Recenzie: Dávid

Recenzie: Dávid

Kto má v rukách náš čas

Kto má v rukách náš čas

Štefan Markuš

-15%

7,23 €

3,0
D
Dávid (50)

5. apríla 2018

Čas je fenomén, o ktorom sa neustále hovorí. Čoraz viac a viac ľudí sa v živote zameriava na efektivitu a čo najlepšie využívanie času. Je ale skutočne pravdou, že je dôležité, aby sme nepremárnili čo i len sekundu nášho života? Aj túto otázku si kladie Štefan Markuš, ktorý sa na čas pozerá predovšetkým z vedeckého/fyzikálneho hľadiska. Kto je hladný po informáciách a vedeckých výskumoch aj v tejto oblasti, príde si na svoje.

Globálna vojna proti kresťanom

Globálna vojna proti kresťanom

John L. Allen Jr.

-15%

12,67 €

5,0
D
Dávid (50)

5. apríla 2018

Téma, o ktorej málokto z nás počul či chce počuť. Ježiš nám dáva množstvo skvelých a veľkých prisľúbení na čele s uzdravovaním chorých či vyháňania zlých duchov. Je treba sa toho chopiť a vykročiť, no okrem toho nám "sľúbil" aj veľké prenasledovanie. Niečo, čo si v našich končinách len veľmi ťažko vieme predstaviť, keďže môžeme slobodne kedykoľvek vstúpiť do kostola a zúčastniť sa sv. omše. Vynikajúce dielo Johna Allena otvára oči, vťahuje nezainteresovaných do tejto problematiky a zároveň veľmi nepriamo podsúva každému jednému z nás dôležitú otázku o našej odovzdanosti Bohu. Boli by sme ochotní stať sa štvanou zverou kvôli menu Ježiš?

Kresťan v treťom tisícročí

Kresťan v treťom tisícročí

Július Krempaský

-15%

8,50 €

4,0
D
Dávid (50)

5. apríla 2018

V časoch, keď stále viac a viac ľudí chce/potrebuje počuť odpovede na otázky "prečo" a "ako" je pre nás kresťanov veľmi dôležité vedieť objasniť to, čomu veríme aj racionálne (v rámci možností). Autor knihy Július Krempaský tak prepája svoje hlboké poznanie fyzikálnych a iných zákonov s biblickým učením a čitateľovi podáva zaujímavý vedecký pohľad na množstvo fenoménov, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou našej viery na čele so vznikom sveta. Pútavé čítanie, ktoré určite obohatí.

Márnotratný Boh

Márnotratný Boh

Timothy Keller

-15%

5,95 €

5,0
D
Dávid (50)

3. apríla 2018

Ide o jeden z najznámejších príbehov Biblie. Podobenstvo o márnotratnom synovi pozná takmer každý. Dokonca ho pozná aj veľa ľudí, ktorí toho s vierou a Svätým Písmom veľa spoločného nemajú. Napriek tomu samotný autor Tim Keller v úvode knihy tvrdí, že väčšina ľudí sa v príbehu zameriava na samotného márnotrátneho syna. Celý príbeh či posolstvo pritom viac či menej poukazuje na márnotratného Otca, ktorý je márnotratným na lásku. Obohacujúce čítanie, ktoré hľadajúcim otvára nové dvere poznania a pohľadu na Boha ako Otca, kresťanov pre zmenu môže vyviezť z mylných predstáv, v ktorých žijú. Kniha sa však nečíta ľahko - človek musí byť ochotný otvoriť svoje srdce a v pokore uznať, že jeho život či konanie je často totožné so životom mladšieho či staršieho syna. Autor nás tak často usvedčuje z nášho nesprávneho vnímania a na základe tohto biblického príbehu nám dáva nový pohľad plný viery.

V čo verí ten, kto neverí?

V čo verí ten, kto neverí?

Umberto Eco; Carlo Maria Martini

-15%

5,52 €

4,5
D
Dávid (50)

3. apríla 2018

Oceňujem nápad časopisu Liberal uskutočniť takúto konfrontáciu prostredníctvom korešpondencie a jej následného zverejnenia. Kniha síce nie je veľká a ani hrubá, no čitateľ pri nej vie zotrvať dlhšie než jeden deň. Ponúka mnoho podnetov na zamyslenie - či už pre veriacich alebo neveriacich. Ide o zaujímavé čítanie, ktoré rozhodne obohatí naše poznanie a zároveň je dobrou motiváciou pre učenie sa brániť vieru a hodnoty, ktoré vyznávame. V súčasnom svete je to veľmi dôležité.

Praktický sprievodca spovedníka

Praktický sprievodca spovedníka

Alfonz Mária de Liguori

-15%

4,76 €

5,0
D
Dávid (50)

22. marca 2018

Áno, prvotný názov hovorí o tom, že prioritne ide o knihu, ktorá je určená spovedníkom. Ak si však chce laik rozšíriť obzor a azda prehĺbiť poznanie o duchovnom živote, tak je to dobrá voľba. Pomáha pochopiť našich spovedníkov, ktorí sú tiež "len" ľudia a do spovednice prichádzajú často so svojimi nevyriešenými problémami. Určite ale poznáte tie momenty, keď pristúpite k sviatosti zmierenia s úmyslom posunúť sa vpred či vypočuť si nejakú radu, povzbudenie, no namiesto toho odchádzate sklamaní a niekedy dokonca aj ponížení či rozčúlení. Alfonz Mária de' Liguori poskytuje stále aktuálny model, ako by mala vyzerať hodnotná sviatosť zmierenia. Z môjho pohľadu laika by malo ísť o "povinnú literatúru," pre kňazov, ktorí - rovnako ako všetci - sa stále majú čo učiť a mali by sa snažiť neustále rásť aj v starostlivosti o duchovný rast kajúcnikov, ktorí cez nich potrebujú zakúsiť Božie milosrdenstvo.

Božia prozreteľnosť

Božia prozreteľnosť

Catalina Rivas

-15%

1,70 €

4,9
D
Dávid (50)

22. marca 2018

Čo dodať k tejto knižôčke. Catalina Rivas je "klasik" v písaní týchto maličkých, no o to hodnotnejších titulov. Úžasná mystička, pri ktorej životopise by sa mal zastaviť každý jeden z nás. Keď som čítal o jej stigmách, ktoré sa jej otvorili na Veľký piatok a o deň na to sa lekársky ani nijakým iným racionálnym vysvetliteľným spôsobom uzavreli, mal som zimomriavky. Ako to už u Rivas býva zvykom, ide o veľmi pútavé čítanie, ktoré nechcete pustiť z ruky, až kým sa nedostanete na samotný koniec knižky. Veľmi obohacujúce.

Sedem krokov k dobrej spovedi

Sedem krokov k dobrej spovedi

Michal Zamkovský

-15%

3,32 €

4,8
D
verified
Dávid (50)

22. marca 2018

Michal Zamkovský je jedným z najpovolanejších ľudí, ak ide o tému sviatosti zmierenia. Nie nadarmo je misionárom MILOSRDENSTVA. Vie o ňom hovoriť pútavo a vďaka ľudovým misiám, ktorým sa venuje dlhé desaťročia má za sebou dovolím si povedať desaťtisíce spovedí. Počas spovedania si prešiel všeličím, čo je aj v tejto knihe badateľné. Výborný praktický pomocník pre ľudí, ktorým ich kvalita spovede nie je ľahostajná, ale aj v tomto smere chcú zatiahnuť na hlbinu, nezameriavať sa na seba, ale dať priestor Bohu, ktorý k nám prichádza s odpustením a Božím milosrdenstvom - bez ohľadu na to či to nejak výrazne cítime alebo nie.

YOUCAT - Čas na spoveď

YOUCAT - Čas na spoveď

Klaus Dick; Rudolf Gehrig; Bernhard Meuser; Andreas Süß

-15%

2,13 €

4,9
D
Dávid (50)

22. marca 2018

Veľmi praktická, drobná knižôčka v plnej farbe s hodnotným sprievodcom prípravy na sviatosť zmierenia. Priamo a zároveň nenásilne prehovára človeku do duše a otvára nový pohľad na spoveď - nie ako na formalitu či nejakú čističku špiny, ale na stretnutie s milosrdným Otcom, ktorého túžbou je odpúšťať a zapĺňať diery v našom srdci. Kniha je vnímaná síce ako pomôcka pre mladých, no rozhodne má čo povedať aj starším/vyspelejším ľuďom, ktorí to so sviatosťou zmierenia myslia vážne, resp. neustále hľadajú jej hlbší význam pre náš život.

Choroby, ktorým sa dá vyhnúť

Choroby, ktorým sa dá vyhnúť

S. I. McMillen; David E. Stern

-15%

9,52 €

5,0
D
Dávid (50)

14. marca 2018

Veľkým plusom tejto knihy je, že tézy autorov sú neustále podkladané a podložené Božím Slovom. M.Dr. S. I. McMillen a M.dr. David E. Stern vybudovali základ tejto knihy na skale, preto ju stačí vziať do rúk a čítať. Je veľkou pravdou, že choroby sužujú takmer každého jedného z nás. Bez ohľadu na vek či spôsob života. Faktom ale ostáva, že súčasná generácia je vystavená omnoho viac stresujúcim situáciám a rovnako jej škodí obrovský fenomén tejto doby - strach. V tejto knihe nájdeme návod, ako neplniť svoj život zbytočnými pilulkami a medikamentmi, ale ako vliať do svojho vnútra Nádej, Lásku a Pravdu. Veľmi vďačná a pomerne ojedinelá téma knihy, ktorá rozhodne má čo povedať tomuto svetu.

3 z 5
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk