Hľadaný výraz: ján balážia

Hľadaný výraz: ján balážia

(2354 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
Danka a Janka
Danka a Janka

Mária Ďuríčková

Danka a Janka v rozprávke (14.vydanie). Kniha, na ktorej rok čo rok odrastajú takmer všetci prví samostatní čitatelia. Veselé i poučné príbehy na nerozoznanie podobných sestričiek - dvojčiat. Sú ako všetky deti, hašteria sa a pomáhajú si. Najkrajšie príbehy však zažijú v rozprávke. Kniha patrí k ozajstným bestsellerom slovenskej literatúry pre deti.

Skladom

7,76 €

Encykliky Jána Pavla II.
Encykliky Jána Pavla II.

Ján Pavol II.

súborné dielo encyklík Jána Pavla II.. Súborné dielo je mapovaním starostí i radostí 20. storočia, a zároveň je ideovým odkazom veľkého pápeža pre tretie tisícročie.Ján Pavol II. napísal celkovo 14 encyklík, v ktorých reflektoval aktuálne problémy Cirkvi i civilnej spoločnosti, pričom kládol mimoriadny dôraz na sociálne problémy. Prvá encyklika Jána Pavla II. Redemptor hominisbola zameraná na Ježiša Krista ako Vykupiteľa človeka a druhá Dives in misericordia na Božie milosrdenstvo;týmito dvoma dokumentmi určil program pre 3. tisícročie, v centre ktorého stojí Kristus ako jediný prostredník medzi Bohom a človekom. Utrápeným a vysileným ľuďom 20. storočia, plného vojen a hrôz, ponúka ako útechu a liek Božie milosrdenstvo. V encyklike Dominum et vivificantemzdôrazňuje pôsobenie Ducha Svätého v Cirkvi i vo svete a v dokumente Redemptoris materdáva ľudstvu pred zrak Matku, ktorá je podľa Druhého vatikánskeho koncilu „už teraz eschatologickým dovŕšením Cirkvi“.Ján Pavol II. napísal tri sociálne encykliky: Laborem exercensSollicitudo rei socialisCentesimus annus,čím chcel zdôrazniť, že Cirkev stojí pri človeku a chce sa zaoberať problémami, ktoré prežíva.Dve jeho encykliky sa venovali morálnym témam: Veritatis splendorEvangelium vitae,ďalšie encykliky boli zamerané na misijné poslanie Cikrvi:Redemptoris missio,na ekumenické úsilie: Ut unum sint,vzťah vedy a viery: Fides et ratio,ale aj na význam slovanských vierozvestov svätých Cyrila a Metoda: Slavorum apostoli,ktorých vyhlásil za spolupatrónov Európy.Zavŕšením jeho programu bola encyklika: Ecclesia de Eucharistia.Zdôrazňuje ňou, že Vykupiteľ človeka je vo svete prítomný cez Eucharistiu. Človek je cestou Cirkvi a Kristus je tu pre človeka.

Vypredané

24,50 €

Jánovo evanjelium
Jánovo evanjelium

Róbert Lapko (ed.)

Nový preklad a krátky komentár. Jánovo evanjelium, nový preklad a krátky komentár, ktorý editoval Robert Lapko, je publikácia, ktorá nanovo objasňuje niektoré problematické verše, gramatické javy, viacznačné výrazy a syntaktické komplikácie Jánovho evanjelia. Veľkolepá práca autorov, prináša presnejší preklad z gréckej pôvodiny do spisovnej slovenčiny. Biblické vedy uskutočnili v posledných rokoch progres smerom k lepšej analýze textov, a preto nový preklad s doplnenými poznámkami a krátkym komentárom je skvelou publikáciou ako spoznávať Ježiša očami apoštola Jána.

Skladom

13,48 €

Jánova Apokalypsa
Jánova Apokalypsa

Peter Olas

Ako prameň kresťanskej nádeje. Čítanie Zjavení sv. Jána o posledných časoch je pre mnohých kresťanov španielskou dedinou. Navyše nekompromisné texty často vzbudzujú strach. Skutočne je dôvod na toľké obavy? Peter Olas v knihe Jánova Apokalypsa - Ako prameň kresťanskej nádeje vyvracia mnohé mýty spojené s poslednou knihou Svätého písma a poukazuje na povzbudzujúce časti zjavení plné nádeje a radostného očakávania úplného splynutia s Bohom. Autor nás učí presnejšie a dokonalejšie čítať dejiny spásy a dostať sa tak ku koreňu podstaty apokalyptického textu Biblie. Tak ako aj ostatné texty Písma totiž poukazuje na jediné - Boh vstupuje do našich životov a bezhranične nás miluje.

Vypredané

4,37 €

Jana z Arcu
Jana z Arcu

Susan Helen Wallace

Knižky zo série svätých predstavujú deťom nových priateľov a nových ľudí, ktorých si môžu zobrať za životný vzor. Títo svätý opäť žijú a dýchajú v príbehoch, ktoré vaše deti zaujmú a inšpirujú. Každá kniha obsahuje špeciálnu modlitbu a slovníček pojmov. Ideálne pre rodiny, alebo do školských knižníc.Kniha Jana z Arcu je biografiou dedinského dievčaťa, ktoré žilo v 15.storočí. Jana viedla na Boží príkaz francúzske armády do boja, prezlečená za muža. Príbeh jej života inšpiruje dodnes.

Vypredané

4,37 €

Posledné kusy
CD: Vianočná Janais
CD: Vianočná Janais

Janais

Úžasný album vianočných piesní speváčky Janais s kapelou. Krásny spevácky štýl, piesne známe aj úplne nové. CD, ktoré vás naladí vianočne nielen na Vianoce.Obsah CD: Nech sneží (Let it snow)Biela pieseň (duet so Zuzanou Smatanovou)L'enfant au tambourDaj Boh šťastiaKeď tá jasná hviezdaMadona s dieťaťomPetit Papa NoelBúvaj, Dieťa krásneGo tell it on the mountainBreath of HeavenVianočnáTichá nocBonus: Blessed

Skladom

11,75 €

Evangelium podle Jana
Evangelium podle Jana

Ekumenický překlad. Janovo evangelium v ekumenickém překladu.

Vypredané

1,16 €

Posledné kusy
Danka a Janka v rozprávke
Danka a Janka v rozprávke

Mária Ďuríčková

Dvojičky Danka a Janka sa v tejto malej knižke vyberú do rozprávky.. Známe a obľúbené postavičky Danka a Janka sú na nepoznanie rovnaké sestričky dvojčence. Veľmi rady si vymýšľajú a v tejto malej knižke sa vyberú do rozprávky. A nie do jednej – vymyslia až dvanásť veselých rozprávok: O medveďovi Demetrovi, O Gevenduche, O človiečikovi z budíka, O sťahovavom vrabcovi... Je naozaj radosť stretnúť sa s takými milými postavičkami a vychutnať si pôvabné rozprávanie spisovateľky Márie Ďuríčkovej, ku ktorému neodmysliteľne patria ilustrácie Boženy Plocháňovej.

Skladom

4,37 €

Pašie podľa evanjelistu Jána
Pašie podľa evanjelistu Jána

Ľubomír Majtán

Láska na kríži nezomiera - Láska sa odovzdáva. Autor publikácie Pašie podľa evanjelistu Jána, Ľubomír Majtán, nás pozýva zamyslieť sa a meditovať nad Pašiami, teda udalosťami Pánovho umučenia a smrti. Kniha je rozdelená podľa úryvkov. Najskôr je rozobratý text, následne historické fakty a porovnanie s ostatnými troma evanjeliami. Nakoniec nám autor ponúka zamyslenie. Nájdite hĺbku a bohatstvo, ktoré sú ukryté práve v týchto textoch a Pašie už nebudú iba "dlhý text", ktorý počúvame na Veľký piatok.

Skladom

6,69 €

Svatá Jana z Arku
Svatá Jana z Arku

Louis de Wohl

Strhující příběh svaté Jany z Arku (1412-1431) je určen především starším dětem, ale s chutí si jej přečtou i dospělí. Nenápadnou dívku Janu oslovil archanděl Michael a předal jí poslání postavit se do čela francouzské armády proti anglickým okupantům. Jana dosáhla fantastického vojenského úspěchu, získala francouzskému králi korunu, ale nakonec byla zrazena, nespravedlivě odsouzena a upálena na hranici. Nejde o legendu, její neuvěřitelný příběh je historicky bohatě zdokumentován; Jana z Arku byla roku 1920 svatořečena a prohlášena patronkou Francie.

Vypredané

6,69 €

CD - Svätý Ján Pavol II. Slovákom
CD - Svätý Ján Pavol II. Slovákom

Ján Pavol II.

výber z homílií a príhovorov pápeža Jána Pavla II. (v slovenčine). Prvý pozdrav Slovensku 13.09 (z homílie na vajnorskom letisku v Bratislave 22. apríla 1990)S odvahou do budúcnosti 2.50 (z príhovoru na záver svätej omše 22. apríla 1990)Slovenské dejiny sú kresťanské 5.05 (z príhovoru na letisku M. R. Štefánika v Bratislave 30. júna 1995)Vďaka za vernosť Kristovi 9.54 (z príhovoru v Dóme sv. Martina v Bratislave 30. júna 1995)Mládež – budúcnosť Slovenska 9.53 (z príhovoru na stretnutí mládeže v Nitre 30. júna 1995)Modlite sa za dar pokoja 3.37 (z príhovoru pred modlitbou sv. ruženca v bratislavskomkostole uršulínok 1. júla 1995)V dome Panny Márie 5.00 (z homílie v národnej mariánskej svätyni v Šaštíne 2. júla 1995)Posolstvo a význam mučeníctva 3.48 (z homílie počas kanonizácie troch košických mučeníkovna letisku v Košiciach 3. júla 1995)Dedičstvo sv. Cyrila a Metoda 7.55 (z príhovoru ku gréckokatolíkom v Prešove 2. júla 1995)Pútnik z Ríma na Mariánskej hore 2.25 (z príhovoru pred modlitbou Anjel Pána v Levoči 3. júla 1995)Rozlúčka pod Tatrami 7.30 (z príhovoru na letisku v Poprade 3. júla 1995)Slovensko má veľkú úlohu 2.59 (z príhovoru na osobitnej audiencii v Ríme 9. novembra 1996)Celkový čas: 74.19 min

Vypredané

4,85 €

Jan a Terezie - plameny lásky
Jan a Terezie - plameny lásky

Guy Gaucher

Vliv sv. Jana od Kříže v životě a spisech sv. Terezie z Lisieux. Známý francouzský karmelitán se zamýšlí nad vlivem Jana od Kříže na život a spiritualitu jeho následovnice – Terezie z Lisieux.

Vypredané

5,34 €

Janko Hraško
Janko Hraško

Ján Vrabec

V tejto krásnej knižočke malý Janko Hraško našiel svoju rodinu a prekabátil skúpeho pána a pomohol svojim rodičom. A najmenší čitateľ si môže ešte aj vymaľovať svoju knižku.

Vypredané

2,54 €

Nad Evanjeliom podľa Jána
Nad Evanjeliom podľa Jána

Ján Chryzostom Korec

Úvahy. Dielo Nad Evanjeliom podľa Jána vychádza v roku deväťdesiatych narodenín J. E. kardinála Jána Chryzostoma Korca.Apoštol Ján bol jeden z popredných svedkov života Ježiša Krista a svedčil svojím evanjeliom o Pánovom živote, o jeho osobe a jeho diele. U svätého Jána sa nám zlieva do jediného bohatého života všetko: prirodzené i nadprirodzené. Ján je učeník, „ktorého Ježiš miloval“, hovorí sa v evanjeliu. Iste ho Ježiš miloval nadprirodzene, kresťansky, božsky. Ale celkom iste aj ľudsky.Majúc na zreteli práve túto Ježišovu lásku, rozoberá autor Jánovo evanjelium v 67 kapitolách. Veľmi konkrétne sa zameriava na jednotlivé situácie zo života, ktoré Ján opísal, a pridáva k nim svoj náhľad. Učí tak čitateľa meditovať Božie slovo a následne ho uviesť do života. Píše: „Ježiš používal priateľstvo s Jánom na to, aby mu otvoril pohľad na všetky strany. Najmä mu otvoril taký hlboký pohľad na Božiu lásku, akého sa sotva komu niekedy dostalo.“Dielo jubilujúceho Jána Chryzostoma Korca sprostredkúva túto hĺbku pohľadu na Božiu lásku každému, kto ho číta s otvoreným srdcom a chce pokročiť vo svojom duchovnom živote.

Vypredané

12,13 €

Zjevení Janovo
Zjevení Janovo

Jiří Mrázek; Jan Roskovec; Mireia Ryšková

Český ekumenický komentář k Novému zákonu - svazek 21. Zjevení Janovo je v současnosti jednou z nejoblíbenějších, zároveň však i jednou z vykladačsky nejobtížnějších knih Nového zákona.Významný český biblista Doc. Jiří Mrázek, Th.D. shrnuje v dalším díle Českého ekumenického komentáře svou několikaletou badatelskou i pedagogickou činnost věnovanou této biblické knize.

Vypredané

8,24 €

E-kniha
E-kniha: Utrpení Páně podle Jana
E-kniha: Utrpení Páně podle Jana

Ctirad Václav Pospíšil

Duchovní, teologický a historický výklad Janových pašijí. Autor přibližuje hloubku a krásu klíčové události dějin spásy – utrpení a oslavení Ježíše Krista.Nejprve se zabýváme specifickým způsobem janovského myšlení a vyjadřování. Poté sledujeme jednotlivá zastavení na Ježíšově cestě – jak se vydává těm, kdo ho přicházejí zatknout, jak je vyslýchán, odsouzen, ukřižován i pohřben. Konečné slovo má ale Bůh – v Ježíšově vzkříšení a setkávání s učedníky.Janovy pašije jsou prozářeny světlem povelikonoční víry. Kde je kříž, tam je i vzkříšení. Kde je vzkříšení, tam jsou ti, kdo věří v Krista, milují ho, radují se z Pánových tajemství a prožívají je v prosté každodennosti.

Ihneď na stiahnutie
-33%

5,67 €

Život Jana Nepomuka Neumanna
Život Jana Nepomuka Neumanna

James J. Galvin

Jan Nepomucký Neumann se narodil 28. března 1811. Po vystudování teologie v Praze opustil Čechy a po namáhavé pouti Německem a Francií, nastoupil v Le Havru na trojstěžník jménem „Evropa“. 28. května přistáli v New Yorku. 25. června 1836 ho biskup Jean Dubois v katedrále sv. Patrika vysvětil na kněze.18. října 1840 zaklepal na bránu kláštera redemptoristů v Pittsburghu. Rok noviciátu byl úplně jiný než měl být a než si to on sám představoval. Místo pravidelné modlitby, rozjímání, studia dokumentů kongregace a sžívání se s komunitou, byl posílán z místa na místo, podle toho, kde právě bylo nutné vypomáhat. Procestoval 3000 mil a několikrát změnil novicmistra. Začal si myslet, že o něj kongregace nestojí, a pochyboval, zda udělal dobře, když požádal o přijetí. Ale vytrval a 16. ledna 1842 složil v Baltimore řeholní sliby. Následující dva roky strávil v klášteře v Baltimore. Konal především pastorační práci: křtil, kázal, zpovídal, sloužil mše sv., vyučoval náboženství. Staral se o německé přistěhovalce, kterých městem procházely tisíce. Kromě toho cestoval po celém Marylandu a okolních státech a navštěvoval tamní německé osady. Biskupské svěcení přijal 28. března 1852, v den jeho 41. narozenin. Ve čtvrtek 5. ledna 1860 náhle zemřel.

Vypredané

12,03 €

DVD - Ján XXIII.
DVD - Ján XXIII.

Láskavý pápež. Film predstavuje príbeh celoživotného priateľstva troch mužov. Jeden z nich sa stane kardinálom, druhý je exkomunikovaný a tretí sa stane nezabudnuteľným pápežom. Ján XXIII. si pre svoj úsmev a jednoduchosť vyslúžil pomenovanie „Láskavý pápež“.Celkový čas: 103 min. Dabing: slovenský.

Vypredané

12,51 €

Mistr Jan Hus
Mistr Jan Hus

Martin Chadima

Člověk, teolog, mučedník. Kdo byl tento muž, který tak zásadním způsobem přispěl k formování našich dějin?Kdo byl tento horlivý kazatel a karatel, který se stal "úhelným kamenem" budoucího vývoje českého náboženského hnutí?Byl Hus člověkem zasaženým pýchou a nepokorou?Byl skutečně bludařem, kacířem, heretikem?Nebo byl obětí zlovolného jednání koncilu, který byl složen ze samých zpupných prelátů?Na všechny tyto otázky se pokusíme dát v této knize odpověď. Autor je teolog, pedagog a duchovní Církve československé husitské.

Vypredané

10,38 €

Poselství Jana od Kříže
Poselství Jana od Kříže

Antonio Maria Sicari

Svatého Jana od Kříže nazývají křesťané i nekřesťané velkým mystikem. Směs určitého obdivu a nepřístupnosti jeho strmé cesty však poněkud zkresluje Janovo poselství. Světec nás totiž celým svým dílem i zkušeností ujišťuje o Boží lásce k lidem a o neuhasitelné touze člověka po sjednocení se svým Pánem. Karmelitánský mystik zvěstuje, že temná noc, do níž ho máme následovat, bude celá "zapálená láskou".Výstup na horu velkého setkání si žádá jen to, abychom odevzdali své malé nic tomu, který je Vše. Sicariho kniha je průvodcem po díle známého mystického učitele, který zatím v českém jazyce nemá konkurenci. Zabývá se jak jeho delšími a obecně známými texty, tak především hlubokým vztahem Jana od Kříže k biblické Písni písní. Kniha uspokojí ty, kdo si oblíbili křesťanskou mystiku, i ty, kdo se obdivují Janovým psychologickým postřehům a vysoké poetické a literární hodnotě jeho textu.

Vypredané

13,10 €

Kniha citátů Jana Husa
Kniha citátů Jana Husa

David Loula

Texty z Husových kázání, spisů a dopisů. Jan Hus je pro většinu Čechů příkladem odvážného člověka, který zachoval svoji vnitřní integritu tváří v tvář smrti v ohni. Kdosi řekl, že v Čechách se člověk stává hrdinou, až když se stane mučedníkem. To znamená, když člověk ukáže, že je ochoten snášet utrpení pro myšlenky, které přináší, roste jeho autorita a vliv. Jinými slovy – má silný mandát. Hus se obětoval pro pravdu. Nešlo mu však o svoji pravdu, ale o pravdu, která ho přesahovala, o pravdu Boží.Byl Hus pouze kritikem společenských a církevních špatností, nebo měl i pozitivní poselství?Kniha citátů Jana Husa přináší výběr nadčasových Husových myšlenek v současném jazyce. I dnes jsou Husovy hodnoty aktuální a mají lidem co říci.

Vypredané

9,60 €

Vlastnými slovami - Ján Pavol II.
Vlastnými slovami - Ján Pavol II.

Ján Pavol II.

Citáty Jána Pavla II.. Kniha vybraných citátov z modlitieb, kázní, posolstiev, prejavov aj diel muža, ktorý sa svojimi slovami dokázal dotknúť sŕdc miliónov ľudí. Nech už napomenutia, podložené životnou skúsenosťou Svätého Otca, odzneli v chráme, na štadióne, v Pápežskej akadémii vied alebo hoci v telekonferencii, znelo v nich pápežovo najväčšie posolstvo: „Boh vás miluje.“

Vypredané

4,66 €

Pocta Janu Sarkandrovi
Pocta Janu Sarkandrovi

Sv. Jan Sarkander v barokních i současných hudebních dílech: Rozemplutův kancionál, G.B.Alovisius, A. Mazak, P.Fiala., A. Tučapský.

Vypredané

3,64 €

První, druhý a třetí list Janův
První, druhý a třetí list Janův

Wolfgang Baur

Nový Zákon 17. Malý Stuttgartský komentář k Novému zákonu (celkem v 18 svazcích) je základním dílem, napomáhajícím dobré orientaci v biblickém textu. Každý svazek přináší hutnou informaci k autorství daného spisu, k místu a době sepsání, objasňuje literární zvláštnosti a teologické poslání příslušné novozákonní knihy.Znamená seriózní oporu i pro odborníky, ale mimořádně vhodný je pro ty, kdo se s Biblí teprve blíže seznamují, pro středoškolské a vysokoškolské studenty, pro učitele náboženství, biblické kroužky. Výklad je uzpůsoben českému čtenáři: zohledňuje české překlady Písma, připojuje potřebné vysvětlivky a poznámky a cituje sekundární literaturu napsanou v češtině.Text odborně garantovalo České katolické biblické dílo.

Vypredané

4,85 €

Ján Langoš
Ján Langoš

Patrik Dubovský

Od samizdatov a VPN k dokumentom ŠtB a ÚPN. Monografia Ján Langoš. Od samizdatov a VPN k dokumentom ŠtB a ÚPN, ktorú napísal historik Patrik Dubovský, prináša mozaiku aktivít Jána Langoša od 80. rokov minulého storočia, keď sa angažoval v nonkonformných skupinách najmä pri tvorbe kultúrno-občianskych samizdatov a v Hnutí za občiansku slobodu. Autor predstavuje Jána Langoša ako neľahostajného človeka a občana s vyhraneným kritickým postojom k pálčivým spoločenským a morálnym témam, ako boli devastácia životného prostredia, antisemitizmus, chartistické hnutie či aktivity neoficiálnej cirkvi. Nad týmito, ale aj nad ďalšími témami sa Ján Langoš veľmi otvorene zamýšľal v samizdatovej tvorbe, ako i v neformálnych diskusiách.Občianske aktivity a myšlienky Jána Langoša kontinuálne našli uplatnenie v hnutí Verejnosť proti násiliu (VPN) a po zmene režimu najmä pri vyrovnávaní sa s reprezentantmi komunistickej moci, nomenklatúrou KSČ a jej represívnou zložkou ako Štátna bezpečnosť a jej tajní spolupracovníci. Langošova ochota zapojiť sa do reforiem spoločnosti sa prejavila jeho prácou vo Federálnom zhromaždení, vo VPN ako politickej strane a tiež po voľbách v roku 1990 v náročnej funkcii federálneho ministra vnútra. Na poste federálneho ministra sa Ján Langoš podstatne zaslúžil o očistu ministerstva vnútra od príslušníkov ŠtB a komunistických kádrov a presadil lustračný zákon.Po rozdelení ČSFR Ján Langoš s priateľmi založil Stálu konferenciu občianskeho inštitútu, stál sa poslancom Národnej rady SR a podieľal sa najmä na presadení zákona o slobodnom prístupe k informáciám. Zároveň sa stál predsedom Demokratickej strany (DS), ktorá v rámci Slovenskej demokratickej koalície (SDK) v roku 1998 vytvorila novú politickú garnitúru.Vyvrcholením aktivít Jána Langoša bola inštitucionalizovanie jeho dlhoročného plánu – vytvoriť právny a spoločenský základ na vyrovnanie sa s oboma totalitami našich dejín. V tomto duchu kniha zaznamenáva dramatický čas, keď sa Jánovi Langošovi v lete 2002 podarilo v NR SR presadiť zákon o pamäti národa a o zriadení Ústavu pamäti národa (ÚPN).Po prvých rokov fungovania ÚPN sa táto pamäťová inštitúcia stabilizovala a rozvinula svoje poslanie, no Ján Langoš v júni 2006 tragicky zomiera.Uzatvoril sa tak oblúk od zápasu s režimom ŠtB a KSČ až po etablovanie ÚPN a sprístupnenie dokumentov obávanej ŠtB verejnosti.Patrik Dubovský, PhD. od roku 2004 pracuje v Ústavu pamäti národa. Venuje sa témam prenasledovania cirkví na Slovensku po roku 1948, činnosti Štátnej bezpečnosti a nezávislým opozičným iniciatívam v Československu počas tzv. normalizácie.

Vypredané

21,73 €

Posledné kusy
Jane Eyrová
Jane Eyrová

Charlotte Brontë

Jane Eyrová, najznámejšie dielo Charlotty Brontëovej, je román, kde je hlavnou postavou mladá rozprávačka, drobná, nie práve krásna, ale inteligentná a čestná anglická sirota. Dej románu prechádza niekoľkými obdobiami: Janino detstvo v Gatesheade, kde jej život strpčujú teta a jej rozmaznané deti. Jej pobyt a vzdelávanie v Lowoodskej dievčenskej škole pre chudobné dievčatá a siroty, kde si získava priateľky, ale trpí nedostatkom - či už stravy alebo príjemného prostredia, jej pôsobenie ako opatrovateľky v sídle Thornfield Manor, kde sa zamiluje do svojho zamestnávateľa Edwarda Rochestera, obdobie strávené s rodinou Riversovcov v Moor House a Mortone, kde ju jej chladný bratranec-kňaz požiada o ruku, a jej opätovné stretnutie a manželstvo s milovaným Rochesterom v jeho dome vo Ferndeane. Čiastočne autobiografický román je plný spoločenskej kritiky a pochmúrnych gotických prvkov. Na vtedajšie pomery bol veľmi pokrokový, pretože nekopíruje len zásady romantizmu, ale miešajú sa v ňom aj nové, realistické prvky a motívy.

Skladom

16,44 €

Jankovo telo
Jankovo telo

Prvá kniha o tvojom tele! Otváracie okienka, rozkladacia kostra a ešte oveľa viac!. Prečo tvoje srdce tlčie? Čo je trávenie? Čo robí tvoj mozog? Táto interaktívna kniha ti ukáže, čo všetko sa deje v tvojom tele počas náročného dňa. Otváraj okienka, otáčaj kolieska, rozlož si kostru a bádaj po tajomstvách svojho tela. Pre deti už od 3 rokov!

Vypredané

5,72 €

Jane Austenová
Jane Austenová

Robert Miles

Snad nikdo z anglických autorů a autorek nemá dnes tolik nadšených čtenářů jako Jane Austenová. V čem spočívá její kouzlo - v romantické citlivosti, v brilantním popisu rodinných vztahů a vazeb v „domcích obrostlých růžemi", ve šťastných koncích hrdinek a hrdinů, v náznacích, které prozrazují autorčin vyzrálý smysl pro příběh a vytříbený styl? Profesor Robert Miles se zasvěceně věnuje klíčovým momentům jejího pozoruhodného díla. Rozebírá pojetí osobnosti, upřesňuje románový žánr, věnuje se nacionalismu, genderovým a třídním charakteristikám. Jeho výklad přivítají všichni, kdo si oblíbili kouzelný svět Austenové a chtějí do něj hlouběji proniknout a pochopit jej. Čtenářsky zajímavý bude však i pro ty, kdo se chtějí s dílem geniální spisovatelky teprve seznámit.

Vypredané

9,60 €

Listy Jánove
Listy Jánove

Gary Jorgenson

Život v Božom svetle a láske. Existuje absolútna pravda? Mnohí si myslia, že nie a hovoria, že pravda je relatívna. Hovoria, že to, čo je správne či nesprávne, sa určuje podľa situácie a okolností. Tieto názory sa zdajú moderné, ale nie sú. Už prvotná cirkev zápasila s takýmito chybnými pohľadmi na život.Úvod do Jánových listov, pracovný zošit, obsahuje i študijné poznámky.

Vypredané

3,88 €

Janko Silan
Janko Silan

Janko Silan

Svätoboj, V zakliatej krajine, Oáza v noci, Odchádzať s úsmevom, Judit. 7. zväzok Súborného diela slovenského básnika Janka Silana.

Vypredané

2,89 €

Janko Silan
Janko Silan

Janko Silan

Hymny. Súborné dielo, 6. zväzokHymny v podaní slovenského básnika a prekladateľa, rímsko - katolíckeho kňaza Janka Silana.

Vypredané

2,89 €

Janko Silan
Janko Silan

Janko Silan

Dom opustenosti. Prozaické dielo Janka Silana plné spomienok kňaza a výzvam, ktorým musel čeliť deň čo deň.

Vypredané

2,89 €

Janovy listy
Janovy listy

John R. W. Stott

Ján píše ako kazateľ svojim ľuďom jazykom, ktorému bude rozumieť každý súčasný kazateľ. Miluje ľudí zverených do jeho starostlivosti. Sú to jeho „deti”, jeho „milí” (1J 2,1.7). Túži ich chrániť od chýb a zla a chce ich vidieť pevne zakotvených vo viere, láske a svätosti. A tak apeluje na to, čím sú a čo vedia. Nemá pre nich nové učenie. Práve naopak, žiada ich, aby si spomenuli na to, čo už vedia, čo majú a čo sú. Varuje ich pred odchýlením sa od toho a nabáda ich, aby tomu ostali verní. Kedykoľvek novátori spôsobujú problémy v cirkvi a posmievajú sa všetkému, čo je staré a tradičné, potrebujeme počuť a venovať pozornosť Jánovým napomenutiam pokračovať v tom, čo sme sa naučili a čo sme dostali a nechať, aby to v nás pôsobilo.

Vypredané

11,45 €

Svatá Jana de Chantal
Svatá Jana de Chantal

André Ravier

Jeanne-Françoise Frémyot, baronka de Chantal. Její přirozenost a její milost. Konečně zde máme vskutku historický životopis svaté Jany de Chantal, který netrpělivě očekávaly ty, kdo si ji zvolily za patronku, a mnozí lidé, jejichž povoláním je žít evangelium "uprostřed světských starostí".

Vypredané

6,21 €

Rudolf Jan
Rudolf Jan

Bohumil Zlámal; Jan Larisch

Arcivévoda rakouský, arcibiskup olomoucký a kardinál. Zajímavá a čtivá kniha vychází k 190. výročí intronizace kardinála Rudolfa Jana na metropolitní stolec v Olomouci.

Vypredané

5,92 €

Stretnutie s Janou
Stretnutie s Janou

Ján Sucháň

Život človeka prináša so sebou stretnutia náhodné, stretnutia zámerné, či cielené a z toho potom vznikajú vzájomné väzby ľudí, ktorí sa v priateľskom súzvuku prelínajú v určitých intervaloch po celý život. Táto kniha Jána Sucháňa jemne a s citom formou zamyslení odhaľuje čaro vnútorných pocitov na hranici života a odchodu do večnosti ako i spomienok na dlhoročnú spoluprácu so speváčkou Janou Kociánovou. Jeho spomienky na obľúbenú umelkyňu sú vhodne doplnené fotografiami z jej speváckej kariéry i z ich spoločných hudobno-slovných vystúpení a okrajovo nám umožňuje aj pohľad do jej súkromia.

Skladom

14,51 €

Spomienky Jána Bosca
Spomienky Jána Bosca

Ján Bosco

Doteraz sme mali možnosť čítať o svätom Jánovi Boscovi prevažne to, čo o ňom napísali iní, teraz držíte v rukách knihu, ktorá je jeho autentickou výpoveďou.Historik Francis Desramaut, známy ako odborník na dejiny saleziánskej spirituality, o týchto stránkach povedal: „Nie sú to chladné faktografické zápisnice, ale otcovské dôverné odkazy dona Bosca svojim synom. Vlastnými skúsenosťami chce nielen vychovávať, ale zároveň aj pobaviť.“Tri hrubé zošity, ktoré sám autor nazval Pamäti oratória od 1815 do 1855, sú plné obyčajných ľudských príbehov, napísaných a predovšetkým žitých s neobyčajnou láskou a otvorenosťou pre skutočnosť – aj tú Božiu.

Vypredané

14,45 €

Jan Hus - Listy z Kostnice
Jan Hus - Listy z Kostnice

Jan Hus

Husovy Listy z Kostnice nám přinášejí jedinečné svědectví z pera samotného reformátora. Uvádějí nás do jeho osobního dramatu. Do příběhu člověka, který věděl, kam jde a proč. Mistrovy texty, přeložené do současného jazyka jsou překvapivě čtivé a strhující. Vidíme v nich Jana Husa nejen jako kazatele a teologa, ale také jako přítele a člověka. Člověka, který poznal pravdu tak velikou, že za ní neváhal položit svůj život.Úvod knihy: ThDr. Martin Chadima Th.D.

Vypredané

6,21 €

Život sv. Jána z Boha
Život sv. Jána z Boha

Fráter Juan José Hernández Torres

Človek hlbokých myšlienok a neustáleho hľadania Božej vôle. Takto by sa dal stručne charakterizovať svätý Ján z Boha. Od mladého veku pociťoval volanie. Dobrovoľne narukoval do armády, aby sa vyhol ponuke na sobáš, lebo už zložil sľub čistoty.Miesto, ktoré pre neho Boh pripravil, našiel medzi chudobnými a núdznymi. Založil rád Milosrdných bratov, ktorých poslaním je starať sa o tých najbiednejších s úctou ako v Božím deťom. Kniha Život sv. Jána z Boha rozpráva príbeh o mužovi, ktorý sa vďaka láske k bratom v núdzi, zbožnosti a Božím pôsobením, stal svätým.

Vypredané

3,78 €

CD - Janko Oriešok
CD - Janko Oriešok

Martin Hunčár

mp3. O čom je táto rozprávka? Hlavný hrdina sa stratí svojim rodičom a ocitne sa v rozprávke v Zakliatom lese. Na ceste za štvorhlavým drakom sa stretáva s pokušeniami, s ktorými zápasia dnešné deti, ba dokonca aj dospelí.Odolá pokušeniu v Čokoládovej krajine?Bude v Pištekove reptať?Prejde víťazne Krajinou zakázaných hračiek?Celkový čas: 116 min.Multimediálne CD obsahuje:mp3 s rozprávkou v slovenskom jazykump3 s rozprávkou v anglickom jazykuknihu s farebnými obrázkami v slovenskom i anglickom jazyku vo formáte PDF6 obrázkov puzzle, každý z nich v štyroch stupňoch náročnosti na poskladanie

Vypredané

7,71 €

1 z 153
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Libor, pred 6 hodinami

Rychlost dodání perfektní

userAvatar

Jozef, pred 15 hodinami

Ďakujem za ochotu odporúčam.

userAvatar

Mária, pred 4 dňami

Vsetko super.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk