Zachej.sk Kresťanské knihy Duch Svätý

Duch Svätý

(83 produktov) Zobrazujem 1 - 36 výsledkov z 83 produktov
strana: 1 z 3 Ďalej

Duch Svätý a jeho pôsobenie je v Katolíckej cirkvi jedným z najväčších mystérií a tajomstiev. Udivuje, priťahuje, berie dych. Vanie ako chce, dýcha na koho chce, ale jeho dotyk je za každým veľmi zjavný a zreteľný. Prináša ovocie Ducha Svätého - lásku, radosť, pokoj, trpezlivosť, zhovievavosť, dobrotu, láskavosť, vľúdnosť, vernosť, skromnosť, zdržanlivosť a čistotu. Práve oni sú dôkazom toho, čo sa stane s človekom, ktorý sa bezvýhradne odovzdá Bohu, nechá sa ním viesť a formovať.


strana: 1 z 3

O pôsobení Ducha Svätého, tretej božskej osoby čítame v rôznych častiach Biblie, no dnešnému veriacemu je najbližšie prisľúbenie v Jánovom evanjeliu ako radca, pomocník a učiteľ. Dôkazom splnenia tohto prisľúbenia a živého pôsobenia Ducha svätého v dnešnej Cirkvi je najmä vznik a šírenie rôznych charizmatických spoločenstiev a obrôd. Práve vďaka takýmto spoločenstvá a tajným cirkvám posilňovaným svetlom Ducha svätého prežila Katolícka cirkev aj obdobia silného náboženského útlaku.

V našej ponuke

Newsletter

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

  Ó, Ježišu môj, Život, Cesta a Pravda, prosím Ťa, drž si ma pri sebe, ako matka drží malé dieťa na svojich prsiach, lebo som nielen nerozumné, slabé dieťa, ale aj hromada biedy a ničoty. sv. Faustína Kowalská