprosenia Boha za nevysporiadané skutky žijúcich a zomrelých členov rodiny.

Skladom

1,94 €

Jedine ty - Keď je láska vymodlená
Jedine ty - Keď je láska vymodlená

Ľubica Vološinová

Skutočný príbeh o tom, že aj ON je romantik. Romantický príbeh dvoch mladých ľudí, ktorých spojili spoločné hodnoty.Anna má dvadsať rokov a popri práci pomáha s mládežníckymi aktivitami vo farnosti. Zoznamuje sa s novým členom speváckeho zboru, sympatickým Šimonom, ktorý práve rieši dôležité životné rozhodnutie. Okrem toho ich čaká poznávací zájazd po európskych metropolách. Podarí sa im počas neho nájsť cestu k sebe?A akú úlohu v tomto dobrodružstve zohrá Boh?Znenazdajky si k nej prisadol Šimon, vzal jej tanier z rúk, nabral trochu cestovín s omáčkou na lyžicu a ponúkal ju: „Už hodnú chvíľu ťa pozorujem a zdá sa, že dnes ti nechutí. Nezostáva nič iné, Anna, len sa vrátiť do škôlky a prinútiť trucovitú slečnu spapať všetko, čo má na tanieri, aby bola veľká a zdravá." Pozrela naňho a keď videla, ako sa pritom tvári vážne, musela sa pousmiať. Dnes už nevládala bojovať. Bola unavená z náročného dňa, ale aj z emócií, ktoré ňou lomcovali celé dva týždne. Prosila Boha o silu aj vnútorný pokoj. Namiesto toho však pred ňou znovu stojí človek, pre ktorého nemôže spať. Pristúpila na jeho hru...

Skladom

7,76 €

Jedine s tebou
Jedine s tebou

Ľubica Vološinová

Keď je láska požehnaná. Šimon a Anna sa odhodlane pustili do dobrodružstva, ktoré na nich čaká v ich vzťahu. Zapájajú sa do diania vo farnosti, stretávajú sa s priateľmi v spoločenstve a prežívajú rôzne udalosti vo svojich rodinách. Chvíle pohody ale striedajú situácie, ktoré preveria rodiacu sa vzájomnú dôveru a vytrvalosť v ich citoch. Podarí sa im prekonať všetky prekážky a urobiť ďalší veľký krok na ceste lásky?„Vieš čo, nezabudni, ty moja večná pesimistka, že máš aj dobré vlastnosti a tých je, vďaka Bohu, podstatne viac, takže to nasledujúcich sto rokov s tebou nejako vydržím." „Veď počkaj!" skríkla na neho. „Nejako vydržíš?" Zodvihla ruky k útoku, ale Šimon bol rýchlejší. Zovrel ju v náručí, až nemohla dýchať. „To si myslel vážne?" opýtala sa, aj keď odpoveď poznala. „Prestaň. Len som vtipkoval. Si taká krásna, keď sa hneváš. Nič si neželám viac, ako ísť životom spolu s tebou." „Som rada, že sme tu boli. Silu, ktorú sme tu načerpali, budeme teraz doma potrebovať ako soľ. Beh pár metrov pred cieľom je najťažší." „Tak si šetri nožičky," povedal a schmatol ju do náručia. „Znesiem ťa dolu ako princeznú. Zapamätaj si túto chvíľu, lebo keď ťa takto ponesiem nabudúce, budeš už mojou ženou."

Skladom

7,76 €

Pôst, mocná výzbroj Božieho ľudu
Pôst, mocná výzbroj Božieho ľudu

Martina Hargašová

Prierez Starou a Novou zmluvou. Začítajte sa do autentických príbehov ľudí, ktorí sa postili. Hľadanie Božej tváre a pokorovanie sa pred Ním skrze modlitbu a pôst sa môže stať súčasťou i vášho života.Čo je pôst? Pôst v biblickej starozmluvnej dobePôst v biblickej novozmluvnej dobePôst a modlitba majú úzku vzájomnú spojitosťNesprávny pôstKedy, ako dlho a za čo sa postiť?Čo sa deje počas pôstu vo mne, ale i v duchovnej oblastiJednoduché praktické odpovede na otázky o pôste

Skladom

14,55 €

... a stále živá!
... a stále živá!

Angela McCauley; Brendon McCauley

Írska matka štrnástich detí bojuje s rakovinou. Kniha ponúka svedectvo Angeli McCauley o jej ceste od chvíle, kedy jej lekári zistili rakovinu hrubého čreva až po jej uzdravenie. Je to príbeh rodiny a priateľov, ktorí v čase najväčšej potreby stáli pri nej. Táto kniha nie je len príbehom o Angelinom boji s rakovinou, ale je tiež príbehom o Duchovnom boji a výzve stáť vo viere, že uzdravenie naozaj príde. A že živý Boh je prítomný práve vo chvíli, kedy ho naozaj potrebujeme.

Skladom

4,84 €

Posledné kusy
Had a jeho potomstvo
Had a jeho potomstvo

Imrich Bako

Kniha VI.. S tajomstvom zázraku samotnej existencie súvisí aj tajomstvo existencie dobra a zla. Keď sa Adam a Eva po psychickom zmanipulovaní hadom rozhodli byť ako Boh, ale bez Boha, opustil ich Boží Duch, ktorý dovtedy oživoval Božiu dimenziu ich prirodzenosti. Následkami tejto tragédie je dnes poznačené celé ľudstvo.Had sa ukázal ako stelesnené zlo a nepriateľ človeka. Jeho ďalšie zotrvávanie vo svete zväčšuje tragédiu tejto udalosti na neúnosnú mieru a ohrozuje budúcnosť ľudstva.Boh sa preto rozhodol skoncovať s jeho mocou. Za tým účelom ustanovil nepriateľstvo medzi ním a Ženou a jeho potomstvom a jej potomstvom.Aj keď je víťazstvo Ženy a jej potomstva garantované, na úrovni jednotlivcov sa tento boj nezaobíde bez strát a osobných tragédií.Had je úlisný a prihovára sa ako anjel svetla a záchranca ľudstva, čo poriadne mätie. Máme však možnosť identifikovať ho na pozadí poznania objektu, proti ktorému bojuje. Ako sa ale deň jeho porážky blíži, blíži sa aj koniec takého sveta, ktorý ho nielen toleruje a prijíma, ale aj rôznymi mocnosťami živí a podporuje.Po prvýkrát sa objavila táto knižka ako šiesta z deviatich knižiek súborného diela „Prečo my a vesmír sme (?)“ v r. 2005. Momentálne sa už tieto knižky dostávajú na knižný trh ako samostatné vydania, a to v podstatne prepracovanej podobe.

Skladom

7,57 €

Spokojnosť ako životný štýl
Spokojnosť ako životný štýl

Martina Hargašová

… zbieraj, dávaj, investuj…. Čo človek potrebuje na to, aby bol skutočne spokojný a šťastný? Zvyčajne vždy len o trochu viac. Väčší dom, novšie auto, vyššiu mzdu... Veď kto by sa nechcel mať dobre? Božie slovo však hovorí, že cesta k spokojnosti a požehnaniu je úplne iná. Zatiaľ čo svet sa nám snaží nahovoriť, že spokojní budeme niekedy v budúcnosti, keď dosiahneme viac, Božie slovo ponúka praktický návod, ako môžeme byť spokojní a požehnaní už dnes. "Tajomstvo" úspechu je pritom pomerne jednoduché a spočíva v mentalite štedrosti a dobrom správcovstve toho, čo nám bolo zverené. Martina Hargašová, autorka knihy Spokojnosť ako životný štýl, vysvetľuje, ako biblicky spravovať svoje financie. Prináša poznatok, že viac ako schopnosť zarobiť peniaze, je zbožnosť spojená so spokojnosťou. Pretože práve zbožnosť nás učí, ako správne a zodpovedne nakladať s financiami, aby sme sa stali užitočnými správcami dobier, ktoré nám zveril Boh. Knihu Spokojnosť ako životný štýl tak môžeme označiť ako praktického sprievodcu, ktorý nás povedie k slobode a spokojnosti vďaka budovaniu zdravých finančných návykov.

Skladom

6,31 €

Advent - Krokmi k Ježišovi
Advent - Krokmi k Ježišovi

Anna Berthotyová; Zuzana Mrekajová

Advent, krokmi k Ježišovi, na cestu k Ježišovi nás pozývajú autorky Anna Berthotyová a Zuzana Mrekajová. Zamyslenia, ktoré pripravili sú netradičné a to vo forme adventných úloh nie len pre čitateľa, ale aj pre celú rodinu. Publikácia obsahuje adventné desatoro, podnety k rozjímaniu, tip na modlitbu, tip pre domácnosť a v závere aj priestor pre vlastné poznámky.

Skladom

11,64 €

Posledné kusy
Jedine spolu
Jedine spolu

Ľubica Vološinová

Keď láska víťazí. Ľubica Vološinová je autorka knihy Jedine spolu. Ide o tretiu autorkinu knihu, v ktorej opäť čerpala námet z vlastného rodinného života.Hlavnými postavami príbehu sú Anna a Šimon, ktorí po svadbe riešia nové životné situácie. Spoločné bývanie, rozdielne povahy, vážna diagnóza a mnoho iných problémov poriadne preveria stabilitu ich vzťahu. Je ich láska dostatočne silná, aby prekonala aj tie najťažšie prekážky?

Skladom

7,76 €

Posledné kusy
Pramene šťastia
Pramene šťastia

Imrich Bako

Kniha IV.. V prvej časti knihy sa analyzujú nutné predpoklady zrodu pravého šťastia. Takéto šťastie existuje len ak má život zmysel. Nakoľko v zmysel života možno len veriť, môže byť len ovocím viery. Pôvodný raj, ktorý je synonymom skutočného šťastia, obnovil Ježiš Kristus. Z pohľadu náuky o šťastí je v knihe preukázané, že tie toky rieky, ktoré oživujú rajský život, sú sviatosti.

Skladom

7,66 €

Posledné kusy
Lepší holub na streche
Lepší holub na streche

Marek Badida

Svedectvo zakladateľa časopisu Cesta. Mgr. Marek Badida sa narodil 30. marca 1977 v Snine. Pochádza z Kalnej Roztoky. Ako osemnásťročný začal štúdium v reholi redemptoristov. Po štúdiu filozofie pracoval 5 rokov ako zamestnanec Gréckokatolíckej charity v Prešove, dva roky ako laický terapeut v resocializačnom zariadení a tri roky ako redaktor pouličného charitného časopisu Cesta. Za kňaza bol vysvätený v roku 2006 vladykom Milanom Chauturom CSsR v Košiciach. Je ženatý a má tri deti.

Skladom

6,79 €

Posledné kusy
Žena a jej potomstvo
Žena a jej potomstvo

Imrich Bako

Kniha V.. Kto je Mária?Je to len obyčajná žena, ako ktorákoľvek iná a líši sa od nich iba tým, že dala Božiemu Synovi svoju ľudskú prirodzenosť?V Cirkvi jej sláva priebehu dejín neustále rástla a získala tituly, ktoré bežnému človekovi ani neprináležia. Je naozaj Mária tak výnimočnou osobou, že všetky tie chvály, ktorými bola ozdobená, jej skutočne patria?Čo na to hovorí Písmo sväté?Mala aj nejaký podiel na vykúpení ľudstva, alebo bola len obyčajným svedkom udalostí, ktoré sa diali mimo nej?Mária je tajomstvo. Aj keď je len stvorením, mnohé jej črty hraničia s Božskými. Na nej Boh ukazuje, ako mala kedysi vyzerať prvá žena - Eva, keby si bola vo svojom srdci ustrážila raj, a ako raz bude vyzerať Cirkev a každý, kto sa dá na cestu dokonalosti podľa jeho predstáv.Aby sa človek mohol stať šťastným, musí mať možnosť nájsť objekt svojich najhlbších túžob - Boha. Adam a Eva túto možnosť stratili, a to nielen pre seba, ale aj pre celé svoje potomstvo. Preto nám Boh ustanovil novú Evu a jej potomstvo, aby všetko napravili a zničili moc hada a jeho potomstva, ktorý sa medzičasom hlboko zaryl do sŕdc všetkých národov.Vďaka novému Adamovi a novej Eve, t.j. Ježišovi a Márii máme znova nádej, že dejiny ľudstva budú korunované, aj keď sa to tak niekedy nezdá, happyendom.Kniha Žena a jej potomstvo bola publikovaná prvý krát v r. 2005 ako piata z deviatich kníh súborného diela Prečo my a vesmír sme(?). Pre pozitívny ohlas čitateľov prichádzajú tieto knihy ako samostatné vydania po prvýkrát na knižný trh až teraz.

Skladom

5,72 €

Posledné kusy
Oscilačná teória
Oscilačná teória

Imrich Bako

Kniha VIII.. Teológia i veda tvrdia, že celé Univerzum vyviera z jediného princípu. Nakoľko Boh je Láska, z analýzy rovnice logiky Lásky vyplýva, že princíp Lásky je premietnutý všade a vo všetkom. V knihe je na vedomostnej úrovni stredoškolskej matematiky pomocou klasických oscilátorov (pružín) odvodená a plnohodnotne zjednotená celá špeciálna i obecná teória relativity vrátane čiernych dier s kvantovou i časticovou fyzikou pri úplne novej interpretácii.

Skladom

6,31 €

Posledné kusy
Rovnice logiky Lásky
Rovnice logiky Lásky

Imrich Bako

Kniha VII.. Jeden z najväčších súčasných fyzikov Stephen Hawking vo svojej knihe „Stručná história času“ napísal: „Zatiaľ sme boli málo úspešní pri predvídaní ľudského správania z rovníc“. Na prvý pohľad sa javí takáto požiadavka absurdnou a nepredstaviteľnou. Ale prečo? Kto vie, že dávať a brať patrí k životu, resp. k prejavom lásky, pričom tieto úkony možno označiť symbolom (+) a (-), nemusí sa zatvárať pred takouto možnosťou.Či matka neberie sebe, keď dáva svojmu dieťaťu, čo potrebuje? Či nerobí to isté aj každý, kto miluje?Aj láska má svoju logiku. Nepozná ju len ten, kto nemiluje. Kto sa zamiluje, hovorí sa, že stratil rozum či úsudok. Nie, on ich nestratil, len sa riadi inou logikou, než svet egoizmu plný vidiny rýchleho zbohatnutia. Po definovaní a analýze rovnice logiky manželskej lásky v duchu Písma svätého, sa v tejto knižke sformuje aj rovnica logiky Lásky Božích osôb, lebo „Boh je Láska“ (1Jn 4,8). Boh obetuje svojho jednorodeného Syna, aby tým zachránil toho, kto siahol na jeho život. Je v tom logika?Pomocou rovníc tu vysvetlíme aj skutočný dôvod stvorenia človeka Bohom ako i cestu k Nemu a získame odpoveď na otázku „Prečo my a vesmír sme (?)“. Popritom vyriešime aj množstvo ďalších veľmi dôležitých otázok týkajúcich sa šťastného života. Principiálna rovnica Božej Lásky premietnutá do mikro- i makrosveta sa dokonca ukáže ako základný Princíp fyziky, z ktorého sa dá odvodiť všetko, ako to uvidíme v nasledujúcej knižke s názvom „Oscilačná teória“. V nej na týchto úplne nových základoch pred očami čitateľa odvodíme a rozanalyzujeme celú teóriu relativity, kvantovú mechaniku i kozmogenézu.Zdá sa, že je to rovnica všetkého, lebo z tejto rovnice a jej odvodenín možno vysvetliť všetko, čo je „na nebi i na Zemi“. Knižka Rovnice logiky lásky bola po prvýkrát publikovaná spolu s ôsmimi inými knižkami v rámci súborného diela „Prečo my a vesmír sme (?)“ v r. 2005. Pre pozitívny ohlas čitateľov prichádzajú tieto knižky samostatne vydané v prepracovanej podobe po prvýkrát na knižný trh až teraz.

Skladom

6,11 €

Posledné kusy
Veselé príbehy zo salaša
Veselé príbehy zo salaša

Denisa Hôrková

Príbehová knižka pre všetky detičky. Na čo sa môžete v knižke tešiť:– 7 pútavých príbehov ovečky Olivky a jej kamarátov– všetky príbehy sú inšpirované biblickými veršami a podobenstvami– jednoducho a pútavo približujú deťom jedinečný vzťah medzi nimi samými a Bohom– krásne ilustrácie– darček v každej knižke

Skladom

14,45 €

Poučená životom
Poučená životom

Lucia Baťová

Lucia Baťová, autorka knihy Poučená životom, je 21-ročná študentka masmediálnej komunikácie v Trnave. Má veľmi rada knihy a motýle. Vo voľnom čase rada absolvuje prechádzky v prírode a rada tiež šoféruje. Jej snom do budúcnosti je venovať sa jazdeniu na koňoch.Jednou z hlavných postáv románu Poučená životom je Rút Balážová, ktorá má za sebou ťažký život. Napriek mladosti si stihla prejsť situáciami, ktoré ju neraz položili na kolená. Rozhodne sa odísť do Kanady, kde chce lepšie spoznať seba samu, nájsť prijatie a odpustenie. Potrebuje v sebe objaviť silu a odvahu, aby sa postavila svojim strachom a samotnej minulosti.Matthew McConelly je charizmatický a ambiciózny mladík, no jeho pekná tvár ukrýva mnoho tajomstiev. Zdá sa, že sa už poučil, a je odhodlaný chyby neopakovať. Otázkou je, čo sa stane, keď mu príde do života nové pokušenie...Autorka pracuje na pokračovaní knihy.Nová kniha už v ponuke: Povolaná Slobodou (2021).

Skladom

14,45 €

Diár 2024: Veľkolepý odkaz
Diár 2024: Veľkolepý odkaz

Zuzana Kollárová

Názov "veľkolepý odkaz" odkazuje na prírodu, v ktorej možno čítať Boží veľkolepý odkaz a spoznávať ho cez Jeho diela.Hlavná myšlienka diára: "Boh napísal dve knihy: Bibliu a prírodu. Môžeme ho tak spoznávať cez obe." Sv. AugustínDiár je vhodný pre mužov aj ženy.Štruktúra diáraV úvode diára:- titulný list- hlavné myšlienky ukryté v diári- úvodné slovko a opis diára- kalendárium na rok 2024 a 2025- dôležité dátumy - priestor na písanie- mesačné ciele, plány - priestor na písanie- na začiatku roka 2024 - priestor na písanieJadro (12 mesiacov, rovnaká štruktúra):- na začiatku mesiaca - priestor na písanie- to do list na každý deň- týždenne dvojstránky- týždenné kalendárium (dátumy, meniny, sviatky - cirkevné, štátne, pamätné dni)- biblický text zo starého zákona- QR kód - prepojí na aplikáciu Biblia Youversion a konkrétnu kapitolu, z ktorej daný text je- výzva (oblasti: duchovno, duševno, telesno, sociálno, intelekt, charakter)- mesačný prehľad dátumov- nedatovaný priestor na písanie- biblický verš- na začiatku ročného obdobia - priestor na písanie/ kreslenieZáver:- na konci roka 2024 - priestor na písanie- zopár praktických aplikácii- priestor pre poznámky (6 dvojstrán)- záverečný list diára

Skladom

10,67 €

Večný život - vzťahy, ktoré nekončia
Večný život - vzťahy, ktoré nekončia

Blažej Raška

Večný život v eschatológii Tomáša Špidlíka. Aký je cieľ a zmysel nášho života?Čo bude po smrti?Oplatí sa žiť spravodlivo?Existujú vôbec odpovede na predložené otázky?Uznávaný český katolícky teológ, kardinál Tomáš Špidlík, vo svojej eschatológii vychádza z náuky Katolíckej cirkvi, podľa ktorej cieľom a zmyslom ľudského života je večný život v nebi, kde budeme môcť z tváre do tváre vidieť, poznávať a milovať svojho Stvoriteľa a Učiteľa. Publikácia Blažeja Rašku s názvom Večný život - vzťahy, ktoré nekončia, sa snaží priblížiť teologický pohľad kardinála Špidlíka na zmysel a cieľ života každého človeka a odpovedať na otázky súvisiace so zjavenou pravdou o večnom živote.Kniha má tri väčšie kapitoly, z ktorých každá obsahuje niekoľko podkapitol. V prvej kapitole autor krátkym životopisom oboznamuje čitateľov s osobnosťou kardinála Špidlíka. V druhej kapitole sa zaoberá pojmom eschatológia - objasňuje, ako ju vo svojom učení predkladá Katolícka cirkev a ako východní a protestantskí autori. Prináša tiež prehľad niektorých zaujímavých eschatologických koncepcií, ktoré formovali súčasnú katolícku eschatológiu. Tretia kapitola rozoberá tému večného života v eschatológii Tomáša Špidlíka a aspekty večného života, ktoré nastávajú pre každého človeka po jeho fyzickej smrti (osobný a posledný súd, nebo, peklo, očistec). V závere kapitoly autor sprostredkúva Špidlíkov pohľad na tajomstvo Ježišovho zostúpenia k zosnulým a na radostné tajomstvo Ježišovho (i nášho) vzkriesenia.

Skladom

9,70 €

Dôležité zbytočnosti
Dôležité zbytočnosti

Peter Novák

Peter Novák je autorom už druhej knihy plnej príbehov zo života s názvom Dôležité zbytočnosti. Po publikovaní prvej knižky Niekedy stačí preskočiť plot autora povzbudili reakcie známych i neznámych čitateľov, pre ktorých bola kniha príjemným spoločníkom. Rozhodol sa preto opäť spísať svoje zážitky, ktoré už niekoľko rokov zaznamenáva na osobnom facebookovom profile.Doležité zbytočnosti sú zbierkou krátkych príbehov z bežných životných situácií, ktoré zažíva každý jeden z nás na ulici, v obchode či cestou do práce. Príbehy iste podnietia aj nás k tomu, aby sme sa zastavili a našli si čas prihovoriť sa či len tak sa usmiať na toho, kto to bude práve potrebovať.

Skladom

7,47 €

Všesvet okolo nás
Všesvet okolo nás

Dušan Argaláš

Aký je svet okolo nás?Aké v ňom vidíme hodnoty?Kam sa uberá naša "kresťanská" Európa?Všesvet okolo nás je knihou, ktorá sa čitateľovi prihovára, vyzýva ho zachovať dedičstvo viery a správnych hodnôt a zachovať tak neporušenú pečať Ježiša Krista v srdci európskej spoločnosti. Mons. doc. ThDr. Dušan Argaláš, PhD. vo svojich príhovoroch upiera svoj pohľad na Božiu Matku a svätých a ponúka pohľad na svet cez udalosti cirkevného roka a výnimočné udalosti dejín. Vnímajte aj vy Všesvet okolo nás očami Dušana Argaláša, upretými na Nebeskú Matku. Kniha je určená všetkým, ktorí túžia prinášať pokoj, dobro a Krista do sveta okolo nich a zasvätiť sa Panne Márii.

Skladom

9,60 €

Svedectvá tejto doby
Svedectvá tejto doby

Oľga Jedináková

zamyslenia, úvahy a postrehy. "Svetlé vlasy, bledé líčka, jednoducho katolíčka!" Táto veta rozhodne neplatí o autorke tejto knihy. Sestra Oľga Jedináková svojím perom a inšpiratívnym životom povzbudzuje všetkých, ktorí sa rozhodnú kráčať s Ježišom dobrodružnou cestou. Jej úprimné a otvorené svedectvá o Božej láske, dobrote a každodennej skúsenosti so Spasiteľom otvárajú dvere sŕdc čitateľov pre Ježiša.Svedectvá tejto doby sa chcú dotknúť každého čitateľa. Ponorte sa aj vy do hĺbky slov ukrytých v tejto knihe a spoznajte v sebe dnešného Abraháma, Barnabáša, Mojžiša a iných, ktorí sa nebáli vykročiť.

Skladom

7,76 €

Pastorácia mládeže na základe spirituality a formácie sv. Don Bosca
Pastorácia mládeže na základe spirituality a formácie sv. Don Bosca

Matúš Sejka

Problematika pastorácie mládeže je širokospektrálna. Možno na ňu pozerať z rôznych uhlov a realizovať ju rôznymi štýlmi. Pastorácia mládeže na základe spirituality a formácie sv. Don Bosca opísaná v tejto monografii je odozvou na niektoré prvky, ktoré prezentoval a aplikoval vo svojej pastorácii tento významný svätec. Don Bosco sa snažil vychovávať z mladých ľudí plnohodnotných občanov spoločnosti, ktorí by uznávali pravé kresťanské hodnoty založené na láske, viere a modlitbe. Jeho spiritualita vychádzala z osobného vzťahu s Kristom. Na základe toho mohol aj iným odovzdávať pravú Kristovu náuku a lásku. Matúš Sejka, autor monografie, sa snaží priblížiť význam a výsledok úsilia Dona Bosca, ktoré neostáva pri teórii, ale dodnes zanecháva kladné výsledky na životoch mnohých mladých ľudí vedených touto pastoráciou.

Skladom

5,34 €

Dáš mu meno Ježiš
Dáš mu meno Ježiš

Darko Kraljik

Prvá časť: príchod Spasiteľa. Darko Kraljik je kazateľom Bratskej jednoty na Slovensku. Jeho publikácia Dáš mu meno Ježiš patrí medzi Synoptické evanjeliá (evanjeliá podľa Matúša, Mareka, Lukáša, ktorá sú si vzájomne podobné) a je prvou časťou viacdielnej série kníh. Ide o úvahy vo forme poznámok k spoločnému štúdiu synoptických evanjelií. Úvahy majú výkladový a homiletický charakter, no predovšetkým sú dobrou zvesťou. Kniha je určená pre bežných čitateľov a študentov Božieho slova a je výsledkom štúdia biblického textu a čítania biblických komentárov. Obsahuje poznámky pod čiarou, v ktorých sú uvedené podrobnejšie poznámky pre lepšie porozumenie problematiky, a tiež zoznam použitej literatúry pre prípadné hlbšie štúdium.

Skladom

6,79 €

Dejiny Spolku svätého Vojtecha v rokoch 1939 - 1945
Dejiny Spolku svätého Vojtecha v rokoch 1939 - 1945

František Skovajsa

Zástoj Spolku v cirkevnom, národnom a kultúrnom živote Slovákov. Spolok sv. Vojtecha v Trnave pôsobí už od roku 1870 a patrí medzi najproduktívnejšie vydavateľské spolky. Do roku 2000 vydal viac ako 4 000 titulov kníh v náklade vyše 60 miliónov exemplárov. V roku 1953, keď komunistický režim zrušil jeho členskú základňu, združoval až 250 000 členov. Svojho vrcholného rozmachu sa dočkal najmä počas existencie prvej Slovenskej republiky (1939 – 1945), keď slovenská kultúra a duchovná tvorba zaznamenala dovtedy nevídaný rozvoj. Cieľom autora bolo na základe archívneho výskumu zrekonštruovať pôsobenie Spolku sv. Vojtecha v danej historickej etape a priblížiť čitateľovi nielen jeho vydavateľskú, ale i rozsiahlu osvetovo-kultúrnu a sociálnu činnosť. Touto knižkou chce prispieť do diskusie o význame Spolku sv. Vojtecha v slovenských dejinách a zároveň poukázať na jeho prínos a trvalý duchovný vklad, z ktorého slovenský národ čerpal útechu a povzbudenie aj v ťažkých časoch národného a náboženského prenasledovania po zániku vlastnej štátnosti a obnove ČSR v roku 1945.

Skladom

9,70 €

Realita s Bohom
Realita s Bohom

Martina Hargašová

...každý má svoj príbeh, toto je ten môj.... Realita s Bohom je kniha Martiny Hargašovej. Je autorkinou výpoveďou, svedectvom hľadania a nachádzania správnej životnej cesty. Odkedy Martinka našla Boha, stal a pre ňu tým, koho si váži, uznáva a rešpektuje. Uverila mu celým srdcom. V knihe sa venuje mnohým oblastiam svojho života. Píše o tom, k čomu ju Boh povolal a čím ju obdaroval. Opisuje vlastné príbehy a svedectvá, ale aj príbehy niektorých priateľov. Jej snahou potešiť a povzbudiť čitateľov na ceste za Bohom. Verí, že čítanie knihy prinesie Božie požehnanie všetkým.

Skladom

5,82 €

Farebné noty 1
Farebné noty 1

Paulína Žemberová

Ľudové piesne. Farebné noty 1 obsahujú: 16 ľudových piesní Formát: A5 na šírku ako notový zošit, tvrdšie strany (ohybné), počet strán: 20 Piesne sú doplnené vhodný obrázkom – deti, ktoré nevedia čítať, si ľahšie zapamätajú pieseň. Súčasťou sú farebné nálepky pre klaviatúru a doplňovačka s notami – spolu na samostatnej prílohe.Zoznam piesní: Kolo, kolo mlynské Kom, kom, kominár Oli, oli Janko Pec nám spadla Medveďku, daj labku Ja som žabka Fašiangy, Turíce Maličká som Kováč kuje Mala som milého Ide, ide vláčik Prší, prší Sedemdesiat sukien mala Takto letia vtáci Ťuki, ťuki Pokapala na salaši

Skladom

10,67 €

Farebné noty 7 - Vianočné piesne
Farebné noty 7 - Vianočné piesne

Paulína Žemberová

Knižka Farebné noty 7 – Vianočné piesne – obsahuje 11 piesní, ktoré je možné zahrať na xylofóne, klavíri, kalimbe či akordeóne bez znalosti hudobnej teórie. Knižka je určená pre všetkých od 3 do 99 rokov.Súčasťou knihy sú farebné nálepky, ktorými si môžete označiť klávesové nástroje (klavír, keybord, akordeón) alebo kalimbu a vystrihovačka.

Skladom

10,67 €

Posledné kusy
Cestou hľadania
Cestou hľadania

Lukáš Rendek; Peter Jambor

Formácia bohoslovcov v Prešovskom biskupstve v rokoch 1818-1968. Publikácia je rozdelená do štyroch samostatných podkapitol, ktoré predstavujú formáciu gréckokatolíckych bohoslovcov, ktorí sa pred svätením za kňazov mohli oženiť. Kniha opisuje teologické štúdia bohoslovcov v Užhorode, Budapešti, Ostrihome, Trnave. Ostatné stránky knihy sa už venujú založeniu kňazského seminára v Prešove (rok 1880). Predstavujú jej profesorov a odborných učiteľov. Čitateľ sa v knihe dozvie o živote bohoslovcov počas vojen, ako trávili voľný čas, odkiaľ prichádzali študovať, kedy a prečo nemohli dokončiť teologické štúdium.

Skladom

15,52 €

Na zelenej pažiti má byť život prežitý
Na zelenej pažiti má byť život prežitý

Daniela Slúková

Básničky a poviedky pre detičky od Danielky...

Skladom

1,58 €

Moja jesenná cesta do Compostely
Moja jesenná cesta do Compostely

Milica Bunčáková

Rozprávanie o rastlinách, živočíchoch a ľuďoch. Milica Bunčáková sa vydáva na svoju životnú pútnickú cestu, postupne odkrývajúcu viacero časových vrstiev, zážitkových medzníkov, myšlienkových odkazov a súvislostí.Je to proces zložitý a nejednoznačný, miestami prekvapujúci a nečakaný, ale celkom iste vzdorujúci neúprosnej realite s pretrvávajúcou nádejou na očakávanú katarziu. Vytýčená cesta v takomto ponímaní sa dá chápať ako skutočná aj metaforická, každopádne v obidvoch rovinách je nanajvýš úprimná, autenticky pravdivá a ľudsky uveriteľná.Som presvedčený, že próza Milice Bunčákovej svojou sebaobnažujúcou výpoveďou osloví širšiu čitateľskú i kritickú verejnosť.– Miroslav Briick

Skladom

11,64 €

Posledné kusy
Veľký muž z malého mesta
Veľký muž z malého mesta

Alena Rybárová (ed.)

Andrej Paulíny, SDB. Andrej Paulíny: kňaz, salezián. Grafik. Redaktor. Spisovateľ. Pedagóg. Fotograf. Tvorca slovenskej exilovej knihy. Všestranný talent uznávaný nielen v Taliansku. Pre Slovensko neúnavne pracuje 42 rokov z exilu, po páde komunizmu naďalej tvorí ešte 12 rokov vo svojej rodnej vlasti.„... ďakujem Pánovi, že som aj týmto spôsobom skôr ako laik a samouk mohol priblížiť aspoň trochu Toho, ktorý je KRÁSA ABSOLÚTNA, týmito mojimi iskričkami krásy. “(citát z osobnej korešpondencie s priateľmi)

Skladom

5,82 €

Posledné kusy
Poštárske zážitky
Poštárske zážitky

Ľudmila Martinkovičová

Ľudmila Martinkovičová rod. Jarolímová sa narodila 28.9.1946.Jej rodnou kolískou je stredná Morava v oblasti Hanej. Spomienky na svoje rodisko zachytáva v knihe Haná, Haná, krajina moja milovaná. Kniha vyšla v hanáckom nárečí v roku 2014 v Litovli.Autorka pochádza z poštárskej rodiny, v ktorej niekoľko generácií zasvätilo svoj život pošte. Toto povolanie učarilo aj jej. V tomto prostredí poznávala ľudí, ich osudy, radosti i starosti, ktoré opisuje v tejto knihe spomienok.Po vydaji sa presťahovala do rodiska svojho manžela. 48 rokov žije v Trnave. Rada sa zúčastňuje literárnych podujatí. Tvorí a píše príbehy zo života.

Skladom

8,92 €

Sloník, sloník, čím chceš byť?
Sloník, sloník, čím chceš byť?

Miro Jilo

Poďme spolu so zvedavým sloníkom objavovať 14 zábavných povolaní.

Skladom

9,70 €

Farebné noty 6
Farebné noty 6

Paulína Žemberová

České lidové písně. Knižka Farebné noty 6 - České lidové písně - obsahuje 15 písní, které lze zahrát na xylofonu, klavíru, kalimbě či akordeonu bez znalosti hudobní teorie. Knížka je určená pro všechny od 3 do 99 let.Součástí knihy jsou barevné nálepky, kterými si mužete označiť klávesové nástroje (klavír, keybord, akordeon) alebo kalimbu a kvíz.

Skladom

10,67 €

Posledné kusy
Farebné noty 4
Farebné noty 4

Paulína Žemberová

Anglické piesne. Knižka Farebné noty 5 - Anglické piesne - obsahuje 15 piesní, ktoré je možné zahrať na xylofóne, klavíri, kalimbe či akordeóne bez znalosti hudobnej teórie. Knižka je určená pre všetkých od 3 do 99 rokov.Súčasťou knihy sú farebné nálepky, ktorými si môžete označiť klávesové nástroje (klavír, keybord, akordeón) alebo kalimbu a krížovka.

Skladom

10,67 €

Moje modlitby
Moje modlitby

Užitočné modlitby pre súkromnú potrebu veriacich. Modlitebná knižka Moje modlitby, ktorá je určená pre súkromnú modlitbu veriacich. V knižke nájdeme rôzne druhy modlitieb od základných modlitieb, cez modlitby svätého ruženca, modlitby za uzdravenie, modlitby oslobodenia sa od zlého, modlitby k svätému Michalovi Archanjelovi, modlitby k Duchu Svätému, litánie až po modlitby žalmov a mnohé iné. Kniha obsahuje aj formuly obnovenia krstných sľubov a iné.

Vypredané

6,79 €

Niekedy stačí preskočiť plot
Niekedy stačí preskočiť plot

Peter Novák

"Snaž sa, aby ľudia po stretnutí s tebou odchádzali vždy trochu šťastnejší." Matka TerezaÚsmev v očiach, nezištná otázka, či len dobrosrdečný záujem... to všetko dokáže vylepšiť všedný deň, ktorý je tak často plný sychravých trápení. Niekedy stačí preskočiť plot, vyjsť za hranicu pohodlnosti, vykročiť do územia, kde sa cítime stratení a práve tam nájdeme slnečné rozžiarenie vo svojej duši.Peter Novák zozbieral príbehy zo života, ktoré preskakujú plot a dodávajú čitateľom nový pohľad na život. Sú to práve maličkosti, ktoré robia ľudské životy veľkými a dodávajú im chuť. Nechajte sa voviesť do príbehov, ktoré napísal sám život a vďaka nim objavte aj ten váš plot a to, čo je za ním.

Vypredané

7,47 €

Farebné noty 2
Farebné noty 2

Paulína Žemberová

Vianočné koledy. Farebné noty 2 obsahujú 14 vianočných kolied + pieseň Tichá noc (tú nie je možné zahrať na 8-tónovom xylofóne). Formát je A5 na šírku a má tvrdšie strany (ohybné).Piesne sú doplnené vhodným obrázkom; deti, ktoré nevedia čítať, si ľahšie zapamätajú pieseň.Súčasťou sú farebné nálepky pre klaviatúru a vianočná maľovanka – spolu na samostatnej prílohe. Zoznam piesní: Poďme, bratia, do Betlehema Poďte všetci k nám Šťastie, zdravie Pásli ovce valasi Daj Boh šťastia Pásli pastieri Povedzte nám, pastierovia Keď tá jasná hviezda Do hory, do lesa, valasi Dobrá novina Dobre sa tu mávajte Jak si krásne Jezuliatko Veselé vianočné hody Už Ježiško zostupuje Tichá noc

Vypredané

10,67 €

Triumf propagandy
Triumf propagandy

Ladislav Szalay

TRI PODNETYModlím sa, aby Ti vydržala odvaha.Mons. Anton Adamkovič, kňaz (†)Musíte analyzovať príčiny, prečo slovenskí evanjelici idú inou cestou než slovenskí katolíci.PhDr. Vendelín Jankovič, historik (†)Rátaj s tým, že sa skôr dohodnú írski protestanti s írskymi katolíkmi, než slovenskí luteráni so slovenskými katolíkmi.Katarína Lazarová, spisovateľka (†)

Vypredané

9,70 €

1 z 2
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Katarína, pred 4 dňami

Precízne zabalené knihy, rýchle doručenie, možnosť platby na dobierku, záložka od Zacheja sa mi veľmi páči

userAvatar

Michaela, pred 5 dňami

Bývám spokojená s obchodem, vždy si tu vyberu něco, co mě zaujme:).

userAvatar

jela, pred 5 dňami

Rýchle dodanie, nádherné produkty. ODPORÚČAM!!!

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk