Hľadaný výraz: ján balážia

Hľadaný výraz: ján balážia

(2190 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
My Jan bratr Žižka
My Jan bratr Žižka

Jaroslav Hrdlička; Jan B. Lášek

Sborník z kolokvia "Jan Žižka a Žižkov", které se konalo 11. října 2004. Sborník k osobnosti předního vojenského stratéga ve vztahu k regionu.

Vypredané

5,04 €

Posledné kusy
Evanjelium podľa Jána
Evanjelium podľa Jána

Ja som cesta, pravda i život.. Útla brožúrka Evanjelium podľa Jána obsahuje Jánovo evanjelium v slovenskom ekumenickom preklade. Začína sa známym prológom: "Na počiatku bolo Slovo, to Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh." Ide o opis stvorenia sveta Božou stvoriteľskou mocou. V porovnaní s opisom týchto udalostí v knihe Genezis evanjelista Ján nespomína pád človeka. Namiesto toho sa zameriava na príchod Ježiša, ktorého poslaním je napraviť, čo človek svojou pýchou spôsobil.

Skladom

1,46 €

Novéna ke svaté Janě z Arku
Novéna ke svaté Janě z Arku

Michal Altrichter (ed.)

Pro ty, kteří jsou nespravedlivě obviňováni a nemohou se bránit. Novénu ke svaté Janě z Arku pro ty, kteří jsou nespravedlivě obviňováni a nemohou se bránit, doprovázejí meditace papeže Benedikta XVI. V naší osobní blízkosti stojí světice, jež je krásná Božím jednáním a statečná službou Božím tajemstvím.

Skladom

1,46 €

Listy Jána Bosca
Listy Jána Bosca

Štefan Turanský; Ján Bosco

Táto kniha umožňuje nahliadnuť do zákutí života a myšlienok dona Bosca. Výber z jeho osobnej i úradnej korešpondencie iste doplní mozaiku všetkých veľkých či malých fragmentov tejto očarujúcej osobnosti. Môžete spoznať dona Bosca nanovo a presvedčiť sa, že to storočie a pol, čo je zhruba medzi jeho a vaším životom, nehrá pri názoroch, postojoch a nie riešeniach situácií nijakú úlohu. Začítajte sa do listov pre chlapcov, seminaristov, rehoľníkov, cirkevných či štátnych predstaviteľov, pre kráľa aj pápeža, pre mužov i ženy… a nie je vylúčené, že nájdete niečo špeciálne pre seba. 

Vypredané

8,15 €

Ján XXIII.
Ján XXIII.

Wilhelm Hünermann

Pastier sveta. Ján XXIII. je známy medzi ľuďmi ako ,,červený pápež,“ alebo ,,dobrý pápež“. Narodil sa ako jedno z trinástich detí do rodiny poľnohospodárskeho robotníka. Ako zdravotník sa zúčastnil 1. svetovej vojny. Ako sa tento neobyčajne obyčajný muž dostal na Petrov stolec?Odpoveď je jednoduchá, ale pritom neuveriteľne zložitá. Svojou pokorou, úctou a zodpovednosťou. 25. októbra 1958 sa stáva Pastierom ľudu - pápežom. Kniha Ján XXIII. je životopisom tohto významného muža, ktorý sa stal zástupcom Krista na Zemi. Autor tu píše o jeho začiatkoch, práci a konečnej funkcii pápeža. Jednoducho, zaujímavo a s prehľadom – kniha pre vedomosť, zábavu aj potešenie.

Skladom

7,76 €

Posledné kusy
15 dní s Jánom Pavlom II.
15 dní s Jánom Pavlom II.

Francesco Follo

Modlíme sa s Jánom Pavlom II.. „Ak by sa zdalo trúfalé chcieť sprostredkovať to, čo som pochopil od tohto veľkého pápeža, uvedomte si, prosím, že dôvodom tohto skromného zviditeľnenia a pokornej písomnej ponuky toho, čo som sa od neho naučil, je zvečnenie jeho náuky. A tiež to má byť pomoc pri modlitbe, teda postoji načúvania Boha podľa príkladu zosnulého pápeža,“ píše autor knihy v úvode. A pokračuje syntézou života Jána Pavla II. (18. máj 1920 – 2. apríl 2005): „Život zasvätený Panne Márii s úmyslom celkom patriť Kristovi. Skutočnosť, ktorú prežíval s láskou ku Svätej Panne plnou odovzdanosti, úcty a nežnosti, aby naplno miloval Spasiteľa, ktorý si vzal telo z tejto ženy, a tak sa snažil vytvoriť príbytok pre Človeka, ktorý zachránil človeka.“Knihu môžeme používať ako nástroj dôverného rozhovoru s Ježišom. Pomôže nám rozlíšiť situácie z každodenného života vo svetle viery podľa vzoru Jána Pavla II.

Skladom

3,88 €

Jan Nepomucký - Česká legenda
Jan Nepomucký - Česká legenda

Vít Vlnas

Jako náboženská, nacionální a politická ikona prošel Jan Nepomucký v průběhu šesti staletí mnohými proměnami a byl předmětem nesčetných sporů mezi zastánci a odpůrci kultu. Odkrývání historického pozadí tohoto vývoje - od skutečného středověkého Janova životního příběhu až k dnešku -, kterému se věnuje Vlnasova kniha, přináší mnohá překvapení.Možná ale není tak podstatné, že historický Jan pravděpodobně nikdy nezpovídal českou královnu a že nebyl uměle vytvořen jako katolická náhražka za heretika Jana Husa. Legenda, stejně jako historická skutečnost, totiž má své legitimní místo v dějinách a mlčenlivý světec zůstává součástí naší historie a naší identity

Vypredané

16,30 €

Život a smrt Jany z Arku
Život a smrt Jany z Arku

Régine Pernoudová

Svědectví z rehabilitačního procesu (1450-1456). Oblíbený a často vydávaný titul francouzského literárního světa představuje historické svědectví přímých svědků rehabilitačního procesu Panny Orleánské, opírající se o dobovou dokumentaristiku.Autorka uspořádala rozsáhlá procesní akta a výpovědi účastníků rehabilitace tak, aby čtenář získal co nejplastičtější představu o charakteru výjimečné světice Jany z Arku.

Vypredané

11,45 €

CD: Danka a Janka
CD: Danka a Janka

Veselé príbehy narozprávala herečka Emília Vašáryová.Tracklist: 01. Danka a Janka sa predstavujú 02. Veselá rozprávka 03. O Gevenduche 04. Cencúlik 05. O Medveďovi Demetrovi 06. Hlinené prasiatko 07. O Človiečiku z budíka 08. O Sťahovavom vrabcovi 09. O Slimačom domčeku 10. O Zázračnom klobúčiku 11. O Belasom vrecku 12. Kašová hostina

Vypredané

4,84 €

DVD: Danka a Janka
DVD: Danka a Janka

Rozprávky pre deti od 3 do 93 rokov. Animovaný seriál podľa rovnomennej knihy Márie Ďuríčkovej o dvoch dievčatkách - dvojičkách, ktoré vstupujú do sveta vytvoreného detskou fantáziou. Veselé i poučné príbehy na nerozoznanie podobných sestričiek - dvojčiat. Sú ako všetky deti, hašteria sa a pomáhajú si.TRACKLIST 01. Človiečik z budíka 02. Medveď Demeter 03. Gevenducha 04. Slimačí domček 05. Rybka 06. Kozí list 07. Javor 08. O veľkých pretekoch 09. O zázračnom klobúčiku 10. O všadebolovi 11. O sťahovavom vrabcovi 12. O belasom vrecku 13. O kašovej hostine 14. Ako rastie tráva

Vypredané

9,66 €

CD: Ilúzie, Janais
CD: Ilúzie, Janais

Janais

CD album Ilúzie, sú štvrtým štúdiovým albumom speváčky a skladateľky Janais. Po troch rokoch od vydania albumu Vianočná Janais autorka predstavuje svoju novú tvorbu opäť v troch jazykoch.Piesne známe z éteru slovenských rádií ako Nad hladinou, Hlavolam či anglickú Shoulder striedajú úplné novinky a pieseň Heart, známa svojim klipom z ulíc Bratislavy. Album obohacuje aj duet Blízko s víťazom X Factor Petrom Bažíkom a francúzska verzia známeho slovenského šansónu Čerešne - Les cerises.Zoznam skladieb:Nad hladinou Shoulder Naveky Blízko (feat. Peter Bažík) Putá Money Heart Hlavolam Steny Les cerises (Čerešne)

Skladom

12,51 €

Kateřina z Janova
Kateřina z Janova

Lili Sertorius

Životopis a duchovní podoba jejího díla. Život světice Kateřiny, důvěrně obeznámené s podstatou očistce, je neobyčejně prostý. Paradoxně, ačkoli patřila do společenské vrstvy s celosvětovými styky, nikdy neopustila uličky Janova. Rozpětí však nabyl její vnitřně bohatý život, do něhož přijala „paprsek lásky“, „zbraň Boha“, jenž v mystickém dramatu probodává srdce.Její famózní texty o očistci jsou plné naděje a boří všechna ustálená klišé o takzvané „barokní zbožnosti“. Namísto toho vyjadřují nezměrnou touhu duše po Boží blízkosti: intenzivnější totiž než nesnadné očišťování je rostoucí žízeň po Bohu.Svátek slaví 15. září. Je patronkou lidí s trudomyslností a vágností života.

Vypredané

7,28 €

Sny Jána Bosca
Sny Jána Bosca

Pietro Zerbino

Sny Jána Bosca neboli len obyčajnými snami. Neraz v nich veľmi zreteľne videl neznáme alebo budúce skutočnosti, tajomstvá svedomia svojich chlapcov, či prostredníctvom sna predpovedal úmrtie. Keď večer po modlitbách v rámci slovka na dobrú noc rozprával niektorý zo svojich snov, bolo v oratóriu také ticho, že by bolo počuť aj špendlík spadnúť. Dojem z týchto príbehov trval niekoľko týždňov, ba mesiacov a neraz došlo k skutočnému obráteniu aj najhorších chlapcov. Rovnako silný dojem vyvolajú v čitateľovi sny zozbierané v tejto knižke.

Vypredané

6,69 €

O Jankovi Polienkovi
O Jankovi Polienkovi

Mária Ďuríčková

Vysoké majstrovstvo našej jedinečnej rozprávkarky Márie Ďuríčkovej sa naplno rozvinulo v rozprávkach O Jankovi Polienkovi, Janček Palček, Zlatá priadka, Dve sestry, O vodníkovi a krásnej Zuzane.Rovnakou mierou okúzlia čarovné ilustrácie Vlasty Baránkovej.

Vypredané

7,95 €

Evangelium podle Jana
Evangelium podle Jana

Francis J. Moloney

Žiadna iná kniha Nového zákona neprilákala toľko pozornosti čitateľov ako štvrté Evanjelium podľa Jána. Získava si myseľ, srdce a pozornosť od kresťanov najranejších dní. V Jánovom evanjeliu rozvinie Francis Moloney názor na tento jedinečný príbeh evanjelia a jeho relevantnosť pre život ľudí i dnes, pričom sleduje Jánovo rozprávanie života Ježiša a jeho vplyv na čitateľa. Význam Jánovho evanjelia pre kresťanstvo bolo zrejmé už od jeho začiatkov a má tiež zásadný význam pre vznik kresťanskej teológie.

Vypredané

25,12 €

Posledné kusy
Evanjelium podľa Jána
Evanjelium podľa Jána

Induktívne štúdium Biblie pre dorast. Štúdium Biblie dokáže nesmierne obohatiť náš život.Evanjelium podľa Jána - induktívne štúdium Biblie určené pre dorast umožňuje prakticky sa priblížiť posolstvu evanjelia pomerne jednoduchým a netradičným spôsobom. Publikácia obsahuje rôzne aktivity. Pozostáva zo sedemnástich lekcií a siedmich pracovných listov. Jedna lekcia je určená na jeden týžden štúdia. V každej lekcii študentov sprevádza Leo - lev z kmeňa Júdovho, z ktorého pochádzal aj Pán Ježiš. Je symbolom veľkosti. Evanjelium podľa Jána je tvorivý materiál, ktorý môže využiť každý rodič, učiteľ náboženstva alebo nedeľnej školy.

Skladom

5,72 €

E-kniha
E-kniha: Jánošík
E-kniha: Jánošík

Pavel Beblavý

Historicko-dobrodružný román o ľudovom hrdinovi a dobrodincovi zo 17. storočia, Jurajovi Jánošíkovi. Klasika zo Zlatého fondu SME.

Ihneď na stiahnutie

3,99 €

Evangelium sv. Jana
Evangelium sv. Jana

Felix Porsch

4. Malý Stuttgartský komentář k Novému zákonu (celkem v 18 svazcích) je základním dílem, napomáhajícím dobré orientaci v biblickém textu. Každý svazek přináší hutnou informaci k autorství daného spisu, k místu a době sepsání, objasňuje literární zvláštnosti a teologické poslání příslušné novozákonní knihy. Znamená seriózní oporu i pro odborníky, ale mimořádně vhodný je pro ty, kdo se s Biblí teprve blíže seznamují, pro středoškolské a vysokoškolské studenty, pro učitele náboženství, biblické kroužky. Výklad je uzpůsoben českému čtenáři: zohledňuje české překlady Písma, připojuje potřebné vysvětlivky a poznámky a cituje sekundární literaturu napsanou v češtině.Text odborně garantovalo České katolické biblické dílo.

Vypredané

8,92 €

Audiokniha
Audiokniha: Janko Hraško
Audiokniha: Janko Hraško

Dušan Brindza

Dramatizovaná rozprávka s pesničkami:Kde sa vzal, tu sa vzal, chlapec ako hrášok z hrachového struku mamke rovno do lona vyskočil. A že bol Janko Hraško veru poriadny chlapík, vybral sa hneď a zaraz s obedom za novým tatkom na roľu. Z obeda mu síce veľa nepriniesol, ale volky za to poháňal - radosť pozerať. A veru sa tomu s radosťou prizeral aj istý mladý pán, ktorý hneď milého Janka Hraška od jeho tatka vymámil a strčil do truhlice s dukátmi vo svojom koči. Hraško bol však hlava múdra, všetkými masťami mazaná, a tak nakázal urobiť do truhlice diery - vraj, aby sa mu lepšie dýchalo. Cez diery potom pospúšťal rad radom všetky dukáty, a tie mu ukázali cestu domov. Rodičia mali zrazu aj syna, aj dukáty, no dlho sa toľkému šťastiu netešili - Hraško musel pred vojakmi utiecť do sveta. Ako sa mu tam vodilo a čo všetko si na svojej ceste vyslúžil, dopovie vám táto veselá rozprávočka. Kto z hrachu vzišiel, ten po ňom aj narástol. A keďže bol aj veľký duchom, mohol sa ucádzať o ruku samotnej princeznej. Účinkujú: Janko Hraško: Richard Stanke Otec: Anton Korenči Matka: Viera Strnisková Pán-Kľúčiar: Martin Mňahončák Kapitán zbojníkov: Ondeřej Daniš Odzgoň: Peter Gecík Bico: Štefan Richtárech Filko: Henrich Šiška Kráľ: Štefan Bučko Princezná: Klaudia Kolembusová Na motívy rozprávky Pavla Dobšinského napísal Dušan Brindza. Autor hudby: Rastislav Dubovský

Ihneď na stiahnutie
-15%

7,01 €

Audiokniha
Audiokniha: Jana Eyrová
Audiokniha: Jana Eyrová

Charlotte Brontë

Čtenářsky velmi oblíbený román z viktoriánské éry. Romantický příběh velké osudové lásky Jany Eyrové a pana Rochestera je známý také z mnohých filmových zpracování. Jde o dílo, které je něčím víc, než růžovou knihovnou. Zjevuje totiž pravdu o světě lidských bojů, proher a vítězství. Gabriela Vránová ve své interpretaci klade hlavní důraz na nadšení hlavní hrdinky utkat se čestně se svým osudem i její neutuchající víru a naději.

Ihneď na stiahnutie
-15%

5,81 €

Audiokniha
Audiokniha: Jana Eyrová
Audiokniha: Jana Eyrová

Charlotte Brontë

Jana nepoznala rodičovskou lásku, krutí příbuzní ji umístili do sirotčince. Tam dívka žila v nuzných podmínkách, ale získala vzdělání. Jakmile dostane práci vychovatelky na panství pana Rochestra, svitne jí naděje na lepší život. Majitel působí sice jako nerudný a zatrpklý, ale vyučovat malou Adélku Janu baví, proto se rozhodne zůstat. Jenže dům skrývá mnohá tajemství a hrozby. Podivné rány, zoufalé výkřiky a strašidelný smích, které Jana v noci slýchá, rozhodně nejsou jen výplody fantazie. Audioverze klasického díla anglické literatury první poloviny 19. století. Nahrávka Českého rozhlasu z roku 1997.

Ihneď na stiahnutie
-15%

7,74 €

E-kniha
E-kniha: Jánošík
E-kniha: Jánošík

Michal Vrba Skačanský

„Ľúby môj Janíčok! Rodu slovenskému svitnú však dni krásne; bo ľud náš ubohý mnoho Jánošíkov v lône svojom skrýva.“ Dramatická literatúra zo Zlatého fondu SME.

Ihneď na stiahnutie

3,99 €

Ján Pöstényi
Ján Pöstényi

František Skovajsa

kňaz, národovec, publicista. Publikáciou Ján Pöstényi - kňaz, národovec, publicista nadväzuje mladý historik František Skovajsa na svoje predchádzajúce dielo, vydané v roku 2020 pod názvom Dejiny Spolku svätého Vojtecha v rokoch 1939 - 1945. Zástoj Spolku v cirkevnom, národnom a kultúrnom živote Slovákov. Svoj výskum autor už dlhšie sústreďuje práve na túto oblasť - na Spolok sv. Vojtecha a významné katolícke osobnosti, ktoré s ním boli späté. Najnovšie prináša ucelenú publikáciu, približujúcu život, dielo a postoje pápežského preláta a dlhoročného správcu Spolku sv. Vojtecha, Jána Pöstényiho (1891 -1980). Ide o temer zabudnutú, no pritom významnú osobnosť duchovného, národného, kultúrneho a politického života na Slovensku v 20. storočí. Dôležitú rolu zohral aj pri zakladaní a rozvoji orolského hnutia na Slovensku, bol výraznou osobnosťou regionálnych dejín Trnavy či matičného hnutia. Autor predstavuje jeho životopis, redakčnú a publicistickú činnosť, ukážky z tvorby a výber z bibliografie. Súčasťou je pomerne obsiahla obrazová príloha, posilňujúca hlavnú devízu tejto knihy - stručné a pútavé priblíženie málo propagovanej a predsa nesmierne významnej osobnosti širokej verejnosti.PhDr. Natália Petranská Rolková, PhD.

Vypredané

13,58 €

Jan Kalvín
Jan Kalvín

Sam Wellman

Dnešní historikové líčí Jana Kalvína převážně v pochmurných barvách. Hovoří o něm jako o studeném, necitelném a vypočítavém člověku, který přísně ovládal bezmocný a vyděšený lid, „fundamentalistovi". Je pravda, že nelze najít plnou omluvu pro závažné přehmaty, které Kalvín se svým okruhem spolupracovníků v Ženevě zastával vůči odpůrcům své reformy.Kalvín sám byl typem křesťanského učence, který horlivě studoval Písmo a snažil se jeho pravdy aplikovat v každodenním životě věřícího, byl svými současníky znám jako neobyčejně skromný a odříkavý člověk, který poctivě a zaníceně bojuje boj víry podle svého nejhlubšího přesvědčení.Jeho svědectví je proto přínosné zejména dnešní církvi, která často opouští vážnost a závaznost biblické zvěsti a selhává tak právě tam, kde byl Jan Kalvín svému Spasiteli oddán celým srdcem. Bylo by proto užitečné pohlédnout na tuto velkou postavu církevních dějin s novou otevřeností a bez neopodstatněných předsudků. Snad by k tomu mohl přispět i tento krátký nástin života Jana Kalvína, církevního reformátora, který byl v českém jazyce dosud poněkud opomíjen.

Vypredané

9,41 €

E-kniha
E-kniha: Smrť Jánošíkova
E-kniha: Smrť Jánošíkova

Ján Botto

Vrcholné dielo slovenského romantického básnika Jána Botta. V ňom dotvoril pôvodnú ľudovú predstavu Jánošíka ako zbojníka na ideál hrdého a smelého junáka, ktorý v sebe nesie túžbu ľudu po slobode a spravodlivosti.

Ihneď na stiahnutie

1,95 €

Úsmev Jána Pavla II.
Úsmev Jána Pavla II.

Kazimiers Pielatowski

Aj pápež bol človek úsmevu. Vedel udalosti nadľahčiť, rozptýliť trému ľudí, vylúdiť na perách úsmev. Hovoria o tom aj krátke epizódky z jeho života.

Vypredané

1,94 €

Výchovný systém Jána Bosca
Výchovný systém Jána Bosca

Francesco Motto

Kto učí umeniu vychovávať? Jedným z mnohých je zaiste Ján Bosco. Jeho výchovná metóda, ktorú nazval preventívny systém, bola desiatky rokov prijímaná a úspešne včlenená do kultúry tisíckami vychovávateľov na všetkých úrovniach. A práve dnes, keď sa zdá, že sa tie najúčinnejšie pedagogické modely boja proti delikvencii mladistvých opierajú o prevenciu, znovu prichádza na scénu. Kniha je určená vychovávateľom, rodičom, učiteľom, kňazom, katechétom, animátorom a všetkým, ktorí sú priamo zapojení do formačnej práce s dospievajúcimi a adolescentami. Táto kniha chce čitateľovi ponúknuť jednoduchý a moderný pohľad na základné prvky a oporné body vo výchove podľa Jána Bosca, ktorého účinnosť bola historický potvrdená. V závere každej kapitoly sú načrtnuté možnosti aktualizácie.

Vypredané

4,37 €

Svätý Ján XXIII.
Svätý Ján XXIII.

Renzo Sala

Brožúrka o usmievavom pápežovi Jánovi XXIII.

Skladom

0,97 €

DVD - Jan Křtitel
DVD - Jan Křtitel

Animované biblické příběhy Nového zákona. Dramatický příběh jednoho z největších Božích proroků, který celý svůj život podřídil naplnění Božího povolání: připravit cestu Pánu.Slovenská verzia: DVD - Ján Krstiteľ

Vypredané

5,43 €

Novéna ke svatému Janu Pavlu II.
Novéna ke svatému Janu Pavlu II.

Michal Altrichter

Novéna – série devíti dní proložená vybranými texty z děl papeže svatého Jana Pavla II., dále prosbami a modlitbou.

Vypredané

1,55 €

Novéna s Janem Evangelistou Urbanem, OFM
Novéna s Janem Evangelistou Urbanem, OFM

Z textů P. Jana Evangelisty Urbana, OFM, sestavily Sestry Apoštolátu sv. Františka.

Vypredané

1,65 €

Z myšlenek sv. Jana Marie Vianneye
Z myšlenek sv. Jana Marie Vianneye

Marek Dunda (ed.)

Myšlenky a homílie sv. Jána Márie Vianneye." Jak moc jsme slabí sami ze sebe. Jak málo si mužeme být jisti svými vlastními postoji. Pokušení nás upevňují ve cnosti pokory a chrání nás před pýchou."

Vypredané

0,49 €

Svatý Jan Sarkander
Svatý Jan Sarkander

Halina Szotek; Jan Graubner; Josef Hrdlička; Józef Budniak; Karel Kavička

17. března 2020 uplynulo 400 let od mučednické smrti sv. Jana Sarkandra. Autorskou a editorskou péčí historika PhDr. Karla Kavičky vychází v nakladatelství Flétna v jubilejním Sarkandrovském roce 2020 obsáhlá monografie o tomto světci, na které se spoluautorsky podílelo více odborníků, například metropolita moravský Mons. Jan Graubner či emeritní biskup olomoucký Mons. Josef Hrdlička. Kniha slovem i obrazem podrobně přibližuje celé sarkandrovské téma, pohnutou dobu na přelomu 16. a 17. století a nevynechává ani citlivé skutečnosti rozdílného pohledu na postavu tohoto světce, které jeho kanonizace v roce 1995 v českém ekumenickém prostředí vyvolala. Kniha také přináší některé dosud málo známé skutečnosti ze světcova života, kupříkladu osvětluje okolnosti jeho sňatku a následného ovdovění, které předcházely jeho kněžské službě.

Vypredané

37,83 €

2CD: Zomrel postojačky - Ján Havlík
2CD: Zomrel postojačky - Ján Havlík

Helena Sláviková

audiokniha. Umelecký životopisný dokument v prednese Augustína Slaninku.Celkový čas: CD1 - 40:52 min., CD2 - 54:41 min.

Vypredané

6,79 €

DVD - Nejznámejší Čech Jan Nepomucký
DVD - Nejznámejší Čech Jan Nepomucký

Otakáro Maria Schmidt

Světec s pěti hvězdami. Film o sv. Janu Nepomuckém by měl pomoci k poznání života svatého Jana a Johánkova nadčasového odkazu, ale i k pochopení křesťanství v nás. Režisér Otakáro Maria Schmidt ve svých dílech vždy hledá jakýsi „nový pohled“. Jeho poslední hodinový dokument o řádu Tovaryšstva Ježíšova sklidil pochvalné reakce v očích veřejnosti právě proto, že ač je to citlivé historické a duchovní téma, bylo uchopeno poeticky a výtvarně.Celkový čas: 57 min Jazyk: český, anglický. Titulky: talianské. Réžia: Otakáro Maria Schmidt. Komentář: Marek Eben.

Vypredané

8,34 €

Duchovni cvičení s Janem Pavlem II.
Duchovni cvičení s Janem Pavlem II.

Tomáš Špidlík

2. české vydání duchovních cvičení kardinála Tomáše Špidlíka, SJ Svatému otci Janu Pavlu II. a celé římské kurii, ve dnech 5. – 11. března 1995, je podstatně rozšířeno. 2. část knihy totiž obsahuje texty církevních otců, které jako body k rozjímání Tomáš Špidlík sám pro účastníky exercicií připravil.

Vypredané

8,83 €

Sv. Ján Bosco na Slovensku
Sv. Ján Bosco na Slovensku

Milan S. Ďurica

Pohľad známeho historika na fenomén osobnosti moderného svätca Jána Bosca.

Vypredané

2,91 €

Poezie sv. Jana od Kříže
Poezie sv. Jana od Kříže

Jan od Kříže

Kvalita Janovy poezie je tak výjimečná, že ji literární kritikové často ani nepodrobovali obvyklým odborným rozborům.

Vypredané

4,27 €

E-kniha
E-kniha: Danko a Janko
E-kniha: Danko a Janko

Terézia Vansová

Drobné chlapčenské príhody a nehody, výmysly a dobrodružstvá, vyrozprávané tak, že navodzujú neopakovateľnú atmosféru slovenských škôl, fár, i celej dedinskej pospolitosti 19. storočia. Klasika zo Zlatého fondu SME.

Ihneď na stiahnutie

3,99 €

Ján Pavol II Veľký
Ján Pavol II Veľký

Jan-Jerzy Górny

Kniha Ján Pavol II. Veľký od Jana-Jerzeho Górneho stručne a zároveň výstižne predstavuje pontifikát Jána Pavla II. Autor opisuje stopy svätosti, ktoré zanechali myšlienky, skutky aj výzvy veľkého pápeža v dejinách a predovšetkým v ľudských srdciach.Dielo je bohato doplnené nádhernými fotografiami Artura Mariho a iných fotografov, ktorí zachytávali putovanie a pôsobenie Svätého Otca, ako aj citátmi z encyklík a iných dokumentov. Kniha – album môže byť darom, ktorý čas neznehodnotí. Kniha obsahuje cca 450 ks fotografií, ktoré doposiaľ neboli publikované. Sú z rôznych kútov sveta a aj zo Slovenska.

Vypredané

11,64 €

2 z 148
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Anna, pred 1 dňom

Veľká spokojnosť. Ústretovosť predavačky, je ochotná. Po objednaní bol balíček hneď na druhý deň na pošte.

userAvatar

Rudolf, pred 3 dňami

ok

userAvatar

Katarina, pred 4 dňami

Plna spokojnost tovar bol doruceny velmi skoro

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk